0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #100 -: Февруари 26, 2009, 22:02:27 pm »
Ей това и аз не го разбирам, как може толкова малко дете да е само в болницата, тия хора не са нормални  :x. Цвети дано скоро го преместят от интензивното!

Наха, с нищо не мажа и в интерес на истината не съм питала и личната, но не ги смятам за голям проблем след като не я дразнят.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #101 -: Февруари 26, 2009, 22:21:45 pm »
Цвети, дано бързо се оправи детенце!
Аблой, не е било писано... като не е на есен, може да е на пролет. Кураж!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #102 -: Февруари 27, 2009, 08:43:56 am »
Здравейте,
Тази сутрин вече не издържам и ако не си изплача мъката пред Вас или ще се пръсна или ще ревна с глас без да ми пука, че съм на работа и кой какво ще каже.
От средата на ноември Габи не е спряла да боледува.Първо изкара една пневмония и бяхме 6 дена затворници в Токуда.Тя на системи и всички други хубости, които съпровождат болнично лечение, а аз тогава карах на нерви и надежди, че повече тоя филм няма да го има.
Да, ама не.От тогава вече не мога да ги изброя колко пъти сме на антибиотик и с температури около 40 градуса.Нямам сън, нямам никакво спокойствие и като ме пита някой как сме не смея да кажа добре.Взема ли отпуска с идеята малко да си почина оставам в нас като в болнични, защото тя е 2 дни на ясла и 2 седмици в нас.Нямам възможност за гледане от баби, нямам възможност да взема болногледачка, а вече почти нямам и човек до мен защото съм аха пред развод.От мен човек не става вече.Нямам надежди, мечтите ми се загубиха някъде, блясъка в очите е нещо от миналото.Единственото , което ме кара да стана сутрин е любовта към детето ми това, че знам че аз съм нейната опора.Лошото е че аз загубих опора и не знам къде вече да я намеря и от къде да изровя поредната порция сила, която да ме дигне на крака.
Е, изплаках си мъката, дано не съм разстроила някой, но вече просто не издържам и знам, че това не е криза от ония ,които минават и заминават, защото се боря с това от доста време.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #103 -: Февруари 27, 2009, 09:01:05 am »
Силви, дръж се. майките винаги могат още малко... все пак, това ще отмине. детето ще порастне и ще укрепне, а скоро идва и пролетта. ще намалеят гадните вируси, ще стане по-добре. ще видиш.
знам, че ти е много трудно, но ще премине. силата идва от това, че ТРЯБВА да помагаш на друг, любим човек.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #104 -: Февруари 27, 2009, 09:37:46 am »
Силви, дръж се. Винаги има едно кьошенце, от което да изровиш малко сила. Направи го заради детето си, а и заради  себе си.

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #105 -: Февруари 27, 2009, 10:07:14 am »
Силви, съжалявам за грижите ти сега, и с детенце, и другите. Джам много хубаво го е казала, ще ти е трудно, но Габи е прекрасна, скоро ще намалеят и болестите и ти ще можеш малко да се съвземеш.

Цвети, много положителна енергия от нас за Насето и много сили на теб, дано съвсем скоро сте заедно! Не мога да си представя как може толкова малко детенце да изискват да остава само.

Наха, моите деца и двете имат много чувствителна кожа на лицето, особено малката. Тези дни имаше за кратко подобни пъпчици, от студа, бяха забравили да й намажат защитно кремче на лицето, а навън беше много студено. Мазах 3 пъти през 1 час с Dr. Teiss Nachtkerzen Balsam, на сутринта бяха изчезнали. И на Дани помагаше много като малък, на Деси на СтефиЗ също. Но все пак е най-добре да се повъветваш с добър лекар, че Мели правилно се кара да не си обменяме диагнози :)

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #106 -: Февруари 27, 2009, 11:08:42 am »
Цветелина, дано Наско днес е по-добре и да го изкарат от интензивното. Не знам кога ще се сложи край на тая порочна практика да се вземат децата сами в болница. Наско е толкова малък, не стига болестта ами към нея се прибавя и стреса от раздялата с майка му.

Силви, те и другите майки вече са ти го казали, но иде пролет и дано не боледувате вече толкова. Миналата година и Юлия като почна декември на всеки 7-10 дена се разболяваше и така до края на април, при това без да ходи на детска градина и да има особено много контакти. А и със съпругата вероятно има шанс да се оправят нещата. Знам от личен опит, трудно е да работиш, да се грижиш за детето и къщата, постоянно си изморена, нямаш време за себе си, нямате време да разговаряте помежду си и започват проблемите. Но детето расте, ще става по-лесно и с малко желание и усилие нещата могат да се оправят.


Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #107 -: Февруари 27, 2009, 11:25:55 am »
лагодаря Ви за подкрепата и милите думи.Стана ми много хубаво, че има хора, които ме разбират, защото вече ми е толкова самотно и едно криво, та няма на къде повече.А пък и днес въпреки всички хубаи поводи и празници в бачкането при мен е потоп от очите ми и даже сега си ревая като стой та гледай.С рева и всичко останало малко посмалих напрежението.
Но стига съм Ви занимавала с моите неволи.
Пожелавам на всички Ви да изкарате страхотно почивните дни където и да сте, а мамите които очакват малките си съкровища им пожелавам леко раждане.
Цунки от мен.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #108 -: Февруари 27, 2009, 11:35:32 am »
Силви, недей така, мила. Ще рухнеш психически и ще стане по-лошо. Опитай се да си починеш малко, защото децата се влияят изключително много от състоянието на майката. вземете и някакви имуностимулиращи лекарства за малката. като укрепите имунната система, ще се разредят и боледуванията. Ще се оправят нещата, лека полека.
Abloy, съжалявам за случващото се. Дано се размине с най-лекото, а пък другото е Божа работа.
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #109 -: Февруари 27, 2009, 11:40:45 am »
Силве,много съжалявам мила,много ти се е струпало. :bighug:
Abloy,много съжалявам. :(
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #110 -: Февруари 27, 2009, 12:26:43 pm »
сега и аз да питам,че преди малко не успях да допиша.

Жори от снощи е със сополи, а сега откак е станал от предиобедният сън и започна да кашля и гласчето май му е сменено.Исками се да отидем на лекар,но ние още нямаме педиатър.Ако го заведа в поликлиниката дали ще го видят и ще трябва ли да плащаме.Ако ще плащаме е по-добре май да отидем при Масларски във Вита - там ще ни вземат ли без час за едните сополи. newsm78Изобщо някакъв съвет. :thinking:
Той до сега  не ми е боледувал(само веднъж имаше малко сополи,но без кашлица ) и малко ми е кофти сега.
[/color]
<br />
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #111 -: Февруари 27, 2009, 12:44:29 pm »
Мерси за отговорите момичета. На Дари обаче не са от студа и не изчезват изобщо само намаляват за кратко. Май най-добре да я водя на кожен. Прегръдки на всички. :)
Зори как мина рождения ден  :D?
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #112 -: Февруари 27, 2009, 13:34:56 pm »
Mary, защо трябва да мажеш венците с нещо, ако няма оплаквания? венците се мажат с обезболяващ гел само, ако при изникването на зъба бебето има болка.

Джам, вдигна температура 3 пъти, постоянно точи лиги и ръцете са му в устата, почервеняват от хапане. Гледам да му давам гризалки, но ги изпуска и пак си хапе ръцете. Та затова питам дали да го мажа с нещо за облекчение.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #113 -: Февруари 27, 2009, 13:49:06 pm »
Днес ще посетим стоматолог, детски. Ще пиша после как е минало.
Причната е, че Кристина има оцветяване на няколко горни зъбчета, от вътрешната страна. Кафяви са. Дано да може да погледне докторката.


*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #114 -: Февруари 27, 2009, 14:23:52 pm »
имам аз един любимец в мамата  :lol: :lol: - Людмил се казва. Винаги много ме е забавлявал, но днес изби рибата:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=367786.msg10337048#msg10337048

 :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 15:47:35 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #115 -: Февруари 27, 2009, 14:26:18 pm »
Mary, ние ползваме Дентинокс вечер, може да се ползва в течение на седмици. Съдържа лидокаин и хамомила. Тук често се обсъждат лековете за зъбки, та други майки споменават и Генгигел, Калгел и др.

Зори, за Вита не знам, не съм ходила, нищо че живеем наблизо. Щом нямате избран педиатър ще трябва да си платиш и в поликлиниката, освен ако не избереш някого и да се запишеш при него още с първия преглед. Ще ти трябва ЕГН на детето ако се спреш на този вариант.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #116 -: Февруари 27, 2009, 14:30:51 pm »
Зори, при Масларски не се записва час. изобщо, при педиатрите във Вита не се записват часове - отиваш и чакаш. Масларски днес е бил сутринта, следобяд е друг педиатър - до 19 часа. имат педиатър и в събота и в неделя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #117 -: Февруари 27, 2009, 14:32:38 pm »
Зори, аз във Вита съм ходила няколко пъти, при различни лекари, но за мен, не за детето и винаги са ме вземали без проблем, стига да има такъв лекар.
Нина, при Мия част от зъбките са пожълтели. Обяснението на зъболекарката беше меко казано уклончиво: вероятно аз докато съм била бременна съм прекарала някакъв вирус и съм пила лекарства, които са довели до това при нея. Аз нито съм боледувала, още по-малко пък лекарства съм пила по време на бременността, така че ми стана ясно, че това обяснение е ей така, колкото да се каже нешо. Сподели после при вас какво са казали.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #118 -: Февруари 27, 2009, 14:45:38 pm »
Мешко, това, което е споделила стоматоложката на снаха ми, ми се струва логично. Говори за синдром на сладкия биберон. На Кристина и мия зъбите със силиконов накрайни, сега вече и с четка, от първото зъбче, с паста Ненедент. Обаче това е по време на баня. След това обаче преди заспиване тя пие мляко. Според стом. от млякото остава по зъбките и с биберона и слюнката прави тази реакция, бактерии и оцветяването. Може да се наложи да сменим режима на хранене, т.е. да изместим млякото по-рано, въпреки, че не знам как ще запсива без мляко. Надявам се да се разминем с това и да се окаже, че има решение, ако се мият зъбките след млякото.
Разсъждавам си де, тя и стом. е дала само известни предположения, не се е ангажирала жената с конкретни диагнози, без да е видяла. Една приятелка ми сподели, че по подобен начин е било и на нейното дете, само оцветяване и са ги почистили зъбките с разтвор на кислородна вода. Не знам в какво си съотношение, но аз такива експерименти без да ми е казал лекар не смея.
Надявам се да махнем и биберон-залъгалката скоро, де, ама за сега с нея заспива. През деня не я ползва.
Ще пиша.
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 14:47:33 pm от Nina »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #119 -: Февруари 27, 2009, 14:50:36 pm »
Сега съм с повече кураж и видях, че може да стане  още един път  :D. Важното е да се отхвърли проблема.
Зори, честита ви годинка! Аз чак сега видях.

Фуси, иска парола. Хвърли линка отново без парола.