0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Fraxiparin i asprin protect
« -: Януари 30, 2009, 09:09:47 am »
здравейте, имам  питане към вас, защото съм доста озадачена....
имам назначена терапия от д-р Тодорова и доц. Конова да съм на фраксипарин и аспирин по време на бременността, сега съм в 4м. и моя гинеколог прецени че не ми е нужен вече аспирин, да остана само на фраксипарин от 0,4мл, само като се наложело тогава пак щял да го включи....каза да следя кръвосъсирването вс месец и че през 3 седмици ще правим доплер, объркана съм, не знам дали трябва да спра аспирина (АФА и НК кл. са ми отрицателни, имам тромбофилия свързана с фолиевата киселина, поради което пия високи дози от 5мг и фактор V)... ще пиша и на доц. Конова, моля да ме съветвате!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #1 -: Януари 30, 2009, 09:20:30 am »
Най-добре се консултирай с Тодорова и Конова и след това реши какво да правиш! Упсех
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #2 -: Януари 30, 2009, 19:17:51 pm »
Щом терапията е назначена от д-р Тодорова и доц. Конова, редно е с тях да говориш...
И аз бях на същата терапия по време на бременността. Спрях рано Аспирина, но по преценка на доц. Конова /заради прокървяване от носа/.
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 19:20:45 pm от pgzenga »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #3 -: Януари 30, 2009, 20:11:19 pm »
Аз също бях на Аспирин и Фраксипарин. В 16 седмица Сигридов ме посъветва да спирам Аспирина, това беше и становището на Конова. Следях хемостазата всеки месец, доплера също. Изобщо много грамотно те следят си мисля аз. Аз съм с АФА.
Безпроблемни оставащи бременни месеци ти желая! :)
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 20:15:55 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #4 -: Януари 30, 2009, 21:22:24 pm »
Аз пих аспирина до самото секцио. Всичко си е строго индивидуално, ако имаш показания за спиране, ще ти го спрат, ако не - няма.
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2009, 00:46:42 am »
Фраксипаринът се резорбира по-бързо в организма и е по-лесен за менажиране. Аспиринът има по-дълъг срок на действие, може би затова ти предписват само Фракси. При равни други условия. Но както казва Еврото , следи хемостазата с лекуващите доктори.
Успех.
« Последна редакция: Февруари 01, 2009, 01:29:34 am от NDK »
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2009, 09:07:40 am »
в страхотна чуденка съм вече..говорих с д-р Тодорова тя ми казва да не го спирам, не ми вредял и да го пия с профилактична цел...вреди ли на бебето този аспирин протект от 100мг? Д-Р Тодорова твърви че не му вреди, а гинекологът ми д-р Сигридов ми казва че нямало нужда да тормозя бебето и с аспирин! Притеснявам се да не стане някакъв фал ако сега го спра и ако не вреди на бебето мисля да не го спирам :?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2009, 10:54:01 am »
Прочети колко много  са родили с аспирин и ще видиш, че нищо не вреди на бебето  и щом лекарите ти го казват значи е така и стига си се чудила :wink: :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2009, 11:51:32 am »
в страхотна чуденка съм вече..говорих с д-р Тодорова тя ми казва да не го спирам, не ми вредял и да го пия с профилактична цел...вреди ли на бебето този аспирин протект от 100мг? Д-Р Тодорова твърви че не му вреди, а гинекологът ми д-р Сигридов ми казва че нямало нужда да тормозя бебето и с аспирин! Притеснявам се да не стане някакъв фал ако сега го спра и ако не вреди на бебето мисля да не го спирам :?

Поли, слушай гинеколога си. Ти самата си вредиш, като държиш да ти се изписва терапия магна (от която вероятно нямаш нужда).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2009, 18:51:08 pm »
Имайки предвид какво е направил д-р Сигридов за мен, бих му се доверила на 100%!

lb2f
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2009, 11:08:11 am »
На мен д-р Сигридов ми обясни, че аспиринът спомага образуването на плацентата и след 15 седмица вече не е необходим, даже нещо повече, би могъл да навреди на бебето в по-късните седмици. Аз лично мисля да го спра в края на 15 седмица.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2009, 12:38:20 pm »
Поли, слушай гинеколога си. Ти самата си вредиш, като държиш да ти се изписва терапия магна (от която вероятно нямаш нужда).
Каква е тази терапия магна?
 Доц. Конова изписва аспирина до 7 дни преди термин.С какво би могъл аспирина да навреди на плода?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2009, 12:53:35 pm »
На мен д-р Сигридов ми обясни, че аспиринът спомага образуването на плацентата и след 15 седмица вече не е необходим, даже нещо повече, би могъл да навреди на бебето в по-късните седмици. Аз лично мисля да го спра в края на 15 седмица.
А ти с тромбофилия ли си имаш ли АФА или някакво друго заболяване свързано с тромбообразуване? :?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2009, 17:03:20 pm »
Не, аспиринът ми го назначи д-р Тодорова още преди икси процедурата. По заръка на д-р Стаменов го пих и след трансфера, всъщност още го пия.
Ако има някакви показания за конкретния случай сигурно е удачно да се пие до термин /лекарите си знаят/, но тъй като аз нямам АФА и тромбофилия, мисля да го спра.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2009, 14:10:38 pm »
 Grace , преди пункцията пила ли си аспирин или само след трансфера?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2009, 14:37:57 pm »
Започнах да го пия веднага след пункцията  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2009, 08:44:11 am »
 Разрешен ли е приема на Омега 3 , когато се поставя Фраксипарин? :ask:
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #17 -: Март 19, 2009, 17:06:06 pm »
Без проблем може да пиеш омега3.Аз съм като теб - вечер -фраксипарин,сутрин - омега3 плюс утрогестан,естрофем и преднизолон.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #18 -: Март 19, 2009, 17:10:39 pm »
  Когато трябва да се редуват един ден Аспирин и на другия Фраксипарин от кое се започва първо ?
 По кое време на деня се приемат в такъв случай?
 Ако Фраксито е сутрин , а Аспирина - вечер се получава един интервал от 36 часа , а нали Фраксипарина има действие 24 часа ?
 Утре ми е пункцията и най - вероятно от утре вечерта трябва да започна. :ask:
Мечка , Омегата от лекар ли ти е предписана?
« Последна редакция: Март 19, 2009, 17:12:52 pm от fatalwoman »
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #19 -: Март 19, 2009, 17:18:03 pm »
Фаталче,не трябва ли да почнеш да пиеш аспирин  след пункцията.Первият път пиех аспирин протект,но го почнах след пункцията,сега съм на фраксипарин и преднизолон ,но пак ги почнах 1 ден след пункцията.Питай твоя доктор откога да почнеш да ги пиеш,защото това са лекарства ,които разреждат кръвта и преди пункция не е ли опасно