0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #140 -: Февруари 28, 2009, 09:53:27 am »
Мда и Тони два пъти е имал обриви от висока температура, но без главата.

Ох и аз ще водя Тонино на зъбар, само да отминат тия ни моментни "болежки".
Пу,пу да чукна добре е сега детенце. Не е кашлял или подсмръкнал от сутринта, значи можело все пак и без 3-ти АБ. Да чукна, че като напиша нещо и osi_4 веднага ни дочува.

Не слагайте Коларгол в нослето, хремата спира като гори лигавицата дълбоко и с големи поражения. Олинт, Ксилометазолин и Виброцил са добър вариант за деца.
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 09:57:33 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #141 -: Февруари 28, 2009, 10:03:53 am »
ами той и Ксилометазолина хич не е безобиден и за възрастни даже - свеки се докара до операция на лигавицата с него.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #142 -: Февруари 28, 2009, 10:26:47 am »
ами той и Ксилометазолина хич не е безобиден и за възрастни даже - свеки се докара до операция на лигавицата с него.

не е безобиден, когато се прекали с него. капки за нос се ползват най-много 7 дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #143 -: Февруари 28, 2009, 10:57:16 am »
Бързо оздравяване на всички дечица
ние днес ще ходим да се фотаме, че чакаме по обед тортата от Двете фукли, ей сериозни излязоха, само дано автобуса ни я докара целокупна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #144 -: Февруари 28, 2009, 11:53:09 am »
Марито, Дани имаше такъв температурен обрив. Той не е склонен да вдига над 38.3, но единствения път с 39 му докара и страхотен обрив, първо слабините, после крачета, ръчички, коремче, гръбче, накрая и по лицето. Дребен обрив, не се виждаха даже отделни пъпчици. Мина бавно, за около 5-6 дни, постепенно отшумяваше.

Юздичката - и според Бърди, и според моя стоматолог, ако не пречи, нищо не се прави. Дани практически няма такава под езичето, езичето е почти залепено за долната челюст. Но винаги се е хранил ок, вече казва "р" и по никакъв начин не пречи. Бях се притеснила заради един розов кант около долните резци и ходихме на консултация при доц. Маркова в Медстом, но тя каза да наблюдаваме засега. Кантът вече го няма, тъй че няма да я режем. Най-много да има проблеми със сладоледа във фунийка, ама заради това няма пак да му сложа упойка, па макар и местна.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #145 -: Февруари 28, 2009, 14:10:46 pm »
Момичета аз също имах разстоние м/у зъбите като малка, но се събраха сами. И аз смятам, че на някои хора им седи много чаровно стига да не е 20 санта  :lol: 8).
А зъбчето вече го виждам бяло. Така се радвам не е истина.  :D
При дарина имаше юзда под езичето, но явно са различни  8O.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #146 -: Февруари 28, 2009, 16:01:49 pm »
Ехааааа, Нахитко браво на Дари...
Айде сега  :heartbeat: майчино да кротне.... :lol:

Марито, Митака ми е бил с такъв обрив при 39.9т, мина за около седмца, както и Мормотче писа.
Не съм мазала с нищо, просто кипех само с водичка.
Да и минава на Стелката бързо, бързо...

Преди време ви разпитвах за едно столче за хранене, което се прикрепва към стол за големи.
Взехме онзи ден ТОВА.Стабилно се поставя и връзва.
За сега Митака няма забележки :P.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #147 -: Февруари 28, 2009, 16:56:28 pm »
Аз имам навика да изпробвам всичко, което и на нея го давам. Та Коларгола е най-гадното нещо на света, направо ме изгориха тия капки като ги изпробвах, а отделно от това с нищо не й помогнаха, а Виброцила ми се стори поносим. Има един вариант на капки, които са доста ефикасни /поне при мен/:  в 10 ml. физиологичен разтвор се слагат 10 капки клеева тинктура - това е дозата за деца, за възрастни трябва повече.
Мишанта, това столче и аз го бях загледала, струваше ми се доста идейно, сподели дали си доволна от него.

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #148 -: Февруари 28, 2009, 17:44:07 pm »
Аз пък си търся педиатър в района на Дианабад, може и частен. Ако някой може да ми препоръча изпробван от него в болести, педиатър, ще съм много благодарна.
Не ми се пише, защо.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #149 -: Февруари 28, 2009, 17:53:08 pm »
Има един вариант на капки, които са доста ефикасни /поне при мен/:  в 10 ml. физиологичен разтвор се слагат 10 капки клеева тинктура - това е дозата за деца

тези капки също "парят" на нежната детска лигавица, защото клеевата тинктура съдържа спирт.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #150 -: Февруари 28, 2009, 18:09:16 pm »
да, вярно е, има малко "парене', но в сравнение с коларгола всичко е по-добре

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #151 -: Февруари 28, 2009, 18:59:53 pm »
ами той и Ксилометазолина хич не е безобиден и за възрастни даже - свеки се докара до операция на лигавицата с него.

не е безобиден, когато се прекали с него. капки за нос се ползват най-много 7 дни.

Еееее, не ми говорете такива неща! Аз съм нон-стоп на ксиламетазолин /поне от 5 години/, просто без него положението е трагично. Ходих преди две седмици на унг, защото имам знам, че имам проблем , каза алергичен ринит, предписа лекарства и забрани използването на ксиламетазолин. Само че с новите лекарства беше абсолютно невъзможно да продишам през носа.

П.П. Горното написах само и единствено да се оплача. Иначе не препоръчвам на никой - възрастен или дете използване на ксиламетазолин.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #152 -: Февруари 28, 2009, 19:17:42 pm »
Лейди и аз бях така с тези капки (поради същите причини) ,капех с месеци всеки ден(хем съм фармацевт,знам за какво става въпрос).Един ден реших ,че ще спра и ще търпя,защото бях стигнала до капки през час два.Е много гадно беше ,едвам издържах ,но пък ги отказах (как звучи само  :lol:).Носът ми никога не е напълно отпушен и все с едната ноздра дишам от няколко години вече,но съм свикнала.
За Коларгола - прави сте ,но аз слагам само по 1-а капка и преди сън(че много се мъчи иначе),а не предписаните 2-3 к. 3 пъти дневно.А като си помисля само за една в бг мама,която беше писала ,че ги дава от месец. 8O
<br />
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #153 -: Февруари 28, 2009, 20:05:40 pm »
Момичета,
Коларгол - това т.нар. черни капки ли бяха?
И аз съм давала от тях на Мишка и при това на два пъти по за 4-5 дни. Въпросните два пъти са през два месеца. Та сега започвам да се упреквам, че пак съм прегрешила по предписание на педиатърката, на която до скоро се доверявах безрезервно. Но от скоро  - не. Та тези капки са любими на всички педиатри тук.

Иначе, доволна съм, че до сега детето не е вдигало Т, и не е взимала АБ, изключая първия месец от живота и, защото тогава здраво са я наблъскали с АБ, че да и държи доста време.

За зъбните неволи.
Нина, чувала съм и в "Часът на мама" стоматолози да обясняват колко е вредна практиката децата да заспиват с мляко в устата. Но как точно да заспиват - не ни казват.
Успех на Криси със зъбите :) и дано лесно да промените програмата и вечер.
Михаела също има разстояние между предните два зъба.
Вече има 6 зъба.
Залъгалка пък така и не заобича. Пъхах и биберон в устата първите месеци,но тя го изплюваше като коркова тапа. Като стана на 4-5мес. и се отказах и го изхвърлих.

А сега нещо весело. :lol:
Моето дете проговори немски. :lol: Цял ден си повтаря "татен, татеннн, бам-баммм...тян" :lol:
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 20:09:04 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #154 -: Февруари 28, 2009, 21:05:21 pm »
Зори, защо просто не му пръскаш от детския олинт преди сън, а позваш това чудо-коларгол. А за клеевеата тинктура в носа, нищо няма да кажа...........
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #155 -: Февруари 28, 2009, 21:50:49 pm »
ами той и Ксилометазолина хич не е безобиден и за възрастни даже - свеки се докара до операция на лигавицата с него.

не е безобиден, когато се прекали с него. капки за нос се ползват най-много 7 дни.

Еееее, не ми говорете такива неща! Аз съм нон-стоп на ксиламетазолин /поне от 5 години/, просто без него положението е трагично. Ходих преди две седмици на унг, защото имам знам, че имам проблем , каза алергичен ринит, предписа лекарства и забрани използването на ксиламетазолин. Само че с новите лекарства беше абсолютно невъзможно да продишам през носа.


ами душко, ти затова си на тоя хал - защото си си докарала т.н. медикаментозна хрема. кортикостероидът уврежда лигавицата на носа. имах навремето една съученичка, която също като тебе ходеше постоянно с ксилометазолина в джоба. от тоя УНГ да си искаш парите обратно. алергична хрема при постоянна злоупотреба с ксилометазолин, как пък не....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #156 -: Февруари 28, 2009, 22:36:49 pm »
marmotche, аз писах за друга юздичка, тази между предните два горни резеца, не под езика. Но и за тази, която аз говорех, не е наложително да се маха. На гости по Коледа ни беше една германка, стоматолог, тя също погледна на Кристина зъбките и каза, че ако изобщо се маха това нещо, то и в Германия се практикува около 5-6-7 годинки и се реже, за да няма разстояние.
Миленче, благодаря за пожеланията. Сменихме режима и сега мием зъбките след млякото, това не е проблем. Махането на бибата е важно. И тази вечер пробвах. Заспа без биба, попита за нея 2-3 пъти, не е плакала. Сега ще ме помислите за луда, но вместо да се радвам, че вероятно тази вечер направихме първата крачка към махане на залъгалката, на мен ми идеше да ревна и сега ми е така  :( Щото ме погледна с едни очички и вика: "мамо, бичам бибо..мамооо, бичам бибо"...Много съм тъпа лигла.
Ама споделих, ей на, да ми олекне. Сега си спи сладко, не знам през ноща като се събуди как ще е, нито дали утре няма да има драма на обяд и вечерта, но ще видим.

Лека нощ на всичк и да се оправят хремавите бебоци.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #157 -: Март 01, 2009, 09:20:32 am »
Честита Баба Марта! Всички майки и дечица да са здрави, румени и засмени! Вече бях навън и времето днес е прекрасно за разходки!

Нина, от известно време Юлия понякога прегръща и казва: "Много те обичам". Как се разтапя майчини сърце имаш представа, а за дядо и баба и въобще да не описвам.


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #158 -: Март 01, 2009, 10:28:57 am »


ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!
МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #159 -: Март 01, 2009, 10:32:02 am »
Честита Баба Марта! Много здрави дечица и весели майки!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю