0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #80 -: Октомври 05, 2009, 15:25:49 pm »
Надеж аз в крайна сметка реших да го пия след като ову е минало
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #81 -: Октомври 05, 2009, 16:18:38 pm »
  Искам да попитам момичетата,които са на фраксипарин и аспирин през ден-в коя седмица от бременността ви казват да спирате аспирина и след като той се спре фраксипарина пак ли ви е през ден или вече става всеки ден до края?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #82 -: Октомври 05, 2009, 16:23:29 pm »
В 16-та спрях аспирина по препоръка на Д-р Сигридов и след консултация с Доц. Конова, а фраксито 7 дни преди термина (секцио). От раз спрях и двете.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #83 -: Октомври 05, 2009, 23:07:19 pm »
Аз бях на фраксипарин 0.3 и аспирин през ден. Докато лежах в МД-София ми казаха да спра аспирина при навършване на 36 г.с., а да продължа фраксипарина всеки ден до 2 дни преди насрочената дата на секциото. Консултирай се с твоите лекари кое кога да спреш, понякога е много индивидуално.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #84 -: Ноември 06, 2009, 16:48:54 pm »
Нещо ме чопли ,та да попитам...
Трансфера  ми беше на 02,11 - понеделник .
След  пункцията - на следващия ден имах фраксипарин 0,3.
Д-р Тодорова ми  бе предписала  фраксипарин *0,3  през ден  след трансфера,но  д-р Владимиров каза ,че няма нужда ,т.к. генетични ,имунологични и тромбофилия са ми наред.Имам Хашимото  и инс. резистентност .
Та си ме гложди едно  притеснение- като превантивна мярка -нужен ли или не фраксипарина?


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #85 -: Ноември 06, 2009, 22:29:12 pm »
Има клиники в Европа, а и не само които го изписват при всеки Ии витро опит, други пък не му обръщат внимание... Аз бих си го била.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #86 -: Ноември 07, 2009, 00:53:28 am »
Подкрепям Евро,ако не помогне,то поне не вреди.Бия си фраксипарин от първия ден след процедурата.
« Последна редакция: Ноември 07, 2009, 02:34:29 am от TINI78 »

*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #87 -: Ноември 07, 2009, 13:47:55 pm »
...защото на мен д-р Тодорова ми го предписа след Ову, а моята доки каза да го пия всеки ден че нямало проблем.
И на мен ми го предписаха всеки ден за 3 мес. :? Вече 2-ри месец така го пия,а като ви чета може да съм постъпила неправилно.Еххх ама и тия доктори,уж специалисти по стерилитет...А такава надежда възлагах на тази терапия. :balk_132:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #88 -: Ноември 07, 2009, 17:57:21 pm »
Подкрепям Евро,ако не помогне,то поне не вреди.Бия си фраксипарин от първия ден след процедурата.

Благодаря  за  отговорите.


МОЛЯ 3А МНЕНИЕ
« Отговор #89 -: Ноември 26, 2009, 14:37:00 pm »
Здравеите момичета, , има ли някоя от вас да е успяла бе3 никакви вливания а само с аспирин и Фрахипарин при NK клетки над 20%?. След вливане на интралипид преди месец NK клетки в момента  СD3-CD16+CD56 -25 %.
Ще бада само на Аспирин и клексан  и няма да вливам НИЩО. Какво е мнението ви?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ 3А МНЕНИЕ
« Отговор #90 -: Ноември 26, 2009, 14:40:47 pm »
След като е влян интралипида има действие до 3 месеца по думите на моята ендокриноложка.
Вливането можеш да си го направиш при + тест заедно с нова контрола на НК клетките.
Другото което знам е че ако нямаш вливане тогава дозата на аспирина и фраксипарина се променя.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #91 -: Ноември 26, 2009, 15:23:44 pm »
Здравейте,
Аз имам един страничен въпрос, но ме интересува, защото вече финансово изнемогвам. Та може ли Фраксипарина /който ще слагам до 9 мес/ да се изпише по здравна каса с рецептурна книжка. По принцип и преди ин витрото си имах проблеми с разширени вени, но не знам може ли да се поемме нещо от касата.....
Благодаря Ви предварително! :D


Re: МОЛЯ 3А МНЕНИЕ
« Отговор #92 -: Ноември 26, 2009, 16:15:43 pm »

Не zнам как деиства но стоиностите ми станаха 25 от 17 % , а би трябвало да намалят.Мисля ,че не сам единствената ,чела сам и от други момичета  да се увеличат вместо да налалеят Мисля да пробвам само с аспирин и клехан,от друга страна 25 % е доста 
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ 3А МНЕНИЕ
« Отговор #93 -: Ноември 26, 2009, 16:20:13 pm »

Не zнам как деиства но стоиностите ми станаха 25 от 17 % , а би трябвало да намалят.Мисля ,че не сам единствената ,чела сам и от други момичета  да се увеличат вместо да налалеят Мисля да пробвам само с аспирин и клехан,от друга страна 25 % е доста 

Най-добре е да се консултираш с лекаря ти!
А това че % покачил нищо не означава. След като е влят би трябвало всичко да е наред.
Говори с лекаря да смените интралипида с имуновенин.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #94 -: Ноември 27, 2009, 23:49:28 pm »
Здравейте,
Аз имам един страничен въпрос, но ме интересува, защото вече финансово изнемогвам. Та може ли Фраксипарина /който ще слагам до 9 мес/ да се изпише по здравна каса с рецептурна книжка. По принцип и преди ин витрото си имах проблеми с разширени вени, но не знам може ли да се поемме нещо от касата.....
Благодаря Ви предварително! :D
Здравей, Макси!
Аз също трябва да слагам до края фраксипарин 0.6. Порових се малко и видях, че касата поема 25% от стойността лекарството, но трябва да ти е изписано по едно от следните заболявания:
Флебит и тромбофлебит:
 - Флебит и тромбофлебит на повърхностни съдове на долните крайници
 код по МКБ - I80.0
 - Флебит и тромбофлебит на феморална вена
 код по МКБ - I80.1
 Флебит и тромбофлебит на дълбоки съдове на долните крайници
 код по МКБ - I80.2
Може да се изпише и при някои сърдечни болести.
Въпреки малката сума, която поема ЗК, все е някаква помощ.
Успех ти желая!
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #95 -: Декември 01, 2009, 13:21:18 pm »
Бременна съм и днес си взех изследванията и сега ми е доста напрегнато.
На Фраксипарин 0,3 съм през ден и аспирин протект всеки ден.
АРТТ е 27(28-32,8) под норма е
другите стойности от коагулацията са ок.
Не ми е ясно какво значи това.
Че трябва да увелича дозата или трябва да я намаля.
То е ясно че ще отида на лекар, но исках поне да знам какво значат тези стойности, разрежда се прекалено много кръвта или се разрежда недостатъчно?
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #96 -: Януари 17, 2010, 11:31:01 am »
В голяма дилема съм и моля за мнение. Знам, че ще кажете, че се изисква мнение от лекар, но ето какъв е случая:
От 18-та седмица на бременността съм на фраксипарин 0.3 през ден, в дните в които не слагам фраксипарин, на аспирин протект - това заради фактор V Laiden - хетерозиготен носител на мутацията. Това лечение ми предписа лекарката ми в Щерев, при посещението ми там през декември (не живея в БГ, но бях там за Коледа, и тя изрови това старо изследване, до тогава взимах аспирин протект на своя глава без да знам). Прибрах се тук в Щатите, видях се с лекарката си, казах й за изследването и назначеното лечение, и тя каза, че тук при хетерозиготните носители практикуват само аспирин протект и не бият инжекции, а на хомозиготните бият, и това би ми препоръчала (само аспирин). Предложи ми да се видя с хематолог тук и той да ми помогне да взема решение с кой от двата варианта да продължа. Проблемът е, че часът ми за хематолог е чак на 8-ми февруари, и до тогава не знам дали да продължа с инжекциите или само с аспирина. Имам чувството, че ми е много разредена кръвта в момента - раните ми зарастват много бавно, кървят, тече ми и кръв от носа от най-малкото разраняване. Сега съм в 22-ра седмица. Чудя се дали да мина само на аспирин докато се видя с хематолога. Моля ако някой има мнение по въпроса да пише.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #97 -: Януари 17, 2010, 14:52:28 pm »
Вр. на кървене, вр. на съсирване, протромбиновите, фибриноген, тромбоцити... как са ти?
Ако са ти ок, не виждам проблем да си го продължиш.
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 14:55:26 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #98 -: Януари 17, 2010, 21:08:01 pm »
Вр. на кървене, вр. на съсирване, протромбиновите, фибриноген, тромбоцити... как са ти?
Ако са ти ок, не виждам проблем да си го продължиш.

Там е работата, че тези изследвания ще ми ги пусне хематолога. Ако знаех какви са тези показатели, щах да имам и ясна картина за лечението, но засега съм на изчакване до 8-ми февруари и колкото и странно да звучи, до тогава явно аз сама трябва да взема решение как да продължа - всяка от двете гинеколожки знае за становището на другата, и ми казва аз да си реша кое лечение да прилагам докато се видя с хематолога.


*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #99 -: Януари 17, 2010, 23:17:04 pm »
Сега само на аспирин ли си или и на двете?На мен също ми беше доста рядка кръвта като пиех и двете,но останах само на фракси до края на бременността и показателите бяха в норма,бебка си беше добре.Аз бих останала само на фраксипарин ,може би през ден или всеки ден,не знам как са ти го изписали.