0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #140 -: Декември 07, 2009, 20:57:59 pm »
Вторият бил да се сложи прясно мляко към водата и да се смята общо течността като за вода.
Така правя аз. Точна мярка не мога да кажа, на око сипвам. Долу-горе съотношението вода - мляко е 2:1. Пак става хубав хлябът.


Душе, Аляската винаги са на промоция около Коледа, дори аз бях писала някъде из темите, защото купихме на свека такава миналата година по това време.
« Последна редакция: Декември 07, 2009, 21:01:05 pm от Елфи »
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #141 -: Декември 07, 2009, 21:05:42 pm »
Душе, Аляската винаги са на промоция около Коледа, дори аз бях писала някъде из темите, защото купихме на свека такава миналата година по това време.
Не, бе, не била на промоция, представи си!  8O На промоция бяха миналата седмица и двете - Аляска и зелмер - по 119,90 лв. дружката ми питала два пъти за цената, а момчето и казало - вземай и бягай!  :wink: :lol: Тук често се получава така - някой ден обикновената цена е по-ниска от промоционалната!  :( Нищо, дано съм случила с моята!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #142 -: Декември 07, 2009, 22:32:44 pm »
Хора, зарежете тия мерки по чашки. В технополиса и техномаркета има електронни везни по 14 лева са и са много удобни,  като я включиш след като си поставил съда върху нея го нулира и мери чисто от тук нататък. Много са удобни.

Мда, много хубава придобивка е електронния кухненски кантар. Пък и с малки приспособления става за "двойна употреба" като мерене на новородено бебе -  тоест докато бебето не достигне пет килограма. Тва друга хава, де.

Душе, не се ядосвай - купила си, не можеш да я върнеш. Вашното е този, който слага продуктите да си снае майсторлъка :D.

Може ли някой да ми даде някаква рецепта за кекс в хлебопекарна - тук съм с абсолютен и тотален провал на всякакви рецепти.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #143 -: Декември 08, 2009, 00:04:29 am »
Душенце, не се ядосвай бе, ами че то Аляската се движи горе-долу около 100-на лева. Но твоята е просто много добра бе. Не съжалявай.
Аз преди бях навита да си взема Аляска, в метро пускат  понякога на промоция мултипак 2 Аляски за 190 лв., сметай на колко излиза бройката. Така и не намерих с кого да се комбинирам, за радост на мъжо. Той си държеше да е Мулинекс и това е.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #144 -: Декември 08, 2009, 11:51:42 am »
Мери, и аз така. Бях си харесала този промопакет - 2 в 1 - 2 Аляски за 190 лв, но никой не се нави да си го вземем на ортак, а пък две така и не ми трябваха.  :wink: :lol:
Четох в мамата една тема за рецепти и там едно момиче се оплакваше от сервиза на Мулинекса, като цяло. Яд ме е, а пък мъжа ми два пъти повече - защото ние просто искахме по-евтина.  :(
lady_11, за сега аз се пробвам, ама днес и мъжът ми се кандидатира.  :wink: :lol:
Довечера ще правя козунак - дано да се получи!  :lol:

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #145 -: Декември 08, 2009, 12:59:55 pm »
Душе, сложи повечко захар на козунака, че нещо рецептата на Мулинекс не ми харесва.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #146 -: Декември 08, 2009, 13:27:57 pm »
Душе, сложи повечко захар на козунака, че нещо рецептата на Мулинекс не ми харесва.
Мерси, Елфи! Няма да правя рецептата от книжката, а една уж изпитана! Ако се получи, ще я кача тук за всички!

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #147 -: Декември 08, 2009, 14:06:25 pm »
Благодаря Душе,
Все още се страхувам от провал и присмех на домашните,но ще пробвам. :P
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #148 -: Декември 08, 2009, 14:34:18 pm »
Да и аз знам, че сервиза на Мулинекс, не е свят, ма  се надяваме да не стигнем там.
Ай дано ти стане, та да кажеш рецептата, че и мен ме дрънкат вкъщи.
А свеки през ден-два ме кара да й правя хляб, а като и виках за двете Аляски се дърпаше. :lol: :lol:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #149 -: Декември 08, 2009, 22:03:55 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА ОТ НЯКОЛКО ДНИ ИМАМ И АЗ НОВА ПРИДОБИВКА КАТО ВАС НЕМСКА ХЛЕБОПЕКАРНА НО МИ Я ПОДАРИХА БЕЗ ЧАШКАТА И ЛЪЖИЧКИТЕ И РЕЦЕПТИТЕ .ЩЕ МОЖЕ ЛИ НЯКОЯ ОТ ВАС ДА МИ ЗАСНЕМЕ ЧАШКАТА И ЛЪЖИЧКАТА СИ ДА ГИ КАЧИ ТУК ЗА ДА ГИ ВИДЯ И ДА ТЪРСЯ ДА СИ КУПЯ НЕЩО ПОДОБНО,ЩЕ СЪМ ВИ МНОГО БЛАГОДАРНА И ЩЕ МИ Е МНОГО ПРИЯТНО ДА СИ ПИША С ВАС ТУК И ДА СПОДЕЛЯМЕ КОЯ КАКВО Е НАПРАВИЛА :D :wink:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #150 -: Декември 08, 2009, 22:30:40 pm »
hrisi06 , купи си най-обикновена мензура, а за лъжички ползвай обикновени чаени и супени. Ако нямаш кухненска везна -  една кафеена чашка побира около 50 гр. брашно.

Моля те, пиши с малки букви, тъй като в уеб пространството писането с големи се възприема като крещене.
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 06:07:58 am от mishanta »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #151 -: Декември 08, 2009, 22:33:53 pm »
ок благодаря ти много а наистина не съм крещяла :oops: :)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #152 -: Декември 12, 2009, 17:54:04 pm »
момичета имам един въпрос към вас,като по опитни не мога да разбера каде греша че хляба се подува много добре а като започне да се пече спада по средата и става малко като збит.става въпрос за ръжено пшеничния хляб наи вече :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #153 -: Декември 12, 2009, 17:58:40 pm »
заради брашното е
смесваш ли го с пшенично брашно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #154 -: Декември 12, 2009, 18:08:55 pm »
аз си купих готова смес за ръжено пшеничен хляб
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #155 -: Декември 12, 2009, 18:12:40 pm »
да не би да е от маята ползвам на доктор йоткер на гранулките
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #156 -: Декември 12, 2009, 18:26:49 pm »
Тъкмо щях да се хваля - до сега нямах нито един провал! :lol: И днес, връщам се от работа, бързам, защото спира на няколко пъти тока и викам - ще пробвам най-бързата програма. Да, ама не... заредих я аз и отивам да си готвя и познайте какво - забравила съм да сложа бъркалките... :oops: :( :oops:е, то хубаво това, ама го разбрах, чак като отидох да си вадя произведението на изкуството!  :oops: :( :oops: Та, сега, преди малко - втора доза! :lol: Този път с бъркалките!  :wink:
да не би да е от маята ползвам на доктор йоткер на гранулките
И аз ползвам от нея, тъй като нямаше друга в магазина! Не вярвам да е от това! Вчера правих пълнозърнест хляб, стана супер!
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 18:28:34 pm от du6ka »

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #157 -: Декември 12, 2009, 18:42:56 pm »
ще ми напишеш ли твоята рецепта за пълнозърнес хляб
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #158 -: Декември 12, 2009, 19:09:48 pm »
ще ми напишеш ли твоята рецепта за пълнозърнес хляб
Аз използвам за сега рецептите от книжката на Мулинекс. Мисля си, че е хубаво, обаче да си направим една отделна темичка с рецепти. Да си споделяме сполучливите рецепти там! Какво ще кажете?

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #159 -: Декември 12, 2009, 19:46:47 pm »
аз съм съгласна