0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #60 -: Август 24, 2009, 12:30:16 pm »
Кой показател е свързан с филиевата киселина?
Хетеро/хомозиготен носител по нормален/мутантен алел по МТХФР.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #61 -: Август 24, 2009, 12:45:13 pm »
Благодаря ти! Сега като погледнах и там съм с мутантен алел.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #62 -: Август 24, 2009, 13:28:03 pm »
 desihg ,  хетеро или хомозиготен носител по мутантен алел си?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #63 -: Август 24, 2009, 15:34:04 pm »
хетерозиготен по мутантен алел
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #64 -: Август 24, 2009, 15:38:48 pm »
хетерозиготен по мутантен алел
Имам същия резултат . Според доц. Конова при този резултат не е необходим по - голям като количество прием на фолиева киселина , но аз пия повече ...
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #65 -: Август 27, 2009, 11:12:31 am »



Момичета, на мен досега никой лекар не ми е казвал да правя тези кръвни изследвания. Аз съм всеки ден на фраксипарин 0.3 и аспирин. От Вас научих. Сега съм в 11 г.с. и тепърва ще ги пускам. Даже мисля да не чакам АГ-то /на която аз казах за тях/ , а да отида в някоя лаборатория.
Дано всичко да е наред. За сетен път се потвърждава, че НИЕ трябва да ровим, питаме и следим.




Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #66 -: Септември 02, 2009, 19:13:08 pm »
момичета, обръщам се към всички вас с имунологични и генетични проблеми - доверете се напълно на доц. Конова от Плевен, д-р Тодорова и добър специалист - гинеколог запознат с тези проблеми! Със следене, прегледи и изследвания аз успях да имам една нормална и безпроблемна бременност! Сега съм щастлива мама на момиченце!  :D
Когато се следят нещата, НЯМА ДА ИМАТЕ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ!  :D
УСПЕХ И СМЕЛО НАПРЕД :)
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #67 -: Септември 04, 2009, 22:27:34 pm »
Аз също подкрепям Джени да се доверите на тези лекарки, благодарение на тях имам най-прекрасното момченце на света :D.Успех на всички :wink:
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #68 -: Септември 23, 2009, 13:24:15 pm »
Момичета, колко време преди да забременеете пихте аспирин протект?
Аз съм с диагноза АФС (завишени антикардиолипинови антитела IgM) и доки ми каза преди месец да започвам да пия 1х1 аспирин протект и при положителен тест да редувам с фракси, и аз го пия ама тъй като незнам кога ще забременея, да не ми дойде в повече аспирина  :oops: :oops: :oops: извинете невежеството ми , ама наистина незнам...

Също пия 3х1 неофолик мета, а резултата за МТХФР ми е отрицателен  :?
Какво мислите вие? Не че се съмнявам в лекарката си, но просто искам мнения на момичета с такава диагноза.
Благодаря ви предварително  :thankyousign:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #69 -: Септември 23, 2009, 17:55:28 pm »
Момичета, колко време преди да забременеете пихте аспирин протект?
Аз съм с диагноза АФС (завишени антикардиолипинови антитела IgM) и доки ми каза преди месец да започвам да пия 1х1 аспирин протект и при положителен тест да редувам с фракси, и аз го пия ама тъй като незнам кога ще забременея, да не ми дойде в повече аспирина  :oops: :oops: :oops: извинете невежеството ми , ама наистина незнам...

Също пия 3х1 неофолик мета, а резултата за МТХФР ми е отрицателен  :?
Какво мислите вие? Не че се съмнявам в лекарката си, но просто искам мнения на момичета с такава диагноза.
Благодаря ви предварително  :thankyousign:

Пий си го, не ти пречи. (аспирина)
Аз го пиех месеци, а може и година, после в даден период не и така.

Ааа, и дано скоро започнеш да го редуваш с фраксипарина! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #70 -: Септември 23, 2009, 18:43:36 pm »
Благодаря, evro, продължавам тогава  :)
И дано скоро започна да го редувам с фракси  :wink:

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #71 -: Септември 26, 2009, 19:49:19 pm »
Момичета, колко време преди да забременеете пихте аспирин протект?
Аз съм с диагноза АФС (завишени антикардиолипинови антитела IgM) и доки ми каза преди месец да започвам да пия 1х1 аспирин протект и при положителен тест да редувам с фракси, и аз го пия ама тъй като незнам кога ще забременея, да не ми дойде в повече аспирина  :oops: :oops: :oops: извинете невежеството ми , ама наистина незнам...
Аз също съм с АФА. Конова ми каза да пия аспирина 4 месеца и два да почивам, в тази последователност да редувам до положителен тест и след това започвам да редувам с фракси.
Надявам се, че знаеш, че аспирина започва да се пие след като е минала овулацията.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #72 -: Септември 27, 2009, 12:35:50 pm »
Nataly* , благодаря ти, не го знаех това за аспирина  :( :oops:. Тъкмо вчера в мамата четох нещо подобно и мислих да питам тук дали е вярно, защото момичето цитираше д-р Конова.
Офффф, защо моята доки НЕ ми го каза това   :( , аз се чудя защо ову тестовете са ми отрицателни!!!

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #73 -: Октомври 01, 2009, 15:22:17 pm »
Nataly* , благодаря ти, не го знаех това за аспирина  :( :oops:. Тъкмо вчера в мамата четох нещо подобно и мислих да питам тук дали е вярно, защото момичето цитираше д-р Конова.
Офффф, защо моята доки НЕ ми го каза това   :( , аз се чудя защо ову тестовете са ми отрицателни!!!


Надеж тъкмо вчера коментирах това с моята доки, защото на мен д-р Тодорова ми го предписа след Ову, а моята доки каза да го пия всеки ден че нямало проблем.
Та и аз незнам как да го пия последно  :?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #74 -: Октомври 01, 2009, 23:17:20 pm »
Nataly* , благодаря ти, не го знаех това за аспирина  :( :oops:. Тъкмо вчера в мамата четох нещо подобно и мислих да питам тук дали е вярно, защото момичето цитираше д-р Конова.
Офффф, защо моята доки НЕ ми го каза това   :( , аз се чудя защо ову тестовете са ми отрицателни!!!


Ако са верни тестовете - не заради Аспирина са отрицателни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #75 -: Октомври 02, 2009, 12:41:52 pm »
Nataly* , благодаря ти, не го знаех това за аспирина  :( :oops:. Тъкмо вчера в мамата четох нещо подобно и мислих да питам тук дали е вярно, защото момичето цитираше д-р Конова.
Офффф, защо моята доки НЕ ми го каза това   :( , аз се чудя защо ову тестовете са ми отрицателни!!!


Ако са верни тестовете - не заради Аспирина са отрицателни.

Е, хубаво, ама като не съм 100% сигурна че тестовете са верни  :? .... Правих ги по всички правила ама знам ли :oops:
Евро, ти правеше ли пауза на аспирина преди Ову?

Криска, пиши какво си решила  :?

Нат, ти кога спираш аспирина, като ти свърши МЦ ли?
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 12:43:48 pm от Надеж »

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #76 -: Октомври 02, 2009, 20:15:00 pm »
Не, а тестове за толкова години съм правила много - но само един единствен беше категорично положителен, а на практика ановулаторен цикъл не е засичан на узи. Не им вярвам на тия тестове и това си е. А ако имаш хормонални проблеми или такива които да възпрепятстват овулацията е друго нещо - аз аспирина го нареждам на последно място за това.
Виж при процедура съм го спирала, с оглед на твърдението което и тебе те тормози, но за процедурите се избягва всичко излишно като медикаменти, а и след трансфера се започва Фраксито.
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 20:17:24 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #77 -: Октомври 02, 2009, 20:26:59 pm »
Благодаря, Евро, че сподели с мен  :)

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #78 -: Октомври 03, 2009, 14:09:45 pm »

Нат, ти кога спираш аспирина, като ти свърши МЦ ли?

Започвам аспирина на 17-18 ден от МЦ, защото съм с по-късна овулация. Пия го докато не ми дойде и го спирам на същият ден, в който това е станало( примерно 30-31 ден от МЦ).
Схемата по която го пия е 4 месеца го приемам в горе посочените срокове и два месеца почива. След това го започвам отново и така.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #79 -: Октомври 03, 2009, 18:14:13 pm »
Nat:hug2: разбирам схемата, благодаря ти че сподели ...
и моят цикъл е 30-31 ден, аз го спрях аспирина преди два дни, което ще рече 8 дни преди Ову, надявам се да нямам проблеми  :?