0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #800 -: Декември 05, 2011, 20:11:22 pm »
Благодаря на всички за бързите отзиви, със сигурност ще опитам но това ще стане в събота или неделя. Още един път Благодаря ви.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #801 -: Декември 07, 2011, 22:38:13 pm »
Получи се!!!!!!! с рецептата *lily* и малко промяна според машината стана чудо. След тричасово бъкане /месене/ и печене най-сетне излезе един добре опечен и вкусен хляб, е с малка забележка  но все пак чудесен резултат. Още един път ви благодаря за съветите и ако не е нахално ще поискам още някой съвет. Разликата с рецептата на *lily* е: 320мл. вода , мазнина 1.5 с.л. 1.5 ч.л. сол, 1ч.л. захар, 500 гр. брашно, 7гр. = 2.5 ч.л. мая, а забелжката за хляба е че излезе от тавичка /съда за печене/ и опря в капака естествено там не се беше опекло нищо, но общия резултат  просто /за мен/ е чудесен. :D :D :D :D :D :D :D  Следващият път ще опитам с по-малка доза, може би за 700гр.
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 22:45:21 pm от bobifos »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #802 -: Декември 08, 2011, 14:23:45 pm »
Радвам се, че все пак съм помогнала  :bighug:
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #803 -: Декември 08, 2011, 21:19:44 pm »
Това което ми върна интереса към машината е  диабета или по скоро нуждата от такъв хляб който да не ми вдига захарта. Днес направих поредния опит който беше успешен, намерих си грешката от предишните опити а тя е била в температурата на водата. Сега търся рецепта за диабетичен хляб, но май във форума няма, ако някой сподели такава ще съм му много благодарен. Омръзна ми да обикалям магазините в търсене на такъв хляб, а и неговата трайност е малка за цената не говоря но и тя е солена  300 гр. 1.10 лв.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #804 -: Декември 21, 2011, 08:52:21 am »
...все забравях и забравях и най-сетне вчера направих -
Хляб с кисело мляко и яйце на linko5  :photo:

Просто страхотен, с вкус на питка!
Другия път ще сложа една чаша натрошено твърдо сирене,
от сега си представям каква душа ще е!  :eat:
« Последна редакция: Септември 22, 2015, 17:59:00 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #805 -: Януари 06, 2012, 14:11:35 pm »
Здравейте момичета,
от скоро имам хлебопекарна /0т 09.12.2011/ и бях страшно доволна - досега.
Вчера както винаги сложих продуктите за основен хляб в машината, пускам от копчето, завъртя 2-3 пъти и спря - ни напред ни назад. Нито една програма не тръгва, вадих - слагах казанчето, бъркалките са както трябва и пак не става.
Не можахме да й се нарадваме както трябва с мъжа ми, докато се похвалим на всички и тя се развали. Някой имал ли е такъв проблем  :ask: , между другото марката е Мулинекс OW 5023 Bagette. Хляба ставаше страшен - толкова хубав не бях яла от години. Тя има 2 реотана и изпича навсякъде със страхотна коричка. Правих само основния хляб от книжката и тесто за пици, не можах да пробвам другите рецепти.
И на нашата улица ще изгрее слънце!!!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #806 -: Януари 06, 2012, 15:16:55 pm »
Здравейте момичета,
от скоро имам хлебопекарна /0т 09.12.2011/ и бях страшно доволна - досега.
Вчера както винаги сложих продуктите за основен хляб в машината, пускам от копчето, завъртя 2-3 пъти и спря - ни напред ни назад. Нито една програма не тръгва, вадих - слагах казанчето, бъркалките са както трябва и пак не става.
Не можахме да й се нарадваме както трябва с мъжа ми, докато се похвалим на всички и тя се развали. Някой имал ли е такъв проблем  :ask: , между другото марката е Мулинекс OW 5023 Bagette. Хляба ставаше страшен - толкова хубав не бях яла от години. Тя има 2 реотана и изпича навсякъде със страхотна коричка. Правих само основния хляб от книжката и тесто за пици, не можах да пробвам другите рецепти.

Здравей! Въртят ли се изобщо бъркалките? Ако не, възможно е да са се запушили с тесто. При се беше случило веднъж и мъжа ми извади от долу бъркалката, за да я почистя. Моята я имам от 2 години и да чукна на дърво, съм нямала проблеми с нея.
Дава ли на екранчето някаква греша? В упътването пише за всяка грешка какъв е проблема.
Надявам се да се оправи!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #807 -: Януари 06, 2012, 15:44:51 pm »
Здравейте момичета,
от скоро имам хлебопекарна /0т 09.12.2011/ и бях страшно доволна - досега.
Вчера както винаги сложих продуктите за основен хляб в машината, пускам от копчето, завъртя 2-3 пъти и спря - ни напред ни назад. Нито една програма не тръгва, вадих - слагах казанчето, бъркалките са както трябва и пак не става.
Не можахме да й се нарадваме както трябва с мъжа ми, докато се похвалим на всички и тя се развали. Някой имал ли е такъв проблем  :ask: , между другото марката е Мулинекс OW 5023 Bagette. Хляба ставаше страшен - толкова хубав не бях яла от години. Тя има 2 реотана и изпича навсякъде със страхотна коричка. Правих само основния хляб от книжката и тесто за пици, не можах да пробвам другите рецепти.

Здравей! Въртят ли се изобщо бъркалките? Ако не, възможно е да са се запушили с тесто. При се беше случило веднъж и мъжа ми извади от долу бъркалката, за да я почистя. Моята я имам от 2 години и да чукна на дърво, съм нямала проблеми с нея.
Дава ли на екранчето някаква греша? В упътването пише за всяка грешка какъв е проблема.
Надявам се да се оправи!
Здравей, бъркалките изобщо не се въртят и аз пратих мъжа ми да я занесе на ремонт. Тя е в гаранция и няма да експериментираме.
Само се надявам бързо да я оправят, но сигурно ще я бавят поне месец. :(
И на нашата улица ще изгрее слънце!!!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #808 -: Януари 06, 2012, 15:55:00 pm »
sunlight може да й направят профилактика. Успех и дано да си я ползвате дълги години!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #809 -: Януари 06, 2012, 21:52:18 pm »
Много е досадно, да не ти работи хлебопекарната. Моята е пред счупване, май и ще трябва да се оглеждам за нова:(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #810 -: Януари 23, 2012, 20:43:18 pm »
Да споделя опит, имам я вече 2-3 месеца. Със суха мая не винаги ставаше хлебчето. С повечко брашно става непухкав, с малко брашно, ако се разтича топката като меси пак не става. Стигнах до извода, че топчето трябва да е меко но тестото да е стегнато. И аз го обясних. В нас на почит си остана хлебчето по рецепта на колежката, сигурно го имате и тук, но нямам време да чета.

Хлебче със сирене и кашкавал

1чашка вода (200 мл като 50 от тях оставям за да разтворя маята),2 яйца, 1 с.л.сол и една захар. Парче масло(по скоро гребвам с една супена лъжица, обичам вкуса на масло в хлебчето). 2 чашки и половина брашно и отгоре 50 мл вода с разтворената жива мая /деля голямото кубче на 3 части и слагам едната/. При звуков сигнал добавям натрошено сирене и нарязан на ситно кашкавал. Отгоре с шарена сол. Тва си е поръчката на Мони и баща и, друго не признават вече.  :) Вместо вода може и прясно мляко, при липсата му в хладилника и нежелание от мъжката страна да отиде до магазина, слагам вода  :)
« Последна редакция: Октомври 09, 2015, 14:30:39 pm от mishanta »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #811 -: Януари 23, 2012, 21:30:26 pm »
lidia, а колко мая слагаш?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #812 -: Януари 24, 2012, 10:18:34 am »
Да деля голямото кубче на 3 части и слагам едната. Пропуснала съм да напиша  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #813 -: Януари 25, 2012, 21:31:45 pm »
Здравейте! От няколко дена имам хлебопекарна Moulinex. Пробвах я 3 пъти и се получиха добри резултати, само където хлябът горчи. На какво може да се дължи това? Слагам всички продукти точно според посочените рецепти, хлябът бухва, става с перфектна коричка, обаче не може да се яде от горчилка. Някой сблъсквал ли се е със същия проблем? Моля за съвет :)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #814 -: Януари 26, 2012, 16:16:34 pm »
Напиши рецептата, по която правиш хляба. На мен никога не ми е горчал. Да не би брашното нещо да не е в ред? Изпробвай рецептата, която съм публикувала по-нагоре в темата и сподели дали пак горчи.
Имам вече две ангелчета на небето

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #815 -: Януари 26, 2012, 16:21:37 pm »
Изми ли съдчето и бъркалката, чашката с топла вода и препарат за чинии. Като е нова машинката е нужно преди първа употреба. Или някой от продуктите...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #816 -: Януари 26, 2012, 16:50:45 pm »
Постъпих както е написано в книжката- с влажна кърпа минах съдчето и бъркалката, без никакъв препарат; първият хляб стана страхотен, следващите, обаче, започнаха да горчат. Сега съм накиснала с веро цялото съдче и бъркалката и мисля да го измия утре сутринта, въпреки че в упътването пише да не се използват никакви препарати. Иначе брашното ми е хубаво, на мелницата от Велико Търново е. Ще пиша какво е станало утре след поредния ми опит.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #817 -: Януари 28, 2012, 18:52:49 pm »
Здравейте отново! Да ви се похваля- след 3 дена накисване на съдчето с веро и вода, хлябът ми вече не горчи.
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 19:17:58 pm от sesil62 »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #818 -: Януари 29, 2012, 09:18:27 am »
Нашият интерес към този уред дойде с диабета на съпруга ми. Ето рецептата, която до момента е най-харесвана:
5ч.л. кис. мляко
1/4 мая (кубче)
280мл.вода
1,5 малката мерителне лъжички сол
2 ч.л. захар
краве масло колкото лешник
1,5 с.л. олио
500 гр. брашно (брашното е от мелницата -типово, като 10 кг. разбърквам с още 1 кг. купешко ръжено)
при сигнала за добавки добавям шарена сол - около 1 кафеена лъжичка
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #819 -: Януари 31, 2012, 14:09:37 pm »
Това е рецептата, която обикновено си правя.

Домашен хляб

Зехрин или друга мазнина, на око на бъркалките.
200мл вода и 200мл прясно мляко, смесвам ги и ги затоплям малко
от мерилните лъжички на хлебопекарната - една малка пълна до горе със сол и една голяма до горе със захар. Мисля, че се равнява на 2 и 5гр.
Брашно - общо 600гр:
400гр бяло пресято
100гр ръжено
70гр трици
30гр овесени ядки
Може да се добави и ленено семе или друго.
Най-накрая слагам едно пакетче суха мая.
На програма за пълнозърнест хляб.

Друг вариант е 550гр бяло брашно и 50гр трици.
« Последна редакция: Февруари 11, 2013, 06:55:15 am от mishanta »