0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #300 -: Февруари 27, 2009, 14:56:21 pm »
никой не ми отговори трябва ли да имаш платени здравни осигуровки :oops:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #301 -: Февруари 27, 2009, 15:19:54 pm »
има още нещо което ме притеснява.аз сем с ендометриоза и отстранен яйчник,но и хормона фсх ми е висок.фонда кое ще вземе под внимание и дали изобщо ще мога да се вкюча :( :ask:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #302 -: Февруари 27, 2009, 15:46:33 pm »
никой не ми отговори трябва ли да имаш платени здравни осигуровки :oops:
Предполагам е задължително.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #303 -: Февруари 27, 2009, 16:50:41 pm »
Моля който, желае да ни подкрепи да няма възрастово ограничение за Фонда/Наредба 28, нека посети тази анкета. Благодаря.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34326.0
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #304 -: Февруари 27, 2009, 19:06:38 pm »
Цитат
има още нещо което ме притеснява.аз сем с ендометриоза и отстранен яйчник,но и хормона фсх ми е висок.фонда кое ще вземе под внимание и дали изобщо ще мога да се вкюча 

От една страна отговаряш на критериите с ендометриозата, но ако ФСХ ти е над 12,5 едва ли ще те одобрят. :(
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #305 -: Февруари 27, 2009, 19:41:29 pm »
Цитат
има още нещо което ме притеснява.аз сем с ендометриоза и отстранен яйчник,но и хормона фсх ми е висок.фонда кое ще вземе под внимание и дали изобщо ще мога да се вкюча 

От една страна отговаряш на критериите с ендометриозата, но ако ФСХ ти е над 12,5 едва ли ще те одобрят. :(
Това поражда някакво недомислие и противоречие - от една страна се финансира опит при ендометриоза, която пък от друга страна често води до намален/изчерпан ЯР, респ. високо ФСХ, което пък не се финансира!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #306 -: Февруари 28, 2009, 09:42:02 am »
За жалост е така. Високото ФСХ намалява шансовете за успех, а те залагат на по-сигурното.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #307 -: Март 01, 2009, 10:39:45 am »
 Здравейте на всички!
 На мен не ми е много ясна процедурата по финансирането. В чл.40, ал.2, т.1 пише: 

Плащането на дейностите по чл.25, ал. 1 и 2 се осъществява чрез банков превод в български лева по посочена банкова сметка от лечебното заведение на два етапа: авансово и отложено;
1. І етап – авансово,  в размер на 40% от максималната одобрена със заповедта по чл. 39, ал. 1 сума и се извършва след започване на хормонална стимулация на пациентката, за което лечебното заведение представя:


 Според този текст (поне аз така разбирам) превеждат част от одобрената сума по сметката на ЛЕЧЕБНОТО ЗАВЕДЕНИЕ след започване на стимулацията, добре де питам аз, ако стимулацията е започнала това значи че вече си се "изръсила" с около 3000 лв., (поне моите лекарства са на тази стойност) защото за да започнат да те стимулират ти си отиваш с вече закупените стимуланти нали, те не ти ги осигуряват от лечебното заведение. За това не ми е много ясно защо тези 40 % се превеждат по сметката на лечебното заведение а не на този който ги е платил вече?!?!?! в случая ние? Някой има ли яснота по този въпрос, защото смятам да отправя питане към господата от Фонда, но ако някой вече е разучил нека каже за да не досаждам излишно. Благодаря и успех на всички!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #308 -: Март 01, 2009, 14:19:39 pm »
На мен не ми е съвсем ясно,
"Тубарен стерилитет при жената (МКБ-X: N97.1):

а) липса на маточни тръби двустранно (оперативно отстранени);"
това означава ли че само с отстранени, а не с прекъснати тръби може да се кандидатства! Предварително се извинявам за невежеството!

Целта винаги оправдава средствата:)!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #309 -: Март 01, 2009, 23:15:49 pm »
Здравейте на всички!
 На мен не ми е много ясна процедурата по финансирането. В чл.40, ал.2, т.1 пише: 

Плащането на дейностите по чл.25, ал. 1 и 2 се осъществява чрез банков превод в български лева по посочена банкова сметка от лечебното заведение на два етапа: авансово и отложено;
1. І етап – авансово,  в размер на 40% от максималната одобрена със заповедта по чл. 39, ал. 1 сума и се извършва след започване на хормонална стимулация на пациентката, за което лечебното заведение представя:


 Според този текст (поне аз така разбирам) превеждат част от одобрената сума по сметката на ЛЕЧЕБНОТО ЗАВЕДЕНИЕ след започване на стимулацията, добре де питам аз, ако стимулацията е започнала това значи че вече си се "изръсила" с около 3000 лв., (поне моите лекарства са на тази стойност) защото за да започнат да те стимулират ти си отиваш с вече закупените стимуланти нали, те не ти ги осигуряват от лечебното заведение. За това не ми е много ясно защо тези 40 % се превеждат по сметката на лечебното заведение а не на този който ги е платил вече?!?!?! в случая ние? Някой има ли яснота по този въпрос, защото смятам да отправя питане към господата от Фонда, но ако някой вече е разучил нека каже за да не досаждам излишно. Благодаря и успех на всички!

Ами аз смятам, че лечебните заведения ще разполагат с необходимите лекарства за стимулации и няма да се налага пациентките да си ги купуват предварително.Аз поне така си мисля.Нали за да си получат парите, клиниките ще предоставят и финансова документация за извършените процедури.Ако някой е по-запознат, нека сподели.То всъщност пак зависи колко пари ще бъдат отпуснати на всяка пациентка и какво точно ще покриват тези пари.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #310 -: Март 02, 2009, 09:59:10 am »
Здравейте на всички!
 На мен не ми е много ясна процедурата по финансирането. В чл.40, ал.2, т.1 пише: 

Плащането на дейностите по чл.25, ал. 1 и 2 се осъществява чрез банков превод в български лева по посочена банкова сметка от лечебното заведение на два етапа: авансово и отложено;
1. І етап – авансово,  в размер на 40% от максималната одобрена със заповедта по чл. 39, ал. 1 сума и се извършва след започване на хормонална стимулация на пациентката, за което лечебното заведение представя:


 Според този текст (поне аз така разбирам) превеждат част от одобрената сума по сметката на ЛЕЧЕБНОТО ЗАВЕДЕНИЕ след започване на стимулацията, добре де питам аз, ако стимулацията е започнала това значи че вече си се "изръсила" с около 3000 лв., (поне моите лекарства са на тази стойност) защото за да започнат да те стимулират ти си отиваш с вече закупените стимуланти нали, те не ти ги осигуряват от лечебното заведение. За това не ми е много ясно защо тези 40 % се превеждат по сметката на лечебното заведение а не на този който ги е платил вече?!?!?! в случая ние? Някой има ли яснота по този въпрос, защото смятам да отправя питане към господата от Фонда, но ако някой вече е разучил нека каже за да не досаждам излишно. Благодаря и успех на всички!

Ами аз смятам, че лечебните заведения ще разполагат с необходимите лекарства за стимулации и няма да се налага пациентките да си ги купуват предварително.Аз поне така си мисля.Нали за да си получат парите, клиниките ще предоставят и финансова документация за извършените процедури.Ако някой е по-запознат, нека сподели.То всъщност пак зависи колко пари ще бъдат отпуснати на всяка пациентка и какво точно ще покриват тези пари.

Да, всъщност и аз до такъв извод стигнах, което според мен означава че няма скоро да заработят нещата, явно тепърва ще се сключват договор с лечебните заведения, след това ще има някаква процедура точно кой ще ги снабдява с тези лекарства като се има предвид, че   с тези лекарства се спекулира много в нашите аптеки, знаете какви са цените в БГ и какви са в Турция или Румъния!!!, а освен това ако превеждат 40 % от максимум 5000 възможни лв., по цените на българския пазар означава че с тази сума ще се покрият само половината от необходимите стимуланти.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #311 -: Март 02, 2009, 11:25:43 am »
Момичета някой има ли представа кога ще излезе списъка с клиниките,които ще участват? :ask: 
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #312 -: Март 02, 2009, 15:55:32 pm »
На мен не ми е съвсем ясно,
"Тубарен стерилитет при жената (МКБ-X: N97.1):

а) липса на маточни тръби двустранно (оперативно отстранени);"
това означава ли че само с отстранени, а не с прекъснати тръби може да се кандидатства! Предварително се извинявам за невежеството!


Не само отстранени.А и запушени пак си е тубарен фактор.
Оперативно отстранени мисля че е записано дори като изключение за жени които примерно са със умишленно прекъснати по собственно желание един вид стерилизация.А в последствие премислили и пожелали дете.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #313 -: Март 02, 2009, 16:01:25 pm »
Здравейте на всички!
 На мен не ми е много ясна процедурата по финансирането. В чл.40, ал.2, т.1 пише: 

Плащането на дейностите по чл.25, ал. 1 и 2 се осъществява чрез банков превод в български лева по посочена банкова сметка от лечебното заведение на два етапа: авансово и отложено;
1. І етап – авансово,  в размер на 40% от максималната одобрена със заповедта по чл. 39, ал. 1 сума и се извършва след започване на хормонална стимулация на пациентката, за което лечебното заведение представя:


 Според този текст (поне аз така разбирам) превеждат част от одобрената сума по сметката на ЛЕЧЕБНОТО ЗАВЕДЕНИЕ след започване на стимулацията, добре де питам аз, ако стимулацията е започнала това значи че вече си се "изръсила" с около 3000 лв., (поне моите лекарства са на тази стойност) защото за да започнат да те стимулират ти си отиваш с вече закупените стимуланти нали, те не ти ги осигуряват от лечебното заведение. За това не ми е много ясно защо тези 40 % се превеждат по сметката на лечебното заведение а не на този който ги е платил вече?!?!?! в случая ние? Някой има ли яснота по този въпрос, защото смятам да отправя питане към господата от Фонда, но ако някой вече е разучил нека каже за да не досаждам излишно. Благодаря и успех на всички!

Ами аз смятам, че лечебните заведения ще разполагат с необходимите лекарства за стимулации и няма да се налага пациентките да си ги купуват предварително.Аз поне така си мисля.Нали за да си получат парите, клиниките ще предоставят и финансова документация за извършените процедури.Ако някой е по-запознат, нека сподели.То всъщност пак зависи колко пари ще бъдат отпуснати на всяка пациентка и какво точно ще покриват тези пари.

Да, всъщност и аз до такъв извод стигнах, което според мен означава че няма скоро да заработят нещата, явно тепърва ще се сключват договор с лечебните заведения, след това ще има някаква процедура точно кой ще ги снабдява с тези лекарства като се има предвид, че   с тези лекарства се спекулира много в нашите аптеки, знаете какви са цените в БГ и какви са в Турция или Румъния!!!, а освен това ако превеждат 40 % от максимум 5000 възможни лв., по цените на българския пазар означава че с тази сума ще се покрият само половината от необходимите стимуланти.
Аз пък предполагам че ще има нещо като търг-общественна поръчка за снабдител / най ниска цена на медикаментите.И нещата ще станат доста бързо.
Все пак дори и фонда да не покрива изцяло процедурата  е нещо на фона на досегашното нехайство от страна на държавата към безплодието.
Пожелавам успех на всички мили момичета от този форум.
« Последна редакция: Март 02, 2009, 16:04:38 pm от DESI2 »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #314 -: Март 02, 2009, 22:09:02 pm »
никой не ми отговори трябва ли да имаш платени здравни осигуровки :oops:
Предполагам е задължително.
Аз не съм убедена в това - никъде в правилника не се споменава, че ще се искат здавни осигуровки, пък и парите /до колкото аз знам не идват от здравната каса/..
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #315 -: Март 02, 2009, 22:23:37 pm »
"2. Етапна епикриза, в която задължително се отбелязва и липсата на контраиндикации съгласно Наредба  № 28 от 2007 г. за дейности по асистирана репродукция. " - моля ви обяснете ми каква е тази етапна епикриза, за наредбата ми е ясно - прочетох я, но горе пише "И липсата на... ", значи освен контраиндикациите съгласно Наредбата има и друго.. какво е  то?

И още нещо не ми е ясно - "(2) Медицинската документация се подготвя от лечебно заведение, получило разрешение за дейности по асистирана репродукция съгласно чл. 131, ал.1 от Закона за здравето." Примерно имам си 2 спермограми, отговарящи отвсякъде на изискванията и са необходимото и достатъчно условие да ме одобрят та въпроса ми е: трябва ли да ги занеса примерно в Малинов да ми ги "подготвят".. какво ще им подготвят!?!?? не разбирам?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #316 -: Март 03, 2009, 15:15:32 pm »


И още нещо не ми е ясно - "(2) Медицинската документация се подготвя от лечебно заведение, получило разрешение за дейности по асистирана репродукция съгласно чл. 131, ал.1 от Закона за здравето." Примерно имам си 2 спермограми, отговарящи отвсякъде на изискванията и са необходимото и достатъчно условие да ме одобрят та въпроса ми е: трябва ли да ги занеса примерно в Малинов да ми ги "подготвят".. какво ще им подготвят!?!?? не разбирам?
[/quote]
В клиниката по инвитро подготвят целият пакет от необходимият набор за кандидатстване който включва и двете спермограми който имате.Това е подготвянето.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #317 -: Март 03, 2009, 15:18:24 pm »
никой не ми отговори трябва ли да имаш платени здравни осигуровки :oops:
Предполагам е задължително.
Аз не съм убедена в това - никъде в правилника не се споменава, че ще се искат здавни осигуровки, пък и парите /до колкото аз знам не идват от здравната каса/..
А откъде смяташ че идва финансирането на фонда.Глявно от бюджета и приемат също частни дарения.
По въпроса с осигуровките предполагам че е достатъчно лицето да е с непрекъснати здравноосигурителни права.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #318 -: Март 03, 2009, 15:22:38 pm »
На мен пък не ми е чсно каво се има в предвид под запрещение :oops:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #319 -: Март 03, 2009, 17:05:07 pm »
никой не ми отговори трябва ли да имаш платени здравни осигуровки :oops:
Предполагам е задължително.
Аз не съм убедена в това - никъде в правилника не се споменава, че ще се искат здавни осигуровки, пък и парите /до колкото аз знам не идват от здравната каса/..
Но по голямата част от парите са от бюджета, така че нормално е да се подпомагат здравноосигурени лица.