0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #80 -: Януари 22, 2009, 18:49:04 pm »
Мери и Вики,
в една капка Вигантол се съдържат 666 единици вит.Д, а дневните нужди на бебетат са около 500 единици. От друга страна, в АМ се съдържа достатъчно вит.Д. Ако бебето е само на АМ, не е нужно да се добавят капки. Ако е само на кърма - една капка е достатъчна.
Мен по едно време Джи Пи-то ме страсна, че Мишка имала рахит и рече давай по 4 капки Вигантол. И аз патката му с патка :oops: давах даже по 5, щото много се шашнах за детето, но само за 4-5 дни, докато дойде време да ходим на консулт. при частната педиатърка. Та, тя ме успокои, че няма никакъв рахит детето, просто си е недоносено и костите са има по-меки. Било си нормално за нейната коригирана възраст. Скара ми се жената, вика ще и увредиш бъбреците! :oops:
Нашенските педиатри много обичат да назначават вигантол ей тъй за има-няма. това е една от любимите теми на Бърди.
Мен чуденката ми е даи в млякото да го капвам или с лъжичка да го давам?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #81 -: Януари 22, 2009, 18:51:46 pm »
Милена, в лъжичка слагаш малко от млякото и капваш капката. Иначе в шишето се размива и не се знае колко ще изпие.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #82 -: Януари 22, 2009, 19:48:39 pm »
Вигантол и аз давах миналата зима по-една капка в началото.После и аз си направих същата сметка с единиците на вит.Д в АМ и го спрях.Ако питате педиатрите си те ще ви кажат да си го продължавате,да си купите още едно шише и т.н.,защото си карат по старому.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #83 -: Януари 22, 2009, 20:26:11 pm »
айде малко за разведряване, чисто нов бисер от Деси. Тя много обича да се къпе, но не и да й мием косата. Та аз казвам - хайде мамо, да се къпем и ще мием и косата, а тя - неее без косата, косата след 4-5 годинА ше я мием :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #84 -: Януари 22, 2009, 20:41:56 pm »
и аз със бисер- Стефания по цял ден гледа само как да си свали памперса, че имало "къв" по него  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #85 -: Януари 22, 2009, 20:55:57 pm »
ми заповядай след месец и 17 дни в Сз  8) и ще разбереш

ама ти внимавай, че аз ще дода...  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #86 -: Януари 22, 2009, 21:16:03 pm »
тъкмо ще те запозная с адашката ти- собственичката на Папа-то  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #87 -: Януари 22, 2009, 22:40:00 pm »
Благодаря за коментарите по моите въпроси.
Сигнусче, дай пак за този Момчилов - какъв е що е?
Уайт, значи Кацаров гледа и бебоци? Ние за мъжа ми не бяхме много доволни от него, в смисъл един ден има варикоцеле, един ден няма и така :lol: но поне дето викаш има уз в кабинета.
Тук в квартала този частния ми каза, че тия работи не се гледали на УЗ (кухи органи, плътни органи ...), вече и аз се чудя. Хубавото е, че работата не изисква спешност, та ще видя по-натам къде да отидем да го погледнат пак.
Сигнусче, кажи мила имаше ли нещо такова, че нелекувано хидроцеле като бебе може да доведе до мъжки фактор по-нататък?

За фонтанелата, тази доцентка в поликлиниката на педиатрията, дето заключи, че почти се е затворила, направо едва ли не ни се накара. И аз нищо не разбирах от фонтанели и зададох някой и друг тъп въпрос и тя ми отговори, че е по-добре да хване рахит, отколкото да му се затвори преждевременно фонтанелата, щото нямало накъде да расте главата, освен през шевовете, което не знам какво значи, ама ми прозвуча зле :lol: Засега не давам витамина. Доцентката всъщност каза да го спрем за 3 седмици и после да даваме по 1 капка, не по две.

Да ви се оплача, този Фризовом въобще не ни е спрял повръщането още. Според д-р Бърди и тук частия педиатър трябвало веднага да има ефект, до 2-3 дни, а въпросната доцентка каза 3 седмици. Д-р Бърди пък ми даде препоръка, която ми се струва твърде крайна, да опитам само с АМ два дни, да не кърмя, да видя спрял ли е да повръща, но на мен ми се струва, че ползата от кърменето превишава неудобството от повръщането, освен това си повръща еднакво когато е само с кърма, когато е хапнал смесено и когато е ял само АМ. Може би просто трябва да се въоръжа с търпение да го чакам да го израсте.
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #88 -: Януари 22, 2009, 23:14:37 pm »


За рефлукса пак са едни такива разнопосочни мненията :lol: Голям купон била педиатрията :?


Ели, на каква основа е поставена диагнозата ГЕР? мноооого е трудно да се постави такава на бебетата, да знаеш, Всички бебета почти повръщат, ако е заради повръщането При Дара също имаше съмнение за такъв.

Ще видиш как  до 2-3 месеца всичко ще изчезне.
Много се шашкаш. Точно като мен :D :D :D.
След половин година ще се учудваш сама на себе си, шщо ли?..... :D А  следващия кръщелник няма да се радва на такава загриженост :D :D :D

Не се притеснявай, всичко, което се случва с Марти, се случкаше и с Дара, случва се и с всички другите бебета.
Целувки

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #89 -: Януари 22, 2009, 23:38:10 pm »
Фреши, не знам дали влияе, аз лично бързах да проверя за крипторхизъм и асансьорни, защото там срока е до 2 годишна възраст да се оправят. За хидроцелето просто го следим. То било много малко де и доктора се надява да се оправи от само себе си.
Д-р Момчилов е детски уролог в Пирогов, препоръчаха го майки от мамата, които са имали проблем със крипторхизъм и асансьорни тестиси. Нали знаеш, че на тази тема съм чувствителна, защото точно такъв беше нашият проблем и се наложи ИКСИ. Ходила съм при него и при доц. Огнян Бранков също в Пирогов. Ще ти дам координати на лични като разровя тефтера.
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 23:39:53 pm от cygnus »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #90 -: Януари 23, 2009, 00:11:42 am »
Ще ти дам координати на лични като разровя тефтера.

:flower:Сигниусче, ако може и на мен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #91 -: Януари 23, 2009, 00:32:36 am »
Имате лично съобщение :) И двете.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #92 -: Януари 23, 2009, 08:13:30 am »
Имате лично съобщение :) И двете.

Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #93 -: Януари 23, 2009, 09:39:51 am »
Мари пз, благодаря ти за отговора. :)

Цитат
... че е по-добре да хване рахит, отколкото да му се затвори преждевременно фонтанелата, щото нямало накъде да расте главата, освен през шевовете

Ясно, разбрах. Черепът има нещо като шевове, виждала съм, но ми е трудно да го обясня.
Значи, нямя как да съм се родила директно със затворена фонтанела, щото все пак главата ми е порастнала. :lol:
Между другото, току-що "прегледах" Мишка - фонтанелата е почти, но не напълно затворена. (колкото молив)

Цитат
Може би просто трябва да се въоръжа с търпение да го чакам да го израсте.
Фреши, може би - да. Ако това ще те успокои, Михаела също имаше един период с повръщания - всеки ден по 2 пъти. И аз се бях шашнала доста, поразрових се из мрежата, изчетох доста статии и се стигнах до извода, че при нас не е ГЕР, а нещо, което е период, който ще отмине. Това каза и педиатърката. Каза, че сериозно ще е, ако повръща след всяко хранене.
Четох и в темата на Бърди, какво ти предлага той.
Дано по-бързо отмине всичко!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #94 -: Януари 23, 2009, 11:25:21 am »
Бени и Миленка, диагнозата я постави детски гастроентеролог в поликлиниката към педиатрията, доцентка някаква, но го прегледа само със слушалка :? Мартинчо повръща по няколко пъти след всяко хранене, много рядко пропуска :lol: Засега, каза доцентката, физиологичен рефлукс. Знам, че много бебета повръщат и даже нямаше да ми прави много впечатление, ако нямах някои притеснения с наддаването.
Не се шашкам много, нали е човек, ако се наложи, ще му се помогне и ще се оправи :D Както казват, проблемът с повръщането е повече социален, с прането :lol:
Трябва все пак да внимавам да не стане някое възпаление на хранопровода.
Миленка, както писах, д-р Бърди ми даде малко крайна препоръка, да спра да кърмя за два дни да видя ще спре ли да повръща, но на мен ми се струва доста крайно, пък и нали сега го гледам, че повръща както след кърмене, така и след АМ.

Сигнусче, ние за тестисчетата нямаме притеснение, още на УЗ преди раждането ги видяха, че са слезнали и сега ги гледаха и са ок, даже си се вижда, остава това хидроцеле да го видим. Дано при вас и при нас се оправи спонтанно :D
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 11:27:16 am от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #95 -: Януари 23, 2009, 14:14:47 pm »
Здравейте и от мен, в каря на работната седмица.
Много здраве на дечицата и на семействата ви.

Да споделя, че прочетох тука някои теми, в които се споменава колко полезни са Омега 3 и днес понеже все още понякога давам на Криси купени пюрета, та взех на Хип един спагети с моцарела и гледам, че имат специално етикетче, на което е отбелязано, че това пюре е обогатено с Омега 3  :lol: Модерно е очевидно.
Спомням си, че първото издание на NG на български беше посветено на дълголетието и там са първенци японците от някой си остров /и не само те, де/, благодарение на рибите и храната, която консумират, богата на Омега 3. 
Да похваля едно издание "Златното пате", мама купила на Криси книжка със седем приказки,а илюстрациите са превъзходни. Наистина приказни, много приятни, като от едно време, а не модернистичните. Дебела корица, вътре луксозни страници. Малко е скъпичка, 20 лв., но наистина си заслужава и е чуден подарък и за дечица, които започват да се учат да четат, както и за по-малки да гледат картинките.

Поздрави на всички.
 :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #96 -: Януари 23, 2009, 14:29:38 pm »
Нинче, ти да не се върна на работа?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #97 -: Януари 23, 2009, 14:38:49 pm »
Не, jam, не съм се върнала. Ходих даже преди два месеца да говоря за отлагане и слава Богу моята шефка откликна, за което съм много благодарна. Връщам се чак август, когато Криси ще е на 2 год. и ще е човек. Много щеше да ми е мъчно да тръгна сега и съчувствам искрено на майките, които се налага по-рано да тръгнат на работа.
Изключителен жест направиха от работата ми, за което съм им много благодарна.
Освен това ми пуснаха натрупалата се отпуска, та три месеца си взимам цяла заплата, че бях пред фалит.

Като съм тръгнала с чаршафите - да се похваля. Имам нов компютър и вече мога да публикувам от раз в Зачатие, че беше мъъъъъъка. Бийста правилно каза, че при мен е проблема.

И от ПАП 3 А, минах на ПАП 1 след лечение и т. нар. обгаряне на раничка на шийката на матката.
После преминах и през кръв в урината и болки в бъбреците. Стерилната е ОК, само в обикновената имам 5,6 левкоцити. Някой знае ли това извън норма ли е? Че консултацията ми с уролог е другата седмица.
А, имам и белтък все още, другите са ОК.

Дето вика баба ми - като закачлив трън съм за всякакви болежки  :lol: :lol: :lol: Ама съм като куче, търпя и карам напред.

Затова винаги здраве пожелавам на всички.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #98 -: Януари 23, 2009, 14:53:42 pm »
Нина, ако не се лъжа над 10 беше извън норма.

Фреш, моято госпо`ица повръщаше на всяко ядене почти без икзлючение и даже и по няколко пъти между храненията. Спря да повръща като започна да стои седнала и да се "самоорига", иначе както и да съм я въртяла това чудо не го постигах. Не съм я мъчила с несукане, адаптирани млека и прочие. Разликата е че тя въпреки повръщането си наддаваше. Повръщаше пента около една чаена до една супена лъжица. И какви са ти конкретните притеснения с наддаването?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #99 -: Януари 23, 2009, 14:54:52 pm »
Нинче, дай Боже все добри новини.
Хора, забравила съм се направо- бели мастни точици по нослето признак на притопляне ли са
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит