0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #60 -: Септември 23, 2009, 15:23:42 pm »
Пак се отчитам.  :oops:
Днес имам 5 фоликула (2 в дясно и 3 в ляво), но според доктора са малко. Много ми стана мъчно, защото ми наговори едни мрачни неща - изчерпан резерв, увредено ДНК, малък шанс да се случи изобщо. :( Увеличи ми дозата на Меногона на 450, а намали Пурегона на 150. Иначе си оставам с по половин Оргалутран и по 1 Естрофем. На преглед съм пак в събота. Толкова очаквания имах от този Маркес, а вече дори не смея да се надявам. :(
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #61 -: Септември 23, 2009, 15:44:34 pm »
BAN, не бързай да се отчайваш, миличка! Ако е писано да стане, ще стане и с един фоликул. Пет фоликула никак не са малко според мен, ама говоря от своята камбанария. Защо правиш Маркес, ако не си с изчерпан яйчников резерв? Аз разбрах, че по принцип се прилага в такива случаи. Следя те из късо! Никакво предаване! Стискам ти палци!

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #62 -: Септември 23, 2009, 16:04:25 pm »
Абе уж съм с ИЯР, ама качествен. В смисъл вадя си яйцеклетки (само че малко), които се оплождат, ама после се сбъгясват и спират да се развиват. Целта ни с Маркес беше да извадим 7-8 яйцеклетки, че да можем да ги видим ще стигнат ли до 5 ден (това са на Владимиров думи). Ама сега вече ще се моля поне във всичките 5 да има по нещо... Тъпото е, че предния път само с общо 14 гонала пак извадих 5 яйцеклетки, сега с толкова зобене....  :(
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #63 -: Септември 23, 2009, 16:14:19 pm »
Тъпото е, че предния път само с общо 14 гонала пак извадих 5 яйцеклетки, сега с толкова зобене....  :(
Точно това е и моята дилема. Миналата година правих икси със силна стимулация (ама сега като чета виждам, че те всички стимулации при док са все силни :(). Имам два фоликула от самото начало, към края уж се появи още един, но не разбрах точно какво се случи с него. Извадихме две яйцеклетки, и двете се оплодиха и разделиха правилно. През тази година правих икси, което уж щеше да е на естествен цикъл. При д-р Владимиров се води икси на спонтанен цикъл и от 7-мия ден имах по 225 единици Гонал и 1 оргалутран почти до края. Резултатът беше пак две яйцеклетки, но опитът ми излезе около 4000 лв. И сега не знам какво ще правя? Док иска Маркес, аз - не!

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #64 -: Септември 23, 2009, 17:13:51 pm »
BAN, недей да се отчайваш.Мисля, че 5 е добра бройка.Пък може и още да тръгнат :crossfingers:.Само нещо друго си мисля, недей да рискуваш като мен и да чакаш за трансфер на 5 ден при такъв брой яй-ки. :bighug:
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #65 -: Септември 23, 2009, 18:53:21 pm »
Искам да вдъхна и аз малко кураж на BAN.  :hug2: Не съм забравила за твоята подкрепа.  :D
Не се отчайвай и не се отказвай. Имаш реални шансове за успех, използвай ги.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #66 -: Септември 23, 2009, 19:16:17 pm »
Ох, аз няма да се отказвам, но съм доста отчаяна. Може би защото имах големи надежди.  :oops:
Ще видим какво ще се случи в събота и ще ви държа в течение. Момичета, много ви благодаря за подкрепата - много сте мили.  :balk_104:
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #67 -: Септември 24, 2009, 12:39:14 pm »
Ако има поне една жена, която е видяла положителен тест /дори и за кратко/ след стимулация по този протокол, то нека искрено да сподели с нас това!!!
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #68 -: Септември 24, 2009, 13:30:30 pm »
wild cat, имам две процедури с този протокол.
При първата стигнахме до бластоцист трансфер, при втората тестът ми беше положителен - за кратко.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #69 -: Септември 24, 2009, 14:01:51 pm »
При мен , по маркес теста ми беше 0,00 а при предното икси , при което стимулацията уж не беше подходяща имах положителен тест макар за кратко . Аз съм на 40г. и съм с намален я.р., ааа да забравих , че имаме замразени ембриони от маркеса 2бр.
Аз също чета и обмислям за някяква по умерена стимулация ама без доктора да знае :D ако се наложи де , той много ми похвали замразените , та така , продължаваме да се надяваме.

Бан излишно е да се настройваш отрицателно , понякога става и от една яйцеклетка понякога и о 20-се не става , ние тук силно стискаме палци и ти пожелаваме ти да си първата с хубав тлъст положителен тест по този протокол. 

 
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #70 -: Септември 24, 2009, 14:28:44 pm »
Wild cat, Луиза е писала на втора страница в темата, че това е бил единственият протокол, при който тя е имала положителен тест, макар и за кратко.
Аз питах в клиниката - казаха ми, че имат родени бебета по Маркес, но, те дет се вика, всичко могат да кажат :?. А иначе докато си вися в чакалнята и чувам доктора какво казва като излизат момичетата от кабинета, май напоследък има доста Маркес при него...
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #71 -: Септември 24, 2009, 14:54:17 pm »
Ох, аз няма да се отказвам, но съм доста отчаяна.
BAN, ти си знаеш, че те следим изкъсо. Не се отчайвай, не още, много е рано. Късмет и дано съботните новини да са добри!  :)
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 14:58:57 pm от wild cat »
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #72 -: Септември 24, 2009, 14:54:32 pm »
Wild cat,  А иначе докато си вися в чакалнята и чувам доктора какво казва като излизат момичетата от кабинета, май напоследък има доста Маркес при него...
Ами нормално е, като гледам, че и основният контингент на доктора са жени на моята възраст... :(
Аз също чета и обмислям за някяква по умерена стимулация ама без доктора да знае :D ако се наложи де , той много ми похвали замразените , та така , продължаваме да се надяваме.
Ised, защо не си помислиш и да поговориш с доктора дали не е възможно паралелно с трансфера на замразените да направиш една лека стимулация. Н-р естествен цикъл - вадите един ембрион и двата замразени...такива неща ми се въртят в главата, но не знам дали стават. Т.е. това е идеята на една дружка тук от форума, дано не ми се сърди, че ви я споделям. Може пък това да е шанс за някого...

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #73 -: Септември 24, 2009, 15:22:13 pm »
Wild cat,  А иначе докато си вися в чакалнята и чувам доктора какво казва като излизат момичетата от кабинета, май напоследък има доста Маркес при него...
Ами нормално е, като гледам, че и основният контингент на доктора са жени на моята възраст... :(
И аз това си мислех, което за мен всъщнос е плюс - нашият доктор работи със сложните случаи и все пак постига успех с част от тях (голяма надявам се :)).
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #74 -: Септември 26, 2009, 00:25:12 am »
BAN, стискам палци. Чета, и май и мен ме чака този протокол. Утре си чакам цикъла и почвам стимулация. Само не разбрах резултатите, дано нямам ИЯР, но Владимиров каза: силна стимулация.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #75 -: Септември 26, 2009, 09:50:07 am »
Момичета, вашите палци и подкрепа са вълшебни :D.
Сега се връщам от прегледа - вече имам 3 фоликула в дясно и 4 в ляво, водещия е 15 мм. Док изглеждаше видимо по-доволен (доколкото за него може да се каже такова нещо, де  :)). Каза, че ще се видим отново в понеделник и тогава ще се реши какво и кога, но според мен ще е най-вероятно в сряда или четвъртък пункцията.
След обяд ще ви информирам и за поредните назначения. Още веднъж много ви благодаря :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #76 -: Септември 26, 2009, 10:10:43 am »
бихте ли ми казали колко средно излизат лекарствата за един опит по протокол Маркес? само лекарствата, без прегледите и самата процедура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #77 -: Септември 26, 2009, 10:52:32 am »
Браво BAN  :D Много се радвам за теб. Аз съм още вначалото - пръскам Синарел и пия Естрофем. Чакам си до броени дни МЦ и започвам.
Да ви призная честно момичета малко ми е притесненичко  и свитичко на душичката :oops:
Стискам ти палци BAN.
Успех на всички и ще ви държа втечение при мен как са стъпките.
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #78 -: Септември 26, 2009, 11:19:39 am »
Jam,при мен сумата за лекарства беше 5800лв.
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #79 -: Септември 26, 2009, 13:33:01 pm »
Момичета, успех и от мен.

Стискам палци. yahoo_17
« Последна редакция: Септември 26, 2009, 13:35:45 pm от jessamine »