0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
                               :hello:Добро Утро!
 yahoo_17Нека седмицата в края на която идва добрата  :balk_128:Баба Марта
бъде здрава и усмихната за всички Майки и Деца!
Аз съм вече на тази вълна след като си получих мартеничките от романските деца!
Толкова са красиви и направени с любов,
нека майсторчетата им са здрави и ведри през цялата останала година!

-ето нещо от мен за мартенско настроение....
Каси ме подкукуроса  :hug2:

Мартенички

Много сме щастливи всички
днес ще има Мартенички!
Баба Марта тук ще мине
без децата да подмине!

Ще им върже и нарича,
щото много ги обича!
Да са здрави, щастливи,
да са умни, работливи!

Да са румени, засмени,
да са с дарби надарени!
Да играят и танцуват,
да палуват и рисуват!

Баба Марта е щастлива
щом децата е дарила!
Ще се върне догодина пак,
с китка цъфнал кукуряк!
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 08:28:57 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2009, 08:30:00 am »
Мише,благодаря ти ,страхотно настроение ми създаде,чудесно стихче! :bighug:

Да са здрави и весели дечицата!
И ние имаме мартенички от дечицата,много са красиви и имам по-особено чувство към тях,защото знам че са направени с много любов.

Тази е нашата седмица - на първият ни РД. :D
<br />
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2009, 09:34:04 am »
Хубава и по-топла седмичка и от нас!

Мише, поетеса си ти, знам аз, досега само те подозирах :D :wink:

Зори, жлеая ви прекрасен празник, много хубави емоции са това :D
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2009, 09:58:48 am »
Слънчева, щастлива и здрава седмичка пожелавам и аз! Нека сме румени, засмени и с положителни емоции заредени :)
Това е седмичката и на нашия първи рожден ден... Тази седмица ще съм в движение и не знам дали ще имам възможност навреме да пожелая на Зори и Мини весело изкарване, затова го правя сега: нека празникът ви бъде незабравим, дечицата много здрави, с много късмет и заобиколени от верни приятели!

Ако пропускам някого за тази седмичка, моля да ме извини  :oops:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2009, 10:05:31 am »
Слънчева и здрав седмица и от нас! :D

Мише,благодаря ти  ти за прекрасна темичка,стопли ми душата...... :D

z22,прекрасни трепети....... :D
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2009, 10:14:18 am »
Слънчева и , надявам се, по-топла седмица и от нас. Пожелавам страхотен празник на всички малки рожденици през тази седмица.
И понеже Lady повдигна въпроса за детските дрехи, вижте на какво попаднах вчера http://www.extreme-bg.com/shop/product_info.php?manufacturers_id=53&products_id=527&osCsid=5b90ada3eebd45fe413ca6cb890145b8 Ако имат по-голям размер от 100 със сигурност ще купя на Юлия за другата зима, защото възнамерявам да я качваме на ски следващата зима. Не знаех, че Крафт имат и детски к-т.  таткото ни носи техните фланелки и е изключително доволен. Дори при тези температури излиза с една фланелка с къс ръкав на крафт и отгоре една обикновена мъжка памучна фланелка, но вече с дълъг ръкав. Не обичам да харча прекомерно много пари, обикновено пазарувам по вяреме на намаленията, но това определено си струва парите.


*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2009, 10:25:24 am »
Здрава седмичка и от нас!
Да има веселба за празнуващите и да показват снимки после, че и ние да им се порадваме  :)
Габи, права си, че качествените неща си заслужават - аз така практикувам - якенце, обувки, някои играчки - качествени и малко по-скъпички; останалите неща - е, те са по-преходни и няма време даже да им се изпита качеството  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2009, 13:01:48 pm »
Момичета ,моля за съвет.Жори е започнал много да хапе и адски силно,по цял ден ръцете ми седят с "градинки" от зъбки,често ме хапе и по бузите уж целува.Карам му се,даже му шляпвам дупето леко , но си хапе и това е.Направо се чудя ,какво да го правя,ще вземе да хапе и другите и децата на вън  ... Аз редовно преди го гризках по крачетата като го събличам и се чудя дали не го научи от мен. :oops:Сега вече гледам да се въздържам от това.
Има ли нещо,което мога да направя или е период и ще го израсте.

« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 13:05:36 pm от z22 »
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2009, 15:40:59 pm »
Весела здрава и усмихната седмица и от нас. Много положителни тестове, здрави бебета и щастливи родители  :)
За очилата, Моника има на Чико, да разтягат се и да оцеляха едно лято при нея :lol:
На Мони и растат нови два кътника, в градината два пъти се опитваха да ми я върнат, защото била кисела и явно се разболява. На втория ден видях кътниците и ги помолих да са малко по търпеливи. В крайна сметка тези зъбки може да растат и два месеца, нали се сещате че няма как да си се гледаме в къщи :x. Пък и в петък на вратата ме посрешнаха две деца със сополи до устата и едно кашлящо, ядосах се и този път не замълчах. Попитах ги на този фон в моето кисело дете ли се огледаха  :x  Иначе нямаме нито хрема нито температура, пупу засега задържаме фронта.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2009, 15:41:53 pm »
Мише, страхотно настроение всяваш!
Айде, с болестите до тук! Само здрави и весели дечица да има.
Ох, и ние имаме проблем с хапането, но за сега си точим зъбките само по цицата и от време на време по тати  :lol:.
Знае какво прави, гледа ме в очите, смее ми се и стиска.

Я да се похваля, днес си играхме на гоненица. Аз му казвам "Чакай да те хвана", а Гошето като състезател от формула 1 форсира паяка и с писъци се изстрелва до края на коридора. След това започва той да ме гони. Голяма игра падна.
Вчера за първи път каза "тата" и то на татко си. Няма да ви казвам кой щеше да си удари задника в тавана от кеф  :lol:.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 15:49:22 pm от Abloy »

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2009, 18:35:07 pm »
Весела седмица и от нас! :)

Днес като ходих до болницата ме попитаха дали искам да си го взема още утре и така утре вече ще си имам бебе в къщи  :D.

Тия дни като се организирам ще пиша, че и Ели ми е с хрема и кашлица, че ще видим кой от кого ще пазим...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2009, 18:54:40 pm »
ееее браво Гери, чудесна новина :D
по-добре командировай Ели за няколко дни ако имаш възможност де, при някоя баба.

аз от денс спрях Деси от градина, и мисля поне един месец да си е в къщи, за да не носи бацили като дойде бебето. Въпреки че не мога да се оплача, не е болнава, но за всеки случай, а и март си е пиков сезон на вируси.

да ви докладвам, в складчето до болница Вита (писала съм за него) има доста хубави нещица, днес напазарих на Деси едно комплектче панталонче с туника за пролетта за 23 лв., има и голямо разнообразие на бодита - картърс, които за пореден път препоръчвам с 2 ръце, могат да изгледат 5 деца без да мръднат :wink: Предимно са за по-малки деца дрешките, Деси почти им излезе от възрастовата група, но иначе за по-малки има много хубави и качествени неща. А собственика ми каза, че след 15 март ще зарежда вече пролетни и летни неща :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2009, 19:38:19 pm »
има и голямо разнообразие на бодита - картърс, които за пореден път препоръчвам с 2 ръце, могат да изгледат 5 деца без да мръднат :wink:


Mдааа, върла фенка съм им,  писала съм. Сега една приятелка е в САЩ, бременна е, там ще ражда и я врънкам да напазарува някоя и друга дрешка, ако не я затруднява. За лятото. И то на картърс. Имало блузи за по 1$ и панталонки и то доста добро качество.  :x  Егати цените.

Кристина се превъплати в Смирненски и за минута успя да напише на дивана нещо си...огромни резки с химикалка. Дебели, ужасни. На целия диван, големия, но и на малкия.....
Добрата новина е, че изчистих идеално дамаските в светлобежово с някакъв български препарат за 2.50 лв. Да не повярва човек.
Това са нашите премеждия за начало на седмицата.

Бъдете здрави всички!
 :D
Гери, страхотна новина!
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 19:52:37 pm от Nina »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2009, 19:48:43 pm »
Гери, честито!
Зори, период е това, ама за по-сигурно аз моя го отучих така - той като ме ухапе, аз му връщам, за да е сигурен, че щом мен ме боли и него ще го боли и няма да е толкова леко ако е някой друг. Отучи се за около седмица-две да хапе и сега е много рядко това.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2009, 21:49:38 pm »

да ви докладвам, в складчето до болница Вита (писала съм за него) има доста хубави нещица,

Аз това някъде съм го проспала, дай малко повече инфо или линк.

Нина, ние решаваме , че химикалката , молива, пастела са нещо като томахавки  - да се размахват и хвърлят... мъжка му работа. Разчитам на сватята да е по артистичната част.

Честито на майките на рожденници - първият РД е нещо , което е незабравимо като усещане - споменът от раждането с всичките му емоционални окраски не е избледнял, а пред себе си виждаш едно вече поотраснало човече и неговия свят и си казваш :"Заслужаваше си всичко за да я има тази усмивка, тази торта и този празник!". Пожелавам ви най-щастливите емоциии!
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2009, 21:55:23 pm »
Гери,чудесни новини!Много се радвам,че утре си прибирате Стефко :)!

Зори,може и период да е това с хапането :?.Не знам,Мики не ме е хапал(все още :wink:).

Ох,Нинка,като те чета хем ми е смешно,хем се поставям на твое място.Хубавото на случката е, че си успяла да почистиш.Поздрави на малката Писарушка :).
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2009, 22:38:14 pm »

Нина, ние решаваме , че химикалката , молива, пастела са нещо като томахавки  - да се размахват и хвърлят... мъжка му работа. Разчитам на сватята да е по артистичната част.


 :lol:

Рицар е той, химикалката е шпага. С която ще спечели сърцето на романтичната и артистична поетеса Кристина. Тя за сега е на етап да драска на една тетрадка и на по някой и друг диван, но то така се почва.
Много е артистична. Всякакви маймунджелъци прави. Най-смешна е като я накарам да се прави на стара баба. Ходи наведена и прави една ужасно смешна физиономия и пъшка  :lol:

Z22, ако можеш да предвидиш кога ще тръгне да хапе, махай го от теб, говори му, казвай му, че ще се разсърдиш, че те боли. Дано да се отучи. Дай му да гризе нещо.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2009, 23:12:04 pm »
Лейди, това е складче на едро, но човека продава и на дребно, намира се в кооперация която е залепена до болница Вита, тя се вижда от бул. Ситняково, но входа е от една малка успередна уличка, магазинчето е през 2-3 врати от входа на болницата, малко е но няма как да се сбърка, няма друго за детски дрешки. Абе има хубави неща, имаше много готини екипчета от три части - боди, долнище и суитчър за сумата от 24 лв., поне 5-6 вида бяха, но за по малки бебоци, има джинси, дънки, гащеризони, пуловери, всичко...
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2009, 06:38:12 am »
Гери,чудесни новини! :DДнес бебето ще си е у дома! :D :D :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #19 -: Февруари 24, 2009, 08:23:53 am »
Геринко  :hug2:, щастлив и чакан ще е днешния ден!
Спокоен Стефко и зрава Кака у дома!И вече никога раздели!

Пиши ако имаш време как сте.

Зори и Аничка трепетна седмица се очертава! :balk_5: :balk_12: :balk_2:
Прекрасни празнци за Вики и Жори после  :photo: ще чакаме!

Зори, Митака хапе каквото свари, когато го боли.
Додо го отнася най-често, как е "жив" още не знам.
Холната масичка която му е супер удобна на неговия ръст, също.
Веднъж захапа баща си, а мене когато не можех да го вдигам
ме хващаше в гръб и де що свари, пускаше зъбките!
Последно скърца и със зъби което ме побърква като звук.
Говорих с педиатърката му по тоя повод, каза че активното зъбоникнене е причината,
щом го усетя мажа с Гангигел и определено има ефект!
Период е мисля аз, просто му покажи че ти е неприятно
или ако ситуацията позволява не акцентирай върху това му действие.
Преди около месец падна и лошо се удари в един стол
плака много и баба му наби стола, преди да успея да я предупредя.
После млатеше всичко наред една седмица, пълен игнор и забрави за това.
Отвличане на вниманието върши чудесна реабота, стига да не си паника като мене
в такива моменти!Редовно изкарвам акъла на околните,
за детето да не говорим колко зле му действа.
Работя върху тези си реакции аз , но за сега без успех.

Хубав,  :sunshine: ев и ведър ден от нас, здраве и усмивки на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)