0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #100 -: Януари 23, 2009, 14:57:13 pm »
Нинче, дай Боже все добри новини.
Хора, забравила съм се направо- бели мастни точици по нослето признак на притопляне ли са


Мини, мисля, че не, израстват се. Кристина никога не е претопляна, малко морж  :oops: идва, но като новородена имаше, по-късно изчезнаха.

Здраве на мъниците  :D

Мерси, Василена.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #101 -: Януари 23, 2009, 15:14:08 pm »
Нина, радвам се за добрите новини при теб :wink:
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #102 -: Януари 23, 2009, 15:16:44 pm »
Мини, тези мастни точици са по нататъчните пори на детето. Не се пипат и не се стискат. От претопляне са ситни и обикновено мястото е зачервено.
Тони имаше няколко и с времето изчезнаха.

Нина все така с хубави новини да се хвалиш. За 5-6 левкоцита в урината мисля е нормално, но не и белтъка.

Аз все още немога да се похваля, освен че си смених интернет доставчика най накрая.
Наред е компа... да видим него кога.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #103 -: Януари 23, 2009, 15:31:35 pm »
Нинче, дай Боже все добри новини.
Хора, забравила съм се направо- бели мастни точици по нослето признак на притопляне ли са


Да това е от порите ,заЩото сега са запушени(при малките бебенца) ,при нас отминаха оконЧателно към 5-6 ти месец ,както е казала пердето не се  пипат и не стискат... 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #104 -: Януари 23, 2009, 15:56:03 pm »
Здравейте,
по повод вигантола - и докато бяхме изцяло на кърма и сега - давам рядко, педиатърката като пита по колко и аз отговарям по 3 капки (че нали така ни е препоръчала) и тя доволно установява че благодарение на това фонтанелката се затваряла чудесно :wink:
И сега да си кажа какво ме мъчи напоследък, Габи като спинка и си подгъва ушенцата и те все повече щръкват, (баща и каза, че щяла да бъде принцесата на елфите) та молим за съвет какво мога да направя по въпроса. Слагам ленти от известно време, но без особен успех, щото тя като врътне два пъти главата и лентата е паднала на очите :?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #105 -: Януари 23, 2009, 16:02:12 pm »
Хора, забравила съм се направо- бели мастни точици по нослето признак на притопляне ли са

не са и не пипай. всички бебета имат такива, ще минат сами.
от претопляне се получават червени пъпчици, обикновено по вратлето, там, където се поти и е покрито с дрехи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #106 -: Януари 23, 2009, 16:05:13 pm »
абе те от предоплянето не са и пъпчици толкова, а малки червени петънца, ама много.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #107 -: Януари 23, 2009, 16:27:21 pm »
тенкю, Стефания нямаше май, тя си е беличко и не си спомням да е имала
ама Песийо от тъмната боя и си има бая точици, по бузките вече минаха, сега останаха по нослето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #108 -: Януари 23, 2009, 16:34:31 pm »
Нинко  :balk_5: здрава да си, жива да си, хвали се!
Кой има рожден ден, ем се хвали, ем  :kaos7:черпи!

А днес е ден за черпене - Фонд си имаме!
Така се радвам, че място не мога да си намеря.
Да се изгладят детайлите и да започва да работи.
Да се народят много бебета, да се пълни с нови майки тая тема!

Ама и аз как наричам  :oops:, кат същинска орисница :lol:, ама ха дано и yahoo_17КЪСМЕТ!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #109 -: Януари 23, 2009, 16:40:33 pm »
Мини, не се притеснявай за точиците, на мен в родилното ми обясниха че е от досега на кожата с кислорода. До 40-то ше се изчистят. Мойте имаха на нослетата.
Нашите болести проддължават. Днес с Криси бягах по болниците, че беше със съмнение за пневмония. Слава богу, снимката е чиста, но сменяме антибиотика и 2 дни ще дием Урбазон мускулно, че много зле положението с детенце. Що рев изревах докато излезе снимката, че не ни мърдаше болницата. Те и при това положение искаха да ни приемат, обаче аз отказах, дани ми е болен още, пък и няма кой да ми го гледа, а и се кърмим още.... е, оплаках се. Дано вие нямате такива оплаквания, че лошо.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #110 -: Януари 23, 2009, 17:10:36 pm »
Привет на големия и на малкия народ в темичката!!!

Ние позачезнахме малко, но имахме разни емоции...Имахме си две седмици гостенка, която дойде болна, кихаше и подсмърчаше първата седмица, но към втората се оправи и си тръгна здрава. След нея почнахме ние един по един същата процедура, та до вчера почти. Затова май поговорката гласи, че "Риба и гости на третия ден почват да се вмирисват..."!  :D Да не си помислите сега, че не съм гостоприемна... :D
Ще наваксам с темите и новините и ще се включа следващата седмица и с някой коментар даже!  :D Няма значение дали искате, или не!  :D

Нинка, все положителни изследвания да имаш!

За храненето само да вметна, че никога досега не съм мерила грамажа, понеже се кърмим, и то направо от гърдите. Ядем колкото и когато поискаме! Няма оплакване досега от тази методология.  :D

Приятни почивни дни пожелаваме!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #111 -: Януари 23, 2009, 17:48:27 pm »
Нинче, радвам е за добрите новини  :D Все поводи за хвалба да имаш!
Мими, да се оправят юнаците! Като чуя болница и лошо ми става, представям си как ти се е свило сърчицето  :(
Мини, не е до боята  :balk_600: Жорката ми е бял кат сирене, пък беше с доста такива пъпчици. Теди си има една боя, ама пъпки нямаше.
Покрай това с боята се присетих за един бисер на моята баба (76 годишна)  :D Гледа децата и компетентно заключва:  "Танче, от различни бащи са! Виж Теди е мургава, пък Жорко какъв е беличък."  :lol:

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #112 -: Януари 23, 2009, 18:04:33 pm »
Мими, представям си, дано се разминете само с тази терапия. Стискай зъби, дано скоро сте здрави. Знам, тежко е!  :? :(

Нинка, радвам се за теб. Да си ни жива и здрава!  :D

Мишанке, а ти нареждай, бива те в тези неща.  :wink:

Джази, то това твоето, като виц... :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #113 -: Януари 23, 2009, 18:13:46 pm »
Мини,те вече са ти казали,ама и аз да си кажа  :)- Мики така се роди, с такива бели точици и известно време си ги имаше(не помня точно кога изчезнаха).

Мими,дано да се оправят твоите дечица,че е много тежко и за тях и за вас да ги гледате болнички.

Нина,радвам се за добрите резултати при теб.Това ме подсеща,че и аз трябва да отида на профилактичен преглед.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #114 -: Януари 23, 2009, 18:16:45 pm »
Ние от снощи си открихме крачетата. Ако знаете само колко са сладки палците  :lol:.
Така си ги смуче детето, че ми иде да му ги изям  :lol:.
И ние се родихме с такива точици. Изчезнаха някъде към края на третия месец.
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 18:18:22 pm от Abloy »

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #115 -: Януари 23, 2009, 21:04:48 pm »
... Разликата е че тя въпреки повръщането си наддаваше. Повръщаше пента около една чаена до една супена лъжица. И какви са ти конкретните притеснения с наддаването?

Васи, Мартата повръща понякога петна с радиус 10 см. А бе уж наддава, ама дето научих лафа от Джам - недонаддава :lol: За месец към 650-700 грама някъде, има няма. Като цяло се роди големичък, 3650 и 52 см, а сега на два месеца и половина зорлем го докара до 5 кг. Иначе на дължина как дърпа, не е истина, първия месец 6см, сега е поне 62см. Някои дрехи му ги купувам директно 9-12месеца :lol: въобще с дрехите голям смях, щото на дължинка му опъват, в диаметър му зеят :lol:
Благодаря ти, Бени!







*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #116 -: Януари 24, 2009, 07:28:57 am »
Аз малко се позатрих, но вече съм тук.

Сватя, честит ти Пап1! Все такъв да е.

Мими, да оздравявате бързо!

За белите пъпчици - не се пипат! Аз от една некадърна акушерка си имам белег, защото ми стиснала още в родилния дом една такава "пъпка".

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #117 -: Януари 24, 2009, 07:49:36 am »
За белите пъпчици - не се пипат! Аз от една некадърна акушерка си имам белег, защото ми стиснала още в родилния дом една такава "пъпка".

8O Никакви пъпки не се стискат на бебета. И акушерките трябва да го знаят. Ама кво ли се учудвам, като знам какви съвети получавах от тях...

lb2f
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #118 -: Януари 24, 2009, 08:42:22 am »
Мими :hug2:  да оздравяват юнаците и да се успокойш, много ти се събра!

Ще наваксам с темите и новините и ще се включа следващата седмица и с някой коментар даже!  :D Няма значение дали искате, или не!  :D

:lol:Искаме, искаме!

Днес му правихме прощапулник и ще става певец,футболист и зъболекар. :D

Зори 8), как съм пропуснала!
Браво на  :PЖори!Има данни и за трите професии!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #119 -: Януари 24, 2009, 09:15:03 am »
Абе, Фреши, хубаво си наддава, я го остави на мира човека  :D
Ти какво искаш от него и на ширина ли да ги изпълни тея за 9-12

Мими, да се оправяте бързо!