0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #120 -: Октомври 12, 2009, 15:53:35 pm »
Бан, честито! :PВсичко,ще е наред, не спирай да вярваш! :balk_46:
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #121 -: Октомври 12, 2009, 16:02:12 pm »
Браво,BAN!ЧЕСТИТО!!!
Няма от какво да се страхуваш,всичко ще е наред!!!
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #122 -: Октомври 12, 2009, 17:04:45 pm »
BAN, браво, мила, честито! Много се радвам за теб! Най-после една смислена причина да се опитам да направя, като за последно, и аз този протокол! Стискам ти палци до края!

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #123 -: Октомври 12, 2009, 17:56:42 pm »
BAN, честито!
Прочетох това, което си писала и трудно се сдържам в тоя момент! Страшно се радвам за теб и ти пожелавам лека и успешна бременност! На всички останали момичета, включително и аз, им пожелавам в най-скоро време да изживеят и те тази дългоочаквана тръпка и радост...
 :bighug:
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #124 -: Октомври 12, 2009, 18:24:02 pm »
BAN, безкрайно се радвам за теб!
Стскам палци много скоро да видите пулсираща точица, а защо не и две!

Момичета, ето защо не трябва да губим вяра и да продължаваме да се борим за нашата мечта, колкото и зле да изглеждат нещата в очите на докторите!
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #125 -: Октомври 12, 2009, 20:39:54 pm »
BAN, радвам се много за теб. Дано да повлечеш крак. Днес и аз направих трансфера на три хубави, според Владимиров, ембриончета.
Следвам те по петите, след 10 дни ти си на преглед, а аз на кръвен тест.
Успех и търпение!
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #126 -: Октомври 12, 2009, 21:15:23 pm »
Благодаря ви, мили момичета. Пожелавам ви успех - а дали с този или друг протокол не е важно  :wink:
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #127 -: Октомври 12, 2009, 21:16:12 pm »
За пореден път се убеждавам, че дори да мислим, че знаем как ще свърши нещо, не трябва да изключваме елемента на изненадата  :D Когато изненадата е положителна още по-добре.
Много се зарадвах на това 51.7  :D
Стискам палци "Протокола Маркес" да даде своите плодове след 9 месеца !
Попътен вятър към твоето ново и неповторимо пътуване, BAN


BAN, браво, мила, честито! Много се радвам за теб! Най-после една смислена причина да се опитам да направя, като за последно, и аз този протокол! Стискам ти палци до края!

Обичам го този Маркес  :D
« Последна редакция: Октомври 12, 2009, 21:21:04 pm от Black_rose »
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #128 -: Октомври 12, 2009, 22:47:06 pm »
BAN,снощи,четох историята ти и останах със свито сърце, но  ето че днес ме върна 2 години назад, когато имах едва 3 ембриончета, едно от които беше перфектно и е в подписа ми.
Нека всички твои притеснения останат зад гърба ти, и се наслаждаваш на една спокойна бременност.
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #129 -: Октомври 12, 2009, 23:31:16 pm »
…Трябваше миналия петък да ходим на трансфер... И получих обяснението си защо Маркесът не даде желания резултат. Владимиров беше доста краен в прогнозите си и вече категорично каза, че диагнозата ми е ИЯР (и качествен, и количествен) и че той не може да направи повече. Според него в такива ситуации като нашата в клиниките на запад се прекратявали процедурите, тъй като няма причини да се смята, че биха дали по-различен резултат...
Не му мисли толкова, той говори като лекар и иска да се застрахова!
…Така или иначе неговото предложение за трите оплодени ембриона (които бяха много добри) беше да ги оставим, за да видим ще  стигнат ли до бластоцист...
Намерил е  някакво решение и надежда за теб.
...И така дойде неделята, когато ни се обадиха да ни кажат, че - о, чудо - и трите ембриона са стигнали стадий морула и ни очакват в понеделник за трансфер...В понеделник два от ембрионите бяха станали отлични бластоцисти, а единия беше съвсем малко назад. Аз исках да ми ги върат и трите, но било забранен по закон (доста ме озадачи това и ме ядоса да си призная, но това е друга тема)...
Ето видя ли, отчаянието е излишно, просто явно това ще е твоят успешен опит, след всички отчаяния, постигна толкова добър резултат. Относно, забраненото по закон за връщането на трите ембриона, съм скептично настроена, защото друг конкурентен доктор го прави и даже в повече от 3 и по този начин, отчита много по-добри резултати за успеваемост, с което нашият лекар се нарежда на задна позиция, но трябва да се вземе под внимание и риска, ако всички се развият и станат едно яйчни, което не е изключено, така че му се доверявам напълно, не напразно е учил 15 години за репродуктивното здраве.
… От два-три дена ме е обзела страшна паника, че нищо няма да стане. Рева през час, люшкам се от еуфория до отчаяние, тресат ме нерви като за световно. Нямам абсолютно никакви симптоми - никакви болки в кръста, корема или гърдите, промяна в апетита или сънливост, просто нищо...
Рано е, мила, за да усетиш, каквото и да е било от първоначалните симптоми на бременността.
Гледай напред, не се отказвай, продължавайте с плановете си и нещата ще се подредят по-възможно, най-добрият начин!

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #130 -: Октомври 13, 2009, 09:22:49 am »
Изпращам стиснати палчета на БАН и и желая две близначета! :lol:
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #131 -: Октомври 13, 2009, 12:24:47 pm »
Стават и чудеса, това е прекрасно!!!  :P
Много се радвам, май и аз ще заобичам този Маркес!  :wink:
Пожелавам ти тази така дълго чакана рожбичка да си кротува в топлото местенце чак до края на 9-тия месец!  :D
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #132 -: Октомври 13, 2009, 12:29:24 pm »
BAN, много се радвам и успех миличка!
Аз съм една от неуспелите и по този протокол, но съм доволна, че поне опитах. Е, при мен явно резерва вече е много изчерпан и така или иначе не успях да произведа нито един фоликул след зверската стимулация, но поне придобих яснота и вече минах на вариант донорска.
Момичета с ИЯР, не се колебайте, опитайте и не отлагайте!
Успех желая на всички от сърце!
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #133 -: Октомври 13, 2009, 19:38:15 pm »
BAN, браво, мила, честито! Много се радвам за теб! Най-после една смислена причина да се опитам да направя, като за последно, и аз този протокол! Стискам ти палци до края!
Обичам го този Маркес  :D
:bighug: :bighug: :bighug:

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #134 -: Октомври 14, 2009, 15:04:19 pm »
Честито,BAN! Спокойна и успешна бременност.  :balk_103: :balk_103:

Нека на всички нас мечтите да се сбъднат. :) :balk_104:

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #135 -: Октомври 14, 2009, 19:58:04 pm »
BAN  :sunshine: дано всичко бъде наред!!!  :bighug:
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #136 -: Октомври 15, 2009, 15:41:59 pm »
Честито BAN , така се радвам .......!!!
Стискам палци всичко да е наред :bighug:
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #137 -: Октомври 15, 2009, 16:44:21 pm »
Браво, BAN, заслужаваш го! От тук нататък ти желая спокойни 9 месеца и много щастие на финала!  :goodluck: yahoo_17
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #138 -: Октомври 18, 2009, 09:48:32 am »
Здравейте момичета, подготовката ви с Диане 35 ли беше? Искам да ви попитам кога горе долу ви дойде цикъла след като ги спряхте? И как беше самия цикъл. Защото на мен само ми прокървява,дори не зацапва бельото. Само откривам на тоал. хартия ярки следи от червена кръв, отвреме на време вече 2-ри ден. Но не може да се каже че е цикъл. Обадих се на док. Той каза да чакам да ми дойде същинския. Ама имам чувството че няма да дойде!! Разкажете ми как мина при вас? Прощавайте че ви занимавам с моите глупости. Страх ме е да не би това да се счита за МЦ и да си изпусна момента. В листовката пише менструалоподобно течение. Но док. каза да чакам ...
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #139 -: Октомври 22, 2009, 09:59:13 am »
Момичета, какво става? Никоя от вас не пише какво се случва с нея - дано всичко да е наред.
Аз минавам само да ви се отчета последно, че днес видяхме едно плодно сакче в матката, но Д-р Димитрова каза, че лигавицата ми е доста дебела и е възможно да има второ, но да се крие още. Най-ясно ще стане на следващия преглед след 2 седмици. Щастлива съм безкрайно, макар че все още на моменти ми се свива сърцето от страх. Съвсем искрено пожелавам същото щастие на всяка една от вас!
И понеже темата е за Маркес искам да ви напиша 2-3 неща, които смятам за определящи за моя положителен резултат този път:
- протокола Маркес - Синарел и Естрофем през цялото време. Не знам дали самите стимулации влияят на качеството на яйцеклетките, защото както знаете количеството ми не беше по-различно, но е факт, че и трите стигнаха до стадий бластоцист (едната по-бавно), а сега имаме вече със сигурност едно плодно сакче от една от другите две (с надежда да станат две).
- оплождането - за първи път правихме ИКСИ, тъй като използвахме замразен материал. Д-р Тачева каза че ИКСИ-то е предпоставка за по-добри резултати, тъй като при съмнения в качеството на яйцата, "излишните" сперматозоиди, залепени по зона пелуцида понякога могат да пречат на правилното делене.
- по-късният трансфер - в резултат на риска, който поехме, и късмета, който имахме, направихме бластоцист трансфер, което определено повиши шансовете ни. В периода на чакането изчетох доста и всъщност основният плюс освен по-доброто качество на бластоцистите е и фактът, че се връщат в матката в точният природен момент. При трансфер на 2 или 3-ти ден на практика този ембрион все още би бил в тръбата ако се случва естествено оплождане и би стигнал до матката едва на 5 или 6-ти ден, когато тя е готова да го поеме. Т.е. на 2-3 ден нито ембриона е съвсем готов за матката, нито тя е съвсем готова за него. Това разбира се не е меродавно в никакъв случай и когато всичко е наред с качеството на ембрионите те спокойно си се развиват 2-3 дена в матката преди да се закрепят за нея. Но всички знаем, че при нас качеството не е идеално за жалост. В тази връзка да споделя, че след трансфера доплатихме 430 лева за бластоцист трансфер - не че е важно, но знам, че много от вас ги интересуват сметките.
- и не на последно място нещо, за което ще съм благодарна на Кюбит завинаги  :bighug: - 3 - 4 месеца преди процедурата започнах да пия малки дози Омега 3-6-9 масти киселини. Много изчетох по неин съвет и макар че мненията за влиянието им върху имплантацията да са противоречиви, реших, че няма да ми навредят. Е, не ми навредиха  :D. Даже днес говорих с д-р Димитрова дали да ги продължавам и тя ми каза, че няма проблем - били като цяло полезни.
Не казвам, че тези фактори са меродавни - просто исках да ви споделя, какво беше различно при мен, за да стигна дотук (а дай Бог и до края) при този четвърти опит. Дано тази информация ви е от полза, а ако искате да ме питате още нещо допълнително - насреща съм  :D
Още веднъж искам да ви благодаря за подкрепата, която ми оказахте - бяхте незаменими в онези трудни 14-15 дни. Успех на всички, които вече са процедура или тепърва им предстои.  :balk_5: