0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #100 -: Януари 18, 2010, 06:33:48 am »
Сега редувам фраксипарин с аспирин, може би на този вариант ще остана поне докато видя хематолога.


*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #101 -: Февруари 06, 2010, 11:14:10 am »
Здравейте,днес правих кръвен тест и е положителен.На 27 ден - 7,11.Имам предписан фраксипарин, но не знам веднага ли да почна да си го слагам или първо да се види сак.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #102 -: Февруари 06, 2010, 11:18:47 am »
Аз те съветвам веднага!
Нищо не губиш.
Печелиш по -добро кръвоснабдяване и др.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #103 -: Февруари 06, 2010, 12:39:42 pm »
Здравейте,днес правих кръвен тест и е положителен.На 27 ден - 7,11.Имам предписан фраксипарин, но не знам веднага ли да почна да си го слагам или първо да се види сак.

Веднага! На мен също ми е предписан веднага при положителен тест.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #104 -: Февруари 06, 2010, 13:20:08 pm »
Благодаря!
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #105 -: Февруари 06, 2010, 14:48:00 pm »
Аз започнах Фраксито веднага след трансфера-дори не трябваше да изчаквам до тест. Наистина не губиш нищо! Все още продължавам да съм на максималната терапия-аспирин и Фракси всеки ден. Малко кофти са сърбежите и синините, тъй като аз вече започнах да ги бия в краката, ама ще трябва и през това да минем :)
[/url]
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #106 -: Февруари 06, 2010, 17:15:15 pm »
desihg И аз започнах фраксито след положителен кръв тест-веднага.То точно това е и целта-възможно най-рано да се започне.Резултатът при мен сега е тримесечната ми дъщеричка :D Успех  и на теб.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #107 -: Февруари 06, 2010, 22:37:25 pm »
Вече си купих фраксипарин и утре сутрин ще отида да ми го бият.Дано този път всичко да е наред.Имам два спонтанни аборта 5-6 седмица и не ми се мисли, че всичко може да се повтори.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #108 -: Февруари 12, 2010, 09:40:45 am »
Момичета  ,фраксипарина задължително ли в един и същи час се поставя?



Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #109 -: Февруари 12, 2010, 11:22:30 am »
Да, по едно и също време се поставя.
Успех, nimika!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #110 -: Април 01, 2010, 13:54:36 pm »
Момичета здравейте!Какво мислите за тези резултати? На аспирин и фраксипарин  от 0.3 мл през ден, в 11 седмица съм..
Коагулационна активност в % 55.5 % ( 70-110 при неприемащи ин.антикоаг.) 5-15 при тер
 
 INR 1.15 ratio при терапия-2.0-5.0, непр. антикоаг. < 1.1
 
 Време на кървене 1'
 мин. 1 - 3
 
 Време на съсирване 4'
 мин. 3 - 6 
 
 Фибриноген 3.43
 g/l 2.0 - 4.5
 
 аРТТ (ККВ) 35.5
 сек. 24 - 38
 Токущо написах едно писмо на д-т Конова,надявам се да ми отговори в близко време :?
   

*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #111 -: Април 22, 2010, 21:43:29 pm »
Здравейте момичета !
За съжаление при мен има и друг проблем който не ми дава мира !
Преди да разбера че съм бременна имах проблем с белия дроб имам кървящи капиляри на единия бронх !Белодробния доктор ми беше изписал антибиотик ,но малко след това видях 2-те чертички и го спряхме ! Пуснахме генетични и се изолира генотип 4G/4G за PAI .Сега терапията започна с аспирин протект и капилярите пак започнаха да кървят !
Спряхме го и минахме на фраксипарин 0.3 ,но пак кървят Двамата доктори (белодробния и гинеколкога)решиха да спрем за 2 дена фраксито и малко да укрепим капилярите !
Аз обаче се притеснявам ако  после пак прокървят капилярите какво ще правим как ще се предпазим от евентуален риск от спонтанен аборт ? Направо съм в ужас и безумие  !
Моля ви някой ако има с подобен случай да сподели (незнам дали тук му е мястото да споделям това)
И още нещо да попитам на вашите изследвания пише ли нещо за риск в %
При мен пише следното  в коментара
Генотип 4G/4G за PAI се среща с висока честота(32%)при пациенти с обременена акушерска анамнеза особено при пациентки със спонтанни хабитуарални аборти .В контролната група (жени с минимум2 успешни раждания )честотата на 4G/4G е 17 %.
Това е в коментара а в резултатите пише само 4е се изолира този генотип ,но колко ... не пише
Стана много дълго съжалявам ,но съм много притеснена
[/url]
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #112 -: Юни 02, 2010, 16:09:53 pm »
Здравейте момичета! От днес започнах фраксипарина, изписан ми е през ден, като се редува с аспирин. По-нагоре прочетох, че фраксипарина се слага в един и същи час.
Чудя се аспирина и него ли в този час да го взимам? ( Досега го пиех вечер, а пък фр. го сложих днес сутринта.) Та малко ми се разминават сутрините и вечерите и се чудя какво да правя. :) Успех на всички!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #113 -: Юни 02, 2010, 16:35:30 pm »
Доктора ми каза да си бия фраксипарина между 18 часа и 20.
Хубаво е и аспирина вечер да го пиеш.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #114 -: Юни 02, 2010, 18:20:41 pm »
 В момента и Фраксипарина и Аспирина приемам сутрин между 7,30 и 8,00 часа.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #115 -: Юни 03, 2010, 08:01:25 am »
Здравейте момичета! От днес започнах фраксипарина, изписан ми е през ден, като се редува с аспирин. По-нагоре прочетох, че фраксипарина се слага в един и същи час.
Чудя се аспирина и него ли в този час да го взимам? ( Досега го пиех вечер, а пък фр. го сложих днес сутринта.) Та малко ми се разминават сутрините и вечерите и се чудя какво да правя. :) Успех на всички!
Здравей, на мен ми беше назначен фраксипарин сутрин /по едно и също време/, а на другия ден вечерта аспирин протект, т.е. редуваха се през ден.Но все пак питай гинеколога си, може пък при всеки според случая да има различно приложение на двата медикамента.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #116 -: Юли 22, 2010, 15:16:31 pm »
Момичета, някой има ли представа какво означава това, че ми е толкова високо протромбиновото време? А другият ми индекс(който не знам какъв е е нисък?
Ето резултатите:
Хематология
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод
ПКК               
     левкоцити    8.7     G/L  4.4 - 11.3   
     еритроцити    5.08     T/L  3.90 - 5.90   
     хемоглобин    149     g/L  120 - 160   
     хематокрит    42     L/L  35 - 47   
     ср. обем на еритроцитите    82.7     fl  78 - 96   
     ср. Hgb. съдърж. в еритр.    355     g/L  330 - 360   
     ср. Hgb. конц. в ер.    29.4     pg  28 - 33   
     тромбоцити    226     G/L  130 - 360   
 
Коагулация
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод
Протромбиново време+INR               
     Протромбиново време H  65     %  15 - 36   
     INR L  1.3       2 - 3.5   

 
aPTT   31.3     sec.   28 - 32.8   chronometric
 
Време кървене   3     min   1 - 5