0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #20 -: Март 19, 2009, 17:37:24 pm »
  Точно така. Утре е пункцията и мисля , че трябва да започна от същата вечер.
 Ако започна вечерта с аспирин , вдругиден Фраксито кога да го бия - сутринта или вечерта ?
 Преди терапията ми беше Аспирин всеки ден -вечер, Фракси - през ден - сутрин.
Обаче сега , незная защо , доц. Конова реши да ги редувам като решим с док. от пункцията ли да започна или след трансфера.
 
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #21 -: Март 19, 2009, 17:49:20 pm »
Ми незнам да ти кажа ,аз вечер си го бия фраксипарина.При тебе много ударно,защо така
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #22 -: Март 21, 2009, 19:59:37 pm »
Ми незнам да ти кажа ,аз вечер си го бия фраксипарина.При тебе много ударно,защо така
Сега не ми се струва ударно. Дори леко се тревожа да не ми е слаба тази терапия - редуване на Аспирин и Фраксипарин 0,3. Имам PLA , мутация по МТХФР , анти - бета 2 гликопротеин от АФА.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #23 -: Март 21, 2009, 22:13:23 pm »
Ами Фаталче,незнам какво друго може да се добави,освен преднизолон като при мен,но това само док може да го каже.Бий инжекцийки,пий хапченца и резултата ще се появи с 2 чертички


                      :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #24 -: Май 12, 2009, 18:36:51 pm »
Момичета извинявам се за тъпия въпрос,но в други форуми четох ча аспирин протект подтиска овулацията.Това вярно ли е?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #25 -: Май 12, 2009, 19:07:10 pm »
Незнам къде си го чела това,но на нас ни го предписват по време на трансфера.Той предпазва от образуването на тромби в кръвоносните съдове.Спомага за по добро кръвообръщение.
Нека и другите се включат,но аз за първи път чувам такова нещо да подтиска овулацията.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #26 -: Май 12, 2009, 19:51:13 pm »
Въобще не съм чувала такова нещо и на мен ми го пяха изписали, заедно с флаксипарин като ги редувах през ден.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #27 -: Май 12, 2009, 20:32:00 pm »
И аз се учудих много,защото доц.Конова ми го беше изписала от 15 ден на МЦ преди да посетя ендокриноложката,но доктор Тодорова ми каза да го пия всеки ден преди бременност,а по време на бременност : фраксипарин и аспирин всеки ден,та и аз си мислех че едва ли ще го изписват ако подтиска овулацията,но ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #28 -: Май 13, 2009, 01:01:10 am »
 И аз съм чела , че аспирина приеман преди овулацията може да я подтисне. Този ефект се дължи на простангландините , които се съдържали в аспирина. Поличава се ЛУФ.
 И ето в тази статия се споменава за този проблем.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=1942530278&page=&view=&sb=
« Последна редакция: Май 13, 2009, 01:51:38 am от fatalwoman »
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #29 -: Май 13, 2009, 01:05:23 am »
 :balk_46: Фаталче :balk_46: отсрами ни,така де ,ние като не четем достатъчно.....
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #30 -: Май 13, 2009, 16:53:23 pm »
Момичета извинявам се за тъпия въпрос,но в други форуми четох ча аспирин протект подтиска овулацията.Това вярно ли е?
Точно така е, подтиска овулацията. Аз също приемам аспирин протект и фраксипарина трябва да го включа при положителен тест. Терапията ми е назначена от Конова. Аспирина е от 15 ден на МЦ, но когато аз и обясних, че моята овулация е по-късна 15-16 ден, тя каза след ову тогава, т.е. измества се от 18 ден(примерно), защото иначе няма ову. Тодорова го потвърди. Те го дават от 15 ден защото се приема, че редовният цикъл е 28 дневен и тогава ову-то е на 14 ден, та от следващият се започва аспирина.
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #31 -: Май 13, 2009, 20:37:56 pm »
Момичета извинявам се за тъпия въпрос,но в други форуми четох ча аспирин протект подтиска овулацията.Това вярно ли е?
Точно така е, подтиска овулацията. Аз също приемам аспирин протект и фраксипарина трябва да го включа при положителен тест. Терапията ми е назначена от Конова. Аспирина е от 15 ден на МЦ, но когато аз и обясних, че моята овулация е по-късна 15-16 ден, тя каза след ову тогава, т.е. измества се от 18 ден(примерно), защото иначе няма ову. Тодорова го потвърди. Те го дават от 15 ден защото се приема, че редовният цикъл е 28 дневен и тогава ову-то е на 14 ден, та от следващият се започва аспирина.
Е как така?На мен Конова ми беше казала след 15 ден,а Тодорова ми каза всеки ден,защо ще ми го предписва за всеки ден като се има в предвид че тя каза че тази терапия с нищо не може да попречи на бебеправенето.Какво да правя?Аз май ще започна да го пия от 15 ден,не всеки ден.Направо ми писна от тия доктори вече.Само пари и нерви и нищо друго,ама като им тегля по една .......... на всичките и няма да погледна хапчета вече,че аз утре като забременея и двете докторки имат различно мнение за фраксипарина аз кво ще правя?
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #32 -: Май 14, 2009, 01:17:25 am »
 Тодорова ми беше предиписала всеки ден да пия аспирин , но още на консултацията и казах , че по принцип ЛХ ми е ниско и имам късна овулация и тя се съгласи да го пия след 15 ден(или след като засека О).
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #33 -: Май 14, 2009, 22:58:58 pm »
Тодорова ми беше предиписала всеки ден да пия аспирин , но още на консултацията и казах , че по принцип ЛХ ми е ниско и имам късна овулация и тя се съгласи да го пия след 15 ден(или след като засека О).
И аз така мисля да направя,ще го пия след ову,но ми е много чудно защо никоя от докторките не ме предупреди че може да подтиска овулацията?Нали все пак за това съм била при тях,да си оправя проблемите и да забременея  :ask:
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #34 -: Май 15, 2009, 12:25:24 pm »
Момичета,
искам да ви питам къде си бите Фраксипарина ?
в упътването пише в корема само че вече почти не ми остана място което да не е боцкано там,гинеколожката ми каза че може в ръката,
Вие какво правите ?
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #35 -: Май 15, 2009, 13:54:23 pm »
Аз го биех в корема,но моята приятелка,която си го би да края на бременността и го поставяха в ръката,може и отстрани на ханша.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #36 -: Май 15, 2009, 14:46:34 pm »
И аз имам проблем с този фраксипарин,че като го бия в корема ми става синка колкото 1 лев и ме сърби ужасно.Опитах в ръката,но много  ме боля и ръката ми се поду-беше ужасно! :( Не знам какво да правя вече?!Само като дойде времето да си бия инжекцията и ми се плаче.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #37 -: Май 15, 2009, 16:01:32 pm »
Аз редувам корема и ръката,но по принцип може и в краката.

Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #38 -: Май 15, 2009, 17:06:01 pm »
Аз също бях чувала, че аспирин протект предотвратява овулация. Попитах доцентката в имунологичната лаборатория в Малинов (не й помня името) и тя ми каза точно обратното - не че се получава ЛУФ, а че при дълъг прием фоликулите започват да се пукат твърде рано - преди да е узряла яйцеклетката. И ми звучи логично, защото аз имам ЛУФ, и все ми предписват аспирин протект.
Интересно ми е защо аз от пункцията до тест имам предписана по една инжекция фраксипарин на ден, при положение че имунологичните ми си бяха в норма. Аспирин протект този път не ми предписаха.


Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #39 -: Май 15, 2009, 21:07:54 pm »
Краси , Фраксито често го предписват превантивно след трансфер. Не е задължително да имаш отклонения.
 Мнинието на тази имуноложка направо ме озадачи. Ти от кой  до кой ден по принцип пиеш аспирина?