0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #980 -: Ноември 10, 2013, 15:47:33 pm »
Благодаря за отзивчивостта и рецептите!
Междувременно, преди да дочакам отговора, успях да направя първия си хляб...с брашно тип 700....мисля, че рецептата беше някъде от тоя форум, хляб с чесън, сушени домати и подправки, но не съм съвсем сигурен....и вероятно страничния наблюдател би казал "разгеле, научи се!"...да, ама не...по всички правила въпросния хляб трябваше да е поредния провал...изпълних както винаги рецептата и съставките точно, обаче още при месенето видях, че тестото не е като хората, ставаше твърдо, машината взе да се тресе и аз като последния бунак, какво да направя, взех, че ливнах в кошничката още малко хладка вода....ама така, на око, без никаква логика...така и така, хляба го бях прежалил, поне да си направя експеримент с цел трупане на опит...че като стана един хляб-за чудо и приказ!Напук на всякаква логика...сега не бих могъл да го възпроизведа, дори да ме заплашат, че в противен случай ще ме кастрират с права лопата...жена ми ме пита "как го напарави", а аз-"идея си нямам"...не ми вярва...както и да е, продължавам с опитите, но все така си оставам гьон по отношение на брашната....таман допичам първия си козунак с някакво загадъчно брашно тип 650, което бях забърсал отнякъде погрешка, а после така и не успях да го идентифицирам що за баршно е/то си е пшеничено де, това ясно, ама какво, да го вземат мътните, означава това 650?/, козунакът взе, че така бухна, че на 10-тата минута от печенето се наложи да го местя във фурната, защото опря плътно в капака на машината, а е с 500 грама брашно.... и след малко го вадя готов, поне на визия стана като от картинка, пък ще го видим как е на вкус...искам да попитам типовете брашно какво точно означавт, пшеничното брашно има няколко типа, от 405 до 650, ако не и до 700, каква е разликата между тях?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #981 -: Ноември 11, 2013, 16:11:24 pm »
John Mirror, ти директно ме накара да се "възмутя" от себе си,
никога не съм гледала какъв ТИП е брашното което купувам!
Написах ти и в предишния пост взимам София мел, защото с него провал не съм имала.

Разбрал си още, че на машинката може да се помага като се добавя или малко брашно,
ако тестото е лепи по стените, или течност малко вода или мазнина, ако пък е прекалено суховато и на гранулки!

Още една хитрина от мен, предварително съм измерила 600 грама брашно в една кутия от сладолед
и я ползвам само за мярка, много по-удобно е отколкото да меря 3 чаши по 200 грама!

Прави експерименти! Успех!

Уважаеми хлебопекари  :D , тази тема достигна своята 50 страница,
заповядайте в новата ТУК
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)