0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #40 -: Май 15, 2009, 21:18:06 pm »
Аспирин протект ми предписваха още когато се лекувах в клиниката на Щерев. В повечето случаи от датата на овулация, до евентуален цикъл. Но често докторката ми казваше въобще да не го спирам и да си го пия постоянно. Аз го спирах около цикъл, защото правеше цикъла много обилен. Д-р Стаменов до сега аспирин не ми е предписвал.


*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #41 -: Май 16, 2009, 01:48:56 am »
Краси аз на първото Икси пиех аспирин,а на второто д-р Стаменов ми изписа фраксипарин.При Фаталчето бяха и двете.Явно при всеки е различно,но като гледам май повече се набляга на фраксипаринчето.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #42 -: Юни 16, 2009, 15:29:15 pm »
Вчера си пуснах някои изследвания за кръвосъсирването и ето резултатите:

   Време на кървене ми е 2 мин.  /реф.граници  от 2 - до 5/
            Време на съсирване ми е 5 мин.    /реф.граници  5-10/
            Протромбиново време 1 INR       реф.граници  0.8-1.3/терапевтични стойности=2-4/

Първите 2 виждам че са в нормата,но пък са на долна граница,но предполагам,че са добре,но последното не мога да го разбера дали ми е в нормата
Моля ви момичета,помагайте!На терапия съм с фраксипарин 0.3  и аспирин през ден!
   
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #43 -: Юни 16, 2009, 17:07:09 pm »
 svetla83_petrova , протромбиновият индекс също ти е в норма. Освен с този индекс, протромбиновото време се измерва  в секунди и в проценти. Тях не си ги написала, а може би ги нямаш и в резултатите.
Успех
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #44 -: Юни 16, 2009, 18:33:26 pm »
moni76,благодаря ти,а какво значи това дето е за протромбиновото време в скобите-терапевтични стойности=2-4 :ask:
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #45 -: Юни 17, 2009, 11:30:55 am »
svetla83_petrova, тези стойности от 2-4 се целят при други терапии. Аз също съм на фраксипарин 0,3 през ден  и следя коагулац. статус на 10 дни. Протромбиновото ми време варира от 1,04 до 1,1.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #46 -: Юни 17, 2009, 11:45:24 am »
Момичета,вчера след като си бих фраксипарина,вечерта напипах топче на мястото  където съм го била,тази сутрин го нямаше.Обаче някой може ли да сподели нещо по въпроса?
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #47 -: Юни 17, 2009, 13:31:58 pm »
нормално е да се надува мястото, където е бита инжекцията, няма никакъв проблем! :D
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #48 -: Юни 17, 2009, 15:46:51 pm »
an_manisto ,не се притеснявам и на мен ми излизат и то направо буци понякога.Мисля че е нормално!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #49 -: Юли 08, 2009, 14:02:46 pm »
До всички момичета на фраксипарин!!!

Ако вече сте видяли положителен тест,а фраксипарина ви е изписан от КОнова 0,3 през ден-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си пускайте целия пакет за коагулация поне 2 пъти в месеца.

Изследванията са следните:
 -време на кървене
 -време на съсирване
 -протромбиново време
 -Аptt
 -Inr
 -фибриноген
  -тромбоцити

На база на тези изследвания се коригира дозата на фраксипарина.
на мен Конова ми беше изписала Фраксипарин 0,3 през ден,но после благодарение на една златна лекарка,се наложи да бия 0,4 всеки ден,понякога стигах до 0,6,а понякога до 0,3. Една позната биеше 0,9-а и беше изписан 0,3 през ден.
 Това е изключително важно!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #50 -: Юли 09, 2009, 16:03:57 pm »
raia123 аз всеки месец ходя до Плевен и пускам тромбоцитно-левкоцитни агрегати,след което се консултирам с доц.Конова.До момента са в нормата и фраксипарина ми е през ден от 0.3,но се чудя дали при положение,че ги следя всеки месец е необходимо допълнително и тази коагулация :ask:
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #51 -: Юли 09, 2009, 23:30:12 pm »
На мен Конова също ме изписа всеки ден след не не след трансфера, а след еветуално ++ тест Фраксипарин 0,3 и аспирин протект. Иначе намам показания за това, имам обаче 3 миседа и може би затова.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #52 -: Юли 10, 2009, 23:36:08 pm »
Аз също съм на аспирин и фраксипарин всеки ден защото съм с две генни мутации в момента съм в 10 седмица , миналата седмица ходих до Плевени доц Конова ми пусна само тромбоцитно левкоцитни агрегати оказаха се повишени 4,51% като референтните за бременни са 2,17%- 3,16%, в препоръките ми е написала че оставам на същата доза фраксипарин 0,3 всеки ден , притеснява ме че не ми каза през колко време трябва да го правя това изследване и от него ли зависи увеличаването на дозата на фраксипарина, това изследване за коагулацията дали да него пусна другата седмица когато ходя на преглед в клиниката тук в София ще попитам док за всеки случай да не би да го забравят
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #53 -: Юли 11, 2009, 00:52:29 am »
Аз също съм на аспирин и фраксипарин всеки ден защото съм с две генни мутации в момента съм в 10 седмица , миналата седмица ходих до Плевени доц Конова ми пусна само тромбоцитно левкоцитни агрегати оказаха се повишени 4,51% като референтните за бременни са 2,17%- 3,16%, в препоръките ми е написала че оставам на същата доза фраксипарин 0,3 всеки ден , притеснява ме че не ми каза през колко време трябва да го правя това изследване и от него ли зависи увеличаването на дозата на фраксипарина, това изследване за коагулацията дали да него пусна другата седмица когато ходя на преглед в клиниката тук в София ще попитам док за всеки случай да не би да го забравят
Pla се правят всеки месец при бременност, за да следите стойностите.
Да. От него зависи количеството на фраксипарина, който трябва да биеш.
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #54 -: Юли 11, 2009, 11:35:01 am »
Благодаря  Натали
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #55 -: Юли 26, 2009, 00:26:52 am »
karrii, би ли споделила с какви мутации си? 
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #56 -: Август 03, 2009, 01:54:31 am »
На терапия съм с фраксипарин 0.3  и аспирин през ден!
Как правиш редуването? По кое време на деня вземаш аспирина и по кое Фраксито?
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #57 -: Август 03, 2009, 19:17:00 pm »
fatalwoman фраксипарина си го слагам сутрин като стана и гледам да съм закусвала,а на другия ден пия аспирин някъде следобяд,защото вечер ми е зле и ми се повръща и не мога да пия никакви лекарства.Не знам дали е правилно така :ask:
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #58 -: Август 14, 2009, 08:57:16 am »
Искам да ви попитам къде в София мога да пусна тромбоцитно левкоцитни агрегати че нямам възможност да ходя до Плевен този месец.
Миле аз съм с две мутации фактор V Leiden  и 4G \4G ,а също и този за неусвояването на фолиевата киселина
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #59 -: Август 24, 2009, 11:56:46 am »
Здравейте, аз също правих генетични в Плевен.Имам изследвани 4 показателя от тях само единия не е както трябва 4G / 4G.Кой показател е свързан с филиевата киселина?
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю