0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« -: Февруари 18, 2009, 11:28:04 am »
Здравейте, момичета!
Бих се радвала ако имате информация относто т.нар. протокол Маркес при ин витро метода.
- в кои случаи е приложим;
- продължителност на протокола;
- какви лекарствени препарати се прилагат;
- предимства и недостатъци на протокола, напр. качество на яйцеклетките.
Благадаря ви предварително.  :)
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2009, 11:50:03 am »
jessamine, в момента съм по такъв протокол-трето ИКСИ.
- при мен се наложи, заради малкия брой фоликули при втората процедура
- приема на лекарства започна седмица преди цикъла на процедурата
- Синарел ( това се пръска в носа) една седмица и естрофем по време на цялата процедура до ден днешен. Цитротайд по половинка ( последните дни цял). Гонал и Мерионал, първите дни в съотношение Гонал 300 Мерионал 300, след това Гонал 150 Мерионал 450.
- днес ми е трансфера, от 14 фоликула, имам 11 яйцеклетки, всички оплодени, на трети ден имах 6 ембриона с отличен потенциал; Останалите също се развиват, но с малко фрагментации. Днес се надявам на бластоцист трансфер.
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 11:52:03 am от zayak3 »
*

    essamine

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2009, 12:20:25 pm »
- zayak3 - "днес ми е трансфера" [/quote]

zayak3, благодаря ти.

Днес за теб ще стискам палци. Нека този ден да бъде за теб най-щастливият и след 10-тина дни да се похвалиш с положителен резултат. :)
Успех от сърце.
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2009, 12:38:00 pm »
Мисля, че не справих добре с отговора чрез цитат. :)

zayak3, още веднъж благодаря и успех.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2009, 13:01:02 pm »
jessamine, в момента съм по такъв протокол-трето ИКСИ.
- при мен се наложи, заради малкия брой фоликули при втората процедура

Зайче, успех и от мен!

А колко яйцеклетки направи при предишния си опит, за да се насочите към този тип протокол?


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2009, 19:32:42 pm »
Зайче, в коя клиника си?
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2009, 21:31:50 pm »
Зайче, успех и от мен!

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #7 -: Февруари 19, 2009, 09:03:09 am »
а това Протокол Маркес ли е според Вас:
-2 опаковки Регулон една след друга (с 7 дни пауза между тях)
-от 20ти ден от началото на 2рата опаковка Регулон - дневни дози Декапептил 0.1
-стимулация - започнала на 8мия ден след последното хапче Регулон - 13 дни - дневна доза 450ед. Пурегон (разделени на 2 - сутрин и вечер).
- от първия ден на стимулацията - 1т. естрофем, постепенно увеличение на дозата до 4т естрофем дневно на 10тия ден от стимулацията, след това дозата намалява до 1 т. дневно в деня на трансфера, продължава се с тази доза до теста. успоредно с това по време на стимулацията се прилагат пластири Климара (естрадиол) - http://www.framar.bg/product_review.php?id=11004364&page_special_title=%CA%CB%C8%CC%C0%D0%C0+%EF%EB%E0%F1%F2%E8%F0%E8+50+%EC%EA%E3.+*+4
-пункция на 15ти ден - 9 яйцеклетки (според ембрионолога яйцеклетките са странни - на част от тях кумулусното вещество е незряло, но самата яйцеклетка отвътре е узряла и обратно - зрял кукулус крие незряла яйцеклетка)
- трансфер на 3ти ден от пункцията - 4 ембриона разделени на 8, лигавица - 20мм
- 4 инжекции Прегнил 1500 съответно на 3ти, 6ти, 9ти и 12ти ден
- тест - на 16ти ден - :bfn:
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 09:05:33 am от Liteto »
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2009, 09:16:35 am »
Успех Заек стискам ти палци всичко да мине и свърши добре така както е започвало и така да завърши положителен резултат и много да се пазиш сега.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2009, 10:16:35 am »
Опа, аз да отговоря на момичетата. Благодаря за пожеланията първо :)!
deep, при първата процедура имах 13 фоликула-11 яйцеклетки. Но предимно от единия яйчник. При втората късно тръгнаха пак само от единия 6 фоликула, от които 6 яйцеклетки, три оплодени...... Сега се спряхме на този протокол, защото исках  повече ембриона, за да се борим за бластоцисти.
теди, в клиниката на Владимиров съм.
Liteto, не знам какъв е твоя протокол! На мен ако не ми беше казал Владимиров какъв е моя, също нямаше да съм наясно. Не съм толкова "веща".
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2009, 10:40:32 am »
Зайче, от теб сега разбирам, че този протокол е приложим, когато след стимулацията се образуват малко фоликули. Макар, че да се каже за нещо МАлко е твърде относително. Но при този протокол, излиза, че организмът се е справил, бих казала, отлично в сравнение с втория опит.
Само броя на фоликулите ли е от значение при този протокол или и качеството на яйцекретките, как мислиш?
Интересно ми е Инхибинът "В" ти също ли е с ниска стойност. Моят е с ниска.
 
Liteto - и на мен не ми е известен този протокол.

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2009, 10:32:23 am »
А може ли при жени с ИЯР да се прилага този протокол?
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #12 -: Февруари 27, 2009, 11:48:32 am »
doniss , този протокол се използва предимно при жени с ИЯР.

jessamine , целта на този протокол е не само броя на яйцеклетките, а и качеството им. той помага и за доброто нарастване на лигавицата.
бяхме писали потемата тук за Estrogen Priming Protocol, Маркес е подобен.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2009, 11:58:14 am »
Океан питам ,защото на мен нокога не са ми го предлагали като вариант.Доктора ми казва че всеки месец трябва да ходя и да се хване най-добрата яйцелкетка,а на мен това изобщо не ми прозвуча обнадеждаващо.В смисъл,че така може да мине и по-вече от година,а никой от лекарите май не мисли от къде да ги намерим тия пари.Всяка процедура на ЕЦ е около 1500-1600лв(поне намен ми коства толкова).
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2009, 12:04:24 pm »
doniss, незнам коя клиника посещаваш, но доколкото разбирам за момента само д-р Владимиров го предлага. попитай в твоята клиника за Estrogen Priming или Маркес протокол.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #15 -: Февруари 27, 2009, 19:22:50 pm »
Аз съм при Стаменов.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #16 -: Февруари 28, 2009, 22:41:45 pm »
Зайче, още веднъж да ти пожелая успех. Много се радвам, че трансферът е на бластоцисти. На мен д-р Владимиров също ми предложи този вариант. Ако можеш само и да кажеш подробности около цената, че не ми стана удобно да го питам. Процедурата на цената на иксито ли е, колко дни продължи стимулацията ти, имаше ли пак хормонални изследвания, колко струват другите лекарства, освен инжекциите? 

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #17 -: Март 04, 2009, 14:22:06 pm »

"бяхме писали потемата тук за Estrogen Priming Protocol, Маркес е подобен.
[/quote]

ocean благодаря ти за препратката. Отдавна не бях влизала в темата и сега ще прегледам линка.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #18 -: Март 05, 2009, 09:15:44 am »
Момичета този протокол засега в БГ го практикува само Владимиров - това е информация от него. Zayak3, много обнадеждаваща информация, стискам палци това да е сполучливия ти опит! :lol:
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #19 -: Март 05, 2009, 09:43:07 am »
du6ka, цената си е като за ИКСИ, като доплатих за бластоцистите. Останалото се формира от лекарствата. Синарела, който се впръсква в носа струва 126 лв. -на мен ми остана половината флакон. Цетротаида е 82 лв, на мен ми трябваха 8 бр., Гонал -52 бр., Мерионал-48бр. При мен лекарствата са винаги по много, защото единия ми яйчник реагира много трудно. Като сложиш и изследванията преди и по време на процедурата, всичко ми излезе 10 000 без 100-200 лв.