0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #80 -: Септември 26, 2009, 15:10:31 pm »
Интересна тема  :D  разбирам че този протокол се прилага при не добър отговор при стандартните протоколи или при намален яйчников резерв... Крие ли някакви рискове този протокол, освен че е по-скъп доколкото разбирам от написаното в темата? 


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #81 -: Септември 26, 2009, 16:19:46 pm »
Марина, според мен, ако има някакви рискове те са свързани най-вече с огромната доза хормони, които поемаш. С това най-често рискуваш хипер-стимулация, но предвид пощказанията при които се прилага този протокол, това е доста невероятен реск  :D. Иначе докторът не е споменавал нищо друго.
Аз продължавам още два дена (днес и утре) със същите дози - Естрофем * 1, Оргалутран * 1/2; Пурегон Пен * 150 и Меногон * 450 и в понеделник съм отново на преглед.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #82 -: Септември 26, 2009, 16:45:42 pm »
Ако има поне една жена, която е видяла положителен тест /дори и за кратко/ след стимулация по този протокол, то нека искрено да сподели с нас това!!!

аз съм писала в началото на темата, че имах положителен резултат по този протокол, но за съжаление нещата на се развиха добре...имах два полож.теста на 11ти и 17ти ден ако не се лъжа...след това зацапване и след няколко дни ми дойде цикъла. това беше деекември миналата година; тази година през юни правих отново ИКСИ по Маркес и беше неуспешно. аз съм с ИЯР и некачествени Я според доктора.

BAN, следя те и стискам палци.

Marina15, рисковете са, че стимулацията е зверска, изсключително силна и аз лично имах болки в кръста и корема около седмица след ЕТ. предполагям, че е от тези огромни дози хормони.

Shushku, пожелавам ти успех!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #83 -: Септември 26, 2009, 17:29:02 pm »
Да за болките е така, аз понеже по принцип не минавам с малко инжекции и дори нопротив и всеки път след 6-7 ден от стимулацията се започват болките в кръста и отминават чак 7-8 дни след трансфера... А за болките в корема, те са заради стимулираните и после пунктирани яйчници, то е ясно.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #84 -: Септември 28, 2009, 15:00:27 pm »
Момичета, аз продължавам с отчета. Днес док видя 6 големи и 2 малки фоликула и в сряда сутринта ще ми е пункцията. Така че стискайте ми палци да извадим качествени яйчица, които да станат сладки бебета :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #85 -: Септември 28, 2009, 16:33:22 pm »
Аз стискам! :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #86 -: Септември 29, 2009, 09:01:43 am »
BAN имаш стиснати палци и от мен :)
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #87 -: Септември 29, 2009, 16:30:57 pm »
BAN, знаеш, че ти стискаме палци и ти желаем много късмет, нали? Без лоши новини и мисли! И моля пак, за точно описание на цените, дните и всичко за този протокол. Ако ти е неудобно тук, моля ти пиши ми на лични!

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #88 -: Септември 29, 2009, 17:31:41 pm »
BAN,много се радвам за хубавата бройка. Ще видиш, че всичките ще са добри. :crossfingers: в сряда. yahoo_17
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #89 -: Септември 29, 2009, 20:37:38 pm »
Момичета, много ви благодаря за подкрепата, страхотни сте.  :)
Душе, аз съм писала всеки ден като съм имала лекарства и прегледи, но може като си остана в къщи утре да го синтезирам. А иначе за парите ще пиша утре като ми дадат фактурата.  :D
Още веднъж много ви благодаря.  :balk_5:
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #90 -: Септември 30, 2009, 19:19:25 pm »
BAN, надявам се, че днес пункцията е минала добре и се чувстваш прекрасно. Чакаме хубави вести  :band:.
Момичета, аз започнах в понеделник. Спрях Синарела и продължавам да пия само по една таблетка Естрофем. От пон. съм сутрин на 1/2 Оргалутран и следобяд Гонал пен 450 + Гонал 75. Яка доза, но какво да се прави. Утре ми е първият преглед + хормони. Стискайте палци да има зачатъци на хоризонта.
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #91 -: Септември 30, 2009, 19:34:55 pm »
BAN, предварително ти благодаря! Дано пункцията да е минала добре! Продължаваме да стискаме палци!
Shushku, много силна стимулация, наистина! Дано да има ефект от нея! Стискаме ти палци за успешна стимулация и положителен резултат от нея! Пиши как вървиш!

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #92 -: Октомври 01, 2009, 09:16:42 am »
Ето ме и мен, вече пунктирана, за да ви кажа какво стана.
Ами всъщност самата пункция беше ок, но извадиха само 3 яйцеклетки.  :( Не можаха много да ми обяснят какво е станало, защото аз ужасно много се разстроих и се разплаках, та и мъжа ми, и сестрите, и доктора, и ембриолозите хвърляха усилия да ме успокояват, а не да ми обясняват какво и що. Владимиров каза, че ще говорим на трансфера. Просто не можах да сдържа сълзите си при това огромно разочарование. После разбира се ме хвана старшен срам, заради цялата драма дето я разиграх. :oops:
Всички ми обясняват как то и една яйцеклетка била достатъчна, но на мен ми е пределно ясно, че с тази бройка няма да стане нищо. Ако правя ин витро за първи път и не си познавам способностите сигурно щях да съм все още таяща надежди, но сега....  :? Не знам дали протоколът работи - факт е, че аз със зверска стимулация, направих 6 големи фоликула, от които само 3 с яйцеклетки. При третия ми опит ин витро, започнал на спонтанен цикъл с много малко лекарства направих 5 яйцеклетки. :? Със сигурност знам, че втори път няма да опитам Маркес, поне не и докато не ми обясни доктора какво му е по-различното на това зобене без резултат.
За финансите: стойността на фактурата ни е 7575 лева, от които 4997 поети от фонда. Т.е. ние ще доплатим по-малко от 2600 лева за процедурата. Цените на процедурата и лекарствата са същите както бяха писани в темата за фонда, така че няма да ги преписвам пак. Аз съм ополозотворила цялата сума от фонда заради многото лекарства. Освен тази сума от 7575 имам още 450 лева дадени за 10 Гонала, които си купих самаи използвах, 120 лева за влеване на Интралипид и 300 за замразяване на материал на мъжа преди 3 месеца. Така че реално ин витрото ни излезе 8450 лева.
На въпроса на Jаm за лекарствата - от тази сума около 4000 лева са ни лекарствата (процедурата са я писали на цена 3120, не знам защо).
Шушку, пожелавам ти успех, дано ти си тази, при която този протокол сработи. Дано моят ужасен негативизъм от този пост не ти повлияе.  :oops: Желая ти искрено успех.  :balk_5:

П.С. Току-що ми се обади д-р Тачева, че и трите са се оплодили и ме викат на трансфер утре следобед. Надявам се да има време докторът да ми обясни какво стана с Маркеса.
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 10:38:57 am от BAN »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #93 -: Октомври 01, 2009, 15:02:45 pm »
BAN със цялата си добронамереност и съпричастност ти пожелавам успех на тази процедура. :hug2:
А относно протокола - аз още от "зародиша" му не му повярвах безрезервно, не намирам никаква кой знай каква генерална разлика от зверските стимулации. Протокола на сънифлауър беше подобен, но тя реагира добре... (http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=12119.msg249419#msg249419), но коя съм аз?!

Надявам се силно за теб! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #94 -: Октомври 01, 2009, 15:24:10 pm »
Ето ме и мен, вече пунктирана, за да ви кажа какво стана.
Ами всъщност самата пункция беше ок, но извадиха само 3 яйцеклетки.  :(

Искам да ти вдъхна малко кураж. При първото ИКСИ ми извадиха 11 яйцеклетки, при второто - 9, третото прекратихме поради много слаб отговор на яйчника. На последното извадиха 5, от които само 3 ставаха, оплодиха се и трансферирахме. Два ембр. се хванаха, но единият спря развитието си в 8 г.с., вторият го виждаш в лентичката.
Същата клиника, зверски стимулации. Не се отчайвай, важен е крайният резултат. Успех!!!
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #95 -: Октомври 01, 2009, 15:59:00 pm »
Бан не бързай да отписваш опита , стискам палци и  силно се надявам да успееш.

*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #96 -: Октомври 01, 2009, 16:32:13 pm »
Impreza, вдъхваш ми надежда.  :oops: Благодаря ви за стиснатите палци и за подкрепата, момичета. Дано наистина всичко се развие добре. :balk_91:

Ако позволите, аз имам един страничен въпрос. Досега никога след пункция не съм имала кървене. Този път имах малко зацапване, но тъй като съм чувала, че е сравнително нормално не се притесних. Въпросът е обаче че продължава и днес - не е силно или пък с ярко червена кръв, но все пак го има. Според вас има ли нещо притеснително, заради което да звъня на доктора или това все още е нормално?  :?
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 18:27:41 pm от BAN »
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #97 -: Октомври 01, 2009, 17:40:50 pm »
Бан, аз винаги имах зацапване в деня на пункцията и на следващия ден след нея. В деня на трансфера съм нямала, трансфер на втори ден. Владимиров ми казвше, че е нормално, важното е към момента на трансфера да няма. Стискам ти палци!
*
Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #98 -: Октомври 01, 2009, 17:59:01 pm »
BAN, благодаря ти, мила, за ценната информация! Аз също мисля, че ако е писано да стане, това ще стане и само с една яйцеклетка. Стискам ти силно палци това да е твоят път!

Re: Протокол Маркес при ин витро/ИКСИ
« Отговор #99 -: Октомври 01, 2009, 20:46:15 pm »
BAN, du6ka, благодаря ви за подкрепата. Днес на прегледа видяха, че имам 3бр. фоликула. Искрено се надявам да се увеличат  :?.
Смениха ми дозите - Оргалутран 1/2, Пурегон 300 пен, Меногон 300. На тази доза съм 2 дена и в събота отново съм на пълна програма - преглед, хормони...и да видим.
BAN, много ама много силно ти скискам палци.  :bighug: