0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #20 -: Март 05, 2009, 10:54:02 am »
А д-р Стаменов практикува ли го този протокол?
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #21 -: Март 05, 2009, 11:06:42 am »
А д-р Стаменов практикува ли го този протокол?
На мен Владимиров ми каза, че за сега само той го практикува, но най-добре е да го питаш, може да е започнал
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #22 -: Март 05, 2009, 18:01:13 pm »
du6ka, цената си е като за ИКСИ, като доплатих за бластоцистите. Останалото се формира от лекарствата. Синарела, който се впръсква в носа струва 126 лв. -на мен ми остана половината флакон. Цетротаида е 82 лв, на мен ми трябваха 8 бр., Гонал -52 бр., Мерионал-48бр. При мен лекарствата са винаги по много, защото единия ми яйчник реагира много трудно. Като сложиш и изследванията преди и по време на процедурата, всичко ми излезе 10 000 без 100-200 лв.
Благодаря ти за отговора, мила! Дано това е успешния ти опит! И аз си направих сметката, че един опит по този протокол ще ми излезе около 10 бона.  :( :( :( Та, за това предложих на д-р Владимиров на ЕЦ, за тези пари ще направя поне 4.  :(

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #23 -: Април 11, 2009, 14:06:07 pm »
Здравейте,
бях обещала да споделя опита си с протокола Маркес.Сега съм 6 ден след трансфер,чакам да стане време за тест.С две думи стимулацията протича точно както са я описали момичетата.аз не намирам не6то кой знае колко различно от предната ми стимулация.разликата е синарела"нов за мен препарат" и непрекъснатия прием на естрофем, иначе гонала и мерионала си бяха в сериозни дози-300 гонал и 300 мерионал, 12 дни, ааа да и цитротайда ежедневно по половинка.както и да е целта беше по- качествени яйцеклетки и май я постигнахме.имайте предвид , че аз последно се водя с намален я.резерв,изследванията ми са колебливи.при ехогравското проследяването се видяха шест фуликула, толкова извадиха и при пункцията.малкичко ми се видяха бях се притеснила но доктора ме успокои-толкоз трябвало да бъдат.след като ги провериха се оказа, че едното яйчице е кухо.Оплодиха се и петте,на втори ден имахме 5 чудесни ембриона с мн. високо качество-разделени на четири.направихме трансфер на 3 четирилистни детелинки и две замразихме,малко са, а ма сърце не ми даде да ги унищожим,само като пиша думата и преглъщам трудно.За сравнение: по дълъг протокол с диферелин имах 12 яйцеклетки от които 6 некачествени,6 се оплодиха и накрая останаха само три хубавки които ми върнаха-ЧХГ на 12 ден -21.94,опита беше неуспешен.та така, по отношение на качество на яйцеклетки и сперматозоиди се представихме добре нищо, че подкарахме четиридесеттака.имам още 5/6 дена до теста , дано да не изкукам, за сега се държа.Успех и ного късмет желая на всички!!!
« Последна редакция: Април 11, 2009, 14:15:18 pm от ised »
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #24 -: Април 13, 2009, 13:56:50 pm »
ised, много силно ти стискам палци, миличка! Дано се хванат поне две бебчета! Благодаря ти, че сподели с нас протичането на самата стимулация и бързоминаващи дни до положителния тест! Успех!

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #25 -: Април 13, 2009, 14:44:46 pm »
Ised , имаш и моите стиснати палци. Дай Боже да се имплантират и задържат едни хубави близначета при теб- от сърце ти го желая.
При мен също скоро ще започва същия протокол, началото на май. И аз съм при д-р Владимиров , с нам. яйчников резерв и на годинки ,та качеството на яйцеклетките ми не е цветущо /октомври м.г.имах едно неуспешно икси ,друга клиника ,по дълъг протокол ,лош отговор/,но се надяваме точно с този протокол и ние да да успеем .
Очакваме те бебче
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #26 -: Април 16, 2009, 12:08:10 pm »
Ised, много силно ти стискам палци! Пожелавам ти двечки от сърце!!! :crossfingers:
Boiger, успех ти пожелавам , дано да ти е успешна процедурата, ще се радвам ако споделиш как ще протече самата стимулация! :lol:
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #27 -: Април 16, 2009, 14:36:12 pm »
Благодаря Tanita7, пожелавам и на теб успех.На 29.04 ще ходя в клиниката да ме види д-р Владимиров и ако всичко е наред ще започваме.Силно вярвам ,че този път ще е успешен . На всички в процедура или след трансфер желая скоро  да видят двете чертички
Очакваме те бебче
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #28 -: Април 18, 2009, 11:19:28 am »
zdraveite momi4eta.nova cam vav foryma ,izvinqvam ce,no nqmam kirilica.Ziveq v garcia pravila cam 3 opita in vitro dok. mi kaza 4e nqma cmical da prodalzavam,cega varvq po patq na ocinovqvaneto.ot zdravnata mi kaca imam pravo za octe edin opit,moga da pomogna c lekarctvata koito ca neobxodimi za in vitro.Taka ili ina4e az nqma di gi polzvam moga da gi darq na nqkoq ot vac.trqbva mi receptatac lekarctvata koito vi izpicva doktora.zelaq ycpex na vci4ki.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #29 -: Юни 09, 2009, 12:45:54 pm »
Здравейте, момичета,
побутвам тази тема малко нагоре, тъй като и на мен ми предстои ин витро по този протокол. Предполагам, че ще има и други момичета, които ще се интересуват от повече подробности относно самата процедура и темата ще представлява интерес и за тях. Мен понастоящем живо ме вълнува дали има някоя от нас вече успяла при такъв тип стимулация. Владимиров дава добри шансове, но все пак друго си е като чуеш за успех от първа ръка. :P
А и тази цена на процедурата доста ме втрещи.  8O Знаех, че ще е по-съкпа, но предполагах някъде около 7-8 хиляди. Ние имаме 5000 от фонда, излиза, че ще трябва да извадим още поне 4 или 5...
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #30 -: Юни 09, 2009, 13:10:07 pm »
Здравей BAN,
Вчера приключи безславно моята процедура по Маркес протокол.
Протича точно както са я описали момичетата, ако искаш можеш да видиш повече подробности в дневника ми.
За съжаление аз по този протокол не успях - изобщо не тръгнаха никакви фоликули и на 8 - ми ден прекратихме.
Но щом Владимиров ти дава по-добри шансове наистина опитай.
В интерес на истината разликата между Маркес и останалите протоколи  е  само в синарела ( 126 лева ) и естрофема ( 7 лева някъде ), но не те вдигат цената. Цената я вдига стимулацията - при мен беше 525 на ден, след това 600. Дори и да не си с Маркес , ако стимулацията ти е силна - цената пак ще е много висока, а при теб явно стимулацията ще е сериозна.
Така че много по-добре е да опиташ с Маркес, наистина дава много по-добри резултати като качество и количество на фоликулите!
Желая ти успех! :lol:
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #31 -: Юни 09, 2009, 16:37:51 pm »
Здравей Танита, много съжалявам за твоя неуспех. Докторът каза ли какви са вариантите оттук нататък? Дано да има още какво да се направи.
 :?Моето първо ин витро беше с доста силна стимулация (по 3 гонала и 6 мерионала) и всъщност изкарах само 3 яйцеклетки, а при третото - само с по 3 гонала изкарах 5 яйцеклетки. Странно ми е защо док очаква с още по-голямо натоварване със същите препарати да се извадят повече яйчица. Знам, че трябваше да го питам него, но аз всъщност едва снощи разбрах от тази тема какъв точно е този протокол Маркес (все си мислех, че медикаментите са различни или че се добавя още нещо).  :balk_91:
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #32 -: Юни 09, 2009, 16:52:51 pm »
Здравей Бан,
Аз също бях по маркес за съжаление съм от неуспелите.пожелавам ти от сърце да попаднеш в другия отбор :D.Аз съм с намален я.резерв и съм на 40г,при мен резултатите бяха добри, 5 ембриона от  5 яйцеклетки.протокола работи,това е моето мнение, независимо от неуспеха.както е писала Танита новото е синарела и естрофема.Всички останали фактори си остават, какъвто и да е протокола.например Заяк 3 диагностицира хидросалпинг след неуспеха по маркес.Пожелавам ти късмет,дано да повлечеш крак!!!     
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #33 -: Юни 17, 2009, 22:19:58 pm »
Здравейте,
това е протокола, при който единствено съм имала положителен тест /за съжаление за кратко - 3 седмици/ изобщо от всички инсета, иксита и пр. Аз съм с ИЯР, сега ще правим нещо подобно м/у Маркес и лека стимулация...
Успех на всички.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #34 -: Юни 18, 2009, 10:49:58 am »
Luiza, би ли споделила по-подробно какво ще е точно това - Маркес с лека стимулация.   Каква точно ще ти е стимулацията?
Ще стискам палци за положителен резултат :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #35 -: Юни 18, 2009, 11:10:01 am »
Luiza, вдъхваш ми надежда :) Искрено ти пожелавам успех с тази смес между Маркес и лека стимулация, каквото и да означава това.  :)
Да ви кажа честно се бях притеснила, че никой не е успял с този протокол, па макар и само с положителен тест. :oops: Аз съм на преглед другата седмица във вторник - предполагам ще ми дадат Синарела...
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #36 -: Юни 18, 2009, 11:49:44 am »
то малко тъпо...ама започнахме подготовката за ИКСИ по Маркес и на 6ти ден имах само 1 фоликул. Д-ра предложи да прекратиме, но аз на 8ми ден отидох при него и му предложих все пак да следиме растежа на едничкия фоликул и ако се стигне до там да го пунктираме да видим какво ще стане. И той се съгласи. Сега продължавам на Пурегон 300 без блокиращ препарат. Ако ви е интересно ще ви споделям как върви.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #37 -: Юни 18, 2009, 13:22:50 pm »
На мен определено ми е интересно, споделяй ни. :)
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #38 -: Юни 22, 2009, 22:15:45 pm »
на 24.06 ми е пункцията - да видим има ли нещо в тоя фоликул и качествено ли е то?
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #39 -: Юни 22, 2009, 22:55:30 pm »
Luiza стискам ти палци миличка....