0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
                               :hello:Добро Утро!
 yahoo_17Нека седмицата в края на която идва добрата  :balk_128:Баба Марта
бъде здрава и усмихната за всички Майки и Деца!
Аз съм вече на тази вълна след като си получих мартеничките от романските деца!
Толкова са красиви и направени с любов,
нека майсторчетата им са здрави и ведри през цялата останала година!

-ето нещо от мен за мартенско настроение....
Каси ме подкукуроса  :hug2:

Мартенички

Много сме щастливи всички
днес ще има Мартенички!
Баба Марта тук ще мине
без децата да подмине!

Ще им върже и нарича,
щото много ги обича!
Да са здрави, щастливи,
да са умни, работливи!

Да са румени, засмени,
да са с дарби надарени!
Да играят и танцуват,
да палуват и рисуват!

Баба Марта е щастлива
щом децата е дарила!
Ще се върне догодина пак,
с китка цъфнал кукуряк!
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 08:28:57 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2009, 08:30:00 am »
Мише,благодаря ти ,страхотно настроение ми създаде,чудесно стихче! :bighug:

Да са здрави и весели дечицата!
И ние имаме мартенички от дечицата,много са красиви и имам по-особено чувство към тях,защото знам че са направени с много любов.

Тази е нашата седмица - на първият ни РД. :D
<br />
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2009, 09:34:04 am »
Хубава и по-топла седмичка и от нас!

Мише, поетеса си ти, знам аз, досега само те подозирах :D :wink:

Зори, жлеая ви прекрасен празник, много хубави емоции са това :D
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2009, 09:58:48 am »
Слънчева, щастлива и здрава седмичка пожелавам и аз! Нека сме румени, засмени и с положителни емоции заредени :)
Това е седмичката и на нашия първи рожден ден... Тази седмица ще съм в движение и не знам дали ще имам възможност навреме да пожелая на Зори и Мини весело изкарване, затова го правя сега: нека празникът ви бъде незабравим, дечицата много здрави, с много късмет и заобиколени от верни приятели!

Ако пропускам някого за тази седмичка, моля да ме извини  :oops:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2009, 10:05:31 am »
Слънчева и здрав седмица и от нас! :D

Мише,благодаря ти  ти за прекрасна темичка,стопли ми душата...... :D

z22,прекрасни трепети....... :D
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2009, 10:14:18 am »
Слънчева и , надявам се, по-топла седмица и от нас. Пожелавам страхотен празник на всички малки рожденици през тази седмица.
И понеже Lady повдигна въпроса за детските дрехи, вижте на какво попаднах вчера http://www.extreme-bg.com/shop/product_info.php?manufacturers_id=53&products_id=527&osCsid=5b90ada3eebd45fe413ca6cb890145b8 Ако имат по-голям размер от 100 със сигурност ще купя на Юлия за другата зима, защото възнамерявам да я качваме на ски следващата зима. Не знаех, че Крафт имат и детски к-т.  таткото ни носи техните фланелки и е изключително доволен. Дори при тези температури излиза с една фланелка с къс ръкав на крафт и отгоре една обикновена мъжка памучна фланелка, но вече с дълъг ръкав. Не обичам да харча прекомерно много пари, обикновено пазарувам по вяреме на намаленията, но това определено си струва парите.


*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2009, 10:25:24 am »
Здрава седмичка и от нас!
Да има веселба за празнуващите и да показват снимки после, че и ние да им се порадваме  :)
Габи, права си, че качествените неща си заслужават - аз така практикувам - якенце, обувки, някои играчки - качествени и малко по-скъпички; останалите неща - е, те са по-преходни и няма време даже да им се изпита качеството  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2009, 13:01:48 pm »
Момичета ,моля за съвет.Жори е започнал много да хапе и адски силно,по цял ден ръцете ми седят с "градинки" от зъбки,често ме хапе и по бузите уж целува.Карам му се,даже му шляпвам дупето леко , но си хапе и това е.Направо се чудя ,какво да го правя,ще вземе да хапе и другите и децата на вън  ... Аз редовно преди го гризках по крачетата като го събличам и се чудя дали не го научи от мен. :oops:Сега вече гледам да се въздържам от това.
Има ли нещо,което мога да направя или е период и ще го израсте.

« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 13:05:36 pm от z22 »
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2009, 15:40:59 pm »
Весела здрава и усмихната седмица и от нас. Много положителни тестове, здрави бебета и щастливи родители  :)
За очилата, Моника има на Чико, да разтягат се и да оцеляха едно лято при нея :lol:
На Мони и растат нови два кътника, в градината два пъти се опитваха да ми я върнат, защото била кисела и явно се разболява. На втория ден видях кътниците и ги помолих да са малко по търпеливи. В крайна сметка тези зъбки може да растат и два месеца, нали се сещате че няма как да си се гледаме в къщи :x. Пък и в петък на вратата ме посрешнаха две деца със сополи до устата и едно кашлящо, ядосах се и този път не замълчах. Попитах ги на този фон в моето кисело дете ли се огледаха  :x  Иначе нямаме нито хрема нито температура, пупу засега задържаме фронта.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2009, 15:41:53 pm »
Мише, страхотно настроение всяваш!
Айде, с болестите до тук! Само здрави и весели дечица да има.
Ох, и ние имаме проблем с хапането, но за сега си точим зъбките само по цицата и от време на време по тати  :lol:.
Знае какво прави, гледа ме в очите, смее ми се и стиска.

Я да се похваля, днес си играхме на гоненица. Аз му казвам "Чакай да те хвана", а Гошето като състезател от формула 1 форсира паяка и с писъци се изстрелва до края на коридора. След това започва той да ме гони. Голяма игра падна.
Вчера за първи път каза "тата" и то на татко си. Няма да ви казвам кой щеше да си удари задника в тавана от кеф  :lol:.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 15:49:22 pm от Abloy »

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2009, 18:35:07 pm »
Весела седмица и от нас! :)

Днес като ходих до болницата ме попитаха дали искам да си го взема още утре и така утре вече ще си имам бебе в къщи  :D.

Тия дни като се организирам ще пиша, че и Ели ми е с хрема и кашлица, че ще видим кой от кого ще пазим...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2009, 18:54:40 pm »
ееее браво Гери, чудесна новина :D
по-добре командировай Ели за няколко дни ако имаш възможност де, при някоя баба.

аз от денс спрях Деси от градина, и мисля поне един месец да си е в къщи, за да не носи бацили като дойде бебето. Въпреки че не мога да се оплача, не е болнава, но за всеки случай, а и март си е пиков сезон на вируси.

да ви докладвам, в складчето до болница Вита (писала съм за него) има доста хубави нещица, днес напазарих на Деси едно комплектче панталонче с туника за пролетта за 23 лв., има и голямо разнообразие на бодита - картърс, които за пореден път препоръчвам с 2 ръце, могат да изгледат 5 деца без да мръднат :wink: Предимно са за по-малки деца дрешките, Деси почти им излезе от възрастовата група, но иначе за по-малки има много хубави и качествени неща. А собственика ми каза, че след 15 март ще зарежда вече пролетни и летни неща :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2009, 19:38:19 pm »
има и голямо разнообразие на бодита - картърс, които за пореден път препоръчвам с 2 ръце, могат да изгледат 5 деца без да мръднат :wink:


Mдааа, върла фенка съм им,  писала съм. Сега една приятелка е в САЩ, бременна е, там ще ражда и я врънкам да напазарува някоя и друга дрешка, ако не я затруднява. За лятото. И то на картърс. Имало блузи за по 1$ и панталонки и то доста добро качество.  :x  Егати цените.

Кристина се превъплати в Смирненски и за минута успя да напише на дивана нещо си...огромни резки с химикалка. Дебели, ужасни. На целия диван, големия, но и на малкия.....
Добрата новина е, че изчистих идеално дамаските в светлобежово с някакъв български препарат за 2.50 лв. Да не повярва човек.
Това са нашите премеждия за начало на седмицата.

Бъдете здрави всички!
 :D
Гери, страхотна новина!
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 19:52:37 pm от Nina »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2009, 19:48:43 pm »
Гери, честито!
Зори, период е това, ама за по-сигурно аз моя го отучих така - той като ме ухапе, аз му връщам, за да е сигурен, че щом мен ме боли и него ще го боли и няма да е толкова леко ако е някой друг. Отучи се за около седмица-две да хапе и сега е много рядко това.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2009, 21:49:38 pm »

да ви докладвам, в складчето до болница Вита (писала съм за него) има доста хубави нещица,

Аз това някъде съм го проспала, дай малко повече инфо или линк.

Нина, ние решаваме , че химикалката , молива, пастела са нещо като томахавки  - да се размахват и хвърлят... мъжка му работа. Разчитам на сватята да е по артистичната част.

Честито на майките на рожденници - първият РД е нещо , което е незабравимо като усещане - споменът от раждането с всичките му емоционални окраски не е избледнял, а пред себе си виждаш едно вече поотраснало човече и неговия свят и си казваш :"Заслужаваше си всичко за да я има тази усмивка, тази торта и този празник!". Пожелавам ви най-щастливите емоциии!
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2009, 21:55:23 pm »
Гери,чудесни новини!Много се радвам,че утре си прибирате Стефко :)!

Зори,може и период да е това с хапането :?.Не знам,Мики не ме е хапал(все още :wink:).

Ох,Нинка,като те чета хем ми е смешно,хем се поставям на твое място.Хубавото на случката е, че си успяла да почистиш.Поздрави на малката Писарушка :).
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2009, 22:38:14 pm »

Нина, ние решаваме , че химикалката , молива, пастела са нещо като томахавки  - да се размахват и хвърлят... мъжка му работа. Разчитам на сватята да е по артистичната част.


 :lol:

Рицар е той, химикалката е шпага. С която ще спечели сърцето на романтичната и артистична поетеса Кристина. Тя за сега е на етап да драска на една тетрадка и на по някой и друг диван, но то така се почва.
Много е артистична. Всякакви маймунджелъци прави. Най-смешна е като я накарам да се прави на стара баба. Ходи наведена и прави една ужасно смешна физиономия и пъшка  :lol:

Z22, ако можеш да предвидиш кога ще тръгне да хапе, махай го от теб, говори му, казвай му, че ще се разсърдиш, че те боли. Дано да се отучи. Дай му да гризе нещо.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2009, 23:12:04 pm »
Лейди, това е складче на едро, но човека продава и на дребно, намира се в кооперация която е залепена до болница Вита, тя се вижда от бул. Ситняково, но входа е от една малка успередна уличка, магазинчето е през 2-3 врати от входа на болницата, малко е но няма как да се сбърка, няма друго за детски дрешки. Абе има хубави неща, имаше много готини екипчета от три части - боди, долнище и суитчър за сумата от 24 лв., поне 5-6 вида бяха, но за по малки бебоци, има джинси, дънки, гащеризони, пуловери, всичко...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2009, 06:38:12 am »
Гери,чудесни новини! :DДнес бебето ще си е у дома! :D :D :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #19 -: Февруари 24, 2009, 08:23:53 am »
Геринко  :hug2:, щастлив и чакан ще е днешния ден!
Спокоен Стефко и зрава Кака у дома!И вече никога раздели!

Пиши ако имаш време как сте.

Зори и Аничка трепетна седмица се очертава! :balk_5: :balk_12: :balk_2:
Прекрасни празнци за Вики и Жори после  :photo: ще чакаме!

Зори, Митака хапе каквото свари, когато го боли.
Додо го отнася най-често, как е "жив" още не знам.
Холната масичка която му е супер удобна на неговия ръст, също.
Веднъж захапа баща си, а мене когато не можех да го вдигам
ме хващаше в гръб и де що свари, пускаше зъбките!
Последно скърца и със зъби което ме побърква като звук.
Говорих с педиатърката му по тоя повод, каза че активното зъбоникнене е причината,
щом го усетя мажа с Гангигел и определено има ефект!
Период е мисля аз, просто му покажи че ти е неприятно
или ако ситуацията позволява не акцентирай върху това му действие.
Преди около месец падна и лошо се удари в един стол
плака много и баба му наби стола, преди да успея да я предупредя.
После млатеше всичко наред една седмица, пълен игнор и забрави за това.
Отвличане на вниманието върши чудесна реабота, стига да не си паника като мене
в такива моменти!Редовно изкарвам акъла на околните,
за детето да не говорим колко зле му действа.
Работя върху тези си реакции аз , но за сега без успех.

Хубав,  :sunshine: ев и ведър ден от нас, здраве и усмивки на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #20 -: Февруари 24, 2009, 09:05:09 am »
Гери, много се радвам за вас! Оттук насетне да ви чакат само хубави емоции!
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #21 -: Февруари 24, 2009, 09:09:25 am »
гери, прегръдки на малчо от нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #22 -: Февруари 24, 2009, 09:40:03 am »
Еее Гери,страхотна новина - ще сте си 4-мата заедно от днес!Да са ти здравички и двамата и повече да не се разделяте!

Мише,аз съм същата паника.За това мъжът ми беше до Жорко като прохождаше ,аз излизах от стаята,че не можех да гледам направо.Аха да залитне и аз скачам с такива възгласи,че детето се стряскаше и падаше с рев,а иначе сигурно нямаше и да падне. :oops:
<br />
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #23 -: Февруари 24, 2009, 10:04:23 am »
Гери, ужасно се радвам за вас. :cheerleader: Хайде, дано всичко лошо е останало зад вас и сега Баба Марта да ви донесе най-после бебочето в къщи и само здраве на всички!

Mише, много празнично настроение заложи за тази седмица, благодаря!

Специално за Стефунка - Картърс има даже и по-близо до вас, в едното от двете малки магазинчета на Атанас Узунов, на кръстовището с Марагидик (точно срещу голямата жълта къща на ъгъла). Там жената ми каза, че имало само на 3 места в Сф, ама съм забравила къде беше третото  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #24 -: Февруари 24, 2009, 10:12:17 am »
ха, знам ги аз тези :wink:
обачеее те зареждат от долу, и имат по-малко разнообразие и са по 11-12 лв., не че е голяма разликата де :lol:
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2009, 10:15:00 am »
Хубава седмичка и от нас! Да е здрава и усмихната!
Гери, чудесна новина, дано повече нямате такива емоции, много да сте здрави цялата къща!
На всички малки рожденници тази седмица - весел празник!

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2009, 12:16:06 pm »
Гери, много се радвам за Вас! Само хубави емоции от тук насетне!

lb2f
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #27 -: Февруари 24, 2009, 15:13:07 pm »
Зори и ние сме в този период на хапане. Преди време бяха чела в темичките тук, че някой връщаше ухапването на детето си и реших да опитам ( не много силно), Вероника след това така се разрева, че жал ми стана и не повторих. Лошото е, че не мога да предусетя кога ще ме хапе (обикновено се цели в бузите), тъй като се е научила да целува и съм в очакване на далеч по-приятно усещане като се доближи до лицето ми  :lol:
Относно паданията - при нас таткото е паника. Факт е, че когато сме само двете, тя си ходи смело из стаите, като падне не и обръщам вече внимание, тя отвори уста да издаде рев, като види, че няма публика и млъква. Елате да видите обаче като татко и бабата са вкъщи! Рев, рев,рев...щото знае, че ще скокнат, бързи като стрели, за да я хванат и да почнат да я успокояват. Общо взето и с всички останали глезотии е същото положение.
П.П При силен удар не пасувам, разбира се, а я разсейвам, като гоним кучето или излизаме на терасата.
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 15:14:59 pm от ani4ka »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #28 -: Февруари 24, 2009, 17:08:44 pm »
От обяд Стефко си е в къщи и още не съм му чула гласа. Само яде и спи и честно да ви кажа се притеснявам, че ще забравя да го нахраня  :? , а той няма да си поиска. Елена ревеше когато не ядеше и почти не спеше и сега ми е толкова странно, все едно няма бебе в къщи. Сигурно с времето ще почне и да плаче...
А кака Ели го сочи и за момента му вика "баба", но се учим да казваме "бебе" и ходи да хвърля памперсите в кошчето, така че си имам помощничка ;).

Зори, Аничка, весело изкарване на първия рожден ден! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #29 -: Февруари 24, 2009, 18:17:50 pm »
браво на Стефко, все така да е
ние поръчахме тортата от Двете фукли


тази ще е
утре вечер сме в моите родители и там ще ги черпим, а в неделя на заведение с родата на Ник
тази година нямам физическата възможност да организирам и детски РД
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #30 -: Февруари 24, 2009, 18:48:09 pm »
Гери,браво на Стефко да е спокоен и послушен/
Кака Ели това я чака от тук нататък-да стане на мама помощницата.
мини,тортата е страхотна.весел празник!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #31 -: Февруари 24, 2009, 19:07:30 pm »
Момичета, търся спешен отговор, как се действа с помпичката за нос, че малката е много болна. Имам две - на Нуби и на Канпол бейбис. На Нуби има два накрайника - единия е закръглен, втория мек и дълъг. Моля за обяснение, че не успявам изобщо да се ориентирам. Моля.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #32 -: Февруари 24, 2009, 19:10:38 pm »
Гери,браво на доброто момче,може пък и кротичък да си остане. :D

Мини,много е хубава тортата!Весел празник и много целувки за Стефания!

Нашите торти от Росита вече са у дома .Ето ги :http://www.zorencetod.snimka.bg/album.php?album_id=315333&pid=10748257.Малко ме е яд,че жабата не изглежда точно като на картинката,но пак не е лоша.Клоунът пък на живо е много хубав и съм страшно доволна от него. :DДано са и вкусни!

Фоксче,не знам точно как изглеждат твоите - моят е обикновен.Аз правя така - първо стискам помпичката,слагам после в нослето и пускам помпичката.
<br />
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #33 -: Февруари 24, 2009, 19:16:50 pm »
Фокси, слагаш по-дългия мек накрайник, стискаш помпичката, пъхаш в ноздричката, другата запушваш с пръс и пускаш помпичката, след това другата ноздра и така по няколко пъти. Хубаво е преди това 5-10 мин. да пръснеш стеримар.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #34 -: Февруари 24, 2009, 20:39:36 pm »
Привет и от нас!
Гери, много се радвам за вас.

Имам предложение за тези които нямат притеснения от камери, в петък в клуба ще се снима предаването "Биберон", темата е за приспиването, спането в отделна стая и т.н. Ако някой има желание моля да ми пише на лични.

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #35 -: Февруари 24, 2009, 21:20:10 pm »
Гери,много се радвам за вас!Добре дошъл на Стефко у дома!Поздрави на кака Ели!

На всички рожденници им пожелавам хубав празник!Весело да си изкарате!Незабравими емоции са това!
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #36 -: Февруари 24, 2009, 21:38:29 pm »
Гери, от предпразничните вълнения забравих да ти честитя хубавата новина! :)

Зори, тортата с жабата наистина доста се различава от тази в сайта. Даже бих казала, че изглежда така, сякаш друг цех я е правил. Утре ще се обадя да говоря с тях, ако не се постараят да я направят като в уеб каталого, няма да им я платя в събота.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #37 -: Февруари 24, 2009, 22:03:12 pm »
ani4ka ,ти поне имаш време да реагираш до събота,че аз от вечерта за утре нямах как.Пък и мъжът ми ходи за нея,аз  я видях направо в къщи и бая се ядосах,защото разчитах това да е по-хубавата торта,а клоуна за родата.
<br />
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #38 -: Февруари 24, 2009, 23:34:34 pm »
Мдаммм...както се казва - най-големите ми страхове се сбъдват! Да ти кажа честно, не знам какво да кажа на жената, като се обадя в цеха. Толкова съм ядосана, че ще взема да се скарам и накрая да ми я направят още по-грозна. За благодарност, аз ще ги раздухам по всички форуми. Ще взема да се върна на 2-те фукли, както беше първоначалният план, да ми е мирна главата...
А тортата на Рая на Надин изглежда толкова сладурска...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #39 -: Февруари 24, 2009, 23:46:47 pm »
това беше тортата на Мартин за първия му рожден ден, направена от 100 грама сладки. точно така си я представях, описах им я с думи и бях приятно изненадана от резултата.


на мен пълнежа си ми харесва и тъй като основно си я изядох сама, пука ми. важното е, че отвън беше красива. затова ви казвам - преценете кое ви е по-важното, фасона или вкуса и така избирайте къде да поръчате тортата, за да няма изненади после.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #40 -: Февруари 25, 2009, 00:00:35 am »
На Кристина тортата беше от Росита - разкошна. Но ей на, в суматохата ми излезе тогава от ума какъв пълнеж имаше.
Но сега имам повод до другия РД да им опитам всички торти  :mrgreen:

Ето я:

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #41 -: Февруари 25, 2009, 00:09:55 am »
Да се включа и аз за тортите. Смея да твърдя, че Росита са една от фирмите които много добре си изработват детските торти/разбирасе с редки изключения/. Виждала съм много техни торти и честно казано са доста добри.
Ето тази торта е една от най-поръчваните, независимо от коя сладкарница



На живо варианта на росита е най-добър в сравнение с другите сладкарници.

ani4ka не се притеснявай. :wink:
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 00:13:07 am от Cvetelina »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #42 -: Февруари 25, 2009, 09:21:59 am »
Не се притеснявай - не се притеснявай, ама то е все едно да отидеш прегладнял на ресторант, да си поръчаш муска и да ти липсват картофките в нея  :lol:
Цвети, аз го видях този котарак и доста ми хареса, но се чудех как ще изглежда на живо... Ще звънна сега да питам дали има възможност да корекции по фасона  :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #43 -: Февруари 25, 2009, 11:10:46 am »
верно клоуна е суперски
абе, Зори, важното е да са вкусни
и аз имам други представи за торта, ама каквото предлагат, такова ползваме
да са живи и здрави децата, другото е суета- мой любим пасаж от една съфорумка
днес гледах нашето Фуси в Часа на мама- Фусита, както винаги неотразима и думи на място
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #44 -: Февруари 25, 2009, 11:35:31 am »
Хахахаха - току ще във фейсбука си сложих заглавие: Суета...любимият ми грях ( от Адвокат на дявола ) :) Както и да е, нашата сага с тортите днес ще приключи, тъй като говорих с цеха и се съгласиха да ми сменят модела  :lol:

Джам, пропуснах да кажа, че тортата ви е много хубава, ама аз в 100гр сладки не се и съмнявам ;) Лощото е, че няма как да капарирам торта при тях, като не съм в Сф :(

Еххх...пък аз се отплеснах по Гала и пропуснах Часът на мама :(
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #45 -: Февруари 25, 2009, 13:32:57 pm »
И аз гледах Часът на мама. И тъй като непознавам Фуси лично.
Си помислих че е тя ... като казаха че детенце се казва Никола  :D
Много ми хареса начина по който говори.  :wink:

На нас ни никнат зъби.  8O
От 2-3 дни Андрея е непоносима мислех, че е гладна постоянно реве, нервна е, неспи. (Имам проблем с едната гърда направих възпаление, след като ми наяде зърното и сега от тази гърда цедя и давам с биберон. Не ми стига кърмата и през ден на едното хранене ми се налага да я дохранвам.)
И днес незнам какво ме накара да надникна в устата и.
За моя най-голяма изненада видях че са наболи долните два резци. Не е ли рано или просто детето се развива бързо. Аз чаках да и свършат коликите и да си почина малко преди зъбите, а тя каква стана  :lol:


Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #46 -: Февруари 25, 2009, 13:59:08 pm »
Гери, супер за мъниченцето, добре дошъл у дома. Може да си е по-спокоен от Ели по характер и да не капризничи много. Аз съм казвала и преди, че на мен Дани сам ми идваше много, толкова грижи и внимание изискваше, то и досега си е така. А после с Диманчето не усетих, че гледам бебе, такива като нея и 3 наведнъж мога да ги отгледам. Различни са децата, само да са здрави, с другото ще се оправим.

Джам, върха е тази торта на Марти, ужасно ми хареса! 100 гр сладки ги знам, че са добри в изработката, ама и ти си мнооо добър дизайнер :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #47 -: Февруари 25, 2009, 15:13:56 pm »
Гери, много се радвам за вас. Нека малкия да е все така кротичък и послушен.
Ние започнахме седмицата със запушен нос, но иначе гърлото и гърдите са й чисти. Явно пак са зъбите, които си личи че много я мъчат. Промивам носа с физологичен разтвор и после дърпам сополите, т.е. водата, защото това тече от носа с помпичка, но понякога не ми дава да я докосна. Ама нещо много е упорита работата сополива този път, обикновено за два дни й минава, но сега е по-зле. Отделно и ние с баща й се натръшкахме с бони гърла и стана чудна картинка у нас. Сега има да си ги разменяме кой знае до кога.

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #48 -: Февруари 25, 2009, 18:52:18 pm »
Здравейте момичета и от мен  :D

Гери, браво на юначе Стефко. Сега да се гледате и всичко неприятно да е зад гърба ви.
Момичета благородно ви завиждам на огромния избор от торти които имате в България. Тук в Канада са много задръстени от към торти, нямат никакво разнообразие, всичките са правоъгълни торти, окрасени с различни бои и отгоре им слагат различни пластмасови фигурки на различни детски герои и това е. Това да ти направят самата тортат под формата на жабка, клоун, цветенце или каквото си пожелаеш, няма такова нещо и въпреки че до нашия рожден ден има още време, то избора ми е ограничен до еднообразни торти с пластмасови фигурки.
Зори на мен жабата страшно много ми хареса. Пожелавам на Жори да расте щастливо и здраво детенце.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #49 -: Февруари 26, 2009, 00:20:37 am »
Гери  :hug2:, спокойно момче да е Стефко, браво на него...
Нека хапва и слуша, та и сърцето ти малко да си почине!

Фия :?, от тея секрети ми дойде до гуша, при нас са на пресъхване,
но "разстановката" която описваш я изпълнявам вече 3 та седмицада.
Да и минава бързо на наборката  :PЕличка!
Ти как си, ръката?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #50 -: Февруари 26, 2009, 00:44:43 am »
Ние започнахме седмицата със запушен нос, но иначе гърлото и гърдите са й чисти. Явно пак са зъбите, които си личи че много я мъчат.

мда, а като им поникнат всичките 20 млечни зъба, ще се светнете, че има и вируси/бактерии, които причиняват само ринити (тоест, хрема), без да се засягат гърлото или гърдите.
но докато има още зъбки непоникнали, обяснението е винаги лесно и под ръка...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #51 -: Февруари 26, 2009, 01:37:29 am »
Ние започнахме седмицата със запушен нос, но иначе гърлото и гърдите са й чисти. Явно пак са зъбите, които си личи че много я мъчат.

мда, а като им поникнат всичките 20 млечни зъба, ще се светнете, че има и вируси/бактерии, които причиняват само ринити (тоест, хрема), без да се засягат гърлото или гърдите.
но докато има още зъбки непоникнали, обяснението е винаги лесно и под ръка...
Джам, както винаги си права. Ето пресен пример: Преди 2 дни Алекс започна да вдига висока т-ра(39,2) и аз много се стресирах, защото я смъкваше само за малко. Така на следващия ден аз настоявах да заведем детето на лекар, а баща му вика" И за кво, да ни вземе 30евро и да ти каже че е от зъбите. Не виждаш ли какви лиги пуска." Ей, откачих! Хванах си аз детенце като замина той на работа и при доки. Изненада- детето има силно възпалени сливици, целите в гной! Айре беж по вечера да търся антибиотик, че тук много не им се работи до късно. Е, сега 2ри ден след антибиотика е по-добре. Та така, де. Докато доктора не каже че са зъбки, не го отдавам на тях!
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 01:39:42 am от mecheto »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #52 -: Февруари 26, 2009, 07:49:41 am »
Ей Мече :hug2:, здрави да сте....да му минава на Алекс!

Джам, Митака беше точно с такъв вирус, секрети в изобилие,
чисти гърди и гърло. Успоредно с това и зъб изби.
И изобщо има ли вярно в това, че им пада имунитета при вадене на зъби
и си прибират де що има вирус около тях.
Лятото при избиването на първите два зъба беше точно с три вируса.
Винаги съм се чудела дали е така, или е просто съвпадение?
Твоето мнение какво е?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #53 -: Февруари 26, 2009, 08:35:24 am »
Естествено, че няма нищо общо зъбоникненето със сополите и болестите. Все още може някой да ме изкара извън нерви като ми каже че детето му не е болно, то от зъбите видиш ли така точи едни големи сополи с месеци :x
Хрема над 10-14 дни си е задължително за изследване на секрет от нослето и повярвайте има ли бактерия каквото и да му капете в носа ефект няма. И не се подвеждайте да бутате в нослетата разни бабешки рецепти от рода на мед с лайка и тем подобни, това е абсолютно безумие.
Аз се отказах да образовам майките в градинката, но тук сме достатъчно интелегентни жени, за да се отнасяме разумни към децата си и заболяванията им. Така че си струва да се положат усилия :wink:

Сега да се пооплача малко, нашата кака тази седмица нали не е на градина и няма да ходи известно време заради бебето, та, незнам дали е възможно но за 5 дни това дете стана невъзможно. От вниманието ли е, това че е по цял ден с мен ли, незнам, но така се лигави и мрънка за щяло и нещяло, че на моменти ми идва да я напляскам.  :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #54 -: Февруари 26, 2009, 09:36:06 am »
mishanta, на база на личния си опит бих казала, че е съвпадение.
ето, в момента моят син е вече 6-ти ден с ужасно запушен нос, гърло и гърди чисти, няма Т, даже точи лиги периодично. класически случай на "зъбки" :) само дето вече си има 20 зъба момчето. трябва да проверя да не вади някой мъдрец ...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #55 -: Февруари 26, 2009, 09:55:49 am »
Ето как се узаконява корупцията: "Забавачките ще решават сами как да класират децата, казва Йорданка Фандъкова". Това ще важи, ако се приеме законопроектът, разбира се, за деца с еднакъв брой точки.
И как точно ще избират децата -по красотата на името ли?! 30%  квота за деца с предимства и то за останалите нищо няма да остане.  :x
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #56 -: Февруари 26, 2009, 09:58:44 am »
Сега да се пооплача малко, нашата кака тази седмица нали не е на градина и няма да ходи известно време заради бебето, та, незнам дали е възможно но за 5 дни това дете стана невъзможно. От вниманието ли е, това че е по цял ден с мен ли, незнам, но така се лигави и мрънка за щяло и нещяло, че на моменти ми идва да я напляскам.  :(

Това се нарича скука и изисква абсолютно внимание на 200 %. Страшно е изнервящо, но това е положението. Ние сме нон стоп така, само когато сме навън има малко рахат, ама там пък е друга история и други изнервящи случки. Аз за какво искам да го давам на ясла, не че сме тръгнали де, то от с тез болести... :( :x

Аз дори не изчаквам 10-14 дни да текат сополи, а още на 7-ия пускам посявка.

Чеф леко раждане и безпроблемно адаптиране на всички с новият член на семейството.

Ние и двамата вървим към подобрение, дано ни се размине 3-тия АБ.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #57 -: Февруари 26, 2009, 10:21:20 am »
Мерси Наде, дано всичко да е наред, че малко ме е затресло шубето да не тръгнем да се раждаме баш по празниците :?

А иначе явно си права, когато си ходи на градина, мога да кажа че почти нямаме проблеми, не се лигави, не се тръшка, слуша в границите на разумното за възрастта... :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #58 -: Февруари 26, 2009, 10:27:40 am »
не знам скука ли е или пренасищане. и ние с Мартин се гледаме от понеделник у дома. със сигурност му осигурявам много повече и по-разнообразни занимания от тези в яслата, но резултатът е пак писване и скучаене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #59 -: Февруари 26, 2009, 10:32:38 am »
... когато си ходи на градина, мога да кажа че почти нямаме проблеми, не се лигави, не се тръшка, слуша в границите на разумното за възрастта... :wink:

И нашето батенце така... Понеже той все пак си има и у дома дружинка, положението е относително контролируемо, но пък писне ли му, се почва с нарочно пляскане с лъжицата в купичката с кисело мляко, умишлено обилно себе-обливане с чай и т.н. Кисело мляко няма само на лампата все още. А Диманка се научи да казва "баля" (беля) по този повод :)

Меченце, бързо да оздравява зетчето ми, да ми го пазиш :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #60 -: Февруари 26, 2009, 10:55:14 am »
при нас- Стефания 4 пъти ми е вдигала Т и четирите преди порция 4ка зъби, като най-сериозната беше с кучешките
не зная дали е съвпадение, но е факт
а когато ми направи спазъма и ни вкараха в болницата с уж бронхиолит, та пневмония, та каква ли не диагноза обсъждаха- грам Т не е вдигала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #61 -: Февруари 26, 2009, 11:16:50 am »
Мини, и Деси като направи бронхиолит не е вдигала Т, не е имала сополи, не е кашляла, просто за 15 часа почти едва дишаше. Това са вируси, мила, няма как да знаем как ще протече, а и децата реагират различно. Въпроса е в това да не се влачат кашлици и хреми с месеци, това за мен е недопустимо. А вируса минава за 5-7 дни, поне при Деси е така. Схеамата е проста при нея, вдига Т, не много до към 38, това за около 24 часа-давам панадол и нурофен, пусне два сопола, най много 3-4 дни олинт да пръскам и след 4-5 дни все едно не е било нищо.

Стефунчо, а Десислава вчера към 5 като застана пред огледалото и зорлян като взе да се напъва и да реве, познай, за баща си... и така в продължение на 10 мин., стана червена като домат, ред сълзи, ред сополи, и нищо не може да я разсее, тя си навила на пръста че ще квичи и толкоз.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #62 -: Февруари 26, 2009, 11:33:09 am »
Jam, съгласна съм, че не всеки запушен или течащ нощ означава никнене на зъби, може и вирус да е, но след като докторите ти обясняват че всичко друго е о.к. и това са зъби, излиза, че ние трябва да вземем да завършим по една медицина, за да си гледаме децата. Аз не смея да давам на своя глава каквито и да било лекарства.
Mishanta, относно счупента ми ръка  :D раздвижих я доста бързо и то благодарение на малката госпожица, разгънала съм я почти на 100 %,но все още не мога да вдигам много тежки неща, не мога да се подпирам на нея, при някои резки движения и при натоварване после си наболва, особено нощем си боли. Но разминах се без операция този път и бързо се възстанових, но нямам и избор за много глезене.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #63 -: Февруари 26, 2009, 11:36:20 am »
а пък Криси е що годе лесен, когато е само с един човек. а двамата ли сме с баща му, ела гледай лиготия. много бързо схващат от къде изгрява слънцето.

Стеф, дойде ли времето? айде, леко да мине, цун :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #64 -: Февруари 26, 2009, 13:25:55 pm »
Jam, съгласна съм, че не всеки запушен или течащ нощ означава никнене на зъби, може и вирус да е, но след като докторите ти обясняват че всичко друго е о.к. и това са зъби, излиза, че ние трябва да вземем да завършим по една медицина, за да си гледаме децата. Аз не смея да давам на своя глава каквито и да било лекарства.

един свестен лекар никога няма да каже, че запушеният нос е "от зъбки". има над 200 вируса, които причиняват хремоподобни заболявания. те не се откриват чрез преслушване със слушалка и бъркане в гърлото, а и не е нужно, защото при вирусна инфекция няма лекарства. чака се организмът сам да се пребори с вируса.
тоест, правилното изказване е "вирусна инфекция", а не "от зъбките е".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #65 -: Февруари 26, 2009, 13:30:34 pm »
Боже като ви чета, искам и аз така безрезервно да вярвам на педиатрите тук :( и всичко да е ОК. Искам ама няма  :( :( :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #66 -: Февруари 26, 2009, 13:52:39 pm »
Здравейте и от нас. Бързо да оздравяват всички и да се радват на идващата Баба Марта.
Аз да ви се оплача малко, че вече нямам търпение тия зъби да избият :?. Първите ще са горните два, седят на ръба белеят ли белеят, но не пробиват още. Направо бъхтън вече  :lol:. И още нещо, не мога да се преборя с едни пъпки по бузите на Дари. С бял връх, твърди и многоо бе, някои ако се е борил с такова нещо моля да сподели.
Стефи леко раждане ти пожелавам, от все сърце всичко да мине гладко и бързо. :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #67 -: Февруари 26, 2009, 13:55:03 pm »
а пък Криси е що годе лесен, когато е само с един човек. а двамата ли сме с баща му, ела гледай лиготия. много бързо схващат от къде изгрява слънцето.

Стеф, дойде ли времето? айде, леко да мине, цун :D

мерси, манчо, наха :wink:


абсолютно и това, като е с един човек, без значение кой е добро дете, нооо има ли още един става лиготийка :lol:

Наде, едва ли има някоя от нас дето безрезервно да вярва на педиатъра си, но определено е по-добре от това което ти описваш и патилата ти с бургаските лекари.
Честно да ти кажа, може и да е смешно, но безрезервно вярвам на ветеринаря - баща ми само, е факт е че не сме имали сериозни здравословни проблеми, дано и да нямаме де.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #68 -: Февруари 26, 2009, 14:07:33 pm »
Стефи,
леко раждане и живо и здраво бебе! :) Това е най-важното. :D

Гери,
радвам се, че Стефко вече си е в къщи! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #69 -: Февруари 26, 2009, 14:36:29 pm »
Стефи леко и безпроблемно да мине всичко...

Фия  :hug2: много се радвам, че се възстановяваш!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #70 -: Февруари 26, 2009, 14:37:39 pm »
ееееееееееей, стисна го т'ва Пипи
не щя да го родиш на адашката на деня  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #71 -: Февруари 26, 2009, 15:07:52 pm »
Стефи,
леко, бързо и безпроблемно раждане! Не е късно да уцелите деня на Ронката ;) Важното е, че тази година 29.02 няма  :lol:
Ние вече си взехме старозагорската торта. Много съм доволна, а най-важното - дъщерята не спря да се кефи на шаренийката  :D
Снимки, след мероприятието днес :)
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #72 -: Февруари 26, 2009, 15:14:44 pm »
Никаква вяра на педиатрите.
След като вчера ходихме при личната, според която имаме гнойна ангина, днес сме в интензивно отделение. Малкия има двустранна пневмония и тая не я чула. Сутринта детето започна неистова да се тресе, защото вдигна 41гр. Т и го заведох в III градска, та така разбрах че сме с пневмония. Най-лошото е че не мога да съм до него и това ме побърква.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #73 -: Февруари 26, 2009, 15:18:23 pm »
Cvetelina, ужасно е това  :(

А на братовчедка ми детето е също с двустранна пневмоня. Не са го хоспитализирали, бият му някакви инжекции вкъщи,а то клюма ли клюма горкото. Така е от седмици, бил е много зле и .......В Елин Пелин педиатрите са много зле...Щом на 4 месеца братовчедка ми му даваша попара  :(
Ужасно ми е жал. 

Дано Наско се оправи бързо.
Уф, като чета такива работи и ми призлява,

Стефчо, леко раждане!!!!!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #74 -: Февруари 26, 2009, 15:29:37 pm »
Цвети, много съжалявам за случилото се, милото дете :(
дано бързо се оправи! Как така не може да си при него??? 8O

Гери, радвам се, че вече Стефко си е у дома :D

Стефи, леко раждане!
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 15:34:04 pm от Nadyn »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #75 -: Февруари 26, 2009, 15:30:34 pm »
Jam, извинявай , че те занимавам, но виждам, че си доста компетентна, - аз само промивам носа, лекарства не давам засега, искаш да кажеш, че ако е вирус това е достатъчно и да не тичам по други доктори, че се побърках вече, от неделя вечерта не спи и не яде. Носа е като река,друго нищо.

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #76 -: Февруари 26, 2009, 15:42:09 pm »
Cvetelina,   много неприятно, дано детето бързо се оправи.
Нина, да даваш на 4 мес.дете попара си е било лично нейно решение, не е дошла педиатърката да го храни. Но пък от друга страна съм чувала за педиатри, които държат сметка и се карат буквално ако не им изпълняваш поръченията.

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #77 -: Февруари 26, 2009, 15:42:33 pm »
Цвети, много съжалявам, че сте стигнали до болница, дано Наско бързо се оправи! А ти защо не си при него, неможе да е сам?  :?

StefiZ, леко раждане!

Наха, Ели има подобни пъпки, много дребнички по бузките, и там и е една по грапава кожата, но си признавам, че не съм се борила с тях...

Надин, само да се стопли още малко и ще се видим по градинки. Че той е толкова малък и кекав, направо ме е страх да го вземам и все си мисля, че Ели беше по голяма, когато беше на неговите килограми. Иначе продължава да е кротък, а Ели още първата вечер като установи, че се храни с шише и се засили да му дава, а после му намери биберона залъгалка и го налапа, изобщо при нас е весело ;).



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #78 -: Февруари 26, 2009, 15:47:40 pm »

Нина, да даваш на 4 мес.дете попара си е било лично нейно решение, не е дошла педиатърката да го храни. Но пък от друга страна съм чувала за педиатри, които държат сметка и се карат буквално ако не им изпълняваш поръченията.

Изобщо не е нейно. Казвам го с цялото си съзнание и добронамереност, но братовчедка ми е доста посредствено и скормно момиче, не е излизала от село /Мусачево/ почти, омъжи се за първия срещнат, не чете книги, няма интернет. Говорили сме, питала съм я. Разчита на майка си, която е с доста остарели виждания и на педиатъра. Следва му препоръките едно към едно. И е логично, все пак тя няма опит с тези неща. Въпросът е, че педиатъра е некадърен, очевидно. Да не говорим, че ваксините ги бие още в ръчичка, дори и тези, които вече не се бият така. Беше му отекла ръчичката при една ваксина. Давала съм и координати на нашата педиатърка, но....
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 15:53:32 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #79 -: Февруари 26, 2009, 15:51:42 pm »
Jam, извинявай , че те занимавам, но виждам, че си доста компетентна, - аз само промивам носа, лекарства не давам засега, искаш да кажеш, че ако е вирус това е достатъчно и да не тичам по други доктори, че се побърках вече, от неделя вечерта не спи и не яде. Носа е като река,друго нищо.

Fia, точно така. ако детето няма температура, прегледът от лекар е показал чисти гърди и незачервено гърло и уши, просто редовно промиваш нослето, осигуряваш свеж въздух и чакаш да мине. за да може да спи, може да пръснеш вечер преди лягане Олинт 0,05% (за бебета). ако хремата не премине за 7-10 дни, тогава се търси друго решение. това Бърди го е писал много пъти...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #80 -: Февруари 26, 2009, 16:10:19 pm »
Благодаря ви за пожеланията, не мога да бъда до него защото е в интензивното, там не се допускат външни хора. Надявам се до ден-два да го преместят и тогава ще може и аз да съм там.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #81 -: Февруари 26, 2009, 16:15:58 pm »
Цвети, дано бързо се оправи Наско. Ужасно много ти съчувствам, че не си до него.  :bighug:Тая практика в българските болници май никога няма да отмине :bighug:.
Иначе аз при личната ходя само за направление, ако се наложи, за всичко по-сериозно при частната ни педиатърка, на която имам доверие. При моето боледуване сигурно 20 пъти ме гледаха на ехограф в спешното различни специалисти и всички виждаха нещо различно на монитора. То не е само до гледане и слушане, а и до възможност да интерпретираш  цялостното развитие.
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #82 -: Февруари 26, 2009, 16:16:12 pm »
Цвети,много съжалявам за мъничето,дано бързо да се оправи милото!
Стефи,леко раждане!
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #83 -: Февруари 26, 2009, 16:23:11 pm »
Цвети, стискаме палци за бързо оздравяване на Насето!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #84 -: Февруари 26, 2009, 16:40:47 pm »
Цвете, сърцето ми се сви.... :(Милото ми Насе!
Да минава бързо тая проклетия и дано го изведат час по-скоро от интензивното
и да има възможност да си при него!
В Белодробната детска болница на горнобански път и преди 7 години и сега децата са без майките си.
Наскоро гледах репртаж от там, нищо не се е променило.
Молехме се тогава, да вземат снаха ми с племенника ми когато бе на 3г, не и не.
Такава била практика им  :x, по-голям ужас от това да те отделят от детето ти просто няма!Уфффффф....

Цвете, една голяма прегрътка от мен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #85 -: Февруари 26, 2009, 16:45:48 pm »
Цвети, стискам палци бързо да го изведат от интензивното и да сте заедно, ужасно е това да е сам :(
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #86 -: Февруари 26, 2009, 16:48:36 pm »
Ох, Цвети, Цвеати мила. Точно от това най много се притеснявам, уж лекуваш едно, то се окаже съвсем друго. Кошмарното , че страда детенце и ти само гледаш... :x

Бързо оздравяване на Насето.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #87 -: Февруари 26, 2009, 17:06:02 pm »
Цвети,
бързо да се оправя момчето! Не мога да разбера тази порочна практика, детето има нужда от майка си  :(

lb2f
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #88 -: Февруари 26, 2009, 17:13:37 pm »
Да ви кажа направо съм се побъркала.
Щеше ми се да си лепна още една лентичка, но не ми било писано. Още от началото започнаха за ме гризат съмнения, че нещо нее наред и така и стана.
Забременях от първото непазене. Даже не сме правили опити като хората за бебе. Бяхме повече от убедени и двамата, че от първия път няма как да стане. На милото му предстоеше операция от хидроцеле, аз съм почти на 39г. пък и кърмя (не, че пречи...)...
Тъкмо свикнах с мисълта, че наесен ще съм с 2 бебета, оказа се, че бебе няма да има. Може да се каже, че е спряло развитието му.За 2 седмици ЧХГ се е вдигнало с 25 единици. Гадното е, че ембриона се намира на такова място и на такава степен на развитие, че не може да се каже дали е в матката или извън нея.  Сега имам една седмица срок, в която, ако не ми дойде и ЧХГ не спре да расте ще ми правят кюртаж, а след това ... не ми се мисли. Зависи от резултата от кюртажа.
Като казвам, че съм се побъркала, не че съм се панирала ами просто мисля от хиляди страни кое и как е най-добре. Все пак имам и бебе, от което не искам да се отделям.
Сега приемам всякакви съвети, как да предизвикам мензиса да ми дойде. Имайте в предвид, че той никога не се е влиял от психическото ми състояние, пък ако ще и трета световна война да стане.
Офф, зная че не му е мястото да питам за това тук, но...

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #89 -: Февруари 26, 2009, 17:15:34 pm »
Цвети - ужас! Дано бързо се оправи малкото джудже. Не че наливам масло в огъня... ама тия хора луди ли са 2г дете без майка си  8O

Стефу - давай!!! Късмет мила, всичко ще е наред! Гуш от нас с Кольо-Больо
В очакване ....
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #90 -: Февруари 26, 2009, 17:25:53 pm »
Цвети, дано детенце бързо се оправя! Сега те откривам и тук, във форума след запознанството ни в оная студена вечер.
Аз се включвам в тази тема, защото скоро ще съм леля на медийна звезда :lol: :lol: :lol: Ако нещо не се разболее и тя ще участва в Биберон.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 17:27:37 pm от mira_mimi »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #91 -: Февруари 26, 2009, 18:01:39 pm »
Да се оправя бързо Насето! Много е тежко, че е самичък, свива ми се сърцето като си представя такова мъничко човече само в болница :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #92 -: Февруари 26, 2009, 18:04:12 pm »
Цвети, бързо възстановяване на Наско, скоро да си при него

Аблой, искренно съжалявам да го чуя, дано всичко се размине с идване на цикъл и не налага други мерки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #93 -: Февруари 26, 2009, 18:19:52 pm »
Да по-грапава е там кожата  :?.
Цвети силно се надявам бързо да се оправи детенце и да сте заедно. Аз бях изправена пред подобен ужас Дари като направи спазмите от бронхеолита  :? :(. Не си го представях дете на няма и 1г как щеше да е без мен в болницата. Стискам палци бързо да се оправят нещата.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #94 -: Февруари 26, 2009, 18:27:07 pm »
Цитат
Честно да ти кажа, може и да е смешно, но безрезервно вярвам на ветеринаря - баща ми само, е факт е че не сме имали сериозни здравословни проблеми, дано и да нямаме де.

Ама хич не е смешно. Освен на Бърди, аз си вярвам и на ... ветеринаря на моите животни.
Ветеринарят, макар и животински лекар си е доцент  и /примерно/ като му изрецитирам МБ - дава правилен отговор /който съвпада с доктор Бърди/. Благодарение на ветеринаря изгледах три котета-бебета и ся са си вече големи котаци.
Бях се шашнала по време на бремеността, че от Кандиларов ме изкараха с ИгМ антитела токсоплазмоза, при все че едно от първите изследвания по пътя за забременяването беше точно токсоплазмозата и имам положителни ИгГ антитела. Кварталната лекарка, при която ходех по ЗК, ме увещаваше, че бебото може да се роди с психически отклонения и макар и в пети месец, може да се наложи да го махна. Та на излизане от кабинета ревнах на ветеринаря - той се изсмя човека /една от специалностите му е вирусология/ и каза, че резултатът е нереален. Така и се оказа.
Според мен ветеринарите много по съвестно си гледат работата, бих казала.


Цвети, Наде, като ви чета приключенията, направо ме хваща бяс. Успех и бързо оздравяване на дечковците.

Стефи, леко и безпроблемно раждане ти желая!
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #95 -: Февруари 26, 2009, 19:12:46 pm »
Лейди, и е страшен диагностик, и то по телефона разчитайки само на моите обяснения, а това че колкото пъти съм питала и Бърди мненията им се препокриват в повечето случаи :lol: И за даването на АБ са на едно мнение двамата, че няма лошо да се пият, като се има предвид че баща ми е на 60г. и се предполага че е от старата школа дето не изписват АБ с лека ръка :wink:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #96 -: Февруари 26, 2009, 19:56:40 pm »
Цвети, много ми стана мъчно като прочетох за слънчицето. Бързо да се възстановява и ти да си го гушкаш и да си до него. А това да не си до детето си май само в нашата мила родина го има. Ужас направо настръхвам

Гери, честито че вече сте си четиримата в къщи. Никога повече да не ви се налага да бъдете разделени.

Стефи, леко раждане. Скоро ще гушкаш едно малко съкровище. Колко хубаво.

Abloy, ужасно съжалявам за това което ти се случва. За съжаление просто незнам какъв съвет да ти дам, единственото което мога да направя е да стискам палци да ти дойде цикъла и да не се налака кюртаж.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 20:02:22 pm от denito »


*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #97 -: Февруари 26, 2009, 19:58:12 pm »
Момичета искам още нещо да ви питам. Къде могада потърся инфо или направо да се оплача от нередовното плащане на майчинството??
П.С. Гери забравих да те питам дали мажеш бузките с нещо?
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #98 -: Февруари 26, 2009, 21:10:23 pm »
Момичета, искам да попитам да мажа ли с нещо венците на детето или е рано. Не знам дали ще ни изникнат зъби сега или по натам, но започна процеса по зъбоникнене.
Също така искам да попитам нормално ли е да има черни точки в ушната мида, от какво могат да се появят. От доста време си седят и не се махат. Всяка вечер след баня старателно изтривам ушето и попивам водата.
Гери, добре дошъл на Стефко.
Стефи леко раждане.
Бързо оправяне на Насето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #99 -: Февруари 26, 2009, 21:36:30 pm »
Mary, защо трябва да мажеш венците с нещо, ако няма оплаквания? венците се мажат с обезболяващ гел само, ако при изникването на зъба бебето има болка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #100 -: Февруари 26, 2009, 22:02:27 pm »
Ей това и аз не го разбирам, как може толкова малко дете да е само в болницата, тия хора не са нормални  :x. Цвети дано скоро го преместят от интензивното!

Наха, с нищо не мажа и в интерес на истината не съм питала и личната, но не ги смятам за голям проблем след като не я дразнят.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #101 -: Февруари 26, 2009, 22:21:45 pm »
Цвети, дано бързо се оправи детенце!
Аблой, не е било писано... като не е на есен, може да е на пролет. Кураж!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #102 -: Февруари 27, 2009, 08:43:56 am »
Здравейте,
Тази сутрин вече не издържам и ако не си изплача мъката пред Вас или ще се пръсна или ще ревна с глас без да ми пука, че съм на работа и кой какво ще каже.
От средата на ноември Габи не е спряла да боледува.Първо изкара една пневмония и бяхме 6 дена затворници в Токуда.Тя на системи и всички други хубости, които съпровождат болнично лечение, а аз тогава карах на нерви и надежди, че повече тоя филм няма да го има.
Да, ама не.От тогава вече не мога да ги изброя колко пъти сме на антибиотик и с температури около 40 градуса.Нямам сън, нямам никакво спокойствие и като ме пита някой как сме не смея да кажа добре.Взема ли отпуска с идеята малко да си почина оставам в нас като в болнични, защото тя е 2 дни на ясла и 2 седмици в нас.Нямам възможност за гледане от баби, нямам възможност да взема болногледачка, а вече почти нямам и човек до мен защото съм аха пред развод.От мен човек не става вече.Нямам надежди, мечтите ми се загубиха някъде, блясъка в очите е нещо от миналото.Единственото , което ме кара да стана сутрин е любовта към детето ми това, че знам че аз съм нейната опора.Лошото е че аз загубих опора и не знам къде вече да я намеря и от къде да изровя поредната порция сила, която да ме дигне на крака.
Е, изплаках си мъката, дано не съм разстроила някой, но вече просто не издържам и знам, че това не е криза от ония ,които минават и заминават, защото се боря с това от доста време.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #103 -: Февруари 27, 2009, 09:01:05 am »
Силви, дръж се. майките винаги могат още малко... все пак, това ще отмине. детето ще порастне и ще укрепне, а скоро идва и пролетта. ще намалеят гадните вируси, ще стане по-добре. ще видиш.
знам, че ти е много трудно, но ще премине. силата идва от това, че ТРЯБВА да помагаш на друг, любим човек.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #104 -: Февруари 27, 2009, 09:37:46 am »
Силви, дръж се. Винаги има едно кьошенце, от което да изровиш малко сила. Направи го заради детето си, а и заради  себе си.

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #105 -: Февруари 27, 2009, 10:07:14 am »
Силви, съжалявам за грижите ти сега, и с детенце, и другите. Джам много хубаво го е казала, ще ти е трудно, но Габи е прекрасна, скоро ще намалеят и болестите и ти ще можеш малко да се съвземеш.

Цвети, много положителна енергия от нас за Насето и много сили на теб, дано съвсем скоро сте заедно! Не мога да си представя как може толкова малко детенце да изискват да остава само.

Наха, моите деца и двете имат много чувствителна кожа на лицето, особено малката. Тези дни имаше за кратко подобни пъпчици, от студа, бяха забравили да й намажат защитно кремче на лицето, а навън беше много студено. Мазах 3 пъти през 1 час с Dr. Teiss Nachtkerzen Balsam, на сутринта бяха изчезнали. И на Дани помагаше много като малък, на Деси на СтефиЗ също. Но все пак е най-добре да се повъветваш с добър лекар, че Мели правилно се кара да не си обменяме диагнози :)

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #106 -: Февруари 27, 2009, 11:08:42 am »
Цветелина, дано Наско днес е по-добре и да го изкарат от интензивното. Не знам кога ще се сложи край на тая порочна практика да се вземат децата сами в болница. Наско е толкова малък, не стига болестта ами към нея се прибавя и стреса от раздялата с майка му.

Силви, те и другите майки вече са ти го казали, но иде пролет и дано не боледувате вече толкова. Миналата година и Юлия като почна декември на всеки 7-10 дена се разболяваше и така до края на април, при това без да ходи на детска градина и да има особено много контакти. А и със съпругата вероятно има шанс да се оправят нещата. Знам от личен опит, трудно е да работиш, да се грижиш за детето и къщата, постоянно си изморена, нямаш време за себе си, нямате време да разговаряте помежду си и започват проблемите. Но детето расте, ще става по-лесно и с малко желание и усилие нещата могат да се оправят.


Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #107 -: Февруари 27, 2009, 11:25:55 am »
лагодаря Ви за подкрепата и милите думи.Стана ми много хубаво, че има хора, които ме разбират, защото вече ми е толкова самотно и едно криво, та няма на къде повече.А пък и днес въпреки всички хубаи поводи и празници в бачкането при мен е потоп от очите ми и даже сега си ревая като стой та гледай.С рева и всичко останало малко посмалих напрежението.
Но стига съм Ви занимавала с моите неволи.
Пожелавам на всички Ви да изкарате страхотно почивните дни където и да сте, а мамите които очакват малките си съкровища им пожелавам леко раждане.
Цунки от мен.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #108 -: Февруари 27, 2009, 11:35:32 am »
Силви, недей така, мила. Ще рухнеш психически и ще стане по-лошо. Опитай се да си починеш малко, защото децата се влияят изключително много от състоянието на майката. вземете и някакви имуностимулиращи лекарства за малката. като укрепите имунната система, ще се разредят и боледуванията. Ще се оправят нещата, лека полека.
Abloy, съжалявам за случващото се. Дано се размине с най-лекото, а пък другото е Божа работа.
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #109 -: Февруари 27, 2009, 11:40:45 am »
Силве,много съжалявам мила,много ти се е струпало. :bighug:
Abloy,много съжалявам. :(
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #110 -: Февруари 27, 2009, 12:26:43 pm »
сега и аз да питам,че преди малко не успях да допиша.

Жори от снощи е със сополи, а сега откак е станал от предиобедният сън и започна да кашля и гласчето май му е сменено.Исками се да отидем на лекар,но ние още нямаме педиатър.Ако го заведа в поликлиниката дали ще го видят и ще трябва ли да плащаме.Ако ще плащаме е по-добре май да отидем при Масларски във Вита - там ще ни вземат ли без час за едните сополи. newsm78Изобщо някакъв съвет. :thinking:
Той до сега  не ми е боледувал(само веднъж имаше малко сополи,но без кашлица ) и малко ми е кофти сега.
[/color]
<br />
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #111 -: Февруари 27, 2009, 12:44:29 pm »
Мерси за отговорите момичета. На Дари обаче не са от студа и не изчезват изобщо само намаляват за кратко. Май най-добре да я водя на кожен. Прегръдки на всички. :)
Зори как мина рождения ден  :D?
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #112 -: Февруари 27, 2009, 13:34:56 pm »
Mary, защо трябва да мажеш венците с нещо, ако няма оплаквания? венците се мажат с обезболяващ гел само, ако при изникването на зъба бебето има болка.

Джам, вдигна температура 3 пъти, постоянно точи лиги и ръцете са му в устата, почервеняват от хапане. Гледам да му давам гризалки, но ги изпуска и пак си хапе ръцете. Та затова питам дали да го мажа с нещо за облекчение.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #113 -: Февруари 27, 2009, 13:49:06 pm »
Днес ще посетим стоматолог, детски. Ще пиша после как е минало.
Причната е, че Кристина има оцветяване на няколко горни зъбчета, от вътрешната страна. Кафяви са. Дано да може да погледне докторката.


*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #114 -: Февруари 27, 2009, 14:23:52 pm »
имам аз един любимец в мамата  :lol: :lol: - Людмил се казва. Винаги много ме е забавлявал, но днес изби рибата:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=367786.msg10337048#msg10337048

 :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 15:47:35 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #115 -: Февруари 27, 2009, 14:26:18 pm »
Mary, ние ползваме Дентинокс вечер, може да се ползва в течение на седмици. Съдържа лидокаин и хамомила. Тук често се обсъждат лековете за зъбки, та други майки споменават и Генгигел, Калгел и др.

Зори, за Вита не знам, не съм ходила, нищо че живеем наблизо. Щом нямате избран педиатър ще трябва да си платиш и в поликлиниката, освен ако не избереш някого и да се запишеш при него още с първия преглед. Ще ти трябва ЕГН на детето ако се спреш на този вариант.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #116 -: Февруари 27, 2009, 14:30:51 pm »
Зори, при Масларски не се записва час. изобщо, при педиатрите във Вита не се записват часове - отиваш и чакаш. Масларски днес е бил сутринта, следобяд е друг педиатър - до 19 часа. имат педиатър и в събота и в неделя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #117 -: Февруари 27, 2009, 14:32:38 pm »
Зори, аз във Вита съм ходила няколко пъти, при различни лекари, но за мен, не за детето и винаги са ме вземали без проблем, стига да има такъв лекар.
Нина, при Мия част от зъбките са пожълтели. Обяснението на зъболекарката беше меко казано уклончиво: вероятно аз докато съм била бременна съм прекарала някакъв вирус и съм пила лекарства, които са довели до това при нея. Аз нито съм боледувала, още по-малко пък лекарства съм пила по време на бременността, така че ми стана ясно, че това обяснение е ей така, колкото да се каже нешо. Сподели после при вас какво са казали.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #118 -: Февруари 27, 2009, 14:45:38 pm »
Мешко, това, което е споделила стоматоложката на снаха ми, ми се струва логично. Говори за синдром на сладкия биберон. На Кристина и мия зъбите със силиконов накрайни, сега вече и с четка, от първото зъбче, с паста Ненедент. Обаче това е по време на баня. След това обаче преди заспиване тя пие мляко. Според стом. от млякото остава по зъбките и с биберона и слюнката прави тази реакция, бактерии и оцветяването. Може да се наложи да сменим режима на хранене, т.е. да изместим млякото по-рано, въпреки, че не знам как ще запсива без мляко. Надявам се да се разминем с това и да се окаже, че има решение, ако се мият зъбките след млякото.
Разсъждавам си де, тя и стом. е дала само известни предположения, не се е ангажирала жената с конкретни диагнози, без да е видяла. Една приятелка ми сподели, че по подобен начин е било и на нейното дете, само оцветяване и са ги почистили зъбките с разтвор на кислородна вода. Не знам в какво си съотношение, но аз такива експерименти без да ми е казал лекар не смея.
Надявам се да махнем и биберон-залъгалката скоро, де, ама за сега с нея заспива. През деня не я ползва.
Ще пиша.
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 14:47:33 pm от Nina »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #119 -: Февруари 27, 2009, 14:50:36 pm »
Сега съм с повече кураж и видях, че може да стане  още един път  :D. Важното е да се отхвърли проблема.
Зори, честита ви годинка! Аз чак сега видях.

Фуси, иска парола. Хвърли линка отново без парола.

*
В очакване ....
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #121 -: Февруари 27, 2009, 16:33:59 pm »
На мен не ми иска парола. Може би да иска парола когато не си регистриран?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #122 -: Февруари 27, 2009, 16:37:30 pm »
абе моля ти се, хората и африканчетата вече ваксинират, давай ние да спрем :lol:

Силви, много съжалявам за това което ти се случва, но не мисля че е чак толкова трагично, че да изпадаш в подобни депресивни състояния. Много е лошо когато детенцето е болно, но няма начин, така растат, градят имонитет... Просто не се самонавивай и приемай малко по-философски нещата :wink:
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #123 -: Февруари 27, 2009, 16:48:34 pm »
Маменца да ви похваля дигитален термометър за чело на фирма Vicks. Швейцарска е мисля. Мери само за 3 секунди и ТОЧНО.Убедих се сега при съвсем скорошното ни поредно разболяване с температура. Бързо, лесно, точно, просто перфектно. Няма борба, нама плач, просто песен.Ей как го могат хората ей, все да им е лесно и комфортно, па ние тука още с живака и разни ел.еднодневки. Закупен е от Марито от Лондон за 70 лв., за повече инфо търсете нея 8) :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #124 -: Февруари 27, 2009, 18:21:08 pm »
Аз да се похваля нейййсеее  :lol:  :) усетих първото зъбче.
Нормално ли е обаче да не го виждам бяло а по-скоро прозрачно  8O (не мога да го опиша точно) ?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #125 -: Февруари 27, 2009, 18:37:45 pm »
Наха, тове е зъб пред пробиване, утре вече ще го видиш абсолютно бяло /или до два-три дни/. Първо прави нещо като бяла тапа , все едно плюска на венеца и след това вече почва да боцка по-осезаемо. Ма и аз как го обясних, но ще видиш ...
Ако на една година имате едно зъбче, най-вероятно се готви оттук нататък да са по много наведнъж и без порядък.

За ваксините - привърженик съм с мярка на ваксините. Не искам да залитам нито в едната, нито в другата крайност.
По въпроса с МПР /морбили-паротит-рубеола/ и аз четох такива съждения, даже и тук в седмичната питах. Обаче за себе си прецених, че  ваксинацията е по-малкото зло.
Колкото до публикацията, дадена в последния пост в бг-мамата не знаех, че рубеолата представлява само детско инфекциозно заболяване. Лично аз я изкарах повторно на 21 години и след проведени изследвания в инфекциозна болница ми обясниха, че съм се заразила от "мутирал вирус" срещу който нямам изградени антитела.
А това за връзката имунизация на майката - кърмене - ваксинация на детето - аутизъм нещо ми се вижда на пръв прочит като нонсенс.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #126 -: Февруари 27, 2009, 19:03:13 pm »
lady_11 Наистина ли толкова бързо пробиват тези зъбки?

Ние сме на 2 месеца и няма и 3 седмици. В сряда сутринта забелязах, че долните два централни резци са "наболи" (точно както описваш, прозират под венеца, но още не са го пробили), детето е неспокойно, не спи, яде по често и доста реве :(
Тя е толкова малка, че дори немога да я намажа с гелче, ближе ми пръста и направо си го хапва  :?


Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #127 -: Февруари 27, 2009, 19:14:56 pm »
Малина, при всички деца е различно зъбоникненето. При Мия първите 2 зъбчета излязоха 2 седмици преди да навърши 1 година, след това останалите наистина сравнително бързо се появиха. С кътниците обаче имаше кризи за по 2-3 дни, след което кътник се появява 3 месеца след това и аз го откривам случайно практически. Имаше даже 1 кътник, при който венецът беше подут сигурно около 1 година, преди да излезе самия зъб и сега го видях пак случайно.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #128 -: Февруари 27, 2009, 19:29:18 pm »
meshko106, явно е различно и ще трябва да съм по търпелива.  :lol:



*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #129 -: Февруари 27, 2009, 19:39:46 pm »
lady_11 Наистина ли толкова бързо пробиват тези зъбки?

Ние сме на 2 месеца и няма и 3 седмици. В сряда сутринта забелязах, че долните два централни резци са "наболи" (точно както описваш, прозират под венеца, но още не са го пробили), детето е неспокойно, не спи, яде по често и доста реве :(
Тя е толкова малка, че дори немога да я намажа с гелче, ближе ми пръста и направо си го хапва  :?

При нас беше така. Преди това имаше хематоми - на кътниците с диаметър колкото 1 стотинка, понякога и по-голям.
Това което аз признавам от бг илачите за зъбоникнене е Генгигела, още повече, че с него от позицията, която описваш ,поникват по-лесно.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #130 -: Февруари 27, 2009, 20:40:46 pm »
Наха, нормално е. Все пак се е показало сигурно една песъчинка от зъбчето. И при Андрея беше така. Усещам нещо че драска и по същият начин прозрачно и когато избие около мм от зъбчето вече се вижда бяло.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #131 -: Февруари 27, 2009, 23:21:17 pm »
Приключихме със зъболекаря. За сега. Не мога да кажа, че мина като по вода :) Имаше и рев, малко, но поне успяха да я прегледат. Доволна съм от стоматоложката, поне от впечатленията ми от този преглед.
За мое огромно щастие няма никакви кариеси, нито наченки. Оцветяването на зъбките от вътрешната страна е в резултат от някакви бактерии. Решението при нас е да се мият зъбките непосредствено след последното хранене, което при нас е АМ. Комбинацията от АМ, слюнката и залъгалката създават предпоставки за това оцветяване. До сега миех зъбките по време на къпането, след което преди заспиване пие мляко. Сега ще е след млякото. Според стом. дефекта на този етап е само козметичен, така ме увери. Може да се полира по-късно и е отсранимо това, слава Богу при Криси е само отзад на 3-4 зъбчета, и то горни. Долу няма оцветяване. Прегледаха я с всичкия си инструментариум.
Стом. каза, че Кристина има съвсем начална и незначителна наченка на деформация на зъбките и захапката, която можем да ограничим като спрем залъгалката. Ползва я само нощем вече, ама как ще я откажем бибата и за нощем - не знам. Спомена, че и АМ от биберон не е добре да се пие, но това аз не го приемам за серозино, все пак си изпива млякото за 2-3 мин. Само сутрин и вечер. Друго - Кристина има разстояние м/у предните два резеца. Юздичката и била много месеста и затова. Може да се коригира към 5-6 та годинка, понеже и постоянните ще са така, огромна е вероятността. Иначе без корекция щяла да бъде като Мадона  :lol: Мъжът ми каза - не пипаме детето, да не е лоша Мадона, а? :)
Тази юздичка се реже /оперативна интервенция/ и се зашива "обратно". Това било рутинна и лека процедура. Но наистина не е наложителна.
Това за премеждията при стом. След два месеца пак сме на преглед.

Подстригах Криси, само бретона и то защото и е много рехав и всичко е само кръцване на няколко космака, които и влизаха в очите и я дразнеха. Иначе не бих посмяла. Много е смешна с бретонче. :)

Лека нощ от мен!
Бъдете здрави!
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 23:26:14 pm от Nina »
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #132 -: Февруари 28, 2009, 00:33:36 am »
Нина, браво на малката девойка. Мен ме заинтригува за разстоянието между горните два предни зъба. При Андрея са по същия начин. Като се замсля, още като нямаше зъби по средата на венеца имаше кожичка, като пъпка (незнам как да я обясня). Изглежда е тази юздичка. Но незнам дали бих я барнала.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #133 -: Февруари 28, 2009, 02:17:49 am »
Аз мажа венците с Pansoral - френска паста, при която няма ограничения в мазането, но гледам да не прекалявам. По принцип мажа от скоро, от два, три дни, щото сега започна сериозно да я наболва и да реве.
Иначе хремата й доста се засили и отидохме пак при докторката, която каза, че имала неспокойно гърло , демек червено и веднага й предписа антибиотик Зиннат, капки Виброцил, витамин Ц и сироп за кашлица - Мукосолван.
Аз хич не исках да пие антибиотик, зашото досега не е боледувала, но пък от друга страна не сме я и да я самолекувам. Ето аз например също съм с червено гърло / много често имам такова, там ми е слабото място/ и днес  си пръснах Тантум Верде и не можах да повярвам какъв ефект имаше, вече не ме боли, преглъщам си нормално. Но на малката не смея да й пръсна, щото пише , че е за деца над 6 г.
Вие, когато имат децата червени гърла винаги ли ви изписват антибиотик или с какво го лекувате червеното гърло на тази възраст около годинката?

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #134 -: Февруари 28, 2009, 04:04:06 am »
Нинка аз имах такава юздиЧка и ме оперираха като бях на 8 г. :( ,тогава ми сложиха и апаратЧета ,заЩото аз си смуЧех много палците и кутретата ,направо ги изтънявах  :lol:.Та двата ми предни зъби бяха отишли леко напреде и за да ги изправят и съберат ми цепнаха  юздиЧката .Сега като гледам снимки като малка на мен ми харесва това разтояние ,стига да не е като на Ванеса Паради :lol:.Даже и оЩе си имам много малко  разтояние въпреки ,Че съм носила шини и там други механизми за оправяне на зъбите .Лина съЩо го има това разтояние , баЩа и съЩо но при него  хиЧ не са сетили да я отрежат и зъбите му са много хубави .Харесвам много хора с леко разтояние м/у зъбите  :D,дали заЩото ми го отнеха това ,незнам и аз не мисля да я махам на Лина ,ако един ден тя реши ,Че не се харесва ,тогава Да  :).

Фиа ,мойто дете  много пъти е било със заЧервено гърло ,никога АБ не са ни изписвали ,давала съм само парацетамол или иброфен за болката и евентуална температура ,минава си от само себи си ,освен веЧе ако не става въпрос за неЩо друго.За хрема капки за нос (низивин или олинит),промивах редовно със серум физиологиЧен и така ,кашлица имате  ли ,Че са ви изписали и сироп ,тук под 3 г въздръст не изписват сиропи с кодеин ,незнам какъв е вашият .Наистина автомедецината не е добра идеа ,консултирай се с Бърди за всеки слуЧай ...

Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #135 -: Февруари 28, 2009, 06:09:57 am »
Иначе хремата й доста се засили и отидохме пак при докторката, която каза, че имала неспокойно гърло , демек червено и веднага й предписа антибиотик Зиннат, капки Виброцил, витамин Ц и сироп за кашлица - Мукосолван.
Вие, когато имат децата червени гърла винаги ли ви изписват антибиотик или с какво го лекувате червеното гърло на тази възраст около годинката?

Ха добро утро от мен или добра нощ по-скоро. Изспусна ни памперса в 4 през ноща та беше смяна, рев, миене , нежелание да заспи. В резултат вече заспа като малък пор, преобут, обач мама е пред компа.

Фиа, може и да съм в грешка, но Мукосолван не е удачен избор за дете около годинка, макар че в листовката пише, че може да се дава и на деца под две години.
Моята педиатърка /а и Бърди/ не съветват само заради едно червено гърло да се дава антибиотик.
Лично аз при първи симпоми на неразположение започвам с Герисан, капки за нос. После според зависи. Последната хрема на Вики мина без АБ.

Сватя, да ми оставиш снахата на мира. Ми Мадона ще си имаме в къщи, по-незначителна знаменитост не приемам. :D Мъничко обаче ми се струва, че стоматоложката се е попрестарала в обясненията.
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 06:11:56 am от lady_11 »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #136 -: Февруари 28, 2009, 08:27:35 am »
хм, това с разстоянието между зъбките и на мен ми стана интересно. аз вече 30 г. си живея с такова, не мисля че имам проблем с юздичката или нещо подобно :wink:
Деси също има разстояние между зъбките. Не мисля че винаги когато има разстояние това се дължи на някакъв макар и дребен дефект при юздичката.
А за изписването на АБ при проста хрема, незнам какво да кажа, може би им е по-лесно на педиатрите и се презастраховат. Според мен е редно да се изпишат към момента само лекарства за лекуване на симптомите и детето да се проследява за 3-4 дни, след това вече ако няма подобрение да се предвприемат по-сериозни мерки. Не че имам нещо против АБ, но все пак не е редно да се изписват за щяло и нещяло през 2 седмици.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #137 -: Февруари 28, 2009, 08:36:02 am »
аз вчера водих Жорко в поликлиниката и се каза,че и гърлото му е червено.Изписаха му спрей за нослето,Коларгол,Проспан.Взех му и един Панадол и добре направих,че вдигна и температура,та пи за първи път и от това чудо.
Надявах се до Неделя да мине ,че сме на РД,който хич не ни се пропуска,но май няма да стане.
<br />
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #138 -: Февруари 28, 2009, 08:59:26 am »
Привет. педиатърът на СТилияна също е шубе (защото нали прави спазъм при всяка лека настинка) и все иска да се застрахова с АБ, ама нали съм си инат, та й казвам всеки път да изчакаме. Понеже ми е позната успяваме да водим диалог и да вземаме някакво решение. Та последните пъти се разминава с АБ.
Сега обаче след последната изстинка, която започна с хрема и кашлица. Мина за 3 дни, но след още 2 започна да вдига температура. Оказа се че има червено гърло. Не давах нищо освен Ефералган свещички и Нурофен за температурата. За 3 дни и това отмина. Обаче сега - 1 ден по-късно има червени обриви по челото, корема и гърба. Не са пъпки, а ситни обривчета. педиатърът твърди,че е от температурата, а пък замина вчера на семинар, та искам да питам майките, чиито деца са карали шарка дали е възможно да е нещо такова?
П.С. Ако до утре не изчезнат ще я водя да я видят.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #139 -: Февруари 28, 2009, 09:02:37 am »
Мари, и на деси веднъж са й излизали такива "обривчета" от Т, но минаха много бързо. тогава и нашата педиатърка каза че е от Т, и Бърди също, но тя имаше само по корема, гърдичките и гръбчето, не е имала по лицето.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #140 -: Февруари 28, 2009, 09:53:27 am »
Мда и Тони два пъти е имал обриви от висока температура, но без главата.

Ох и аз ще водя Тонино на зъбар, само да отминат тия ни моментни "болежки".
Пу,пу да чукна добре е сега детенце. Не е кашлял или подсмръкнал от сутринта, значи можело все пак и без 3-ти АБ. Да чукна, че като напиша нещо и osi_4 веднага ни дочува.

Не слагайте Коларгол в нослето, хремата спира като гори лигавицата дълбоко и с големи поражения. Олинт, Ксилометазолин и Виброцил са добър вариант за деца.
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 09:57:33 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #141 -: Февруари 28, 2009, 10:03:53 am »
ами той и Ксилометазолина хич не е безобиден и за възрастни даже - свеки се докара до операция на лигавицата с него.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #142 -: Февруари 28, 2009, 10:26:47 am »
ами той и Ксилометазолина хич не е безобиден и за възрастни даже - свеки се докара до операция на лигавицата с него.

не е безобиден, когато се прекали с него. капки за нос се ползват най-много 7 дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #143 -: Февруари 28, 2009, 10:57:16 am »
Бързо оздравяване на всички дечица
ние днес ще ходим да се фотаме, че чакаме по обед тортата от Двете фукли, ей сериозни излязоха, само дано автобуса ни я докара целокупна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #144 -: Февруари 28, 2009, 11:53:09 am »
Марито, Дани имаше такъв температурен обрив. Той не е склонен да вдига над 38.3, но единствения път с 39 му докара и страхотен обрив, първо слабините, после крачета, ръчички, коремче, гръбче, накрая и по лицето. Дребен обрив, не се виждаха даже отделни пъпчици. Мина бавно, за около 5-6 дни, постепенно отшумяваше.

Юздичката - и според Бърди, и според моя стоматолог, ако не пречи, нищо не се прави. Дани практически няма такава под езичето, езичето е почти залепено за долната челюст. Но винаги се е хранил ок, вече казва "р" и по никакъв начин не пречи. Бях се притеснила заради един розов кант около долните резци и ходихме на консултация при доц. Маркова в Медстом, но тя каза да наблюдаваме засега. Кантът вече го няма, тъй че няма да я режем. Най-много да има проблеми със сладоледа във фунийка, ама заради това няма пак да му сложа упойка, па макар и местна.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #145 -: Февруари 28, 2009, 14:10:46 pm »
Момичета аз също имах разстоние м/у зъбите като малка, но се събраха сами. И аз смятам, че на някои хора им седи много чаровно стига да не е 20 санта  :lol: 8).
А зъбчето вече го виждам бяло. Така се радвам не е истина.  :D
При дарина имаше юзда под езичето, но явно са различни  8O.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #146 -: Февруари 28, 2009, 16:01:49 pm »
Ехааааа, Нахитко браво на Дари...
Айде сега  :heartbeat: майчино да кротне.... :lol:

Марито, Митака ми е бил с такъв обрив при 39.9т, мина за около седмца, както и Мормотче писа.
Не съм мазала с нищо, просто кипех само с водичка.
Да и минава на Стелката бързо, бързо...

Преди време ви разпитвах за едно столче за хранене, което се прикрепва към стол за големи.
Взехме онзи ден ТОВА.Стабилно се поставя и връзва.
За сега Митака няма забележки :P.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #147 -: Февруари 28, 2009, 16:56:28 pm »
Аз имам навика да изпробвам всичко, което и на нея го давам. Та Коларгола е най-гадното нещо на света, направо ме изгориха тия капки като ги изпробвах, а отделно от това с нищо не й помогнаха, а Виброцила ми се стори поносим. Има един вариант на капки, които са доста ефикасни /поне при мен/:  в 10 ml. физиологичен разтвор се слагат 10 капки клеева тинктура - това е дозата за деца, за възрастни трябва повече.
Мишанта, това столче и аз го бях загледала, струваше ми се доста идейно, сподели дали си доволна от него.

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #148 -: Февруари 28, 2009, 17:44:07 pm »
Аз пък си търся педиатър в района на Дианабад, може и частен. Ако някой може да ми препоръча изпробван от него в болести, педиатър, ще съм много благодарна.
Не ми се пише, защо.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #149 -: Февруари 28, 2009, 17:53:08 pm »
Има един вариант на капки, които са доста ефикасни /поне при мен/:  в 10 ml. физиологичен разтвор се слагат 10 капки клеева тинктура - това е дозата за деца

тези капки също "парят" на нежната детска лигавица, защото клеевата тинктура съдържа спирт.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #150 -: Февруари 28, 2009, 18:09:16 pm »
да, вярно е, има малко "парене', но в сравнение с коларгола всичко е по-добре

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #151 -: Февруари 28, 2009, 18:59:53 pm »
ами той и Ксилометазолина хич не е безобиден и за възрастни даже - свеки се докара до операция на лигавицата с него.

не е безобиден, когато се прекали с него. капки за нос се ползват най-много 7 дни.

Еееее, не ми говорете такива неща! Аз съм нон-стоп на ксиламетазолин /поне от 5 години/, просто без него положението е трагично. Ходих преди две седмици на унг, защото имам знам, че имам проблем , каза алергичен ринит, предписа лекарства и забрани използването на ксиламетазолин. Само че с новите лекарства беше абсолютно невъзможно да продишам през носа.

П.П. Горното написах само и единствено да се оплача. Иначе не препоръчвам на никой - възрастен или дете използване на ксиламетазолин.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #152 -: Февруари 28, 2009, 19:17:42 pm »
Лейди и аз бях така с тези капки (поради същите причини) ,капех с месеци всеки ден(хем съм фармацевт,знам за какво става въпрос).Един ден реших ,че ще спра и ще търпя,защото бях стигнала до капки през час два.Е много гадно беше ,едвам издържах ,но пък ги отказах (как звучи само  :lol:).Носът ми никога не е напълно отпушен и все с едната ноздра дишам от няколко години вече,но съм свикнала.
За Коларгола - прави сте ,но аз слагам само по 1-а капка и преди сън(че много се мъчи иначе),а не предписаните 2-3 к. 3 пъти дневно.А като си помисля само за една в бг мама,която беше писала ,че ги дава от месец. 8O
<br />
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #153 -: Февруари 28, 2009, 20:05:40 pm »
Момичета,
Коларгол - това т.нар. черни капки ли бяха?
И аз съм давала от тях на Мишка и при това на два пъти по за 4-5 дни. Въпросните два пъти са през два месеца. Та сега започвам да се упреквам, че пак съм прегрешила по предписание на педиатърката, на която до скоро се доверявах безрезервно. Но от скоро  - не. Та тези капки са любими на всички педиатри тук.

Иначе, доволна съм, че до сега детето не е вдигало Т, и не е взимала АБ, изключая първия месец от живота и, защото тогава здраво са я наблъскали с АБ, че да и държи доста време.

За зъбните неволи.
Нина, чувала съм и в "Часът на мама" стоматолози да обясняват колко е вредна практиката децата да заспиват с мляко в устата. Но как точно да заспиват - не ни казват.
Успех на Криси със зъбите :) и дано лесно да промените програмата и вечер.
Михаела също има разстояние между предните два зъба.
Вече има 6 зъба.
Залъгалка пък така и не заобича. Пъхах и биберон в устата първите месеци,но тя го изплюваше като коркова тапа. Като стана на 4-5мес. и се отказах и го изхвърлих.

А сега нещо весело. :lol:
Моето дете проговори немски. :lol: Цял ден си повтаря "татен, татеннн, бам-баммм...тян" :lol:
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 20:09:04 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #154 -: Февруари 28, 2009, 21:05:21 pm »
Зори, защо просто не му пръскаш от детския олинт преди сън, а позваш това чудо-коларгол. А за клеевеата тинктура в носа, нищо няма да кажа...........
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #155 -: Февруари 28, 2009, 21:50:49 pm »
ами той и Ксилометазолина хич не е безобиден и за възрастни даже - свеки се докара до операция на лигавицата с него.

не е безобиден, когато се прекали с него. капки за нос се ползват най-много 7 дни.

Еееее, не ми говорете такива неща! Аз съм нон-стоп на ксиламетазолин /поне от 5 години/, просто без него положението е трагично. Ходих преди две седмици на унг, защото имам знам, че имам проблем , каза алергичен ринит, предписа лекарства и забрани използването на ксиламетазолин. Само че с новите лекарства беше абсолютно невъзможно да продишам през носа.


ами душко, ти затова си на тоя хал - защото си си докарала т.н. медикаментозна хрема. кортикостероидът уврежда лигавицата на носа. имах навремето една съученичка, която също като тебе ходеше постоянно с ксилометазолина в джоба. от тоя УНГ да си искаш парите обратно. алергична хрема при постоянна злоупотреба с ксилометазолин, как пък не....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #156 -: Февруари 28, 2009, 22:36:49 pm »
marmotche, аз писах за друга юздичка, тази между предните два горни резеца, не под езика. Но и за тази, която аз говорех, не е наложително да се маха. На гости по Коледа ни беше една германка, стоматолог, тя също погледна на Кристина зъбките и каза, че ако изобщо се маха това нещо, то и в Германия се практикува около 5-6-7 годинки и се реже, за да няма разстояние.
Миленче, благодаря за пожеланията. Сменихме режима и сега мием зъбките след млякото, това не е проблем. Махането на бибата е важно. И тази вечер пробвах. Заспа без биба, попита за нея 2-3 пъти, не е плакала. Сега ще ме помислите за луда, но вместо да се радвам, че вероятно тази вечер направихме първата крачка към махане на залъгалката, на мен ми идеше да ревна и сега ми е така  :( Щото ме погледна с едни очички и вика: "мамо, бичам бибо..мамооо, бичам бибо"...Много съм тъпа лигла.
Ама споделих, ей на, да ми олекне. Сега си спи сладко, не знам през ноща като се събуди как ще е, нито дали утре няма да има драма на обяд и вечерта, но ще видим.

Лека нощ на всичк и да се оправят хремавите бебоци.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #157 -: Март 01, 2009, 09:20:32 am »
Честита Баба Марта! Всички майки и дечица да са здрави, румени и засмени! Вече бях навън и времето днес е прекрасно за разходки!

Нина, от известно време Юлия понякога прегръща и казва: "Много те обичам". Как се разтапя майчини сърце имаш представа, а за дядо и баба и въобще да не описвам.


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #158 -: Март 01, 2009, 10:28:57 am »


ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!
МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #159 -: Март 01, 2009, 10:32:02 am »
Честита Баба Марта! Много здрави дечица и весели майки!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #160 -: Март 01, 2009, 10:35:42 am »
Честита Баба Марта!Бъдете много здрави и щастливи!
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #161 -: Март 01, 2009, 14:06:01 pm »
Честита баба Марта!
Здраве, веселие и щастие да има във всеки дом!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #162 -: Март 01, 2009, 17:41:46 pm »
ЧЕСТИТА  БАБА  МАРТА!!!
Бели и червени, румени, засмени!!
Много здраве за всички !

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #163 -: Март 01, 2009, 18:04:21 pm »


Аничка,как мина рожденият ден,каква торта избрахте ,хареса ли ви ?
Ние днес бяхме на РД и имаше торта жаба на Росита - ми бяха я направили много хубава,точно като в каталога.Обаче пък беше двойно по-малка от нашата жаба,а уж и двете са по 16 парчета.На нас ни остана адски много торта и не можем още да я изядем.И двете бяха по 16 парчета и аз слагах доста големи и пак много остана.
Явно ги правят как им падне.

Наха,честита ви озъбена госпожица! :D
« Последна редакция: Март 01, 2009, 19:22:09 pm от z22 »
<br />
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #164 -: Март 01, 2009, 23:58:12 pm »
Зори, ще разказвам утре, като добавя и снимков материал, сега наминавам само да пожелая Честита Баба Марта на всички - да са здрави, румени засмени! Вечерта се върнахме от София и клепачите ми натежават...