0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
В очакване ....
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #121 -: Февруари 27, 2009, 16:33:59 pm »
На мен не ми иска парола. Може би да иска парола когато не си регистриран?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #122 -: Февруари 27, 2009, 16:37:30 pm »
абе моля ти се, хората и африканчетата вече ваксинират, давай ние да спрем :lol:

Силви, много съжалявам за това което ти се случва, но не мисля че е чак толкова трагично, че да изпадаш в подобни депресивни състояния. Много е лошо когато детенцето е болно, но няма начин, така растат, градят имонитет... Просто не се самонавивай и приемай малко по-философски нещата :wink:
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #123 -: Февруари 27, 2009, 16:48:34 pm »
Маменца да ви похваля дигитален термометър за чело на фирма Vicks. Швейцарска е мисля. Мери само за 3 секунди и ТОЧНО.Убедих се сега при съвсем скорошното ни поредно разболяване с температура. Бързо, лесно, точно, просто перфектно. Няма борба, нама плач, просто песен.Ей как го могат хората ей, все да им е лесно и комфортно, па ние тука още с живака и разни ел.еднодневки. Закупен е от Марито от Лондон за 70 лв., за повече инфо търсете нея 8) :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #124 -: Февруари 27, 2009, 18:21:08 pm »
Аз да се похваля нейййсеее  :lol:  :) усетих първото зъбче.
Нормално ли е обаче да не го виждам бяло а по-скоро прозрачно  8O (не мога да го опиша точно) ?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #125 -: Февруари 27, 2009, 18:37:45 pm »
Наха, тове е зъб пред пробиване, утре вече ще го видиш абсолютно бяло /или до два-три дни/. Първо прави нещо като бяла тапа , все едно плюска на венеца и след това вече почва да боцка по-осезаемо. Ма и аз как го обясних, но ще видиш ...
Ако на една година имате едно зъбче, най-вероятно се готви оттук нататък да са по много наведнъж и без порядък.

За ваксините - привърженик съм с мярка на ваксините. Не искам да залитам нито в едната, нито в другата крайност.
По въпроса с МПР /морбили-паротит-рубеола/ и аз четох такива съждения, даже и тук в седмичната питах. Обаче за себе си прецених, че  ваксинацията е по-малкото зло.
Колкото до публикацията, дадена в последния пост в бг-мамата не знаех, че рубеолата представлява само детско инфекциозно заболяване. Лично аз я изкарах повторно на 21 години и след проведени изследвания в инфекциозна болница ми обясниха, че съм се заразила от "мутирал вирус" срещу който нямам изградени антитела.
А това за връзката имунизация на майката - кърмене - ваксинация на детето - аутизъм нещо ми се вижда на пръв прочит като нонсенс.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #126 -: Февруари 27, 2009, 19:03:13 pm »
lady_11 Наистина ли толкова бързо пробиват тези зъбки?

Ние сме на 2 месеца и няма и 3 седмици. В сряда сутринта забелязах, че долните два централни резци са "наболи" (точно както описваш, прозират под венеца, но още не са го пробили), детето е неспокойно, не спи, яде по често и доста реве :(
Тя е толкова малка, че дори немога да я намажа с гелче, ближе ми пръста и направо си го хапва  :?


Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #127 -: Февруари 27, 2009, 19:14:56 pm »
Малина, при всички деца е различно зъбоникненето. При Мия първите 2 зъбчета излязоха 2 седмици преди да навърши 1 година, след това останалите наистина сравнително бързо се появиха. С кътниците обаче имаше кризи за по 2-3 дни, след което кътник се появява 3 месеца след това и аз го откривам случайно практически. Имаше даже 1 кътник, при който венецът беше подут сигурно около 1 година, преди да излезе самия зъб и сега го видях пак случайно.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #128 -: Февруари 27, 2009, 19:29:18 pm »
meshko106, явно е различно и ще трябва да съм по търпелива.  :lol:



*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #129 -: Февруари 27, 2009, 19:39:46 pm »
lady_11 Наистина ли толкова бързо пробиват тези зъбки?

Ние сме на 2 месеца и няма и 3 седмици. В сряда сутринта забелязах, че долните два централни резци са "наболи" (точно както описваш, прозират под венеца, но още не са го пробили), детето е неспокойно, не спи, яде по често и доста реве :(
Тя е толкова малка, че дори немога да я намажа с гелче, ближе ми пръста и направо си го хапва  :?

При нас беше така. Преди това имаше хематоми - на кътниците с диаметър колкото 1 стотинка, понякога и по-голям.
Това което аз признавам от бг илачите за зъбоникнене е Генгигела, още повече, че с него от позицията, която описваш ,поникват по-лесно.
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #130 -: Февруари 27, 2009, 20:40:46 pm »
Наха, нормално е. Все пак се е показало сигурно една песъчинка от зъбчето. И при Андрея беше така. Усещам нещо че драска и по същият начин прозрачно и когато избие около мм от зъбчето вече се вижда бяло.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #131 -: Февруари 27, 2009, 23:21:17 pm »
Приключихме със зъболекаря. За сега. Не мога да кажа, че мина като по вода :) Имаше и рев, малко, но поне успяха да я прегледат. Доволна съм от стоматоложката, поне от впечатленията ми от този преглед.
За мое огромно щастие няма никакви кариеси, нито наченки. Оцветяването на зъбките от вътрешната страна е в резултат от някакви бактерии. Решението при нас е да се мият зъбките непосредствено след последното хранене, което при нас е АМ. Комбинацията от АМ, слюнката и залъгалката създават предпоставки за това оцветяване. До сега миех зъбките по време на къпането, след което преди заспиване пие мляко. Сега ще е след млякото. Според стом. дефекта на този етап е само козметичен, така ме увери. Може да се полира по-късно и е отсранимо това, слава Богу при Криси е само отзад на 3-4 зъбчета, и то горни. Долу няма оцветяване. Прегледаха я с всичкия си инструментариум.
Стом. каза, че Кристина има съвсем начална и незначителна наченка на деформация на зъбките и захапката, която можем да ограничим като спрем залъгалката. Ползва я само нощем вече, ама как ще я откажем бибата и за нощем - не знам. Спомена, че и АМ от биберон не е добре да се пие, но това аз не го приемам за серозино, все пак си изпива млякото за 2-3 мин. Само сутрин и вечер. Друго - Кристина има разстояние м/у предните два резеца. Юздичката и била много месеста и затова. Може да се коригира към 5-6 та годинка, понеже и постоянните ще са така, огромна е вероятността. Иначе без корекция щяла да бъде като Мадона  :lol: Мъжът ми каза - не пипаме детето, да не е лоша Мадона, а? :)
Тази юздичка се реже /оперативна интервенция/ и се зашива "обратно". Това било рутинна и лека процедура. Но наистина не е наложителна.
Това за премеждията при стом. След два месеца пак сме на преглед.

Подстригах Криси, само бретона и то защото и е много рехав и всичко е само кръцване на няколко космака, които и влизаха в очите и я дразнеха. Иначе не бих посмяла. Много е смешна с бретонче. :)

Лека нощ от мен!
Бъдете здрави!
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 23:26:14 pm от Nina »
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #132 -: Февруари 28, 2009, 00:33:36 am »
Нина, браво на малката девойка. Мен ме заинтригува за разстоянието между горните два предни зъба. При Андрея са по същия начин. Като се замсля, още като нямаше зъби по средата на венеца имаше кожичка, като пъпка (незнам как да я обясня). Изглежда е тази юздичка. Но незнам дали бих я барнала.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #133 -: Февруари 28, 2009, 02:17:49 am »
Аз мажа венците с Pansoral - френска паста, при която няма ограничения в мазането, но гледам да не прекалявам. По принцип мажа от скоро, от два, три дни, щото сега започна сериозно да я наболва и да реве.
Иначе хремата й доста се засили и отидохме пак при докторката, която каза, че имала неспокойно гърло , демек червено и веднага й предписа антибиотик Зиннат, капки Виброцил, витамин Ц и сироп за кашлица - Мукосолван.
Аз хич не исках да пие антибиотик, зашото досега не е боледувала, но пък от друга страна не сме я и да я самолекувам. Ето аз например също съм с червено гърло / много често имам такова, там ми е слабото място/ и днес  си пръснах Тантум Верде и не можах да повярвам какъв ефект имаше, вече не ме боли, преглъщам си нормално. Но на малката не смея да й пръсна, щото пише , че е за деца над 6 г.
Вие, когато имат децата червени гърла винаги ли ви изписват антибиотик или с какво го лекувате червеното гърло на тази възраст около годинката?

*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #134 -: Февруари 28, 2009, 04:04:06 am »
Нинка аз имах такава юздиЧка и ме оперираха като бях на 8 г. :( ,тогава ми сложиха и апаратЧета ,заЩото аз си смуЧех много палците и кутретата ,направо ги изтънявах  :lol:.Та двата ми предни зъби бяха отишли леко напреде и за да ги изправят и съберат ми цепнаха  юздиЧката .Сега като гледам снимки като малка на мен ми харесва това разтояние ,стига да не е като на Ванеса Паради :lol:.Даже и оЩе си имам много малко  разтояние въпреки ,Че съм носила шини и там други механизми за оправяне на зъбите .Лина съЩо го има това разтояние , баЩа и съЩо но при него  хиЧ не са сетили да я отрежат и зъбите му са много хубави .Харесвам много хора с леко разтояние м/у зъбите  :D,дали заЩото ми го отнеха това ,незнам и аз не мисля да я махам на Лина ,ако един ден тя реши ,Че не се харесва ,тогава Да  :).

Фиа ,мойто дете  много пъти е било със заЧервено гърло ,никога АБ не са ни изписвали ,давала съм само парацетамол или иброфен за болката и евентуална температура ,минава си от само себи си ,освен веЧе ако не става въпрос за неЩо друго.За хрема капки за нос (низивин или олинит),промивах редовно със серум физиологиЧен и така ,кашлица имате  ли ,Че са ви изписали и сироп ,тук под 3 г въздръст не изписват сиропи с кодеин ,незнам какъв е вашият .Наистина автомедецината не е добра идеа ,консултирай се с Бърди за всеки слуЧай ...

Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #135 -: Февруари 28, 2009, 06:09:57 am »
Иначе хремата й доста се засили и отидохме пак при докторката, която каза, че имала неспокойно гърло , демек червено и веднага й предписа антибиотик Зиннат, капки Виброцил, витамин Ц и сироп за кашлица - Мукосолван.
Вие, когато имат децата червени гърла винаги ли ви изписват антибиотик или с какво го лекувате червеното гърло на тази възраст около годинката?

Ха добро утро от мен или добра нощ по-скоро. Изспусна ни памперса в 4 през ноща та беше смяна, рев, миене , нежелание да заспи. В резултат вече заспа като малък пор, преобут, обач мама е пред компа.

Фиа, може и да съм в грешка, но Мукосолван не е удачен избор за дете около годинка, макар че в листовката пише, че може да се дава и на деца под две години.
Моята педиатърка /а и Бърди/ не съветват само заради едно червено гърло да се дава антибиотик.
Лично аз при първи симпоми на неразположение започвам с Герисан, капки за нос. После според зависи. Последната хрема на Вики мина без АБ.

Сватя, да ми оставиш снахата на мира. Ми Мадона ще си имаме в къщи, по-незначителна знаменитост не приемам. :D Мъничко обаче ми се струва, че стоматоложката се е попрестарала в обясненията.
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 06:11:56 am от lady_11 »
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #136 -: Февруари 28, 2009, 08:27:35 am »
хм, това с разстоянието между зъбките и на мен ми стана интересно. аз вече 30 г. си живея с такова, не мисля че имам проблем с юздичката или нещо подобно :wink:
Деси също има разстояние между зъбките. Не мисля че винаги когато има разстояние това се дължи на някакъв макар и дребен дефект при юздичката.
А за изписването на АБ при проста хрема, незнам какво да кажа, може би им е по-лесно на педиатрите и се презастраховат. Според мен е редно да се изпишат към момента само лекарства за лекуване на симптомите и детето да се проследява за 3-4 дни, след това вече ако няма подобрение да се предвприемат по-сериозни мерки. Не че имам нещо против АБ, но все пак не е редно да се изписват за щяло и нещяло през 2 седмици.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #137 -: Февруари 28, 2009, 08:36:02 am »
аз вчера водих Жорко в поликлиниката и се каза,че и гърлото му е червено.Изписаха му спрей за нослето,Коларгол,Проспан.Взех му и един Панадол и добре направих,че вдигна и температура,та пи за първи път и от това чудо.
Надявах се до Неделя да мине ,че сме на РД,който хич не ни се пропуска,но май няма да стане.
<br />
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #138 -: Февруари 28, 2009, 08:59:26 am »
Привет. педиатърът на СТилияна също е шубе (защото нали прави спазъм при всяка лека настинка) и все иска да се застрахова с АБ, ама нали съм си инат, та й казвам всеки път да изчакаме. Понеже ми е позната успяваме да водим диалог и да вземаме някакво решение. Та последните пъти се разминава с АБ.
Сега обаче след последната изстинка, която започна с хрема и кашлица. Мина за 3 дни, но след още 2 започна да вдига температура. Оказа се че има червено гърло. Не давах нищо освен Ефералган свещички и Нурофен за температурата. За 3 дни и това отмина. Обаче сега - 1 ден по-късно има червени обриви по челото, корема и гърба. Не са пъпки, а ситни обривчета. педиатърът твърди,че е от температурата, а пък замина вчера на семинар, та искам да питам майките, чиито деца са карали шарка дали е възможно да е нещо такова?
П.С. Ако до утре не изчезнат ще я водя да я видят.
*
Re: Седмицата в която ще дойде Баба Марта * 23.2.-1.3.09.*
« Отговор #139 -: Февруари 28, 2009, 09:02:37 am »
Мари, и на деси веднъж са й излизали такива "обривчета" от Т, но минаха много бързо. тогава и нашата педиатърка каза че е от Т, и Бърди също, но тя имаше само по корема, гърдичките и гръбчето, не е имала по лицето.