0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #100 -: Октомври 07, 2009, 20:08:25 pm »
Привет, момичета!  :)
Аз съм още на етап подготовка за стимулация по Протокол на Маркес. Започнах противозачатъчните - Диане35 /по две на ден/. Ще се радвам, ако направим темичката ни по-активна и я напълним с положителни тестчета.

BAN, къде си мила? Държиш ни в напрегнато очакване ...  :)
Няма невъзможни неща!
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #101 -: Октомври 10, 2009, 09:55:05 am »
Здравейте, момичета, съжалявам, че не съм ви писала, но просто така се стекоха нещата, че 2 дена исках да умра, после два дена летях в облаците от щастие, а сега просто съм се свила от страх и не смея да кажа нищо.  :oops:
Ще се постарая да съм максимално кратка, за да не ви отегчавам.
Трябваше миналия петък да ходим на трансфер. Като отидохме докторът ни извика в кабинета си за разговор. И получих обяснението си защо Маркесът не даде желания резултат. Владимиров беше доста краен в прогнозите си и вече категорично каза, че диагнозата ми е ИЯР (и качествен, и количествен) и че той не може да направи повече. Според него в такива ситуации като нашата в клиниките на запад се прекратявали процедурите, тъй като няма причини да се смята, че биха дали по-различен резултат. Обяснява ни много за разни рецептори и други такива, но надявам се че ще ме разберете, че от един момент нататък аз просто спрях да слушам. Според него било време да започнем да мислим за други варианти - донорска яйцеклетка или осиновяване.
Така или иначе неговото предложение за трите оплодени ембриона (които бяха много добри) беше да ги оставим, за да видим ще  стигнат ли до бластоцист. Ако не стигнат - според него шансът ни да имаме някога собствено дете (в смисъл мое) е граничещ с чудото. Ако стигнат все пак имам някакъв шанс да опитаме още 1-2 пъти.
Признавам си, че не ни беше трудно да вземем решението да ги оставим - най-малкото, за да получим окончателната присъда и да можем да се съсредоточим върху действията си по-нататък. А и докторът беше прав, че това щеше да ни даде нова информация, макар че и той, и ние нямахме големи надежди за каквото и да било. Разбрахме се, че ще ни се обадят, за да ни кажат да ходим ли в понеделникът или не.
Прибрахме се в къщи и два дена не знаех на кой свят съм. Не можех да повярвам, че това ни се случва. Бях убедена, че нищо няма да стане и даже вече с мъжа ми начертахме плана за действие - ще си подадем документите по фонда за още двата опита, които така или иначе ни се полагат, но ще правим ин витро с много лека стимулация, като едновременно с това ще се включим в донорската програма и ще подадем документи за осиновяване, тъй като и за двете се чака повече от година.
И така дойде неделята, когато ни се обадиха да ни кажат, че - о, чудо - и трите ембриона са стигнали стадий морула и ни очакват в понеделник за трансфер. Добре, че говориха с мъжа ми по телефона, защото аз се разревах още в момента, в който той ми вдигна палец, за да покаже че всичко е наред, и не можах да се успокоя поне 15 минути след това. В понеделник два от ембрионите бяха станали отлични бластоцисти, а единия беше съвсем малко назад. Аз исках да ми ги върат и трите, но било забранен по закон (доста ме озадачи това и ме ядоса да си призная, но това е друга тема). Върнаха ми двата отличника и ми дадоха страхотни надежди - и д-р Тачева, и д-р Владимиров. Това бяха за мен моменти на чисто щастие.
И остана чакането.  Най-трудната част. От два-три дена ме е обзела страшна паника, че нищо няма да стане. Рева през час, люшкам се от еуфория до отчаяние, тресат ме нерви като за световно. Нямам абсолютно никакви симптоми - никакви болки в кръста, корема или гърдите, промяна в апетита или сънливост, просто нищо. Така или иначе остана малко до финала - в понеделник ще разбера. Не смея да се надявам, не смея да се отчайвам, не смея да направя нищо - изкарах 6 дена само в къщи, без да си подам носа навън... Както казах в началото просто съм се свила от страх и не смея да гъкна...
Съжалявам, че стана толкова дълго. Просто като че ли исках да ви го разкажа и да не ви държа в неведение повече.
Успех на всички, които са започнали или сега започват...
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #102 -: Октомври 10, 2009, 10:35:21 am »
BAN  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug: :bighug: :bighug:
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #103 -: Октомври 10, 2009, 10:46:31 am »
Бан,не се притеснявай това е твоят опит,имай вяра и всичко ще е наред.Винаги има надежда,колкото и малка да е тя.Не се притеснявай сега, не е времето за това.Успокои, се и всичко ще е наред, ние сме стеб. Ще се моля и стискам палци, :bighug:
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #104 -: Октомври 10, 2009, 10:49:34 am »
BAN, и от мен :bighug:! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #105 -: Октомври 10, 2009, 10:56:27 am »
Бан стискам палци , смия факт че имате бластоцисти е успех и дава толкова голяма надежда.Моля се да се получи , прегръщам те!!!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #106 -: Октомври 10, 2009, 10:57:47 am »
Бан,не се притеснявай това е твоят опит,имай вяра и всичко ще е наред.Винаги има надежда,колкото и малка да е тя.Не се притеснявай сега, не е времето за това.Успокои, се и всичко ще е наред, ние сме стеб. Ще се моля и стискам палци, :bighug:

Много хубаво го е написала Велка!  :)
Бан, и от мене силно стиснати палци!
 :crossfingers: yahoo_17  :crossfingers: yahoo_17  :crossfingers: yahoo_17  :crossfingers: yahoo_17  :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers:




"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #107 -: Октомври 10, 2009, 15:08:49 pm »
BAN, сигурна съм, че това е вашият опит!!!
Даваш ми надежда и на мен! Прегръдки и пиши, че те мислим всички тук!

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #108 -: Октомври 10, 2009, 18:09:19 pm »
 BAN :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #109 -: Октомври 10, 2009, 22:02:49 pm »
BAN, мила, имаш силно стиснати палци и от мен!
Все пак ембрионите са стигнали до бластоцист, шанса да забременееш е много голям.
Мисли позитивно и бъди спокойна, ембриончетата в момента имат нужда точно от това!
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #110 -: Октомври 11, 2009, 09:24:36 am »
BAN настръхнах като прочетох и ти пожелавам много успех и късмет и дано да е дошъл момента за вашето съкровище. :bighug:Силно вярвам че ще успееш.
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #111 -: Октомври 11, 2009, 11:35:04 am »
Стискам палци, BAN !
Всичко се развива добре, нека продължи 9 месеца !
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #112 -: Октомври 11, 2009, 16:32:36 pm »
БАН, стиснати палци и от нас с бандитките!  yahoo_17
  09.11.2007
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #113 -: Октомври 11, 2009, 22:43:41 pm »
Бан, миличка ще успееш ще видиш! Стискам палци!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #114 -: Октомври 11, 2009, 22:47:33 pm »
Бан,присъединявам се към момичетата и ти стискам силно палци и аз!
Шанс и Надежда винаги има!
 yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #115 -: Октомври 11, 2009, 23:02:32 pm »
BAN,с теб разменихме мнения относно Фонда на лични от там разбрах,че си много интелигентно и борбено момиче.Възхищавам се от теб и силно,ама много силно ти стискам палци.УСПЕХ!!!!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #116 -: Октомври 12, 2009, 08:38:59 am »
BAN, прегръщам те силно и искрено ти желая чудото да стане! Време е свитото ти от страх сърчице да започне да прелива от щастие! Късмет, миличка!  :wink:
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #117 -: Октомври 12, 2009, 14:33:57 pm »
51.7
Е, сега ако знаете как ме хвана страх.... Десетте дена до прегледа не знам как ще ги изкарам...
Владимиров ми стисна ръката с голяма усмивка на уста  :oops:
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #118 -: Октомври 12, 2009, 15:05:12 pm »
BAN, честито!Желая ти лека и безпроблемна бременост и здрави бебета на финала!Много се радвам за теб  :P От тук нататък само хубави емоции ти желая! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #119 -: Октомври 12, 2009, 15:45:37 pm »
Едно тихо честито от мен! Бързо да минават тези 10 дни и да ни се похвалиш с точица/точки на екрана на ехографа! С теб сме, мило! Щастливо страхлива си сега!  :bighug:
  09.11.2007