0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #120 -: Ноември 18, 2009, 16:09:19 pm »
Mary, една чаена чаша е 240мл. То брашното не е течност, но ориентировъчно може да сложите 2 и половина чаени чаши. Аз от Метро съм си купила стъклена мерителна чаша и ми е много удобна, защото си има скала за течност, брашно, захар, ориз и други, но сега не се сещам какви.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #121 -: Ноември 18, 2009, 18:57:26 pm »
Мери, една кафеена чашка е 50 гр. Ама да не я препълва Бате Тони, ей! :D
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #122 -: Ноември 18, 2009, 19:08:34 pm »
Мери, честита придобивка на Тони.  :lol:
Сега мисля, че е ред да си купите едно електронно кантарче.  :wink: :lol:
Аз скоро няма да си купувам май - нали мъжо не работи, а и сега ще плащаме 300 лв данъци за ладата.  :( :( :(

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #123 -: Ноември 18, 2009, 20:17:29 pm »
Ето и произведението на мъжо. Сега остава да ме научи как да ползвам машинката, аз не че много бързам де :lol:

 
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #124 -: Ноември 18, 2009, 21:44:14 pm »
Ей, Мери, браво на батсъна.  :lol: Страхотно произведение.  :lol:
Специални поздравления от мъжа ми, който за сега меси на ръка.  :wink: :lol:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #125 -: Ноември 18, 2009, 21:54:04 pm »
Хора, зарежете тия мерки по чашки. В технополиса и техномаркета има електронни везни по 14 лева са и са много удобни,  като я включиш след като си поставил съда върху нея го нулира и мери чисто от тук нататък. Много са удобни.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #126 -: Ноември 18, 2009, 21:58:21 pm »
 Да, удобно си е с везна. Но когато купувате, е добре да си вземете нещо, което сте сигурни колко тежи /напр. пакетиран продукт/, защото много от тях не теглят точно. Моята везна я избрах след голямо теглене и мерене  :lol: :lol: :lol:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #127 -: Ноември 19, 2009, 19:45:00 pm »
Аз пък си купих за пекарната кантарче, което не е електронно. Най-простичко е, ама на цвят ми отива  :D. Нулирано е със собствено контейнерче. Досега не съм имала проблем с точните мерки, но не е и много прецизен, де. За хляб става. Иначе нашата е мулинекс и не ни е създавала проблеми досега.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #128 -: Ноември 20, 2009, 19:15:47 pm »
Здравейте момичета,
Да се присъединя и аз във вашата темичка,имаме хлебопекарна от 3 години morphy richards  от някакъв немски магазин я докопал моят мъж . Много съм доволна макар ,че заради нея проядох отново хляб , но искам да попитам някоя от вас пробвала ли е да прави кекс в нея в книжката ми има рецепта, но така и не можах да го направя тоя кекс.Ще се радвам ако някой сподели своя опит.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #129 -: Ноември 20, 2009, 21:05:26 pm »
Аз съм супер пишман майстор, може и от това да е, но кексът в хлебопекарната стана като хляб. На вкус го докара горе-долу, на вид - злее. Но твърде вероятно е както вече казах проблемът да е в задхлебопекарното устройство.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #130 -: Декември 06, 2009, 18:52:03 pm »
Момичета, да ви се похваля! От днес съм горд собственик на хлебопекарна.
В момента пека първия си хляб по рецепта от книжката. Дано не се изложа!  :wink: :lol: Макар, че си я бях набелязала предварително, доста се поколебах, защото имаше хубава промоция- KENWOOD с кантарче.
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 06:02:27 am от mishanta »

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #131 -: Декември 06, 2009, 22:04:52 pm »
Е Душе, честито бе, най-накрая си взе.
Айде да ти е на хаярлия. Все да ти става.

п.п. Наши приятели имат този модел и са супер доволни.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #132 -: Декември 07, 2009, 07:23:23 am »
Душе, ние с теб да не сме се наговорили? Защото и аз от вчера съм горд собственик на точно тази машина :lol: :lol: :lol: И първия хляб забъркахме вчера  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #133 -: Декември 07, 2009, 07:52:01 am »
Душе, ние с теб да не сме се наговорили? Защото и аз от вчера съм горд собственик на точно тази машина :lol: :lol: :lol: И първия хляб забъркахме вчера  :lol: :lol: :lol:
Рали, признай, че се наговорихме!  :wink: :lol: Браво! Честита ти придобивка! Ами бяхме приготвили 120 лв за тази, като на Фрешито и 2-3 пъти обикаляхме по магазините и изхарчихме още сума ти парички за глупости и викам - и кво сега за храна ги даваме, а пък това - машинката ще я купуваме един път в живота - по-добре още 90 лв да жертваме. Та, така. Kenwood беше също хубава и при това с безплатно кантарче, ама много слабичка - 480 W и с една бъркалка. Та, така сега - рецепти, моля. Признавам си без бой, че влизам в мамата точно заради рецептите - има чудесни. Хлябът от снощи стана много хубав - чак не ми се вярваше.  :lol: От страни се изпече прекрасно, но мисля, че можеше и горната коричка да е по-изпечена. нямам апарат за да ви снимам произведението си - жалко.  :(
Мери, благодаря ти за пожеланието! Мъжо каза, че с твоя щял да се конкурира!  :wink: :lol:

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #134 -: Декември 07, 2009, 07:56:44 am »
Душе, за горната коричка е трудна работа, доколкото разбирам :lol: Нищо де, ще пробвам на най-силно запечена степен, пък да видим  :lol: :lol: :lol:

А колкото до хляба - да ме бяхте видяли снощи в 8 и полвина как припкам към магазина за типово брашно и мляко на прах  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #135 -: Декември 07, 2009, 08:04:43 am »
А колкото до хляба - да ме бяхте видяли снощи в 8 и полвина как припкам към магазина за типово брашно и мляко на прах  :lol: :lol: :lol:
А, не тъй!  :lol: Ние предварително си бяхме накупили един билюк брашна, мая, сусам и какво ли още нещо.  :lol: Бях забравила само мляко на прах да взема и го пропуснах в снощната рецепта. Днес ще купя и стафиди, че мъжо ме изяде за тези козунаци. Навсякъде питаше дали машините правят козунак и тогава да я вземаме.  :lol: Много се притеснявам за линията и на двама ни... :(

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #136 -: Декември 07, 2009, 09:39:24 am »
Вместо мляко на прах, можете да слагате прясно мляко, но не забравяйте да намалите количеството на водата.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #137 -: Декември 07, 2009, 10:20:55 am »
Елфова, я ме светни - една мерна единица голяма сухо мляко, на колко МЛ течно мляко съответства  :lol: Че течно мляко имам :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #138 -: Декември 07, 2009, 13:49:08 pm »
На мен ми казаха, че когато нямам сухо мляко има два варианта. Първият и и по-добрият бил да не се слага изобщо. Така и направих аз. Вторият бил да се сложи прясно мляко към водата и да се смята общо течността като за вода.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #139 -: Декември 07, 2009, 20:28:14 pm »
Мацки, голяма набутвация направих пак... :( Ама то на бедния кога ли му е вървяло... :( След цял век търсене на хлебопекарна, уж си купих много добър вариант, макар и твърде скъп за нас. Днес моята приятелка си купила от Метро хлебопекарна "Аляска" за 89,99 лв!  8O пак ще се повторя, ама на бедния или кравата му ще умре, или жена му ще ..... :( Иначе, хлябът снощи стана ПИРФЕКТЕН и тази вечер друг ще правя!  :wink: :lol: