0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #320 -: Март 03, 2009, 17:10:53 pm »
На мен пък не ми е чсно каво се има в предвид под запрещение :oops:

Най кратко - Лица с определени заболявания, който не могат да разбират свойството и значението на извършеното и да контролират извършеното. Има си ред по който на такива лица се назначават попечители или настойници
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #321 -: Март 03, 2009, 18:07:20 pm »
Благодаря за отговорите Деси2.. та значи вместо за следващо ICSI, ще трябва да търся заем за да платя осигуровките на мъжа ми за години назад.. досега спестявах от тях за първото ICSI.. и това ако не е порочен кръг  :(
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #322 -: Март 03, 2009, 18:07:53 pm »
Добре де а от къде ще вземем тези декларации за да ги попълним.А също и тази за съгласието от заявителката и парньора по образец съгласно приложение номер 4.просто изобщо не съм на ясно от къде се взимат.бихте ли ми казали,моля
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #323 -: Март 03, 2009, 18:14:40 pm »
Добре де а от къде ще вземем тези декларации за да ги попълним.А също и тази за съгласието от заявителката и парньора по образец съгласно приложение номер 4.просто изобщо не съм на ясно от къде се взимат.бихте ли ми казали,моля
Скъпа прочети темата от началото - има и правилника и приложенията.. по-точно я почни отзад-напред...
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #324 -: Март 03, 2009, 19:18:33 pm »
Благодаря за отговорите Деси2.. та значи вместо за следващо ICSI, ще трябва да търся заем за да платя осигуровките на мъжа ми за години назад.. досега спестявах от тях за първото ICSI.. и това ако не е порочен кръг  :(
Мисля че парите се по програмата се отпускат на теб не на мъжът ти.Би трябвало да се гледат твойте здравноосигурителни права.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #325 -: Март 03, 2009, 19:20:27 pm »
Добре де а от къде ще вземем тези декларации за да ги попълним.А също и тази за съгласието от заявителката и парньора по образец съгласно приложение номер 4.просто изобщо не съм на ясно от къде се взимат.бихте ли ми казали,моля
Пакетът от документи ще ви бъде изготвен от клиниката по асистирана репродукция която сте избрали.В него се съдържат всички необходими декларации заявления и т.н.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #326 -: Март 03, 2009, 19:46:01 pm »
Лелее Деси как ме успокои.Сърдечно ти благодаря.Бях се побъркала от къде ще намера тези образци.На10 съм при д-ор Тимева при Щерев и се надявам да ми обясни всичко най-подробно :)
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #327 -: Март 07, 2009, 17:33:10 pm »
С риск да ми се накарате-но,днес се регистрирах ,уверявам ви доста темички изчетох ,съвсем се обърках и пак не намерих отговор на въпросите си : Приет ли е вече Правилник за организацията на работа и дейността на Център "Фонд за асистирана репродукция" (имало е проект, който до 1 месец трябваше да бъде одобрен )
Може ли някой да ме насочи,къде мога да прочета подробности...
Интересува ме горната възрастова граница(обсъждате за навършени 43 години-така ли остана) ,за да се участва в програмата,както и необходимите документи,които трябва да се подготвят...

Желая на всички от сърце УСПЕХ!
« Последна редакция: Март 07, 2009, 17:34:53 pm от marianik »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #328 -: Март 07, 2009, 17:56:40 pm »
Правилника:
http://www.zachatie.org/Pravilnik_AR_20022009_final.htm
Приложения:
http://www.zachatie.org/prilozhenia.htm
Приет е още началото на миналата седмица, имаше една седмица за възражения, които изпращахме. Чакаме отговор все още.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #329 -: Март 07, 2009, 19:31:44 pm »
cygnus,благодаря ти. А по отношение на възрастовата граица не прочетох :? ...Някъде казаха до навършени 43 години,така ли остава?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #330 -: Март 08, 2009, 07:34:00 am »
Честит празник мили дами.
Пожелавам ви щъркела да ви навести в най-скоро време-и то с двойна радост.

Добре де момичета,правелника е приет,а ние какво чакаме-да се разгледат възраженията ли?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #331 -: Март 08, 2009, 09:16:17 am »
cygnus,благодаря ти. А по отношение на възрастовата граица не прочетох :? ...Някъде казаха до навършени 43 години,така ли остава?
Възрастовата граница 43 е наложена като контраиндикация в наредба номер 28 за дейностите по асистирана репродукция, а този правилник практически като нормативен акт е подчинен на нея.
"
3.10. контраиндикации за извършване на яйчникова фоликулна пункция под ехографски контрол с цел вземане (добив) на овоцити:
...
3.10.7. напреднала репродуктивна възраст - жени, навършили 43 и повече години; "

Вече 10 дни всички от форума изпращаме нашите възражения и настояваме промяна на този текст в наредбата, защото противиречи на закона за защита от дискриминация. Тоест - това е наложена дискриминация на база възраст, което практически забранява на определена група хора да се лекуват, правейки ин витро в БГ. Очакваме отговор все още.
« Последна редакция: Март 08, 2009, 09:18:07 am от cygnus »
*

    Данито

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #332 -: Март 10, 2009, 11:12:29 am »
Момичета ,здравейте!Извинете ,че се намесвам,но виждам,че има доста компетентни жени тук (за разлика от мен),така че моля да ми разясни някой аз имам ли право да кандидатствам като имам едно дете от предишен брак ,а със сегашният си нямаме...на 35 съм и съм с една отстранена тръба (след извънматочна)и  още 1неуспешна бременност ...това е ако някоя може поне да изкоментира...извинете ,че се намесвам и желая ви лек ден...
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #333 -: Март 10, 2009, 12:42:19 pm »
Момичета, за съжаление д-р Владимиров ми каза, че няма да има промяна на възрастовото ограничение до 43 г., нито за Фонда, нито при собтвено финансиране.   Това е жалката действителност в България! Ако някой има идея какво бихме могли да направим, нека сподели...
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #334 -: Март 10, 2009, 13:01:25 pm »
Момичета,кои клиники са одобрени? :ask:
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
*
« Последна редакция: Март 10, 2009, 19:04:15 pm от cygnus »
*

    теди

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #336 -: Март 10, 2009, 20:11:27 pm »
 
Цитат
Момичета,кои клиники са одобрени?

Фонда още не е заработил, съвета не е одобрен, така че няма кой да одобри клиниките.
Цитат
Момичета, за съжаление д-р Владимиров ми каза, че няма да има промяна на възрастовото ограничение до 43 г., нито за Фонда, нито при собтвено финансиране.   Това е жалката действителност в България! Ако някой има идея какво бихме могли да направим, нека сподели...
Възрастовата граница е определена с наредба №28 и правилника за фонда е подчинин на тази наредба. За да се увеличи възрастта трябва да се промени наредбата. За жалост.... :(



Re: има ли нещо ново?
« Отговор #337 -: Март 11, 2009, 09:14:10 am »
Не познавам лично нито един от специалистите. Ще коментирам само това, което чета.
Цитат
Сред предложените от здравния министър експерти са дългогодишният директор на "Шейново" Димитър Драгиев, който миналата година бе махнат от поста със скандал от Столичния общински съвет.
Цитат
В състава на обществения съвет е и д-р Методи Янков, който е директор на Първа АГ болница "Света София" от 1993 година насам, бил е шеф на Столичния медицински холдинг, отскоро е съветник на СЕМ по въпросите на медицината. Преди три години името му бе замесено в скандално отдаване на етаж от болницата, която ръководи, на фирма с негово участие при нищожен наем.
И тези двама (за другите нищо не пише...) компрометирани "изтъкнати специалисти" ще участват в Обществения съвет, който:
Цитат
ще изработи принципите и правилата, по които ще се набират и разходват финансовите средства за осъществяване на дейността на фонда.
....?!
Фондът зове - "ела вълчо изяж ме!"
На нашите две представителки, няма да им е лесно!
Браво г-н министре, изпълнихте си обещанието за прозрачност....
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #338 -: Март 11, 2009, 09:41:18 am »
Ситуацията е такава:
търсете си заеми, защото от тези 20 млн, нищо няма да стигне до нас.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #339 -: Март 11, 2009, 09:54:44 am »
Ситуацията е такава:
търсете си заеми, защото от тези 20 млн, нищо няма да стигне до нас.

Няма да стане така.  :) Сдружение Зачатие е готово да реагира по всички позволени начини както за промяна в наредбата относно дискриминационните текстове, така и за правилно управление на фонда в полза на пациента.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу