0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #40 -: Март 26, 2009, 22:39:09 pm »
Утре ще направя козунак:)
Имаш ми адреса, нали?  :wink:

Ама знаем нейния, нали?  :wink: :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #41 -: Март 26, 2009, 22:47:04 pm »
 Не спамете!  :witch:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #42 -: Март 27, 2009, 11:24:48 am »
МММММда нареждам се и аз към групата с хлебопекарните.Вчера си купихме и като за начало врътнахме един "бел леб",стана супер ,но за закуска,че късно го сложихме.Фото няма толкова бързо се изяде. :wink:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #43 -: Април 07, 2009, 11:12:25 am »
Хей какво става месите ли,нещо скоро никой не е писал.Аз да кажа меся и печа като луда,направо съм обсебена от машината.За почивните дни завъртях 2 козунака по рецептата на Мини и три хляба(правя основната рецепта за хляб от книжката)със семки и разядки всякъкви.Много съм доволна от тази придобивка.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #44 -: Април 07, 2009, 11:28:21 am »
И аз поради тази причина не пиша...нямам време от печене:):):):)
Много съм доволна, а съпруга ми колко му е вкусно..., а на приятелите ни...нямам думи.
Предполагам едните вече са си купили:)Бяха на дегустация оня ден в къщи:)
Аз правя основно френския хляб от книжката към машината, най ми е вкусен, но още не съм правила с киселото мляко, и днес ще го изпробвам.
Мисля да направя и опит с козунак слетобяд:)
Ще ви сложа снимки:)
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #45 -: Април 07, 2009, 15:10:28 pm »
Моята машина сега почива, тъй като другата събота и се очертава доста месене  :D.
     
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #46 -: Април 07, 2009, 17:46:16 pm »



ето снимки ,дали ще се справя обаче

оф не стана ето адреса http://www.snimka.bg/album.php?album_id=362204&pid=11473299
« Последна редакция: Април 07, 2009, 17:52:20 pm от Delica »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #47 -: Април 15, 2009, 17:11:26 pm »
Още не мога да се наканя да си купя хлебопекарна, но не спирам да се ровя за отзиви и рецепти.
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 05:39:12 am от mishanta »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #48 -: Април 16, 2009, 16:52:28 pm »
След втория ми козуначен опит се получи .....

Честно да си кажа...на вкус бяхя добре, но явно не премесих добре тестото защото станаха сбити/тестени:) Е, половината вече изчезна де:)

Третия опит в неделя се надявам да е по-успешен.
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 05:40:12 am от mishanta »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #49 -: Април 16, 2009, 20:52:34 pm »
Момичета, нещо започвам и аз да се точа за такъв уред. Много съблазнително изглеждат всичките ви творения ...
Един въпрос: Лесно ли се почиства?
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #50 -: Април 16, 2009, 20:59:27 pm »
Почиства се изключително лесно. Контейнера е с незалепващо покритие и дори да има останало малко тесто по стените, леко накисване и всичко пада.
     
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #51 -: Април 16, 2009, 21:14:52 pm »
Момичета, нещо започвам и аз да се точа за такъв уред. Много съблазнително изглеждат всичките ви творения ...
Един въпрос: Лесно ли се почиства?
Поддръжката на уреда е изключително лесна.
Хич не се чуди, ами отивай да си купуваш. Да усетиш вкуса на истинския хляб.
И най-важното - знаеш какво има вътре  :wink:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #52 -: Април 16, 2009, 21:52:48 pm »
Явно ще си го самоподаря за Великден. Ще се включа и аз с коментар като Лиско ...

Съгласна съм и за вкуса и за продуктите ... но има и нещо друго, чисто емоционално ... усещането да си приготвил хляба в къщи в тези времена на полуфабрикати и то по относително бърз и лесен начин  :D Ще трябва да са ми много задължени тези, които го ядат  :wink: ...

Всички сте явно фенове на Moulinex, другите марки не стават ли?

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #53 -: Април 16, 2009, 23:09:21 pm »
 Ами , не знам, може би защото на българския пазар са най-популярни Мулинекс. Моето мнение е , че марката и цената нямат кой знае какво значение специално за тези уреди.
Имам познати и с евтини , и със скъпи, всички си работят добре.

но има и нещо друго, чисто емоционално ... усещането да си приготвил хляба в къщи в тези времена на полуфабрикати
Това е идеята. Аз не съм почитател на полуфабрикатите /още от времето, когато се бях вманиачила по здравословното хранене/. Понеже имам време, се старая семейството ми да се храни с пресни и домашно приготвени храни.

П.П. Скоро имаше репортаж по някоя от телевизиите / не си спомням коя / за черния хляб и състава му. Честно казано, се хванах за главата. Оказва се, че повечето такива "здравословни" хлябове са с неустановен състав. Най - често боядисано бяло брашно.
« Последна редакция: Април 16, 2009, 23:13:24 pm от Елфи »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #54 -: Април 17, 2009, 09:58:28 am »
Момичета, нещо започвам и аз да се точа за такъв уред. Много съблазнително изглеждат всичките ви творения ...
Един въпрос: Лесно ли се почиства?
и аз и аз  :oops: :D
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #55 -: Април 17, 2009, 12:11:24 pm »
И аз съм се навила за тази машина, малко мъжа ми се дърпа, ама надявам се като опита вкусен хляб да не съжалява.

Само още нещо да ми уточните: може да се меси и пече вътре в машината и само може да се меси и после си го слагаш във обикновената фурна, така ли е?
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #56 -: Април 17, 2009, 12:13:22 pm »
Само още нещо да ми уточните: може да се меси и пече вътре в машината и само може да се меси и после си го слагаш във обикновената фурна, така ли е?
Всичко прави сама, от теб се иска само да сложиш съставките.
Вади се тестото, ако искаш да правиш хляб или друго тестено изделие в друга форма.
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #57 -: Април 23, 2009, 02:45:57 am »
Да нахваля опция "Забавен старт". Разкош! Пускаш машината от вечерта и на сутринта, точна на закуска, писука да извадиш пресен, топъл хляб, пък като му добавиш и сиренце и прочие, блаженство!!
Не се чудете, момичета, купувайте!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #58 -: Април 23, 2009, 08:34:22 am »
Да нахваля опция "Забавен старт". Разкош! Пускаш машината от вечерта и на сутринта, точна на закуска, писука да извадиш пресен, топъл хляб, пък като му добавиш и сиренце и прочие, блаженство!!
Не се чудете, момичета, купувайте!
хи хи Мирослона,(много интересен ник) имаш хлебопекарна пак мълчиш? :lol: още днес ще те разпитам подробно ,зареди батерията на телефона,разговора ще е дълъг  :lol: :lol: :lol:
сори за спама,но не се сдържах  :oops: :lol:

сподели кой модел ти е хлебопекарна  :D
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти!
« Отговор #59 -: Април 23, 2009, 11:46:10 am »
уф, на свеки е :(


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika