0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #60 -: Февруари 26, 2009, 10:55:14 am »
при нас- Стефания 4 пъти ми е вдигала Т и четирите преди порция 4ка зъби, като най-сериозната беше с кучешките
не зная дали е съвпадение, но е факт
а когато ми направи спазъма и ни вкараха в болницата с уж бронхиолит, та пневмония, та каква ли не диагноза обсъждаха- грам Т не е вдигала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #61 -: Февруари 26, 2009, 11:16:50 am »
Мини, и Деси като направи бронхиолит не е вдигала Т, не е имала сополи, не е кашляла, просто за 15 часа почти едва дишаше. Това са вируси, мила, няма как да знаем как ще протече, а и децата реагират различно. Въпроса е в това да не се влачат кашлици и хреми с месеци, това за мен е недопустимо. А вируса минава за 5-7 дни, поне при Деси е така. Схеамата е проста при нея, вдига Т, не много до към 38, това за около 24 часа-давам панадол и нурофен, пусне два сопола, най много 3-4 дни олинт да пръскам и след 4-5 дни все едно не е било нищо.

Стефунчо, а Десислава вчера към 5 като застана пред огледалото и зорлян като взе да се напъва и да реве, познай, за баща си... и така в продължение на 10 мин., стана червена като домат, ред сълзи, ред сополи, и нищо не може да я разсее, тя си навила на пръста че ще квичи и толкоз.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #62 -: Февруари 26, 2009, 11:33:09 am »
Jam, съгласна съм, че не всеки запушен или течащ нощ означава никнене на зъби, може и вирус да е, но след като докторите ти обясняват че всичко друго е о.к. и това са зъби, излиза, че ние трябва да вземем да завършим по една медицина, за да си гледаме децата. Аз не смея да давам на своя глава каквито и да било лекарства.
Mishanta, относно счупента ми ръка  :D раздвижих я доста бързо и то благодарение на малката госпожица, разгънала съм я почти на 100 %,но все още не мога да вдигам много тежки неща, не мога да се подпирам на нея, при някои резки движения и при натоварване после си наболва, особено нощем си боли. Но разминах се без операция този път и бързо се възстанових, но нямам и избор за много глезене.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #63 -: Февруари 26, 2009, 11:36:20 am »
а пък Криси е що годе лесен, когато е само с един човек. а двамата ли сме с баща му, ела гледай лиготия. много бързо схващат от къде изгрява слънцето.

Стеф, дойде ли времето? айде, леко да мине, цун :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #64 -: Февруари 26, 2009, 13:25:55 pm »
Jam, съгласна съм, че не всеки запушен или течащ нощ означава никнене на зъби, може и вирус да е, но след като докторите ти обясняват че всичко друго е о.к. и това са зъби, излиза, че ние трябва да вземем да завършим по една медицина, за да си гледаме децата. Аз не смея да давам на своя глава каквито и да било лекарства.

един свестен лекар никога няма да каже, че запушеният нос е "от зъбки". има над 200 вируса, които причиняват хремоподобни заболявания. те не се откриват чрез преслушване със слушалка и бъркане в гърлото, а и не е нужно, защото при вирусна инфекция няма лекарства. чака се организмът сам да се пребори с вируса.
тоест, правилното изказване е "вирусна инфекция", а не "от зъбките е".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #65 -: Февруари 26, 2009, 13:30:34 pm »
Боже като ви чета, искам и аз така безрезервно да вярвам на педиатрите тук :( и всичко да е ОК. Искам ама няма  :( :( :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #66 -: Февруари 26, 2009, 13:52:39 pm »
Здравейте и от нас. Бързо да оздравяват всички и да се радват на идващата Баба Марта.
Аз да ви се оплача малко, че вече нямам търпение тия зъби да избият :?. Първите ще са горните два, седят на ръба белеят ли белеят, но не пробиват още. Направо бъхтън вече  :lol:. И още нещо, не мога да се преборя с едни пъпки по бузите на Дари. С бял връх, твърди и многоо бе, някои ако се е борил с такова нещо моля да сподели.
Стефи леко раждане ти пожелавам, от все сърце всичко да мине гладко и бързо. :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #67 -: Февруари 26, 2009, 13:55:03 pm »
а пък Криси е що годе лесен, когато е само с един човек. а двамата ли сме с баща му, ела гледай лиготия. много бързо схващат от къде изгрява слънцето.

Стеф, дойде ли времето? айде, леко да мине, цун :D

мерси, манчо, наха :wink:


абсолютно и това, като е с един човек, без значение кой е добро дете, нооо има ли още един става лиготийка :lol:

Наде, едва ли има някоя от нас дето безрезервно да вярва на педиатъра си, но определено е по-добре от това което ти описваш и патилата ти с бургаските лекари.
Честно да ти кажа, може и да е смешно, но безрезервно вярвам на ветеринаря - баща ми само, е факт е че не сме имали сериозни здравословни проблеми, дано и да нямаме де.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #68 -: Февруари 26, 2009, 14:07:33 pm »
Стефи,
леко раждане и живо и здраво бебе! :) Това е най-важното. :D

Гери,
радвам се, че Стефко вече си е в къщи! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #69 -: Февруари 26, 2009, 14:36:29 pm »
Стефи леко и безпроблемно да мине всичко...

Фия  :hug2: много се радвам, че се възстановяваш!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #70 -: Февруари 26, 2009, 14:37:39 pm »
ееееееееееей, стисна го т'ва Пипи
не щя да го родиш на адашката на деня  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #71 -: Февруари 26, 2009, 15:07:52 pm »
Стефи,
леко, бързо и безпроблемно раждане! Не е късно да уцелите деня на Ронката ;) Важното е, че тази година 29.02 няма  :lol:
Ние вече си взехме старозагорската торта. Много съм доволна, а най-важното - дъщерята не спря да се кефи на шаренийката  :D
Снимки, след мероприятието днес :)
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #72 -: Февруари 26, 2009, 15:14:44 pm »
Никаква вяра на педиатрите.
След като вчера ходихме при личната, според която имаме гнойна ангина, днес сме в интензивно отделение. Малкия има двустранна пневмония и тая не я чула. Сутринта детето започна неистова да се тресе, защото вдигна 41гр. Т и го заведох в III градска, та така разбрах че сме с пневмония. Най-лошото е че не мога да съм до него и това ме побърква.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #73 -: Февруари 26, 2009, 15:18:23 pm »
Cvetelina, ужасно е това  :(

А на братовчедка ми детето е също с двустранна пневмоня. Не са го хоспитализирали, бият му някакви инжекции вкъщи,а то клюма ли клюма горкото. Така е от седмици, бил е много зле и .......В Елин Пелин педиатрите са много зле...Щом на 4 месеца братовчедка ми му даваша попара  :(
Ужасно ми е жал. 

Дано Наско се оправи бързо.
Уф, като чета такива работи и ми призлява,

Стефчо, леко раждане!!!!!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #74 -: Февруари 26, 2009, 15:29:37 pm »
Цвети, много съжалявам за случилото се, милото дете :(
дано бързо се оправи! Как така не може да си при него??? 8O

Гери, радвам се, че вече Стефко си е у дома :D

Стефи, леко раждане!
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 15:34:04 pm от Nadyn »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #75 -: Февруари 26, 2009, 15:30:34 pm »
Jam, извинявай , че те занимавам, но виждам, че си доста компетентна, - аз само промивам носа, лекарства не давам засега, искаш да кажеш, че ако е вирус това е достатъчно и да не тичам по други доктори, че се побърках вече, от неделя вечерта не спи и не яде. Носа е като река,друго нищо.

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #76 -: Февруари 26, 2009, 15:42:09 pm »
Cvetelina,   много неприятно, дано детето бързо се оправи.
Нина, да даваш на 4 мес.дете попара си е било лично нейно решение, не е дошла педиатърката да го храни. Но пък от друга страна съм чувала за педиатри, които държат сметка и се карат буквално ако не им изпълняваш поръченията.

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #77 -: Февруари 26, 2009, 15:42:33 pm »
Цвети, много съжалявам, че сте стигнали до болница, дано Наско бързо се оправи! А ти защо не си при него, неможе да е сам?  :?

StefiZ, леко раждане!

Наха, Ели има подобни пъпки, много дребнички по бузките, и там и е една по грапава кожата, но си признавам, че не съм се борила с тях...

Надин, само да се стопли още малко и ще се видим по градинки. Че той е толкова малък и кекав, направо ме е страх да го вземам и все си мисля, че Ели беше по голяма, когато беше на неговите килограми. Иначе продължава да е кротък, а Ели още първата вечер като установи, че се храни с шише и се засили да му дава, а после му намери биберона залъгалка и го налапа, изобщо при нас е весело ;).



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #78 -: Февруари 26, 2009, 15:47:40 pm »

Нина, да даваш на 4 мес.дете попара си е било лично нейно решение, не е дошла педиатърката да го храни. Но пък от друга страна съм чувала за педиатри, които държат сметка и се карат буквално ако не им изпълняваш поръченията.

Изобщо не е нейно. Казвам го с цялото си съзнание и добронамереност, но братовчедка ми е доста посредствено и скормно момиче, не е излизала от село /Мусачево/ почти, омъжи се за първия срещнат, не чете книги, няма интернет. Говорили сме, питала съм я. Разчита на майка си, която е с доста остарели виждания и на педиатъра. Следва му препоръките едно към едно. И е логично, все пак тя няма опит с тези неща. Въпросът е, че педиатъра е некадърен, очевидно. Да не говорим, че ваксините ги бие още в ръчичка, дори и тези, които вече не се бият така. Беше му отекла ръчичката при една ваксина. Давала съм и координати на нашата педиатърка, но....
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 15:53:32 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #79 -: Февруари 26, 2009, 15:51:42 pm »
Jam, извинявай , че те занимавам, но виждам, че си доста компетентна, - аз само промивам носа, лекарства не давам засега, искаш да кажеш, че ако е вирус това е достатъчно и да не тичам по други доктори, че се побърках вече, от неделя вечерта не спи и не яде. Носа е като река,друго нищо.

Fia, точно така. ако детето няма температура, прегледът от лекар е показал чисти гърди и незачервено гърло и уши, просто редовно промиваш нослето, осигуряваш свеж въздух и чакаш да мине. за да може да спи, може да пръснеш вечер преди лягане Олинт 0,05% (за бебета). ако хремата не премине за 7-10 дни, тогава се търси друго решение. това Бърди го е писал много пъти...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!