0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Fraxiparin i asprin protect
« -: Януари 30, 2009, 09:09:47 am »
здравейте, имам  питане към вас, защото съм доста озадачена....
имам назначена терапия от д-р Тодорова и доц. Конова да съм на фраксипарин и аспирин по време на бременността, сега съм в 4м. и моя гинеколог прецени че не ми е нужен вече аспирин, да остана само на фраксипарин от 0,4мл, само като се наложело тогава пак щял да го включи....каза да следя кръвосъсирването вс месец и че през 3 седмици ще правим доплер, объркана съм, не знам дали трябва да спра аспирина (АФА и НК кл. са ми отрицателни, имам тромбофилия свързана с фолиевата киселина, поради което пия високи дози от 5мг и фактор V)... ще пиша и на доц. Конова, моля да ме съветвате!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #1 -: Януари 30, 2009, 09:20:30 am »
Най-добре се консултирай с Тодорова и Конова и след това реши какво да правиш! Упсех
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #2 -: Януари 30, 2009, 19:17:51 pm »
Щом терапията е назначена от д-р Тодорова и доц. Конова, редно е с тях да говориш...
И аз бях на същата терапия по време на бременността. Спрях рано Аспирина, но по преценка на доц. Конова /заради прокървяване от носа/.
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 19:20:45 pm от pgzenga »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #3 -: Януари 30, 2009, 20:11:19 pm »
Аз също бях на Аспирин и Фраксипарин. В 16 седмица Сигридов ме посъветва да спирам Аспирина, това беше и становището на Конова. Следях хемостазата всеки месец, доплера също. Изобщо много грамотно те следят си мисля аз. Аз съм с АФА.
Безпроблемни оставащи бременни месеци ти желая! :)
« Последна редакция: Януари 30, 2009, 20:15:55 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #4 -: Януари 30, 2009, 21:22:24 pm »
Аз пих аспирина до самото секцио. Всичко си е строго индивидуално, ако имаш показания за спиране, ще ти го спрат, ако не - няма.
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2009, 00:46:42 am »
Фраксипаринът се резорбира по-бързо в организма и е по-лесен за менажиране. Аспиринът има по-дълъг срок на действие, може би затова ти предписват само Фракси. При равни други условия. Но както казва Еврото , следи хемостазата с лекуващите доктори.
Успех.
« Последна редакция: Февруари 01, 2009, 01:29:34 am от NDK »
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2009, 09:07:40 am »
в страхотна чуденка съм вече..говорих с д-р Тодорова тя ми казва да не го спирам, не ми вредял и да го пия с профилактична цел...вреди ли на бебето този аспирин протект от 100мг? Д-Р Тодорова твърви че не му вреди, а гинекологът ми д-р Сигридов ми казва че нямало нужда да тормозя бебето и с аспирин! Притеснявам се да не стане някакъв фал ако сега го спра и ако не вреди на бебето мисля да не го спирам :?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2009, 10:54:01 am »
Прочети колко много  са родили с аспирин и ще видиш, че нищо не вреди на бебето  и щом лекарите ти го казват значи е така и стига си се чудила :wink: :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2009, 11:51:32 am »
в страхотна чуденка съм вече..говорих с д-р Тодорова тя ми казва да не го спирам, не ми вредял и да го пия с профилактична цел...вреди ли на бебето този аспирин протект от 100мг? Д-Р Тодорова твърви че не му вреди, а гинекологът ми д-р Сигридов ми казва че нямало нужда да тормозя бебето и с аспирин! Притеснявам се да не стане някакъв фал ако сега го спра и ако не вреди на бебето мисля да не го спирам :?

Поли, слушай гинеколога си. Ти самата си вредиш, като държиш да ти се изписва терапия магна (от която вероятно нямаш нужда).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2009, 18:51:08 pm »
Имайки предвид какво е направил д-р Сигридов за мен, бих му се доверила на 100%!

lb2f
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2009, 11:08:11 am »
На мен д-р Сигридов ми обясни, че аспиринът спомага образуването на плацентата и след 15 седмица вече не е необходим, даже нещо повече, би могъл да навреди на бебето в по-късните седмици. Аз лично мисля да го спра в края на 15 седмица.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2009, 12:38:20 pm »
Поли, слушай гинеколога си. Ти самата си вредиш, като държиш да ти се изписва терапия магна (от която вероятно нямаш нужда).
Каква е тази терапия магна?
 Доц. Конова изписва аспирина до 7 дни преди термин.С какво би могъл аспирина да навреди на плода?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2009, 12:53:35 pm »
На мен д-р Сигридов ми обясни, че аспиринът спомага образуването на плацентата и след 15 седмица вече не е необходим, даже нещо повече, би могъл да навреди на бебето в по-късните седмици. Аз лично мисля да го спра в края на 15 седмица.
А ти с тромбофилия ли си имаш ли АФА или някакво друго заболяване свързано с тромбообразуване? :?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2009, 17:03:20 pm »
Не, аспиринът ми го назначи д-р Тодорова още преди икси процедурата. По заръка на д-р Стаменов го пих и след трансфера, всъщност още го пия.
Ако има някакви показания за конкретния случай сигурно е удачно да се пие до термин /лекарите си знаят/, но тъй като аз нямам АФА и тромбофилия, мисля да го спра.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2009, 14:10:38 pm »
 Grace , преди пункцията пила ли си аспирин или само след трансфера?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2009, 14:37:57 pm »
Започнах да го пия веднага след пункцията  :)
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2009, 08:44:11 am »
 Разрешен ли е приема на Омега 3 , когато се поставя Фраксипарин? :ask:
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #17 -: Март 19, 2009, 17:06:06 pm »
Без проблем може да пиеш омега3.Аз съм като теб - вечер -фраксипарин,сутрин - омега3 плюс утрогестан,естрофем и преднизолон.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #18 -: Март 19, 2009, 17:10:39 pm »
  Когато трябва да се редуват един ден Аспирин и на другия Фраксипарин от кое се започва първо ?
 По кое време на деня се приемат в такъв случай?
 Ако Фраксито е сутрин , а Аспирина - вечер се получава един интервал от 36 часа , а нали Фраксипарина има действие 24 часа ?
 Утре ми е пункцията и най - вероятно от утре вечерта трябва да започна. :ask:
Мечка , Омегата от лекар ли ти е предписана?
« Последна редакция: Март 19, 2009, 17:12:52 pm от fatalwoman »
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #19 -: Март 19, 2009, 17:18:03 pm »
Фаталче,не трябва ли да почнеш да пиеш аспирин  след пункцията.Первият път пиех аспирин протект,но го почнах след пункцията,сега съм на фраксипарин и преднизолон ,но пак ги почнах 1 ден след пункцията.Питай твоя доктор откога да почнеш да ги пиеш,защото това са лекарства ,които разреждат кръвта и преди пункция не е ли опасно
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #20 -: Март 19, 2009, 17:37:24 pm »
  Точно така. Утре е пункцията и мисля , че трябва да започна от същата вечер.
 Ако започна вечерта с аспирин , вдругиден Фраксито кога да го бия - сутринта или вечерта ?
 Преди терапията ми беше Аспирин всеки ден -вечер, Фракси - през ден - сутрин.
Обаче сега , незная защо , доц. Конова реши да ги редувам като решим с док. от пункцията ли да започна или след трансфера.
 
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #21 -: Март 19, 2009, 17:49:20 pm »
Ми незнам да ти кажа ,аз вечер си го бия фраксипарина.При тебе много ударно,защо така
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #22 -: Март 21, 2009, 19:59:37 pm »
Ми незнам да ти кажа ,аз вечер си го бия фраксипарина.При тебе много ударно,защо така
Сега не ми се струва ударно. Дори леко се тревожа да не ми е слаба тази терапия - редуване на Аспирин и Фраксипарин 0,3. Имам PLA , мутация по МТХФР , анти - бета 2 гликопротеин от АФА.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #23 -: Март 21, 2009, 22:13:23 pm »
Ами Фаталче,незнам какво друго може да се добави,освен преднизолон като при мен,но това само док може да го каже.Бий инжекцийки,пий хапченца и резултата ще се появи с 2 чертички


                      :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #24 -: Май 12, 2009, 18:36:51 pm »
Момичета извинявам се за тъпия въпрос,но в други форуми четох ча аспирин протект подтиска овулацията.Това вярно ли е?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #25 -: Май 12, 2009, 19:07:10 pm »
Незнам къде си го чела това,но на нас ни го предписват по време на трансфера.Той предпазва от образуването на тромби в кръвоносните съдове.Спомага за по добро кръвообръщение.
Нека и другите се включат,но аз за първи път чувам такова нещо да подтиска овулацията.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #26 -: Май 12, 2009, 19:51:13 pm »
Въобще не съм чувала такова нещо и на мен ми го пяха изписали, заедно с флаксипарин като ги редувах през ден.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #27 -: Май 12, 2009, 20:32:00 pm »
И аз се учудих много,защото доц.Конова ми го беше изписала от 15 ден на МЦ преди да посетя ендокриноложката,но доктор Тодорова ми каза да го пия всеки ден преди бременност,а по време на бременност : фраксипарин и аспирин всеки ден,та и аз си мислех че едва ли ще го изписват ако подтиска овулацията,но ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #28 -: Май 13, 2009, 01:01:10 am »
 И аз съм чела , че аспирина приеман преди овулацията може да я подтисне. Този ефект се дължи на простангландините , които се съдържали в аспирина. Поличава се ЛУФ.
 И ето в тази статия се споменава за този проблем.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=1942530278&page=&view=&sb=
« Последна редакция: Май 13, 2009, 01:51:38 am от fatalwoman »
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #29 -: Май 13, 2009, 01:05:23 am »
 :balk_46: Фаталче :balk_46: отсрами ни,така де ,ние като не четем достатъчно.....
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #30 -: Май 13, 2009, 16:53:23 pm »
Момичета извинявам се за тъпия въпрос,но в други форуми четох ча аспирин протект подтиска овулацията.Това вярно ли е?
Точно така е, подтиска овулацията. Аз също приемам аспирин протект и фраксипарина трябва да го включа при положителен тест. Терапията ми е назначена от Конова. Аспирина е от 15 ден на МЦ, но когато аз и обясних, че моята овулация е по-късна 15-16 ден, тя каза след ову тогава, т.е. измества се от 18 ден(примерно), защото иначе няма ову. Тодорова го потвърди. Те го дават от 15 ден защото се приема, че редовният цикъл е 28 дневен и тогава ову-то е на 14 ден, та от следващият се започва аспирина.
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #31 -: Май 13, 2009, 20:37:56 pm »
Момичета извинявам се за тъпия въпрос,но в други форуми четох ча аспирин протект подтиска овулацията.Това вярно ли е?
Точно така е, подтиска овулацията. Аз също приемам аспирин протект и фраксипарина трябва да го включа при положителен тест. Терапията ми е назначена от Конова. Аспирина е от 15 ден на МЦ, но когато аз и обясних, че моята овулация е по-късна 15-16 ден, тя каза след ову тогава, т.е. измества се от 18 ден(примерно), защото иначе няма ову. Тодорова го потвърди. Те го дават от 15 ден защото се приема, че редовният цикъл е 28 дневен и тогава ову-то е на 14 ден, та от следващият се започва аспирина.
Е как така?На мен Конова ми беше казала след 15 ден,а Тодорова ми каза всеки ден,защо ще ми го предписва за всеки ден като се има в предвид че тя каза че тази терапия с нищо не може да попречи на бебеправенето.Какво да правя?Аз май ще започна да го пия от 15 ден,не всеки ден.Направо ми писна от тия доктори вече.Само пари и нерви и нищо друго,ама като им тегля по една .......... на всичките и няма да погледна хапчета вече,че аз утре като забременея и двете докторки имат различно мнение за фраксипарина аз кво ще правя?
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #32 -: Май 14, 2009, 01:17:25 am »
 Тодорова ми беше предиписала всеки ден да пия аспирин , но още на консултацията и казах , че по принцип ЛХ ми е ниско и имам късна овулация и тя се съгласи да го пия след 15 ден(или след като засека О).
*

    teoivo

  • **
  • 69
  • Само преживените неща са истински разбрани ....
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #33 -: Май 14, 2009, 22:58:58 pm »
Тодорова ми беше предиписала всеки ден да пия аспирин , но още на консултацията и казах , че по принцип ЛХ ми е ниско и имам късна овулация и тя се съгласи да го пия след 15 ден(или след като засека О).
И аз така мисля да направя,ще го пия след ову,но ми е много чудно защо никоя от докторките не ме предупреди че може да подтиска овулацията?Нали все пак за това съм била при тях,да си оправя проблемите и да забременея  :ask:
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #34 -: Май 15, 2009, 12:25:24 pm »
Момичета,
искам да ви питам къде си бите Фраксипарина ?
в упътването пише в корема само че вече почти не ми остана място което да не е боцкано там,гинеколожката ми каза че може в ръката,
Вие какво правите ?
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #35 -: Май 15, 2009, 13:54:23 pm »
Аз го биех в корема,но моята приятелка,която си го би да края на бременността и го поставяха в ръката,може и отстрани на ханша.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #36 -: Май 15, 2009, 14:46:34 pm »
И аз имам проблем с този фраксипарин,че като го бия в корема ми става синка колкото 1 лев и ме сърби ужасно.Опитах в ръката,но много  ме боля и ръката ми се поду-беше ужасно! :( Не знам какво да правя вече?!Само като дойде времето да си бия инжекцията и ми се плаче.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #37 -: Май 15, 2009, 16:01:32 pm »
Аз редувам корема и ръката,но по принцип може и в краката.

Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #38 -: Май 15, 2009, 17:06:01 pm »
Аз също бях чувала, че аспирин протект предотвратява овулация. Попитах доцентката в имунологичната лаборатория в Малинов (не й помня името) и тя ми каза точно обратното - не че се получава ЛУФ, а че при дълъг прием фоликулите започват да се пукат твърде рано - преди да е узряла яйцеклетката. И ми звучи логично, защото аз имам ЛУФ, и все ми предписват аспирин протект.
Интересно ми е защо аз от пункцията до тест имам предписана по една инжекция фраксипарин на ден, при положение че имунологичните ми си бяха в норма. Аспирин протект този път не ми предписаха.


Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #39 -: Май 15, 2009, 21:07:54 pm »
Краси , Фраксито често го предписват превантивно след трансфер. Не е задължително да имаш отклонения.
 Мнинието на тази имуноложка направо ме озадачи. Ти от кой  до кой ден по принцип пиеш аспирина?
 
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #40 -: Май 15, 2009, 21:18:06 pm »
Аспирин протект ми предписваха още когато се лекувах в клиниката на Щерев. В повечето случаи от датата на овулация, до евентуален цикъл. Но често докторката ми казваше въобще да не го спирам и да си го пия постоянно. Аз го спирах около цикъл, защото правеше цикъла много обилен. Д-р Стаменов до сега аспирин не ми е предписвал.


*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #41 -: Май 16, 2009, 01:48:56 am »
Краси аз на първото Икси пиех аспирин,а на второто д-р Стаменов ми изписа фраксипарин.При Фаталчето бяха и двете.Явно при всеки е различно,но като гледам май повече се набляга на фраксипаринчето.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #42 -: Юни 16, 2009, 15:29:15 pm »
Вчера си пуснах някои изследвания за кръвосъсирването и ето резултатите:

   Време на кървене ми е 2 мин.  /реф.граници  от 2 - до 5/
            Време на съсирване ми е 5 мин.    /реф.граници  5-10/
            Протромбиново време 1 INR       реф.граници  0.8-1.3/терапевтични стойности=2-4/

Първите 2 виждам че са в нормата,но пък са на долна граница,но предполагам,че са добре,но последното не мога да го разбера дали ми е в нормата
Моля ви момичета,помагайте!На терапия съм с фраксипарин 0.3  и аспирин през ден!
   
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #43 -: Юни 16, 2009, 17:07:09 pm »
 svetla83_petrova , протромбиновият индекс също ти е в норма. Освен с този индекс, протромбиновото време се измерва  в секунди и в проценти. Тях не си ги написала, а може би ги нямаш и в резултатите.
Успех
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #44 -: Юни 16, 2009, 18:33:26 pm »
moni76,благодаря ти,а какво значи това дето е за протромбиновото време в скобите-терапевтични стойности=2-4 :ask:
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #45 -: Юни 17, 2009, 11:30:55 am »
svetla83_petrova, тези стойности от 2-4 се целят при други терапии. Аз също съм на фраксипарин 0,3 през ден  и следя коагулац. статус на 10 дни. Протромбиновото ми време варира от 1,04 до 1,1.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #46 -: Юни 17, 2009, 11:45:24 am »
Момичета,вчера след като си бих фраксипарина,вечерта напипах топче на мястото  където съм го била,тази сутрин го нямаше.Обаче някой може ли да сподели нещо по въпроса?
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #47 -: Юни 17, 2009, 13:31:58 pm »
нормално е да се надува мястото, където е бита инжекцията, няма никакъв проблем! :D
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #48 -: Юни 17, 2009, 15:46:51 pm »
an_manisto ,не се притеснявам и на мен ми излизат и то направо буци понякога.Мисля че е нормално!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #49 -: Юли 08, 2009, 14:02:46 pm »
До всички момичета на фраксипарин!!!

Ако вече сте видяли положителен тест,а фраксипарина ви е изписан от КОнова 0,3 през ден-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си пускайте целия пакет за коагулация поне 2 пъти в месеца.

Изследванията са следните:
 -време на кървене
 -време на съсирване
 -протромбиново време
 -Аptt
 -Inr
 -фибриноген
  -тромбоцити

На база на тези изследвания се коригира дозата на фраксипарина.
на мен Конова ми беше изписала Фраксипарин 0,3 през ден,но после благодарение на една златна лекарка,се наложи да бия 0,4 всеки ден,понякога стигах до 0,6,а понякога до 0,3. Една позната биеше 0,9-а и беше изписан 0,3 през ден.
 Това е изключително важно!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #50 -: Юли 09, 2009, 16:03:57 pm »
raia123 аз всеки месец ходя до Плевен и пускам тромбоцитно-левкоцитни агрегати,след което се консултирам с доц.Конова.До момента са в нормата и фраксипарина ми е през ден от 0.3,но се чудя дали при положение,че ги следя всеки месец е необходимо допълнително и тази коагулация :ask:
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #51 -: Юли 09, 2009, 23:30:12 pm »
На мен Конова също ме изписа всеки ден след не не след трансфера, а след еветуално ++ тест Фраксипарин 0,3 и аспирин протект. Иначе намам показания за това, имам обаче 3 миседа и може би затова.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #52 -: Юли 10, 2009, 23:36:08 pm »
Аз също съм на аспирин и фраксипарин всеки ден защото съм с две генни мутации в момента съм в 10 седмица , миналата седмица ходих до Плевени доц Конова ми пусна само тромбоцитно левкоцитни агрегати оказаха се повишени 4,51% като референтните за бременни са 2,17%- 3,16%, в препоръките ми е написала че оставам на същата доза фраксипарин 0,3 всеки ден , притеснява ме че не ми каза през колко време трябва да го правя това изследване и от него ли зависи увеличаването на дозата на фраксипарина, това изследване за коагулацията дали да него пусна другата седмица когато ходя на преглед в клиниката тук в София ще попитам док за всеки случай да не би да го забравят
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #53 -: Юли 11, 2009, 00:52:29 am »
Аз също съм на аспирин и фраксипарин всеки ден защото съм с две генни мутации в момента съм в 10 седмица , миналата седмица ходих до Плевени доц Конова ми пусна само тромбоцитно левкоцитни агрегати оказаха се повишени 4,51% като референтните за бременни са 2,17%- 3,16%, в препоръките ми е написала че оставам на същата доза фраксипарин 0,3 всеки ден , притеснява ме че не ми каза през колко време трябва да го правя това изследване и от него ли зависи увеличаването на дозата на фраксипарина, това изследване за коагулацията дали да него пусна другата седмица когато ходя на преглед в клиниката тук в София ще попитам док за всеки случай да не би да го забравят
Pla се правят всеки месец при бременност, за да следите стойностите.
Да. От него зависи количеството на фраксипарина, който трябва да биеш.
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #54 -: Юли 11, 2009, 11:35:01 am »
Благодаря  Натали
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #55 -: Юли 26, 2009, 00:26:52 am »
karrii, би ли споделила с какви мутации си? 
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #56 -: Август 03, 2009, 01:54:31 am »
На терапия съм с фраксипарин 0.3  и аспирин през ден!
Как правиш редуването? По кое време на деня вземаш аспирина и по кое Фраксито?
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #57 -: Август 03, 2009, 19:17:00 pm »
fatalwoman фраксипарина си го слагам сутрин като стана и гледам да съм закусвала,а на другия ден пия аспирин някъде следобяд,защото вечер ми е зле и ми се повръща и не мога да пия никакви лекарства.Не знам дали е правилно така :ask:
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #58 -: Август 14, 2009, 08:57:16 am »
Искам да ви попитам къде в София мога да пусна тромбоцитно левкоцитни агрегати че нямам възможност да ходя до Плевен този месец.
Миле аз съм с две мутации фактор V Leiden  и 4G \4G ,а също и този за неусвояването на фолиевата киселина
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #59 -: Август 24, 2009, 11:56:46 am »
Здравейте, аз също правих генетични в Плевен.Имам изследвани 4 показателя от тях само единия не е както трябва 4G / 4G.Кой показател е свързан с филиевата киселина?
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #60 -: Август 24, 2009, 12:30:16 pm »
Кой показател е свързан с филиевата киселина?
Хетеро/хомозиготен носител по нормален/мутантен алел по МТХФР.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #61 -: Август 24, 2009, 12:45:13 pm »
Благодаря ти! Сега като погледнах и там съм с мутантен алел.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #62 -: Август 24, 2009, 13:28:03 pm »
 desihg ,  хетеро или хомозиготен носител по мутантен алел си?
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #63 -: Август 24, 2009, 15:34:04 pm »
хетерозиготен по мутантен алел
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #64 -: Август 24, 2009, 15:38:48 pm »
хетерозиготен по мутантен алел
Имам същия резултат . Според доц. Конова при този резултат не е необходим по - голям като количество прием на фолиева киселина , но аз пия повече ...
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #65 -: Август 27, 2009, 11:12:31 am »



Момичета, на мен досега никой лекар не ми е казвал да правя тези кръвни изследвания. Аз съм всеки ден на фраксипарин 0.3 и аспирин. От Вас научих. Сега съм в 11 г.с. и тепърва ще ги пускам. Даже мисля да не чакам АГ-то /на която аз казах за тях/ , а да отида в някоя лаборатория.
Дано всичко да е наред. За сетен път се потвърждава, че НИЕ трябва да ровим, питаме и следим.




Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #66 -: Септември 02, 2009, 19:13:08 pm »
момичета, обръщам се към всички вас с имунологични и генетични проблеми - доверете се напълно на доц. Конова от Плевен, д-р Тодорова и добър специалист - гинеколог запознат с тези проблеми! Със следене, прегледи и изследвания аз успях да имам една нормална и безпроблемна бременност! Сега съм щастлива мама на момиченце!  :D
Когато се следят нещата, НЯМА ДА ИМАТЕ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ!  :D
УСПЕХ И СМЕЛО НАПРЕД :)
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #67 -: Септември 04, 2009, 22:27:34 pm »
Аз също подкрепям Джени да се доверите на тези лекарки, благодарение на тях имам най-прекрасното момченце на света :D.Успех на всички :wink:
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #68 -: Септември 23, 2009, 13:24:15 pm »
Момичета, колко време преди да забременеете пихте аспирин протект?
Аз съм с диагноза АФС (завишени антикардиолипинови антитела IgM) и доки ми каза преди месец да започвам да пия 1х1 аспирин протект и при положителен тест да редувам с фракси, и аз го пия ама тъй като незнам кога ще забременея, да не ми дойде в повече аспирина  :oops: :oops: :oops: извинете невежеството ми , ама наистина незнам...

Също пия 3х1 неофолик мета, а резултата за МТХФР ми е отрицателен  :?
Какво мислите вие? Не че се съмнявам в лекарката си, но просто искам мнения на момичета с такава диагноза.
Благодаря ви предварително  :thankyousign:

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #69 -: Септември 23, 2009, 17:55:28 pm »
Момичета, колко време преди да забременеете пихте аспирин протект?
Аз съм с диагноза АФС (завишени антикардиолипинови антитела IgM) и доки ми каза преди месец да започвам да пия 1х1 аспирин протект и при положителен тест да редувам с фракси, и аз го пия ама тъй като незнам кога ще забременея, да не ми дойде в повече аспирина  :oops: :oops: :oops: извинете невежеството ми , ама наистина незнам...

Също пия 3х1 неофолик мета, а резултата за МТХФР ми е отрицателен  :?
Какво мислите вие? Не че се съмнявам в лекарката си, но просто искам мнения на момичета с такава диагноза.
Благодаря ви предварително  :thankyousign:

Пий си го, не ти пречи. (аспирина)
Аз го пиех месеци, а може и година, после в даден период не и така.

Ааа, и дано скоро започнеш да го редуваш с фраксипарина! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #70 -: Септември 23, 2009, 18:43:36 pm »
Благодаря, evro, продължавам тогава  :)
И дано скоро започна да го редувам с фракси  :wink:

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #71 -: Септември 26, 2009, 19:49:19 pm »
Момичета, колко време преди да забременеете пихте аспирин протект?
Аз съм с диагноза АФС (завишени антикардиолипинови антитела IgM) и доки ми каза преди месец да започвам да пия 1х1 аспирин протект и при положителен тест да редувам с фракси, и аз го пия ама тъй като незнам кога ще забременея, да не ми дойде в повече аспирина  :oops: :oops: :oops: извинете невежеството ми , ама наистина незнам...
Аз също съм с АФА. Конова ми каза да пия аспирина 4 месеца и два да почивам, в тази последователност да редувам до положителен тест и след това започвам да редувам с фракси.
Надявам се, че знаеш, че аспирина започва да се пие след като е минала овулацията.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #72 -: Септември 27, 2009, 12:35:50 pm »
Nataly* , благодаря ти, не го знаех това за аспирина  :( :oops:. Тъкмо вчера в мамата четох нещо подобно и мислих да питам тук дали е вярно, защото момичето цитираше д-р Конова.
Офффф, защо моята доки НЕ ми го каза това   :( , аз се чудя защо ову тестовете са ми отрицателни!!!

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #73 -: Октомври 01, 2009, 15:22:17 pm »
Nataly* , благодаря ти, не го знаех това за аспирина  :( :oops:. Тъкмо вчера в мамата четох нещо подобно и мислих да питам тук дали е вярно, защото момичето цитираше д-р Конова.
Офффф, защо моята доки НЕ ми го каза това   :( , аз се чудя защо ову тестовете са ми отрицателни!!!


Надеж тъкмо вчера коментирах това с моята доки, защото на мен д-р Тодорова ми го предписа след Ову, а моята доки каза да го пия всеки ден че нямало проблем.
Та и аз незнам как да го пия последно  :?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #74 -: Октомври 01, 2009, 23:17:20 pm »
Nataly* , благодаря ти, не го знаех това за аспирина  :( :oops:. Тъкмо вчера в мамата четох нещо подобно и мислих да питам тук дали е вярно, защото момичето цитираше д-р Конова.
Офффф, защо моята доки НЕ ми го каза това   :( , аз се чудя защо ову тестовете са ми отрицателни!!!


Ако са верни тестовете - не заради Аспирина са отрицателни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #75 -: Октомври 02, 2009, 12:41:52 pm »
Nataly* , благодаря ти, не го знаех това за аспирина  :( :oops:. Тъкмо вчера в мамата четох нещо подобно и мислих да питам тук дали е вярно, защото момичето цитираше д-р Конова.
Офффф, защо моята доки НЕ ми го каза това   :( , аз се чудя защо ову тестовете са ми отрицателни!!!


Ако са верни тестовете - не заради Аспирина са отрицателни.

Е, хубаво, ама като не съм 100% сигурна че тестовете са верни  :? .... Правих ги по всички правила ама знам ли :oops:
Евро, ти правеше ли пауза на аспирина преди Ову?

Криска, пиши какво си решила  :?

Нат, ти кога спираш аспирина, като ти свърши МЦ ли?
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 12:43:48 pm от Надеж »

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #76 -: Октомври 02, 2009, 20:15:00 pm »
Не, а тестове за толкова години съм правила много - но само един единствен беше категорично положителен, а на практика ановулаторен цикъл не е засичан на узи. Не им вярвам на тия тестове и това си е. А ако имаш хормонални проблеми или такива които да възпрепятстват овулацията е друго нещо - аз аспирина го нареждам на последно място за това.
Виж при процедура съм го спирала, с оглед на твърдението което и тебе те тормози, но за процедурите се избягва всичко излишно като медикаменти, а и след трансфера се започва Фраксито.
« Последна редакция: Октомври 02, 2009, 20:17:24 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #77 -: Октомври 02, 2009, 20:26:59 pm »
Благодаря, Евро, че сподели с мен  :)

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #78 -: Октомври 03, 2009, 14:09:45 pm »

Нат, ти кога спираш аспирина, като ти свърши МЦ ли?

Започвам аспирина на 17-18 ден от МЦ, защото съм с по-късна овулация. Пия го докато не ми дойде и го спирам на същият ден, в който това е станало( примерно 30-31 ден от МЦ).
Схемата по която го пия е 4 месеца го приемам в горе посочените срокове и два месеца почива. След това го започвам отново и така.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #79 -: Октомври 03, 2009, 18:14:13 pm »
Nat:hug2: разбирам схемата, благодаря ти че сподели ...
и моят цикъл е 30-31 ден, аз го спрях аспирина преди два дни, което ще рече 8 дни преди Ову, надявам се да нямам проблеми  :?

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #80 -: Октомври 05, 2009, 15:25:49 pm »
Надеж аз в крайна сметка реших да го пия след като ову е минало
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #81 -: Октомври 05, 2009, 16:18:38 pm »
  Искам да попитам момичетата,които са на фраксипарин и аспирин през ден-в коя седмица от бременността ви казват да спирате аспирина и след като той се спре фраксипарина пак ли ви е през ден или вече става всеки ден до края?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #82 -: Октомври 05, 2009, 16:23:29 pm »
В 16-та спрях аспирина по препоръка на Д-р Сигридов и след консултация с Доц. Конова, а фраксито 7 дни преди термина (секцио). От раз спрях и двете.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #83 -: Октомври 05, 2009, 23:07:19 pm »
Аз бях на фраксипарин 0.3 и аспирин през ден. Докато лежах в МД-София ми казаха да спра аспирина при навършване на 36 г.с., а да продължа фраксипарина всеки ден до 2 дни преди насрочената дата на секциото. Консултирай се с твоите лекари кое кога да спреш, понякога е много индивидуално.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #84 -: Ноември 06, 2009, 16:48:54 pm »
Нещо ме чопли ,та да попитам...
Трансфера  ми беше на 02,11 - понеделник .
След  пункцията - на следващия ден имах фраксипарин 0,3.
Д-р Тодорова ми  бе предписала  фраксипарин *0,3  през ден  след трансфера,но  д-р Владимиров каза ,че няма нужда ,т.к. генетични ,имунологични и тромбофилия са ми наред.Имам Хашимото  и инс. резистентност .
Та си ме гложди едно  притеснение- като превантивна мярка -нужен ли или не фраксипарина?


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #85 -: Ноември 06, 2009, 22:29:12 pm »
Има клиники в Европа, а и не само които го изписват при всеки Ии витро опит, други пък не му обръщат внимание... Аз бих си го била.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #86 -: Ноември 07, 2009, 00:53:28 am »
Подкрепям Евро,ако не помогне,то поне не вреди.Бия си фраксипарин от първия ден след процедурата.
« Последна редакция: Ноември 07, 2009, 02:34:29 am от TINI78 »

*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #87 -: Ноември 07, 2009, 13:47:55 pm »
...защото на мен д-р Тодорова ми го предписа след Ову, а моята доки каза да го пия всеки ден че нямало проблем.
И на мен ми го предписаха всеки ден за 3 мес. :? Вече 2-ри месец така го пия,а като ви чета може да съм постъпила неправилно.Еххх ама и тия доктори,уж специалисти по стерилитет...А такава надежда възлагах на тази терапия. :balk_132:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #88 -: Ноември 07, 2009, 17:57:21 pm »
Подкрепям Евро,ако не помогне,то поне не вреди.Бия си фраксипарин от първия ден след процедурата.

Благодаря  за  отговорите.


МОЛЯ 3А МНЕНИЕ
« Отговор #89 -: Ноември 26, 2009, 14:37:00 pm »
Здравеите момичета, , има ли някоя от вас да е успяла бе3 никакви вливания а само с аспирин и Фрахипарин при NK клетки над 20%?. След вливане на интралипид преди месец NK клетки в момента  СD3-CD16+CD56 -25 %.
Ще бада само на Аспирин и клексан  и няма да вливам НИЩО. Какво е мнението ви?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ 3А МНЕНИЕ
« Отговор #90 -: Ноември 26, 2009, 14:40:47 pm »
След като е влян интралипида има действие до 3 месеца по думите на моята ендокриноложка.
Вливането можеш да си го направиш при + тест заедно с нова контрола на НК клетките.
Другото което знам е че ако нямаш вливане тогава дозата на аспирина и фраксипарина се променя.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #91 -: Ноември 26, 2009, 15:23:44 pm »
Здравейте,
Аз имам един страничен въпрос, но ме интересува, защото вече финансово изнемогвам. Та може ли Фраксипарина /който ще слагам до 9 мес/ да се изпише по здравна каса с рецептурна книжка. По принцип и преди ин витрото си имах проблеми с разширени вени, но не знам може ли да се поемме нещо от касата.....
Благодаря Ви предварително! :D


Re: МОЛЯ 3А МНЕНИЕ
« Отговор #92 -: Ноември 26, 2009, 16:15:43 pm »

Не zнам как деиства но стоиностите ми станаха 25 от 17 % , а би трябвало да намалят.Мисля ,че не сам единствената ,чела сам и от други момичета  да се увеличат вместо да налалеят Мисля да пробвам само с аспирин и клехан,от друга страна 25 % е доста 
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ 3А МНЕНИЕ
« Отговор #93 -: Ноември 26, 2009, 16:20:13 pm »

Не zнам как деиства но стоиностите ми станаха 25 от 17 % , а би трябвало да намалят.Мисля ,че не сам единствената ,чела сам и от други момичета  да се увеличат вместо да налалеят Мисля да пробвам само с аспирин и клехан,от друга страна 25 % е доста 

Най-добре е да се консултираш с лекаря ти!
А това че % покачил нищо не означава. След като е влят би трябвало всичко да е наред.
Говори с лекаря да смените интралипида с имуновенин.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #94 -: Ноември 27, 2009, 23:49:28 pm »
Здравейте,
Аз имам един страничен въпрос, но ме интересува, защото вече финансово изнемогвам. Та може ли Фраксипарина /който ще слагам до 9 мес/ да се изпише по здравна каса с рецептурна книжка. По принцип и преди ин витрото си имах проблеми с разширени вени, но не знам може ли да се поемме нещо от касата.....
Благодаря Ви предварително! :D
Здравей, Макси!
Аз също трябва да слагам до края фраксипарин 0.6. Порових се малко и видях, че касата поема 25% от стойността лекарството, но трябва да ти е изписано по едно от следните заболявания:
Флебит и тромбофлебит:
 - Флебит и тромбофлебит на повърхностни съдове на долните крайници
 код по МКБ - I80.0
 - Флебит и тромбофлебит на феморална вена
 код по МКБ - I80.1
 Флебит и тромбофлебит на дълбоки съдове на долните крайници
 код по МКБ - I80.2
Може да се изпише и при някои сърдечни болести.
Въпреки малката сума, която поема ЗК, все е някаква помощ.
Успех ти желая!
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #95 -: Декември 01, 2009, 13:21:18 pm »
Бременна съм и днес си взех изследванията и сега ми е доста напрегнато.
На Фраксипарин 0,3 съм през ден и аспирин протект всеки ден.
АРТТ е 27(28-32,8) под норма е
другите стойности от коагулацията са ок.
Не ми е ясно какво значи това.
Че трябва да увелича дозата или трябва да я намаля.
То е ясно че ще отида на лекар, но исках поне да знам какво значат тези стойности, разрежда се прекалено много кръвта или се разрежда недостатъчно?
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #96 -: Януари 17, 2010, 11:31:01 am »
В голяма дилема съм и моля за мнение. Знам, че ще кажете, че се изисква мнение от лекар, но ето какъв е случая:
От 18-та седмица на бременността съм на фраксипарин 0.3 през ден, в дните в които не слагам фраксипарин, на аспирин протект - това заради фактор V Laiden - хетерозиготен носител на мутацията. Това лечение ми предписа лекарката ми в Щерев, при посещението ми там през декември (не живея в БГ, но бях там за Коледа, и тя изрови това старо изследване, до тогава взимах аспирин протект на своя глава без да знам). Прибрах се тук в Щатите, видях се с лекарката си, казах й за изследването и назначеното лечение, и тя каза, че тук при хетерозиготните носители практикуват само аспирин протект и не бият инжекции, а на хомозиготните бият, и това би ми препоръчала (само аспирин). Предложи ми да се видя с хематолог тук и той да ми помогне да взема решение с кой от двата варианта да продължа. Проблемът е, че часът ми за хематолог е чак на 8-ми февруари, и до тогава не знам дали да продължа с инжекциите или само с аспирина. Имам чувството, че ми е много разредена кръвта в момента - раните ми зарастват много бавно, кървят, тече ми и кръв от носа от най-малкото разраняване. Сега съм в 22-ра седмица. Чудя се дали да мина само на аспирин докато се видя с хематолога. Моля ако някой има мнение по въпроса да пише.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #97 -: Януари 17, 2010, 14:52:28 pm »
Вр. на кървене, вр. на съсирване, протромбиновите, фибриноген, тромбоцити... как са ти?
Ако са ти ок, не виждам проблем да си го продължиш.
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 14:55:26 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #98 -: Януари 17, 2010, 21:08:01 pm »
Вр. на кървене, вр. на съсирване, протромбиновите, фибриноген, тромбоцити... как са ти?
Ако са ти ок, не виждам проблем да си го продължиш.

Там е работата, че тези изследвания ще ми ги пусне хематолога. Ако знаех какви са тези показатели, щах да имам и ясна картина за лечението, но засега съм на изчакване до 8-ми февруари и колкото и странно да звучи, до тогава явно аз сама трябва да взема решение как да продължа - всяка от двете гинеколожки знае за становището на другата, и ми казва аз да си реша кое лечение да прилагам докато се видя с хематолога.


*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #99 -: Януари 17, 2010, 23:17:04 pm »
Сега само на аспирин ли си или и на двете?На мен също ми беше доста рядка кръвта като пиех и двете,но останах само на фракси до края на бременността и показателите бяха в норма,бебка си беше добре.Аз бих останала само на фраксипарин ,може би през ден или всеки ден,не знам как са ти го изписали.

Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #100 -: Януари 18, 2010, 06:33:48 am »
Сега редувам фраксипарин с аспирин, може би на този вариант ще остана поне докато видя хематолога.


*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #101 -: Февруари 06, 2010, 11:14:10 am »
Здравейте,днес правих кръвен тест и е положителен.На 27 ден - 7,11.Имам предписан фраксипарин, но не знам веднага ли да почна да си го слагам или първо да се види сак.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #102 -: Февруари 06, 2010, 11:18:47 am »
Аз те съветвам веднага!
Нищо не губиш.
Печелиш по -добро кръвоснабдяване и др.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #103 -: Февруари 06, 2010, 12:39:42 pm »
Здравейте,днес правих кръвен тест и е положителен.На 27 ден - 7,11.Имам предписан фраксипарин, но не знам веднага ли да почна да си го слагам или първо да се види сак.

Веднага! На мен също ми е предписан веднага при положителен тест.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #104 -: Февруари 06, 2010, 13:20:08 pm »
Благодаря!
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #105 -: Февруари 06, 2010, 14:48:00 pm »
Аз започнах Фраксито веднага след трансфера-дори не трябваше да изчаквам до тест. Наистина не губиш нищо! Все още продължавам да съм на максималната терапия-аспирин и Фракси всеки ден. Малко кофти са сърбежите и синините, тъй като аз вече започнах да ги бия в краката, ама ще трябва и през това да минем :)
[/url]
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #106 -: Февруари 06, 2010, 17:15:15 pm »
desihg И аз започнах фраксито след положителен кръв тест-веднага.То точно това е и целта-възможно най-рано да се започне.Резултатът при мен сега е тримесечната ми дъщеричка :D Успех  и на теб.
*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #107 -: Февруари 06, 2010, 22:37:25 pm »
Вече си купих фраксипарин и утре сутрин ще отида да ми го бият.Дано този път всичко да е наред.Имам два спонтанни аборта 5-6 седмица и не ми се мисли, че всичко може да се повтори.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #108 -: Февруари 12, 2010, 09:40:45 am »
Момичета  ,фраксипарина задължително ли в един и същи час се поставя?



Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #109 -: Февруари 12, 2010, 11:22:30 am »
Да, по едно и също време се поставя.
Успех, nimika!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #110 -: Април 01, 2010, 13:54:36 pm »
Момичета здравейте!Какво мислите за тези резултати? На аспирин и фраксипарин  от 0.3 мл през ден, в 11 седмица съм..
Коагулационна активност в % 55.5 % ( 70-110 при неприемащи ин.антикоаг.) 5-15 при тер
 
 INR 1.15 ratio при терапия-2.0-5.0, непр. антикоаг. < 1.1
 
 Време на кървене 1'
 мин. 1 - 3
 
 Време на съсирване 4'
 мин. 3 - 6 
 
 Фибриноген 3.43
 g/l 2.0 - 4.5
 
 аРТТ (ККВ) 35.5
 сек. 24 - 38
 Токущо написах едно писмо на д-т Конова,надявам се да ми отговори в близко време :?
   

*
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #111 -: Април 22, 2010, 21:43:29 pm »
Здравейте момичета !
За съжаление при мен има и друг проблем който не ми дава мира !
Преди да разбера че съм бременна имах проблем с белия дроб имам кървящи капиляри на единия бронх !Белодробния доктор ми беше изписал антибиотик ,но малко след това видях 2-те чертички и го спряхме ! Пуснахме генетични и се изолира генотип 4G/4G за PAI .Сега терапията започна с аспирин протект и капилярите пак започнаха да кървят !
Спряхме го и минахме на фраксипарин 0.3 ,но пак кървят Двамата доктори (белодробния и гинеколкога)решиха да спрем за 2 дена фраксито и малко да укрепим капилярите !
Аз обаче се притеснявам ако  после пак прокървят капилярите какво ще правим как ще се предпазим от евентуален риск от спонтанен аборт ? Направо съм в ужас и безумие  !
Моля ви някой ако има с подобен случай да сподели (незнам дали тук му е мястото да споделям това)
И още нещо да попитам на вашите изследвания пише ли нещо за риск в %
При мен пише следното  в коментара
Генотип 4G/4G за PAI се среща с висока честота(32%)при пациенти с обременена акушерска анамнеза особено при пациентки със спонтанни хабитуарални аборти .В контролната група (жени с минимум2 успешни раждания )честотата на 4G/4G е 17 %.
Това е в коментара а в резултатите пише само 4е се изолира този генотип ,но колко ... не пише
Стана много дълго съжалявам ,но съм много притеснена
[/url]
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #112 -: Юни 02, 2010, 16:09:53 pm »
Здравейте момичета! От днес започнах фраксипарина, изписан ми е през ден, като се редува с аспирин. По-нагоре прочетох, че фраксипарина се слага в един и същи час.
Чудя се аспирина и него ли в този час да го взимам? ( Досега го пиех вечер, а пък фр. го сложих днес сутринта.) Та малко ми се разминават сутрините и вечерите и се чудя какво да правя. :) Успех на всички!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #113 -: Юни 02, 2010, 16:35:30 pm »
Доктора ми каза да си бия фраксипарина между 18 часа и 20.
Хубаво е и аспирина вечер да го пиеш.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #114 -: Юни 02, 2010, 18:20:41 pm »
 В момента и Фраксипарина и Аспирина приемам сутрин между 7,30 и 8,00 часа.
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #115 -: Юни 03, 2010, 08:01:25 am »
Здравейте момичета! От днес започнах фраксипарина, изписан ми е през ден, като се редува с аспирин. По-нагоре прочетох, че фраксипарина се слага в един и същи час.
Чудя се аспирина и него ли в този час да го взимам? ( Досега го пиех вечер, а пък фр. го сложих днес сутринта.) Та малко ми се разминават сутрините и вечерите и се чудя какво да правя. :) Успех на всички!
Здравей, на мен ми беше назначен фраксипарин сутрин /по едно и също време/, а на другия ден вечерта аспирин протект, т.е. редуваха се през ден.Но все пак питай гинеколога си, може пък при всеки според случая да има различно приложение на двата медикамента.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Fraxiparin i asprin protect
« Отговор #116 -: Юли 22, 2010, 15:16:31 pm »
Момичета, някой има ли представа какво означава това, че ми е толкова високо протромбиновото време? А другият ми индекс(който не знам какъв е е нисък?
Ето резултатите:
Хематология
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод
ПКК               
     левкоцити    8.7     G/L  4.4 - 11.3   
     еритроцити    5.08     T/L  3.90 - 5.90   
     хемоглобин    149     g/L  120 - 160   
     хематокрит    42     L/L  35 - 47   
     ср. обем на еритроцитите    82.7     fl  78 - 96   
     ср. Hgb. съдърж. в еритр.    355     g/L  330 - 360   
     ср. Hgb. конц. в ер.    29.4     pg  28 - 33   
     тромбоцити    226     G/L  130 - 360   
 
Коагулация
Име на теста(изследване)   Резултат    Единици Референтна стойност Метод
Протромбиново време+INR               
     Протромбиново време H  65     %  15 - 36   
     INR L  1.3       2 - 3.5   

 
aPTT   31.3     sec.   28 - 32.8   chronometric
 
Време кървене   3     min   1 - 5