0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #60 -: Април 23, 2009, 13:58:49 pm »
Изпробвах вчера тези франзелки
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg81730.html#msg81730

Много сме доволни от резултата :D
Ето ги и моите:

http://picasaweb.google.bg/lh/photo/iBiUbu3pyN2hb3Ijz49Plw?feat=directlink
« Последна редакция: Април 23, 2009, 20:06:14 pm от mini »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #61 -: Април 23, 2009, 14:08:19 pm »
Вече и аз ще се разпиша в темата, че надух главата на dani_j  с моите въпроси.  :D Имам Аляска отскоро. Хляба става сбит,на дупки вътре, тежък е, пък е висок около 7-8 см.Отхапвайки, имам чувството че ям гъба. Незнам къде бъркаме.Нямаме везна и мерим брашното с мерителната чашка. Започва да втасва добре/така си мисля де/ и като започне да пече-спада. Намерих някаква таблица из нета за грешките и резултатите от тях, според нея, брашното идва в повече.Уж го меря,уж внимавам да не смесвам маята с течностите,незнам защо не става.
Идеи някакви?
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #62 -: Април 23, 2009, 16:54:18 pm »
Ха сега де  :?. Аз също не меря с везна, но до сега не ми се е случвало такова нещо. Като се меси тестото става ли хубава топка, в смисъл да не маже под бъркалката? Струва ми се, че май маята ти идва в повече щом става на дупки и спада при печене.
     
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #63 -: Април 23, 2009, 17:25:35 pm »
 :D dani_j, ами топката си е около бъркалката,отстрани остава маалко количество от тестото, което не достига до бъркалката. Как го обясних... дано ме разбра.Бе въобще като гледам какъв снимков материал прилагате тука... :? Ако има опция за прясно мляко или вода, ползвам прясно мляко.Ама и с вода все тая. Много ме е яд.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #64 -: Април 23, 2009, 17:43:48 pm »
Каква мая ползваш? Вземи си един мерителен съд от магазините за левче. Има такива, разграфени за течност, брашно и захар. Веднъж като му хванеш цаката и после се получава.
     
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #65 -: Април 23, 2009, 17:58:23 pm »
Ами и с такъв съд меря-разграфен, ползвам суха мая на Д-р Йоткер/зелено пакетче, с рисунка на козунак/.
Ще докладвам като се справя  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #66 -: Април 23, 2009, 19:10:35 pm »
водата топла ли е, препоръчват да е топла, вътре да е разтворена захарта
аз лично слагам половината брашно, после изсипвам пакетчето мая върху получената повърхност от брашното и после отгоре останалото количество
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #67 -: Април 23, 2009, 19:15:39 pm »
Добре е продуктите да са със стайна температура.
Това с топлата вода не съм го пробвала (предполагам затоплена имаш предвид).
Аз , да ви се оплача, напоследък не мога да попадна на свясно брашно.
Снощният ми хляб е направо сив.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #68 -: Април 23, 2009, 19:16:09 pm »
и една рецепта от мен

Ръжено - пшеничен хляб

300 мл. топло прясно мляко с разтворена в него 1 ч.л захар
1 яйце
1 пак. суха мая д-р Йоткер
7 кафеени чашки бяло брашно
3 кафеени чашки ръжено брашно
1 с.л сол
2 с.л олио

слагаме млякото и яйцето, отгоре изсипваме 6 кафеени чашки бяло брашно, разстиламе го равномерно, отгоре наръсваме с маята, после добавяме 3те чашки ръжено брашно и последната пшенично. Отново заглаждаме повърхността и прибавяме солта и мазнината, пускам на програма 1 за 1000 гр хляб с 3 степен препичане
« Последна редакция: Ноември 27, 2013, 16:34:21 pm от mishanta »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #69 -: Април 23, 2009, 19:18:11 pm »
Колко грама ти е каф. чашка? Приблизително, де.

П.П. Довечера ще взема да  преместя рецептите на 1 стр.
« Последна редакция: Април 23, 2009, 19:20:06 pm от Елфи »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #70 -: Април 23, 2009, 19:34:39 pm »
ми според мен е около 50 грама, правя я равна без връх
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #71 -: Април 23, 2009, 19:55:18 pm »
Изпробвах вчера тези франзелки
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg81730.html#msg81730

Много сме доволни от резултата :D
Ето ги и моите:




Понеже вече не мога да се редактирам, пускам снимката тук:

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #72 -: Април 24, 2009, 08:34:48 am »
франзелките на марипоса и хляба на мини изглеждат много добре,другия месец ще се купува хлебопекарна  :lol:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #73 -: Април 24, 2009, 14:43:39 pm »
Мини, стайна температура са ми продуктите.Слагам първо течността+сол+захар+олио, после брашното го изсипвам на купчинка, правя му кладенче и там слагам маята.Няма допир с течността/ама то това май важи само за отложения старт/.
Снощи измерих брашното по мерителна кана, обаче е неточен този метод, защото в процеса на бъркане добавях още, за да стане топчица около бъркалката. Маята намалих. Тези промени ще си ги запиша, защото хляба стана,беше много вкусен,заприлича на вашите снимки най-после! :D
« Последна редакция: Април 24, 2009, 14:56:01 pm от kapka_lubov »
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #74 -: Април 24, 2009, 15:11:45 pm »
не слагай мазнината при водата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #75 -: Април 24, 2009, 15:14:20 pm »
защо?  :ask:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #76 -: Април 24, 2009, 15:16:18 pm »
нали знаеш какво се получава като смесиш вода и мазнина- емулсия, коята спира процеса на втасване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #77 -: Април 24, 2009, 15:26:48 pm »
аха, ясно, ще съобразявам и това. благодаря ти.  :D
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #78 -: Април 24, 2009, 15:39:39 pm »
Момичета, а какво брашно използвате? Аз преди бях много доволна от това
<a href="http://www.sofiamel.bg/images/packs/farinap.gif" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.sofiamel.bg/images/packs/farinap.gif</a>
но последно време нещо го развалиха.
<a
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #79 -: Април 24, 2009, 20:15:23 pm »
не слагай мазнината при водата
Душо, ам чи аз все при водата пльосвам олиото  :D. До сега не е имало фал. Според мен, на Капка любов проблема беше в количеството брашно-мая.
Владушка, брашно ползвам на същата фирма, само че в синя опаковка. Май "екстра" се води. Веднъж пробвах с едно друго и имаше разлика.