0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #900 -: Април 13, 2012, 00:03:00 am »
незнам дали е на линко5 тази където ми я на писа ти с киселото мляко,зна4и сложих продуктите в хлебопекарната и пуснах на програма за тесто при мен е на 8 след като стана готово тестото го извадих на набрашнен плот и го разделих на 5-6 топ4ета,след това разто4их 1 кора сложих я в намазана тепсия с олио или може и масло поръсих със сирене и така разто4их и поръсих със сирене и останалите кори и най отгоре на последната кора я намазах със олио,и след това я сложих да втаса във фурната на 70градуса,и после я изпекох на 170градуса.След като се изпе4е отгоре я намазах с вода за да омекне и я покрих с кърпа и естествено после я изядохме.Ако направиш  няма да сгрешиш,а между другото преди сиренето слагах и олио. :P
Втаса ли добре във фурната? Ако да, вероятно защото до вътре не е стигнала тази топлина. Маята ти започва да умира някъде към 48 градуса. Оптималната за втасване е доста по-ниска, към 30-35 градуса.
« Последна редакция: Април 13, 2012, 00:07:34 am от Bobbie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #901 -: Април 13, 2012, 04:59:47 am »
Пробвайте шипковия мармалад "Clever" на Била. Никак не е лош. Мисля, че го произвежда карловска фирма, поне преди беше така. Днес купих бурканче да опитам отново, на мен ми харесва.

ако има останали количества, блокиран е артикула
ти имаш късмет, че на близката ти Билла го има  :wink: :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #902 -: Април 13, 2012, 07:21:21 am »
Верно, че имаше само 5-6 бурканчета  :?.
     
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #903 -: Април 13, 2012, 08:10:29 am »
Винаги съм се чудела защо се е наложило твърдението, че 7 гр. суха мая съответства на 21 гр. прясна. Всички знаем, че 7 гр. суха мая е необходима за набухването на тесто с вложени средно 500 гр. брашно. По това спор няма. Обаче 42 гр. прясна мая, колкото е едно кубче, е достатъчна за замесването на 2 кг. брашно, а не на 1кг. Следователно за 500 гр. брашно са нужни не 21, а 10,5 гр. жива мая. И съответно 7 гр. суха. И тогава излиза, че няма разлика и два пъти, камо ли 3. Това, че ползваме хлебопекарна, а не обикновена фурна не може да е повод чак за такова съотношение. Щото аз и на ръка да меся, когато ползвам суха мая пак си слагам 7 гр. на 500 гр. брашно. Предполагам и вие. Как мислите вие? Правилно ли е да се смята, че 7 гр. суха е равна на 21 гр. жива мая?
« Последна редакция: Април 13, 2012, 08:13:21 am от DINARA »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #904 -: Април 13, 2012, 08:12:41 am »
Здравейте девойки :D
Вчера направих хляб-тутманик по рецепта на Мишанта, аз го изпекох в хлебопекарната, но пак резултата е повече от чудесен!! Страхотен е!!!
както съм на диета и вчера ми беше тестения ден, познайте как му видях сметката още докато беше топличек..топличек  :lol: :lol: :lol:
а и съпруга ми много го хареса  :wink:
коричката стана страхотна, така че и едното ми мъниче си почеса зъбките хубаво с нея  :lol: :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #905 -: Април 13, 2012, 08:27:03 am »
Винаги съм се чудела защо се е наложило твърдението, че 7 гр. суха мая съответства на 21 гр. прясна. Всички знаем, че 7 гр. суха мая е необходима за набухването на тесто с вложени средно 500 гр. брашно. По това спор няма. Обаче 42 гр. прясна мая, колкото е едно кубче, е достатъчна за замесването на 2 кг. брашно, а не на 1кг. Следователно за 500 гр. брашно са нужни не 21, а 10,5 гр. жива мая. И съответно 7 гр. суха. И тогава излиза, че няма разлика и два пъти, камо ли 3. Това, че ползваме хлебопекарна, а не обикновена фурна не може да е повод чак за такова съотношение. Щото аз и на ръка да меся, когато ползвам суха мая пак си слагам 7 гр. на 500 гр. брашно. Предполагам и вие. Как мислите вие? Правилно ли е да се смята, че 7 гр. суха е равна на 21 гр. жива мая?
Ами имай предвид, че всяка мая може да е различна и най-добре да следваш инструкциите на производителя. После пресната може да е със съвсем различно качество, а и качеството на сухата се понижава след отваряне на пакета и поемане на влажнсост. Обшо казано отговорът е обаче... зависи кой дава съотношенията. На някои места пише 1:4, на други 1:2 суха:пресна. Значи твоето 1:3 е баш в средата и вероятно е вярно :-).
« Последна редакция: Април 13, 2012, 08:28:43 am от Bobbie »


  
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #906 -: Април 13, 2012, 11:13:11 am »
 да втаса ми на 70 градуса тутманика защо да не ми втаса аз миналата седмица като правих козунаци и козуна4ени рула също ги бях сложила да втасват на 70 градуса,даже доста добре и бързо ми втасаха.А на теб Мишанта много ти благодаря и много се радвам,4е ще правиш тутманика надявам се да ти хареса и на теб,на нас и ли4но на мен много ми хареса защото стана много меки4ък,мога само да ти пожелая приятно творене и после приятно хапване  :lol:
misheto
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #907 -: Април 13, 2012, 15:56:45 pm »
Мише,мерси за споделеното-няма и да се пробвам тогава  :).Откакто го направих за първи път тоя хляб,вече все от него си правя :).

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #908 -: Април 13, 2012, 19:47:34 pm »
да втаса ми на 70 градуса тутманика защо да не ми втаса .
Просто ми стана люпобитно как става това. Явно вътре не става такава температурата толкова бързо, защото иначе нямаше да стане, понеже на 70 градуса маята е умряла... което значи, че за времето ти на втасване, вътре в тутманика е не повече от 50 градуса, че и по-малко... абе разсъждавам си понеже живота на маята за хляб мие професионално изкривяване :-). Извинявам се, ако съм досадила.
« Последна редакция: Април 13, 2012, 19:50:12 pm от Bobbie »


  
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #909 -: Април 14, 2012, 09:56:10 am »
не няма проблем не си ми досадила въобще даже,зна4и аз когато за 1 път сложих да ми втасва козунака бях включи4ила фурната на 50 градуса оба4е тя въобще не беше топла и затова я включи4их на 70 градуса.Моята фурна не е с вентилатор можеби затова не :)знам
misheto
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #910 -: Април 14, 2012, 10:23:23 am »
След като първата доза козунаци беше пробна, вчера имаше втора но по рецептата от блога на Танита, която правих и миналата година.
http://tanitaang.blogspot.com/search/label/%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B4%D0%B5%D0%BD
Станаха прекрасни не само на вид, но и на вкус и именно поради последната причина, сега машинката ми меси следващата доза. 


Хубави Великденски празници, момичета!
 

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #911 -: Април 14, 2012, 21:18:50 pm »
След като първата доза козунаци беше пробна, вчера имаше втора но по рецептата от блога на Танита, която правих и миналата година.
Душка, страхотно изглеждат. Тя рецептата е същата като тази, към която е дала линк Мини на първата страница, но е с олио вместо с масло. Мисля и аз да направя с олио, че нали по-здравословно.... или по-малко вредно :-)



  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #912 -: Април 14, 2012, 21:56:11 pm »
аз тази година правих козунаците с растителна и животинска /мас/ мазинна 60/40 грама олио и масло
машината ме предаде и месих на ръка, но никак не се оплаквам- стават страхотни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #913 -: Април 15, 2012, 01:25:04 am »
козунак с олио не е козунак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #914 -: Април 15, 2012, 02:53:10 am »
Понеже майка ми е при мен, набрах кураж и с нейния майсторлък и моя мързел, направихме козунак.
Тръгнах от блога на mini, където знаех, че ще има добри рецепти, и аз си харесах козунака на Танита.
Добре че са машините за хляб, козунакът на практика сам си се направи.
Благодаря на mini и Танита за вдъхновението и изпитаната рецепта.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #915 -: Април 15, 2012, 05:14:01 am »
:balk_44: Христос Воскресе!

Вчера направих моя първи истински тутманик,
правих миналата година веднъж с половин тесто в малка тавичка за проба!
Хапнахме го но съвсем не беше това което съм яла като дете направено от баба
и така след цяла година събиране на рецепти, ето го резултата - :photo: :photo:

       Тутманик

Тестото замесих предната вечер, в машинката
като ползвах рецептата на linko 5 за хляб с кисело мляко и яйце,
но го пуснах на програмата за тесто!
Като се омеси го сложих в торбичка и прибрах в хладилника.
Сутринта си беше удвоило обема и готово за работа.
Разделих на две топки и разточих две правоъгълни кори,
които намазах с масло+олио /може и мас/ и поръсих с плънка
/2 яйца+1 белтък другия запазих за да намажа тутманика,
или 3 яйца+ 1 белтък, ако са по-малки/
и бучка сирене/ Оформиха се две рула, който леко усуках
и поставих като охлюв в кръгла тава с хартия за печене,
която леко подмазах с олио. Самия тутманик намазах обилно с масло.
Включих фурната на 70 градуса и оставих тутманика да втаса 30 минути.
След това намазах с разбития с малко прясно мляко жълтък
и увеличих фурната на 180 градуса и за около 40 минути беше готов!
Може на средата на печенето да се поръси с кашкавал...
Начина на моделиране научих от *Галка*,
която не спира да ме изкушава с такива въздействия върху моята снажна фигура!


А сега да си дойдем на думата и да отворим сладката страница на козунаците.
Тази година правих два тура като ползвах двете рецепти дадени тук.
Много добре се получиха, предполагам министър Найденов
посещава нашия сайт, иначе не би дал онова козуначено предложение
да си ги правим у дома, а не да купуваме готови  :lol:

« Последна редакция: Септември 22, 2015, 22:05:31 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #916 -: Април 15, 2012, 06:38:40 am »
Моят козунак нещо  не втаса. Оставям го сега да си седи цяла нощ, ако не стнае го хвърлям. Предишноте години винаги ми е ставал, но май проблема е, че вече не позлвам машина за хляб, а я смених с миксер на стойка, който за всичко друго е по-добър, но за съжаление няма нищо, което да втасва. Чудя се, някой знае ли на печките затоплящите чекмеджета наколко градуса са? Май ще се наложи да премеря, да видим дали там не може да втаса.


  
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #917 -: Април 15, 2012, 07:37:04 am »
Боби, не знам какво е затоплящо чекмедже, но аз оставям тестото да втасва във фурната, като включвам само осветлението. Машината ползвам само да омеси тестото. Вчера, след голямо чудене дали да захващам, все пак направих една доза. Получиха се много добре, единствено са искали още няколко минути печене.

« Последна редакция: Септември 22, 2015, 22:31:37 pm от mishanta »
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #918 -: Април 15, 2012, 08:32:05 am »
козунак с олио не е козунак.

ела да те почерпя да видиш, че е
и тъй като споделям изцяло следните съвети, ще ги споделя с вас
моля, месещите дълги години да не ги вземат под внимание- споделям ги за лаици, като мен, като улеснение и насоки


Козунак - тайни и хитрини - ТУК

« Последна редакция: Септември 22, 2015, 22:28:31 pm от mishanta »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #919 -: Април 15, 2012, 10:49:17 am »
Боби, не знам какво е затоплящо чекмедже, но аз оставям тестото да втасва във фурната, като включвам само осветлението.
Ами на печката чекмеджето от долу има опция да се загрява, но никога не съм япозлвала. Аз там си държа разни тигани и тавички, но по принцип е, за да ти държи храната топла.
Снимката не се отваря.

Сега понеже будувам посред нощ, че детето е болно и го проверявах, та реших да изпека козунака. Той пък се беше вдигнал, ще се върна да допълня какво е стнанало след като се изпече. Това ще е най-дългото правене на козунак - замесен е някъде в 14:00, а сега е 2:35 - вече над 12 часа се прави :-).


Боби

П.П. Да не повярва човк, ама стана. Само дето го прецаках, че сложих повече брашно от рецептата, че малко ми се струваше и сега е малко по-хлебен, от колкото ми се искаше. Следващият път ще знам да не го правя това.
« Последна редакция: Април 15, 2012, 11:42:52 am от Bobbie »