0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« -: Януари 19, 2009, 08:09:21 am »
Я кое време станало, а си нямаме темичка.
Нека е успешна, здрава и весела :D

Аз вече мързелувам в къщи, можете спокойно да ми завиждате :wink:
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #1 -: Януари 19, 2009, 08:26:35 am »
Хубава, весела седмичка и от мен! Да са здрави и засмяни всички дечица!
Стефи и аз така тази сутрин :D

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #2 -: Януари 19, 2009, 08:54:02 am »
Весела седмица и от нас :D
Дано се постопли, да има повече разходки.
Здраве за всички :)

Стефи, работещите да ти завиждат :wink: :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #3 -: Януари 19, 2009, 09:33:24 am »
:hello:Здрава и весела седмица от нас!

Аз моря един бърз вирус от събота следобед, и няма да му се дам!
"Танцуващото дупе" щъка ли, щъка.
Кога проходи, кога се качи на дивана, бръкна във всички саксии и те така  :lol:
До вчера лазеше, сега хоп малко ходещо човече!

Стефи :bighug: мързелувай си, а пък дано е заразителна :wink: причината!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #4 -: Януари 19, 2009, 10:20:03 am »
Здрава и успешна седмица и от нас.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #5 -: Януари 19, 2009, 10:24:01 am »
Добра седмица и от нас с Мишка! :)

Стефи, почивай сега, че скоро пак ще си "на въртележката". :)

Фиа, много неприятна работа. :( Стискам палци, каквото и да решиш. Посъветвай се с добър ортопед. Мисля, че си в София, нали? С теб съм! :) И аз съм чупила лакетна става, но тогава бях на 10 :wink: Бях 20 дни със шина и готово. Трудно ще ти е и с детето. УСПЕХ!

Мишанта,
оздравявай, не му се давай на вируса. :wink:


Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #6 -: Януари 19, 2009, 10:51:51 am »
Я кое време станало, а си нямаме темичка.
Нека е успешна, здрава и весела :D

Аз вече мързелувам в къщи, можете спокойно да ми завиждате :wink:
Ха така, Стефи, аз имам да избутвам тая и  другата :lol:
У нас половината са болни - кашлящи баба, дядо и внуче :?, което няма да ходи на ясла тая седмица, както се очертава.

Спорна и здрава да е за всички седмицата!
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #7 -: Януари 19, 2009, 11:18:28 am »
Ха здравейте и от бронхитното цигане :lol:
Днес съм на тръстиката, уви неоздравяла.... ама няма как. Лошото е, че се изморявам много бързо - тюююююю не е за вярване, гадна болест
В очакване ....
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #8 -: Януари 19, 2009, 11:26:26 am »
фанке, не си прави шега, пиеш ли си АБ-то? :x
това с изморяването нали знаеш на какво е симптом...
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #9 -: Януари 19, 2009, 11:35:33 am »
Слънчева и усмихната седмица и от мен  :D
Моите деца вече са здравички, дано да ни подмине грипа.
Всички болни да оздравяват бързо.
Мише, нацелувай го танцуващото дупе  :D

lb2f
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #10 -: Януари 19, 2009, 11:44:59 am »
Всички болни майки, татковци и дечица да оздравяват, здравите да си останат здрави! :D

Аз нямам много време за нета все още (явно лоша организация :lol:), та отвреме навреме малко попрочитам, но да пиша три реда, да знаете, че съм с вас :D

Мартинчо явно има рефлукс, водихме го на гастроентеролог най-сетне, прегледът беше със слушалка и на око :lol: но ни дадоха АР мляко, което започнах да давам, така и така дохранвах с АМ. Да сме чакали резултат след три седмицчи :? :lol: Накога повръща повече, някога по-малко, не е на фонтан, но все съм недоволна как наддава. Пред педиатърът се издокара 5 кг, а 10 дни след прегледа още не ги е достигнал вкъщи :lol: хитрец :lol: та според педиатърът си наддавал, ама аз като гледам за месец е качил има няма 700 грама. Иначе е преобладаващо спокоен и весел :D

Да ви питам още нещо, дайте препоръки за някакви биберони-залъгалки, няколко авент и нук заминаха в кофата - като ги мия, влиза сапунена вода вътре и това никак не ми хареса :x :lol: един на чико засега сякаш не пуска вода, но пък е много мъничък и нещо не му харесва толкова.
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #11 -: Януари 19, 2009, 11:49:58 am »
И от нас весела седмичка !
И една почерпка -вчера имах рожден ден!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #12 -: Януари 19, 2009, 12:21:34 pm »
Фреши, има го това явление при залъгалките и не знам дали има модел, при който да не влиза сапун. аз просто пълнех бибата с вода и изцеждах многократно.
а Мартинчо хич не наддава зле, да ти кажа - 700 грама си е много добро наддаване.

в тази връзка се сетих за един неологизъм, изкован от педиатрите, който бях чела в някакъв списък с бисери - "детето видимо недонаддава на тегло".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #13 -: Януари 19, 2009, 12:23:11 pm »
Вики, :D
ЧРД на патерица! Да си жива и здрава! Много късмет и поводи за усмивки!


Фреши,
според мен добре си наддава детето. :) 700г си е идеално наддаване! :) И 500 да бяха пак не е зле. Да не сме максималисти! Не всяко бебе наддава по кило на месец, а и не е нужно. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #14 -: Януари 19, 2009, 12:38:02 pm »
весела седмица на всички!
Да оздравяват болничките!

Вики,честит празник!

Мише,целувки на ходещото човече!Правихте ли прощапулник вече.
Ние ще правим в сряда,дано Жори не се изложи,че не ходи много.Той се пуска и много бърза,но и лошо залита.
Мами,имаме един спор с татито.Аз несмея да пусна Жори да си ходи спокойно и само седя плътно зад него в бойна готовност да го хвана.А залитне,сърцето ми спира.Според таткото,трябва да го оставя да падне няколко пъти и да се научи как се пада.Той изобщо няма чувство за самосъхранение и не се предпазва по никакъв начин.Страх ме е да не си удари лошо главата.
Ето и нашите първи стъпки :http://jorigree.multiply.com/video/item/38/38

Фреши,добре си наддава детето!
<br />
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #15 -: Януари 19, 2009, 12:42:16 pm »
Честито на всички празнуващи!

Пия аз АБ. На какво е симптом изморяването - аз вече съм парцал в 12 и 30 на обяд :(
В очакване ....
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #16 -: Януари 19, 2009, 12:52:24 pm »
...
в тази връзка се сетих за един неологизъм, изкован от педиатрите, който бях чела в някакъв списък с бисери - "детето видимо недонаддава на тегло".

 :lol:Недонаддава, именно :lol: по моя преценка. Успокоихте ме значи. Доцентката (гастроентеролога) каза, че имал подкожна редукция на тъкан, ако запомних правилно. Вече сме на два месеца и половина, а още не можем да станем 5 кг, при положение, че се роди 3650.
Въпросната доцентка щеше да ме изяде, като й казах, че сутрин изсуква по 200мл - било като за деветмесечно бебе, да съм го махала от гърдата по-рано. Пък навсякъде пише, че то детето си знаело колко да изяде. Спестих й, че понякога изсуква и по 260мл. Трябвало 120, макс 130мл да изяжда. Добре де, ама как да му направя необходимите мл за деня, 1/6 от теглото, дори да яде 6 пъти пак не излиза математиката. Също много ми се кара, че яде по 5 пъти на ден, ама не мога и не мога да сместя 6 хранения.
Според вас в грешка ли съм, като не мога да спазя тези препоръки на доцентката, да не яде повече от 130мл и да яде 6 пъти?
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #17 -: Януари 19, 2009, 13:15:43 pm »
Фреши,
при кърмените бебета те сами си регулират количеството на приетата храна. Аз специална съм привърженик на храненето на поискване. Остави човечето да суче колкото и когато си иска. :) И спри с тая математика. :wink: При нас не се получи съвсем така, защото имаше период, в който хранех с изцедена кърма, а не от гърда. Само не разбирам, ако кърмиш хот гърда, как точно разбираш колко мл е изсукал Мартинчо? Да не си си монтирала нещо? :lol:

Фуси,
скорошно възстановяване на теб!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #18 -: Януари 19, 2009, 13:46:28 pm »
Зори, много е сладък ходещия човек :lol:
Фреши, Деси на 2 м., ядеше по 6-7 пъти и винаги изсукваше различно. Така че зарежи я педиатърката, ако изсукава по 130-150 за 5 храненеия това си е малко, така че човека си знае най-добре. Веднъж по-малко, веднъж повече, спокойно :D
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #19 -: Януари 19, 2009, 14:22:37 pm »
Фреши, доцентката да си гледа работата. Както Бърди казва, това да не е казарма. Ние снощи сме ставали от 2.30 до 7.00 6 пъти и всеки път сукахме като за сефте. Ама зная, че това е временно - заради грипа и зъбите. И ти ще видиш колко пъти ще си промени режима човечето. Остави го то да те води. То знае най-добре от какво има нужда в момента.

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #20 -: Януари 19, 2009, 15:04:59 pm »
Фреши, има го това явление при залъгалките и не знам дали има модел, при който да не влиза сапун. аз просто пълнех бибата с вода и изцеждах многократно.


Джами, какво имаш предвид, как я пълниш? Аз не виждам всъщност отвор, ама отнякъде все влиза тази сапунена вода, после като не знам къде е отворът не знам откъде да я извадя...

Миленка, с кантарче сме. Не сме нещо по теорията. В началото го кърмех, така да се каже, на поискване, Мартинчо си беше спокоен между храненията и още от бебе си изкарваше по 4-5 часа между храненията, още от първия месец си спи по цяла нощ, доволен си е, обаче се оказа, че не наддава добре - беше наддал за две седмици 200 грама, затова сега го дохранвам след кърменето, затова го меря на всяко ядене и затова съм му хванала спатиите кога колко е изял.

Виктория, честит празник, да си жива и здрава :D

Фуси, да оздравяваш :D

Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #21 -: Януари 19, 2009, 15:08:39 pm »
Фреши, има го това явление при залъгалките и не знам дали има модел, при който да не влиза сапун. аз просто пълнех бибата с вода и изцеждах многократно.


Джами, какво имаш предвид, как я пълниш? Аз не виждам всъщност отвор, ама отнякъде все влиза тази сапунена вода, после като не знам къде е отворът не знам откъде да я извадя...

обръщащ бибата с дръжката нагоре, поставяш под струята с вода, стискаш с пръсти силиконовата част и бибата се пълни с вода. има микроскопичен отвор около дръжката, обикновено при нова биба почти не влиза вода, а при употребяваните - повече. като се напълни с вода, хващаш за силиконовата биба с два пръста и изцеждаш водата. повтаряш упражнението докато вътре видимо не остане пяна.

ох, ама сложно го обясних, дано стана ясно..
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #22 -: Януари 19, 2009, 15:25:34 pm »
Да ви питам още нещо, дайте препоръки за някакви биберони-залъгалки
Фреши само тази успях да накарам Боян да засмуче. На нуби е и от долната страна не е запушена, ако мога така да се изразя. Мия я и от вън и от вътре.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #23 -: Януари 19, 2009, 16:21:27 pm »
Здрава седмица и от нас, макар че за нас не е такава - и двамата се обзаведоха с бронхеолит  :( Дани е много зле милия, свирят му гърдичките. снощи цяла вечер не са спали...
Фреши, 700гр си е супер наддаване. Нормално е да качва от 20 до 30гр на ден. Пък за повръщането, всяко бебе повръща, като се прехрани как няма да повръща. Те все още нямат усещането като се заситят да спрат. Затова повече от 10мин не го дръж на гърдата.
Ние сега сме с биби на Авент за чувствителна кожа (с щест дупчици около устата). Не ми се пълнят с вода засега.
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 16:23:15 pm от mimi26 »
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #24 -: Януари 19, 2009, 17:25:24 pm »
Миленка, с кантарче сме. Не сме нещо по теорията.

Ясно. :)

Мими, да оздравяват момчетата!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #25 -: Януари 20, 2009, 08:20:22 am »
Мими :bighug: да оздравяват Юнаците бързо!
До края на седмицата да са същите фурии!

Зориии, ама той Жорката не ходи, той тича! :lol:
Митака е тежка артилерия, прави 2-3 крачки вижда че има още толкова до следващия пристън и посядва!
Долазва до опора и пак става, но определено с всеки ден става по уверен.
Прощъпулката у нас ще почака една седмица, ще ми се да дойдат "Ой на бабааааа" :lol:

Фреши, аз измивах както Джам е обяснила(разбираемо е  :P), ползвахме Нук- "Танцуващо дупе" тях одобри!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #26 -: Януари 20, 2009, 08:55:43 am »
ох мише, танцуващото дупе е холям образ, да вземеш да го запишеш на едни танци ли, що ли, време му е гледам :lol:
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #27 -: Януари 20, 2009, 09:03:11 am »
Мими, бързо да оздравяват дечицата.
Зори, наистина не ходи, а тича Жорко  :lol: Голям сладур  :D

lb2f
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #28 -: Януари 20, 2009, 10:12:04 am »
ох мише, танцуващото дупе е холям образ, да вземеш да го запишеш на едни танци ли, що ли, време му е гледам :lol:

:PСтефи, "Танцуващо дупе" има леля и вуйчо професионални танцьори, та школата си ни е у дома! :wink: :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #29 -: Януари 20, 2009, 10:14:17 am »
Мими, дано много бързо да се оправят мишлетата!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #30 -: Януари 20, 2009, 11:32:44 am »
Мише,Жори бърза така да стигне до целта,защото знае че ако падне,там ще и остане. :lol:Той неможа да стане ,ако няма за какво да се хване наблизо и освен това не лази!Даже и опити за лазене не прави.
<br />
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #31 -: Януари 20, 2009, 11:48:15 am »
Зори - сина ти направо ме уби!!!
Наш Грациелчо така ходеше чак на година и 2 месеца  :lol: :lol: :lol:
Браво!
В очакване ....
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #32 -: Януари 20, 2009, 13:53:28 pm »
Благодаря ви момичета! Днес май е малко по-добре положението, обаче снощи цяла вечер са ревали без да спят, заспаха към 8 часа сутринта чак. И на мен ми стана лошо посреднощ (явно от мойте антибиотици) и моя се чуди какво да ни прави тримата. Кошмар беше, дано няма повече такива нощи, че нямам сили вече. Сега малко се позаиграха, не се е случвало скоро.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #33 -: Януари 20, 2009, 14:08:25 pm »
Здравейте и от мен  :)
Слънчева и весела седмица на всички!
Z22, и ние бяхме неотлъчно зад и около Ана- Неда, докато проходи стабилно и се научи да се пази сама! И това беше защото на много познати децата все се контузиха по един или друг начин.
 А много бързо премина от нестабилното ходене към стабилно такова. СЕга е на 1 г и 4 почти месеца и е голяма фурия, тича, крие се, ходи сама по стаите.......... :D
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #34 -: Януари 20, 2009, 19:12:17 pm »
Здравейте и от мен в новата седмична тема. След проведени сериозни консултации лекарите решиха, че е по-добре да не пипат ставата да я оперират. Засега оттървах само ножа, но това нищо не означава. След това ще видим при раздвижването и рехабилитацията как ще се разгъне ръката, ще остане някакъв дефицит в лакътя и китката, ама така било писано. Абе от  нищо нещо стана. Просто политнах назад и се подпрях на дланта си, т.е. ръката ми беше идеално изпъната в лакътя когато паднах, но казаха, че точно така се чупи лакът
Милена Б, ти като си чупила лакът, за колко време се раздвижи, имаш ли някакви ограничения в движението на ръката?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #35 -: Януари 20, 2009, 19:33:15 pm »
Здравейте и от нас. Аз изкарах вирусчето на Мони с разстройство и повръщане. Е не вервах, че нещо ще ме тръшне толкова здраво. Но това чудо успя. Пазете се, кошмар е.
Когато се посъвзема ще ви почета.
Поздрави :) На болните да оздравяват бързо, на здравичките приятни разходки навън времето е страхотно. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #36 -: Януари 20, 2009, 21:58:41 pm »
Мими, да се оправят твоите хора!
Мишанта, преставям си го Митака какъв е сладур, кога ходеше с твоя помощ в двора, кога взе сам да крачи :D
Джами, разбрах те, ще пробвам така :D Този на Нуби също ще го потърся, щом се мие и вътре :D

Аз нали ви писах, че имаме ингвинална херния, педиатърката спомена, че често имало и хидроцеле, ама сме нямали, но вече на два пъти забелязвам в дясното тестисче да се образува топче, като подута веничка изглежда - да имате идея може ли това да е хидроцеле и ако не, каков може да е? Пак ще трябва да отскочим до Пирогов да го видят... Спомням си смътно материали за мъжкото безплодие и връзката му с нелекувани състояния от невръстна възраст, ама не си спомням нищо повече.
Иначе повръщането не изглежда да е от преяждане, повръща и като яде много, и като яде малко. Ще го чакаме да му мине :lol: от Фризовом-а засега няма кой знае какъв ефект.
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #37 -: Януари 20, 2009, 23:04:52 pm »
Мами,имаме един спор с татито.Аз несмея да пусна Жори да си ходи спокойно и само седя плътно зад него в бойна готовност да го хвана.А залитне,сърцето ми спира.Според таткото,трябва да го оставя да падне няколко пъти и да се научи как се пада.

Зори, като сте на меко (килим, постелка), сядаш зад Жори, държиш го с едната ръка през кръстчето, а с другата бутваш раменцата му напред леко, но рязко. Целта е да загуби равновесие, да политне напред и да се подпре на ръчички, но все пак контролирано, ти си го държиш през кръста и няма да се залепи по очи, даже да не се подпре добре. "Правилното" изпълнение от негова страна е да се подпре едновременно на двете ръце, на длани, с разперени пръстчета. Ако не закове така, значи продължаваш да си дебнеш кат' орлица, докато ходи, въпреки протестите на тате :wink: Това горното всъщност е упражнение, с което децата се учат да падат "правилно", обикновено се ползва при деца с леки двигателни дефицити, иначе на другите си им иде отвътре.
----------
Бързо оздравяване на болните и хубава седмица на всички! За финал, малко веселба от нас - вчера дърпам аз двата млади мармота с една шейна през парка, батенцето въодушевено пее за снега и т.н., докато не стига до "Де е на двора стария пънн-тоф..."!!! То детето за пантофи знае, но пън в ежедневието си не е срещал. Та ги разходих до един пън в парка да попълня пропуските в образованието :)
« Последна редакция: Януари 20, 2009, 23:12:32 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #38 -: Януари 21, 2009, 01:14:49 am »
докато не стига до "Де е на двора стария пънн-тоф..."!!! То детето за пантофи знае, но пън в ежедневието си не е срещал.

Марти като рецитира "Работна мецана" и я докарва така - "всички в гората я знаем, чакай да взема на зае...дно"! той заем още не е вземал, но да спи "заедно" знае много добре  :lol:

иначе, за падането, наистина си им иде отвътре на децата как да падат правилно в повечето случаи. не мисля, че е нужно специално обучение като при кънкьорите и джудистите.

мармотче, батето не ходи ли на ясла?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #39 -: Януари 21, 2009, 07:17:24 am »
Привет и от нас.На всички мами и дечица,пожелавам една слънчева,усмихната и здрава седмица. :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #40 -: Януари 21, 2009, 07:53:16 am »
Ха здравейте и от бронхитното цигане :lol:
Днес съм на тръстиката, уви неоздравяла.... ама няма как. Лошото е, че се изморявам много бързо - тюююююю не е за вярване, гадна болест

:hug2:Повелителю на Бурите оправяш ли се, мисля те?

Мормотче, Джам аз години наред пеех една песен по-първоначални фантазни данни!
Доста късно осъзнах истинския и текст  :wink:

Бърка Митака в саксиите и аз припявам, за да не се карам -
"Колко пъти, колко пъти един ли, сто ли?" И ми се смее онзи ми Митак!
Повтаряме упражнението след малко още 3 пъти и аз вече лекинко
повишавам тон съвсем не песенно "Колко пъти? ,
а Магаренко продължава фразата танцувайки и пеейки ааааааа! :P

Фреши, дано при Марти всико е наред този път!
При кого ходите в Пирогов би ли ми казала!?

Ние правихме на 1 месец там при д-р Пандурски по препоръка на д-р Масларска
но този лекар не ми хареса!Скоро и в Токуда бяхме при един млад уролог.
Но искам още едно мнение и то да бъде в Пирогов, независимо от обстановката.
Ние сме с хипоспадия 1ва най-лека степен, за сега не се налага операция,
но трябва периодично да се проверява!

:hug2:Фиа, :hug2:Лиде бързо възстановяване!

Хубав и  :sunshine: ден на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #41 -: Януари 21, 2009, 08:28:18 am »
Хехе, Деси само като й кажа по повод някоя беля която твори - Десииии... и тя милата сама си продължава изрешението - кооолко пъти казах :lol: след което завършва с - никога попече (повече) няма да павя така :lol:
И да ви кажа най-новия й хит. баща й като започне да й се кара, Десислава се оглежда въртейки очи и казва - аууу ташно тана сега - и се изнизва по терлици на някъде докато отмине бурята :lol:
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 08:30:17 am от StefiZ »
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #42 -: Януари 21, 2009, 08:51:54 am »
Добро утро

Ние днес сме ученици.Раздялата мина лесно,по точно малката и не разбра,че аз тръгвам,но после я чух вече да плаче навътре от стаите.На обед към 12 ще отида да я взема.Дано да стане бързо адаптацията,най малки сме в групата ама аз не можах да разбера колко са децата видях само 2 да закусват и едно го доведоха след нас.Имало болни които не ходят ама колко са точно????.На обед дано разбера повече подробности.Направо дет се вика то какво ли разбрах.........
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #43 -: Януари 21, 2009, 09:06:47 am »
Дели :hug2: бърза адаптация на студентка :PБори!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #44 -: Януари 21, 2009, 09:55:11 am »
Коки, ако си в София, в кой магазин го има този биберон-залъгалка на Нуби?

Мишанта, ние отидохме в Пирогов без предварително проучване и ни прегледа д-р Балканджиев, видя ми се печен, ама колко може да прецени човек от един преглед.

Питах д-р Бърди за хернията и за рефлукса и той се учуди, че не е правен УЗ нито за едното, нито за другото - а във въпросните кабинети направо нямаше УЗ 8O Затова Мишка кажи в Токуда мога ли да отида да го видят на УЗ и за двата проблема, там има ли отделни специалисти педиатри, или всеки гледа всичко? При кого да отидем? Може би при д-р Масларска? Чака ли се много за час?
Благодаря ти, Бени!







*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #45 -: Януари 21, 2009, 10:36:22 am »
Фреш,  :PБлагодаря за информацията!

За Токуда, обаждаш се на Информация тел.403 4000 и си записваш час за д-р Масларска.
Приема в петък след 11ч-свободен платен прием.Ако е заета със спешен случай в отделението се чака!
Обаче ехограф в приемния кабинет няма.Води ни в друг преди време да му види фонтанелата.
Дано съм ти била полезна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #46 -: Януари 21, 2009, 11:42:23 am »
Фреши, аз водих Валери в Пирогов при д-р Танев. Но става дума за пъпни хернии при нас. При всички случаи ингвиналната херния налага оперативно отстраняване заради риск от заклещване, както и отражения върху репродуктивната система. Детенце на моя близка приятелка беше с хидроцеле заради ингвинална херния, оперирано и сега добре!/д-р Пеев- Пирогов/. Но добър лекар ще ти даде най-точни указания.
Зори, страшен е малкия! :lol:
Фиа, успешно възстановяване!
На Валери му се карам и повтарям за стотен път: "Казах ли ти вече да не поливаш спалнята с вода? Ти имаш ли уши да чуваш?!" А той се обръща и ми отговаря: "Да, ето ги!", нахилва се, хваща се за тях и продължава да полива.....
Сега като му се разсърдя и демонстративно му показвам, че ме е обидил изчаква две минути и запява "мила моя мамо". Като види, че не му обръщам внимание и продължавам да се сърдя ми намира чантата, изравя всички дъвки и бонбони и започва: "Това икаш ли? А това?" ...
Последния хит за забавление докато благоволи да си отвори устата за хранене беше една спринцовка, купичка с вода и чашки. Вярно, в различни вариации водните занимания го "храниха" цяла седмица. Обаче му писнаха. Сега се чудя дали да му скрия млякото и да му предлагам целодневно чинийка с нарязана храна или да го оставя на мира два дни само на мляко и да търся друга интересна игра? Ужас и безумие е тва ядене направо :?


*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #47 -: Януари 21, 2009, 12:22:00 pm »
Във Варна съм, FreshBreeze  :(

Стефи:lol: ташно тава, а?
Забавлявам се на вашите разкази, ама кой знае какво ме чака и мен  :)

Зори, че той Жори не върви, направо хвърчи. Браво на него.
Да ти кажа аз Боян не съм го пазила, много, много. Но пък той от първото му падане, та и до сега просто знае как да пада - както е обяснила мармотче.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #48 -: Януари 21, 2009, 13:41:34 pm »
Мармотче, взех че се притесних покрай твоите указания. Ще се възползвам от твоите съвети, за да се научи да пада.
Александра от време на време забравя да си сложи ръцете отпред и пада на нос. Първият път падна на асвалта и обели челото, носа и брадата. А вторият път се хлъзна на леда и освен че си обели гореизброените, си разби и устата. Това беше преди нова година. Оттогава отказва да ходи по снега, дори и за ръка да я държа я е страх.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #49 -: Януари 21, 2009, 14:07:41 pm »
Фиа,
честно да ти кажа, не помня да съм ходила на някаква рехабилитация. Бях малка - на 10 - и тогава травмите се възстановяват много по-лесно. Помня, че ме шинираха, защото дори нямах счупване, а спукване на лакетната става. Но си бях с гипсова шина. След 10 дни - на преглед и решиха, че трябва още 10 дни да остана с шината и после я махнаха и не мисля, след това да съм ходила на някакво раздвижване.
Помня също, че едва почти едно денонощие след падането отидохме на ортопед, защото аз не казах, че ме боли ръката, а "стисках зъби". Мислех си, че щом няма кръв, значи нищо ми няма. :lol: А кръв имах само на коленете. Детска му работа! :lol:
Стискам палци, Фиа!
Не знам при кой ортопед и в коя болница ходиш. Знам, че при Мазнейков ходят доста хора от страната.
Бързо и лесно възстановяване.

Аз вчера водих Мишка при рехабилитатор, защото още не може да си седи на дупЕто. Каза, че в кръста е добре, затова и все стои права, но коремните мускули не са добре развити. Сега ще работим за коремни мускули. :wink: Почнах да и правя коремни пресички. :) И едно упражнение във вода трябва да и правя, но първо ще трябва да купя вана, която не е анатомична. Нашата не става.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #50 -: Януари 21, 2009, 14:08:28 pm »
Привет отново прибрах си ученичката и вече час както спим.
Накратко не сме закусвали там преди 11 сме спали половин час,до сега сутрин е ставала по късно и сега и се приспива преди обяд.На обед менюто е било супа от праз и мусака яли сме малко,още в колата схрупа две бисквити :lol:.Обядва вкъщи и малко трудно заспахме.
Като я видях на вратата в яслите имаше вид душичката на мачкана от валяк май повечко е поревала.Лелята вика че се е гушила в нея и че била гласовита и реши ли че ще плаче няма спирка :?,но  била се държала повече от добре за първи ден и,че била много контактна.
Ами това е казаха никакво отказване и за 10-тина дни щяло да премине всичко.Утре пак със нови сили.Обаче като я питам за децата за лелите не плаче а се усмихва което е добър знак.Можем да занесем любима играчка и утре ще се възползвам.
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #51 -: Януари 21, 2009, 14:22:08 pm »
Привет и от мен. Ако меря анална температура на децата, по колко деления да свалям, за да получа реалната температура.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #52 -: Януари 21, 2009, 14:26:30 pm »
0,4-0,5.


Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #53 -: Януари 21, 2009, 14:47:11 pm »
докато не стига до "Де е на двора стария пънн-тоф..."!!! То детето за пантофи знае, но пън в ежедневието си не е срещал.

Марти като рецитира "Работна мецана" и я докарва така - "всички в гората я знаем, чакай да взема на зае...дно"! той заем още не е вземал, но да спи "заедно" знае много добре  :lol:
Аз предлагам да спретнем един Зачатски Мюзик Айдъл в най-скоро време с бисери на децата :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #54 -: Януари 21, 2009, 20:08:13 pm »
Жив да е, който написа капките Колиеф, детенце спи блаженно и доволно, хили се на сън.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #55 -: Януари 21, 2009, 20:25:36 pm »
мерси за съветите Мармотче!Ще ги направим тези упражнения.Той малко уж взе да се усеща,но някои от паданията хич не са добри.
Днес му правихме прощапулник и ще става певец,футболист и зъболекар. :D
<br />
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #56 -: Януари 21, 2009, 20:33:56 pm »
Водихме го днес Мартата на частен педиатър в квартала, дето бил много добър (Ковачев), но и той няма УЗ, ама тия работи не се гледали с УЗ (?). Хидроцеле е, според него и хернията е от хидроцелето и ако е така, можело всичко да мине спонтанно, на мен не ми се много вярва, щото хернията си беше добре изразена и диагностицирана от личната и в пирогов, ама ще видим, ще следим.
Мели, ако случайно четеш тук, пиши ми за хидроцелето при бебета, лечението и мъжкия стерилитет каква беше работата?

Да ви кажа за фонтанелата, педиатърката каза по две капки вит Д, доцентката гастроентеролог каза, че се била почти затворила и да сме го спирали незабавно, то по-добре било рахит да хване, отколкото да се затвори преждевременно, спряхме го, днес частния каза, че не била затворена, имало един пръст (даже и аз го пипнах) и да сме си давали вит Д. Според майка ми пък в Англия въобще не давали вит Д на децата, нямало нужда (щото нали там е все слънчево :lol:). Сега да давам ли, да не давам ли ...

За рефлукса пак са едни такива разнопосочни мненията :lol: Голям купон била педиатрията :?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #57 -: Януари 21, 2009, 20:54:19 pm »
Фреши, за Вит Д - аз лично послушах Бърди, една капка е достатъчно при кърмени бебета, при тези изцяло на АМ, даже нямало нужда - има достатъчно Вит Д в 500 мл АМ...

За съжаление, БГ педиатрията е на такъв хал  :? Явно ще трябва още мнения... Ти все пак цункай мъника от нас!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #58 -: Януари 21, 2009, 22:11:51 pm »
Фреши,
докато бяха само на кърма, давах по една капка на ден витамин Д. Като минаха на АМ, не давах изобщо. Сега давам по една капка през ден, два.
Не мисля, че е нужно повече.

lb2f
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #59 -: Януари 21, 2009, 23:08:51 pm »
Мини и Ганка , чакам с нетърпение да ги видя малките сладурчета  :D.
Поздрави :D Ако съм забравила някое новородено бебче майката да се сеща собственоръчно и да пуска снимки, с Мони ахкаме в захлас. И тя страшно се радва на снимки на дечица. :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #60 -: Януари 22, 2009, 07:23:58 am »
Фреши, и ние имаме хидроцеле. Аз нали го водих да изключим крипторхизъм или асансьорни тестиси - е нямаме , но ни казаха и фимоза на пишлето и леко хидроцеле, което трябва да се наблюдава, защото при децата обикновено след известен период от време изчезвало. Трябваше още преди месец два да отидем пак. При моята приятелка големия й син така са й казали също, но си е минало от само себе си. Ще видим - дано не се налага оперативна на намеса, че много се шашкам. При следващото ходене в София ще отидем пак при Момчилов.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #61 -: Януари 22, 2009, 09:50:51 am »
За рефлукса пак са едни такива разнопосочни мненията :lol: Голям купон била педиатрията :?

а, нали? а ние си мислехме, че като сме изучили гинекологията, и сме хванали Господ за шлифера...
казах ви аз какво рече доц.Димитрова - ще стигнеш до педиатрията и там ще се загубиш.
истината е, че в бг-педиатрия, както и в повечето останали мед.специалности, няма стандарти, няма квалификация. ако някой педиатър е прочел нещо ново по специалността си в последните 10 години, то е по лична инициатива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #62 -: Януари 22, 2009, 10:05:27 am »
Фреши, стана ми интересно за фонтанелата на Марти, че почти била затворена. хВ крайна сметка, лошо ли е това или е хубаво? Майка ми пък хиляди пъти гордо ми е заявявала, че съм се била родила със затворена фонтанела, на което не и вярвам.
Дано се оправят несгодите на Марти!

Като заговорихте за вит.Д, та и аз се чудя как да процедирам. Мишка изпива по около 200 - 260мл АМ на ден. Отделно от това има и кърмене. Давам и по 1-2 капки през ден. Правилно ли е? А и знач, че ако се добави Вигантол-а в АМ, не се усвоявал от организма. Та било по-добре с лъжичка да се дава на гладно?

Цитат
истината е, че в бг-педиатрия, както и в повечето останали мед.специалности, няма стандарти, няма квалификация. ако някой педиатър е прочел нещо ново по специалността си в последните 10 години, то е по лична инициатива.
...дааа, за съжаление, така е. Всички се сблъскваме с това. :(
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 10:08:10 am от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #63 -: Януари 22, 2009, 10:16:11 am »
Фреши, стана ми интересно за фонтанелата на Марти, че почти била затворена. хВ крайна сметка, лошо ли е това или е хубаво? Майка ми пък хиляди пъти гордо ми е заявявала, че съм се била родила със затворена фонтанела, на което не и вярвам.

ами бях чела някъде, че както ранното, така и късното затваряне на фонтанелата не е добро.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #64 -: Януари 22, 2009, 12:09:21 pm »
Фреши, а аз си мислех че за бибероните-залъгалка е добре да са "дишащи". Това със съпунената вода е неприятно, но по този начин по-малко деформират челюстта. Биберонът като изпусне въздуха и става много по-малък...
Ох и аз как го обясних... ако детето го натисне с език към челюстта, залъгалката ще си издиша въздуха и ще остане по-малка. Така по-малко ще деформира челюстта от палеца да кажем. Затова не искам затворено балонче за залъгалка.
На Марио залъгалките бяха на Нук. Той като я захапеше нямаше вадене, изваждах я с "пляк". Сега са авент. Доста са по-мънички, ама и бебето си ги търси само за да заспи. Иначе плюва, лапа... Навън му ги връзвам за устата с връзките на качулката, че да не я пипам постоянно с мръсните ръце.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #65 -: Януари 22, 2009, 12:12:02 pm »
а кога се счита за късно затваряне.Някъде май бях чела до 2г.,че е нормално или това е много.Жори още не му е затворена напълно.
Витамин Д той не е приемал отделно никога,но е на АМ и там си има.
<br />
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #66 -: Януари 22, 2009, 12:26:01 pm »
ако някой педиатър е прочел нещо ново по специалността си в последните 10 години, то е по лична инициатива.
Сега са модерни т.нар. "семинари" където се събират лекари в скъпи хотели с доста манджи и някой си рекламира суперполезните стоки. И после педитата ни ги изписват и на нас. Затова нямат време за четене, а и се информират "на хапка". На мен ми беше писнало мойта да ми изписва "Киди". Хлапето не харесваше вкуса на ягода и не ги пиеше. Ама нали и свеки докторка и тя взе да пили за киди. Тогава изсипах от шишето сиропа с вкус на ягода, купих някакъв с мирис на праскова и го сипах в кидишишето и всички бяха доволни.
Сега някаква хомеопатична вълна я е ударила нашата. И все DHU ми рекламира. Явно има хляб в тези семинари.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #67 -: Януари 22, 2009, 13:17:11 pm »
Момичета, знаете ли колко време след рентгенова снимка, не бива да се кърми?
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #68 -: Януари 22, 2009, 14:30:34 pm »
Фреши, можеш да се консултираш с Кацаров за Хидроцелето. Той приема малки човеци без час и ред. Има си и УЗ в частния кабинет (http://andrologia.hit.bg/). Другото име, което съм чувала е Огнян Бранков от Пирогов. Той е хирург. Пише в бг-мама:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0
Надинко, ти да не кърмиш отново?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #69 -: Януари 22, 2009, 14:37:51 pm »
Надинко, ти да не кърмиш отново?

Не, милинка, не е за мен :D
Нали щеше да си разбрала :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #70 -: Януари 22, 2009, 15:20:52 pm »
Зори, на Стефания фонтанелата се затвори точно около вашата възраст- на 11 месеца, което било идеален момент. Нали са раждани на една дата с твоя Слънчо, за това сравнявам развитието- и прохождането им е по едно и също време, Стефания направи първите си крачки на 2 януари, на 9 й правихме прощъпулката. Честито ти ходещо човече, да му върви само по вода.
Аз витамин Д давах около месец само, после нали дохранвах малко с АМ и го спрях, то пък после се стопли и въобще не съм започвала да й давам пак, няма и шише да съм й давала Вигантол.
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 15:22:24 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #71 -: Януари 22, 2009, 15:54:17 pm »
mini, знаеш ли го тоя магазин в Стара Загора - "Папа бебе".
собствениците имат много интересен уеб сайт с полезна информация за продукти. снощи му писах да го питам за едни сламки за шишета Нуби (понеже Мартин вече унищожава сламката за 1 ден, а там пишеше, че има резервни) и днес човека ми отговорил с толкова подробна информация, плюс атачнат файл с картинки на сламките, че направо ме разби.
направо съжалявам, че не мога да съм им клиент...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #72 -: Януари 22, 2009, 15:55:50 pm »
И аз да питам за Вигантола до сега съм дала вече цяло шишенце,всъщност от него имам още съвсем малко сигурно за два три пъти а личната още в началото каза да съм вземела още едно като свършим първото  8O  но мисля да не го взимам....как мислите??? :?
 jam може линк към сайта да разгледаме
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 15:58:14 pm от Виктория »
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #73 -: Януари 22, 2009, 16:15:22 pm »
http://papa-bebe.com/hrani_drugi.html
Постоянно се актуализира и ми се е случвало да търся нещо, което все още го няма по магазините  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #74 -: Януари 22, 2009, 16:26:37 pm »
ммда, дружки сме със собственичката  :D

аз съм им редовен клиент, само памперсите си купувам от Турция, че там са ми по-евтини
иначе продават на супер цени
Стефания като направи спазъма и се засилих да купувам инхалатор, продаде ми го за 82 лева чиковския, по сайтовете е около 110 лева
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 16:28:43 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #75 -: Януари 22, 2009, 16:34:42 pm »
а какво е това big chuma's party? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #76 -: Януари 22, 2009, 16:46:35 pm »
а какво е това big chuma's party? :)

Не питай, заразно е! :lol: При мен се прояви :wink:.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #77 -: Януари 22, 2009, 16:48:31 pm »
Това  с вигантола, че не трябва да се дава при АМ, сега го разбирам. Нашата педиатарка е изписала 2 капки ежедневно. Кърма давам 2 или три пъти най-много на ден. Трябва ли да отново да попитам за количеството витамин. Иначе има много малко за затваряне  - около 1 пръст.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #78 -: Януари 22, 2009, 16:54:06 pm »
ми заповядай след месец и 17 дни в Сз  8) и ще разбереш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #79 -: Януари 22, 2009, 17:00:12 pm »
ми заповядай след месец и 17 дни в Сз  8) и ще разбереш

Хм, интересно стана. Мини всички ли ще ни поканиш  8) :D в Сз?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #80 -: Януари 22, 2009, 18:49:04 pm »
Мери и Вики,
в една капка Вигантол се съдържат 666 единици вит.Д, а дневните нужди на бебетат са около 500 единици. От друга страна, в АМ се съдържа достатъчно вит.Д. Ако бебето е само на АМ, не е нужно да се добавят капки. Ако е само на кърма - една капка е достатъчна.
Мен по едно време Джи Пи-то ме страсна, че Мишка имала рахит и рече давай по 4 капки Вигантол. И аз патката му с патка :oops: давах даже по 5, щото много се шашнах за детето, но само за 4-5 дни, докато дойде време да ходим на консулт. при частната педиатърка. Та, тя ме успокои, че няма никакъв рахит детето, просто си е недоносено и костите са има по-меки. Било си нормално за нейната коригирана възраст. Скара ми се жената, вика ще и увредиш бъбреците! :oops:
Нашенските педиатри много обичат да назначават вигантол ей тъй за има-няма. това е една от любимите теми на Бърди.
Мен чуденката ми е даи в млякото да го капвам или с лъжичка да го давам?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #81 -: Януари 22, 2009, 18:51:46 pm »
Милена, в лъжичка слагаш малко от млякото и капваш капката. Иначе в шишето се размива и не се знае колко ще изпие.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #82 -: Януари 22, 2009, 19:48:39 pm »
Вигантол и аз давах миналата зима по-една капка в началото.После и аз си направих същата сметка с единиците на вит.Д в АМ и го спрях.Ако питате педиатрите си те ще ви кажат да си го продължавате,да си купите още едно шише и т.н.,защото си карат по старому.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #83 -: Януари 22, 2009, 20:26:11 pm »
айде малко за разведряване, чисто нов бисер от Деси. Тя много обича да се къпе, но не и да й мием косата. Та аз казвам - хайде мамо, да се къпем и ще мием и косата, а тя - неее без косата, косата след 4-5 годинА ше я мием :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #84 -: Януари 22, 2009, 20:41:56 pm »
и аз със бисер- Стефания по цял ден гледа само как да си свали памперса, че имало "къв" по него  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #85 -: Януари 22, 2009, 20:55:57 pm »
ми заповядай след месец и 17 дни в Сз  8) и ще разбереш

ама ти внимавай, че аз ще дода...  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #86 -: Януари 22, 2009, 21:16:03 pm »
тъкмо ще те запозная с адашката ти- собственичката на Папа-то  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #87 -: Януари 22, 2009, 22:40:00 pm »
Благодаря за коментарите по моите въпроси.
Сигнусче, дай пак за този Момчилов - какъв е що е?
Уайт, значи Кацаров гледа и бебоци? Ние за мъжа ми не бяхме много доволни от него, в смисъл един ден има варикоцеле, един ден няма и така :lol: но поне дето викаш има уз в кабинета.
Тук в квартала този частния ми каза, че тия работи не се гледали на УЗ (кухи органи, плътни органи ...), вече и аз се чудя. Хубавото е, че работата не изисква спешност, та ще видя по-натам къде да отидем да го погледнат пак.
Сигнусче, кажи мила имаше ли нещо такова, че нелекувано хидроцеле като бебе може да доведе до мъжки фактор по-нататък?

За фонтанелата, тази доцентка в поликлиниката на педиатрията, дето заключи, че почти се е затворила, направо едва ли не ни се накара. И аз нищо не разбирах от фонтанели и зададох някой и друг тъп въпрос и тя ми отговори, че е по-добре да хване рахит, отколкото да му се затвори преждевременно фонтанелата, щото нямало накъде да расте главата, освен през шевовете, което не знам какво значи, ама ми прозвуча зле :lol: Засега не давам витамина. Доцентката всъщност каза да го спрем за 3 седмици и после да даваме по 1 капка, не по две.

Да ви се оплача, този Фризовом въобще не ни е спрял повръщането още. Според д-р Бърди и тук частия педиатър трябвало веднага да има ефект, до 2-3 дни, а въпросната доцентка каза 3 седмици. Д-р Бърди пък ми даде препоръка, която ми се струва твърде крайна, да опитам само с АМ два дни, да не кърмя, да видя спрял ли е да повръща, но на мен ми се струва, че ползата от кърменето превишава неудобството от повръщането, освен това си повръща еднакво когато е само с кърма, когато е хапнал смесено и когато е ял само АМ. Може би просто трябва да се въоръжа с търпение да го чакам да го израсте.
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #88 -: Януари 22, 2009, 23:14:37 pm »


За рефлукса пак са едни такива разнопосочни мненията :lol: Голям купон била педиатрията :?


Ели, на каква основа е поставена диагнозата ГЕР? мноооого е трудно да се постави такава на бебетата, да знаеш, Всички бебета почти повръщат, ако е заради повръщането При Дара също имаше съмнение за такъв.

Ще видиш как  до 2-3 месеца всичко ще изчезне.
Много се шашкаш. Точно като мен :D :D :D.
След половин година ще се учудваш сама на себе си, шщо ли?..... :D А  следващия кръщелник няма да се радва на такава загриженост :D :D :D

Не се притеснявай, всичко, което се случва с Марти, се случкаше и с Дара, случва се и с всички другите бебета.
Целувки

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #89 -: Януари 22, 2009, 23:38:10 pm »
Фреши, не знам дали влияе, аз лично бързах да проверя за крипторхизъм и асансьорни, защото там срока е до 2 годишна възраст да се оправят. За хидроцелето просто го следим. То било много малко де и доктора се надява да се оправи от само себе си.
Д-р Момчилов е детски уролог в Пирогов, препоръчаха го майки от мамата, които са имали проблем със крипторхизъм и асансьорни тестиси. Нали знаеш, че на тази тема съм чувствителна, защото точно такъв беше нашият проблем и се наложи ИКСИ. Ходила съм при него и при доц. Огнян Бранков също в Пирогов. Ще ти дам координати на лични като разровя тефтера.
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 23:39:53 pm от cygnus »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #90 -: Януари 23, 2009, 00:11:42 am »
Ще ти дам координати на лични като разровя тефтера.

:flower:Сигниусче, ако може и на мен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #91 -: Януари 23, 2009, 00:32:36 am »
Имате лично съобщение :) И двете.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #92 -: Януари 23, 2009, 08:13:30 am »
Имате лично съобщение :) И двете.

Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #93 -: Януари 23, 2009, 09:39:51 am »
Мари пз, благодаря ти за отговора. :)

Цитат
... че е по-добре да хване рахит, отколкото да му се затвори преждевременно фонтанелата, щото нямало накъде да расте главата, освен през шевовете

Ясно, разбрах. Черепът има нещо като шевове, виждала съм, но ми е трудно да го обясня.
Значи, нямя как да съм се родила директно със затворена фонтанела, щото все пак главата ми е порастнала. :lol:
Между другото, току-що "прегледах" Мишка - фонтанелата е почти, но не напълно затворена. (колкото молив)

Цитат
Може би просто трябва да се въоръжа с търпение да го чакам да го израсте.
Фреши, може би - да. Ако това ще те успокои, Михаела също имаше един период с повръщания - всеки ден по 2 пъти. И аз се бях шашнала доста, поразрових се из мрежата, изчетох доста статии и се стигнах до извода, че при нас не е ГЕР, а нещо, което е период, който ще отмине. Това каза и педиатърката. Каза, че сериозно ще е, ако повръща след всяко хранене.
Четох и в темата на Бърди, какво ти предлага той.
Дано по-бързо отмине всичко!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #94 -: Януари 23, 2009, 11:25:21 am »
Бени и Миленка, диагнозата я постави детски гастроентеролог в поликлиниката към педиатрията, доцентка някаква, но го прегледа само със слушалка :? Мартинчо повръща по няколко пъти след всяко хранене, много рядко пропуска :lol: Засега, каза доцентката, физиологичен рефлукс. Знам, че много бебета повръщат и даже нямаше да ми прави много впечатление, ако нямах някои притеснения с наддаването.
Не се шашкам много, нали е човек, ако се наложи, ще му се помогне и ще се оправи :D Както казват, проблемът с повръщането е повече социален, с прането :lol:
Трябва все пак да внимавам да не стане някое възпаление на хранопровода.
Миленка, както писах, д-р Бърди ми даде малко крайна препоръка, да спра да кърмя за два дни да видя ще спре ли да повръща, но на мен ми се струва доста крайно, пък и нали сега го гледам, че повръща както след кърмене, така и след АМ.

Сигнусче, ние за тестисчетата нямаме притеснение, още на УЗ преди раждането ги видяха, че са слезнали и сега ги гледаха и са ок, даже си се вижда, остава това хидроцеле да го видим. Дано при вас и при нас се оправи спонтанно :D
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 11:27:16 am от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #95 -: Януари 23, 2009, 14:14:47 pm »
Здравейте и от мен, в каря на работната седмица.
Много здраве на дечицата и на семействата ви.

Да споделя, че прочетох тука някои теми, в които се споменава колко полезни са Омега 3 и днес понеже все още понякога давам на Криси купени пюрета, та взех на Хип един спагети с моцарела и гледам, че имат специално етикетче, на което е отбелязано, че това пюре е обогатено с Омега 3  :lol: Модерно е очевидно.
Спомням си, че първото издание на NG на български беше посветено на дълголетието и там са първенци японците от някой си остров /и не само те, де/, благодарение на рибите и храната, която консумират, богата на Омега 3. 
Да похваля едно издание "Златното пате", мама купила на Криси книжка със седем приказки,а илюстрациите са превъзходни. Наистина приказни, много приятни, като от едно време, а не модернистичните. Дебела корица, вътре луксозни страници. Малко е скъпичка, 20 лв., но наистина си заслужава и е чуден подарък и за дечица, които започват да се учат да четат, както и за по-малки да гледат картинките.

Поздрави на всички.
 :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #96 -: Януари 23, 2009, 14:29:38 pm »
Нинче, ти да не се върна на работа?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #97 -: Януари 23, 2009, 14:38:49 pm »
Не, jam, не съм се върнала. Ходих даже преди два месеца да говоря за отлагане и слава Богу моята шефка откликна, за което съм много благодарна. Връщам се чак август, когато Криси ще е на 2 год. и ще е човек. Много щеше да ми е мъчно да тръгна сега и съчувствам искрено на майките, които се налага по-рано да тръгнат на работа.
Изключителен жест направиха от работата ми, за което съм им много благодарна.
Освен това ми пуснаха натрупалата се отпуска, та три месеца си взимам цяла заплата, че бях пред фалит.

Като съм тръгнала с чаршафите - да се похваля. Имам нов компютър и вече мога да публикувам от раз в Зачатие, че беше мъъъъъъка. Бийста правилно каза, че при мен е проблема.

И от ПАП 3 А, минах на ПАП 1 след лечение и т. нар. обгаряне на раничка на шийката на матката.
После преминах и през кръв в урината и болки в бъбреците. Стерилната е ОК, само в обикновената имам 5,6 левкоцити. Някой знае ли това извън норма ли е? Че консултацията ми с уролог е другата седмица.
А, имам и белтък все още, другите са ОК.

Дето вика баба ми - като закачлив трън съм за всякакви болежки  :lol: :lol: :lol: Ама съм като куче, търпя и карам напред.

Затова винаги здраве пожелавам на всички.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #98 -: Януари 23, 2009, 14:53:42 pm »
Нина, ако не се лъжа над 10 беше извън норма.

Фреш, моято госпо`ица повръщаше на всяко ядене почти без икзлючение и даже и по няколко пъти между храненията. Спря да повръща като започна да стои седнала и да се "самоорига", иначе както и да съм я въртяла това чудо не го постигах. Не съм я мъчила с несукане, адаптирани млека и прочие. Разликата е че тя въпреки повръщането си наддаваше. Повръщаше пента около една чаена до една супена лъжица. И какви са ти конкретните притеснения с наддаването?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #99 -: Януари 23, 2009, 14:54:52 pm »
Нинче, дай Боже все добри новини.
Хора, забравила съм се направо- бели мастни точици по нослето признак на притопляне ли са
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #100 -: Януари 23, 2009, 14:57:13 pm »
Нинче, дай Боже все добри новини.
Хора, забравила съм се направо- бели мастни точици по нослето признак на притопляне ли са


Мини, мисля, че не, израстват се. Кристина никога не е претопляна, малко морж  :oops: идва, но като новородена имаше, по-късно изчезнаха.

Здраве на мъниците  :D

Мерси, Василена.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #101 -: Януари 23, 2009, 15:14:08 pm »
Нина, радвам се за добрите новини при теб :wink:
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #102 -: Януари 23, 2009, 15:16:44 pm »
Мини, тези мастни точици са по нататъчните пори на детето. Не се пипат и не се стискат. От претопляне са ситни и обикновено мястото е зачервено.
Тони имаше няколко и с времето изчезнаха.

Нина все така с хубави новини да се хвалиш. За 5-6 левкоцита в урината мисля е нормално, но не и белтъка.

Аз все още немога да се похваля, освен че си смених интернет доставчика най накрая.
Наред е компа... да видим него кога.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #103 -: Януари 23, 2009, 15:31:35 pm »
Нинче, дай Боже все добри новини.
Хора, забравила съм се направо- бели мастни точици по нослето признак на притопляне ли са


Да това е от порите ,заЩото сега са запушени(при малките бебенца) ,при нас отминаха оконЧателно към 5-6 ти месец ,както е казала пердето не се  пипат и не стискат... 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #104 -: Януари 23, 2009, 15:56:03 pm »
Здравейте,
по повод вигантола - и докато бяхме изцяло на кърма и сега - давам рядко, педиатърката като пита по колко и аз отговарям по 3 капки (че нали така ни е препоръчала) и тя доволно установява че благодарение на това фонтанелката се затваряла чудесно :wink:
И сега да си кажа какво ме мъчи напоследък, Габи като спинка и си подгъва ушенцата и те все повече щръкват, (баща и каза, че щяла да бъде принцесата на елфите) та молим за съвет какво мога да направя по въпроса. Слагам ленти от известно време, но без особен успех, щото тя като врътне два пъти главата и лентата е паднала на очите :?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #105 -: Януари 23, 2009, 16:02:12 pm »
Хора, забравила съм се направо- бели мастни точици по нослето признак на притопляне ли са

не са и не пипай. всички бебета имат такива, ще минат сами.
от претопляне се получават червени пъпчици, обикновено по вратлето, там, където се поти и е покрито с дрехи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #106 -: Януари 23, 2009, 16:05:13 pm »
абе те от предоплянето не са и пъпчици толкова, а малки червени петънца, ама много.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #107 -: Януари 23, 2009, 16:27:21 pm »
тенкю, Стефания нямаше май, тя си е беличко и не си спомням да е имала
ама Песийо от тъмната боя и си има бая точици, по бузките вече минаха, сега останаха по нослето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #108 -: Януари 23, 2009, 16:34:31 pm »
Нинко  :balk_5: здрава да си, жива да си, хвали се!
Кой има рожден ден, ем се хвали, ем  :kaos7:черпи!

А днес е ден за черпене - Фонд си имаме!
Така се радвам, че място не мога да си намеря.
Да се изгладят детайлите и да започва да работи.
Да се народят много бебета, да се пълни с нови майки тая тема!

Ама и аз как наричам  :oops:, кат същинска орисница :lol:, ама ха дано и yahoo_17КЪСМЕТ!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #109 -: Януари 23, 2009, 16:40:33 pm »
Мини, не се притеснявай за точиците, на мен в родилното ми обясниха че е от досега на кожата с кислорода. До 40-то ше се изчистят. Мойте имаха на нослетата.
Нашите болести проддължават. Днес с Криси бягах по болниците, че беше със съмнение за пневмония. Слава богу, снимката е чиста, но сменяме антибиотика и 2 дни ще дием Урбазон мускулно, че много зле положението с детенце. Що рев изревах докато излезе снимката, че не ни мърдаше болницата. Те и при това положение искаха да ни приемат, обаче аз отказах, дани ми е болен още, пък и няма кой да ми го гледа, а и се кърмим още.... е, оплаках се. Дано вие нямате такива оплаквания, че лошо.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #110 -: Януари 23, 2009, 17:10:36 pm »
Привет на големия и на малкия народ в темичката!!!

Ние позачезнахме малко, но имахме разни емоции...Имахме си две седмици гостенка, която дойде болна, кихаше и подсмърчаше първата седмица, но към втората се оправи и си тръгна здрава. След нея почнахме ние един по един същата процедура, та до вчера почти. Затова май поговорката гласи, че "Риба и гости на третия ден почват да се вмирисват..."!  :D Да не си помислите сега, че не съм гостоприемна... :D
Ще наваксам с темите и новините и ще се включа следващата седмица и с някой коментар даже!  :D Няма значение дали искате, или не!  :D

Нинка, все положителни изследвания да имаш!

За храненето само да вметна, че никога досега не съм мерила грамажа, понеже се кърмим, и то направо от гърдите. Ядем колкото и когато поискаме! Няма оплакване досега от тази методология.  :D

Приятни почивни дни пожелаваме!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #111 -: Януари 23, 2009, 17:48:27 pm »
Нинче, радвам е за добрите новини  :D Все поводи за хвалба да имаш!
Мими, да се оправят юнаците! Като чуя болница и лошо ми става, представям си как ти се е свило сърчицето  :(
Мини, не е до боята  :balk_600: Жорката ми е бял кат сирене, пък беше с доста такива пъпчици. Теди си има една боя, ама пъпки нямаше.
Покрай това с боята се присетих за един бисер на моята баба (76 годишна)  :D Гледа децата и компетентно заключва:  "Танче, от различни бащи са! Виж Теди е мургава, пък Жорко какъв е беличък."  :lol:

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #112 -: Януари 23, 2009, 18:04:33 pm »
Мими, представям си, дано се разминете само с тази терапия. Стискай зъби, дано скоро сте здрави. Знам, тежко е!  :? :(

Нинка, радвам се за теб. Да си ни жива и здрава!  :D

Мишанке, а ти нареждай, бива те в тези неща.  :wink:

Джази, то това твоето, като виц... :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #113 -: Януари 23, 2009, 18:13:46 pm »
Мини,те вече са ти казали,ама и аз да си кажа  :)- Мики така се роди, с такива бели точици и известно време си ги имаше(не помня точно кога изчезнаха).

Мими,дано да се оправят твоите дечица,че е много тежко и за тях и за вас да ги гледате болнички.

Нина,радвам се за добрите резултати при теб.Това ме подсеща,че и аз трябва да отида на профилактичен преглед.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #114 -: Януари 23, 2009, 18:16:45 pm »
Ние от снощи си открихме крачетата. Ако знаете само колко са сладки палците  :lol:.
Така си ги смуче детето, че ми иде да му ги изям  :lol:.
И ние се родихме с такива точици. Изчезнаха някъде към края на третия месец.
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 18:18:22 pm от Abloy »

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #115 -: Януари 23, 2009, 21:04:48 pm »
... Разликата е че тя въпреки повръщането си наддаваше. Повръщаше пента около една чаена до една супена лъжица. И какви са ти конкретните притеснения с наддаването?

Васи, Мартата повръща понякога петна с радиус 10 см. А бе уж наддава, ама дето научих лафа от Джам - недонаддава :lol: За месец към 650-700 грама някъде, има няма. Като цяло се роди големичък, 3650 и 52 см, а сега на два месеца и половина зорлем го докара до 5 кг. Иначе на дължина как дърпа, не е истина, първия месец 6см, сега е поне 62см. Някои дрехи му ги купувам директно 9-12месеца :lol: въобще с дрехите голям смях, щото на дължинка му опъват, в диаметър му зеят :lol:
Благодаря ти, Бени!







*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #116 -: Януари 24, 2009, 07:28:57 am »
Аз малко се позатрих, но вече съм тук.

Сватя, честит ти Пап1! Все такъв да е.

Мими, да оздравявате бързо!

За белите пъпчици - не се пипат! Аз от една некадърна акушерка си имам белег, защото ми стиснала още в родилния дом една такава "пъпка".

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #117 -: Януари 24, 2009, 07:49:36 am »
За белите пъпчици - не се пипат! Аз от една некадърна акушерка си имам белег, защото ми стиснала още в родилния дом една такава "пъпка".

8O Никакви пъпки не се стискат на бебета. И акушерките трябва да го знаят. Ама кво ли се учудвам, като знам какви съвети получавах от тях...

lb2f
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #118 -: Януари 24, 2009, 08:42:22 am »
Мими :hug2:  да оздравяват юнаците и да се успокойш, много ти се събра!

Ще наваксам с темите и новините и ще се включа следващата седмица и с някой коментар даже!  :D Няма значение дали искате, или не!  :D

:lol:Искаме, искаме!

Днес му правихме прощапулник и ще става певец,футболист и зъболекар. :D

Зори 8), как съм пропуснала!
Браво на  :PЖори!Има данни и за трите професии!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #119 -: Януари 24, 2009, 09:15:03 am »
Абе, Фреши, хубаво си наддава, я го остави на мира човека  :D
Ти какво искаш от него и на ширина ли да ги изпълни тея за 9-12

Мими, да се оправяте бързо!
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #120 -: Януари 24, 2009, 11:46:50 am »
Благодаря ви, мами! По цял ден се моля момченцето ми да се оправи, че вече какви ли не глупости взех да си мисля. Дани вече е пушка, прави бели, преди малко пак не му стигна леглото с пълзенето и продължи на земята, а уж съм в стаята при тях.... Абе, лудница...
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #121 -: Януари 24, 2009, 12:47:26 pm »
А,Мими тя лудницата тепърва започва като тръгнат да искат да вървят,а не могат още сами.Ние сме на този етап. :D
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #122 -: Януари 24, 2009, 14:27:53 pm »
Фреш и аз мисля, че добре си наддава момъка. Може да е на долна граница, но нали наддава, а и см качва. Това означава че...наддава  :lol:, не е гладен. Единствено връщането, ако те притеснява за инфекция, но какви стомашни сокове като повръща веднага след ядене. То не е стиганало до коремчето, та да връща и стомашен сок. Незнам как се изследва за ГЕР, но това само със слушалка ми се вижда несигурно, дори несериозно.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #123 -: Януари 24, 2009, 14:41:51 pm »
Незнам как се изследва за ГЕР, но това само със слушалка ми се вижда несигурно, дори несериозно.
Боян го изследваха за ГЕР - пи бариева каша и правиха рентгенова снимка на стомах. Той имаше ІІ-ІІІта степен Гер - храната се връщаше по хранопровода, но не се изливаше в устата, той не можеше да вземе въздух и посиняваше.

Аз имам един въпрос за болудуването и нехраненето на децата.
Вдигна Т вчера разбойника и отказа да вечеря, пи само мляко. Днес не е обядвал, дори и мляко не искаше, а Т вече няма. Е, ако му дам солети ги яде  :wink: Предложих пак мляко, пак не искаше.
Мисълта ми е - оставям го и просто предлагам храна от време на време, докато реши да хапре, или?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #124 -: Януари 24, 2009, 15:19:51 pm »
Мисълта ми е - оставям го и просто предлагам храна от време на време, докато реши да хапре, или?

или-то какво е - разтваряш устата насила и тъпчеш като гъска?  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #125 -: Януари 24, 2009, 15:35:40 pm »
Тони при боледуване, дори и при леко неразположение отказва храна, дори и АМ, което е все още любима храна. Оставям го разбира се, предлагам и той решава.
Сега вече ми подсказва какво точно иска да яде, но общо взето при нас липсата на апетит трае доста дълго, поради което е и моята тревожност. Иначе обикновено 3-4 дни болните деца отказват храна, ако е ангина или боли гърло може и повече. Ако започне да пие АМ е добър знак към подобрение.

Здраве на бебоците, че е мъка, мъкааааааа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #126 -: Януари 24, 2009, 16:30:59 pm »
Мисълта ми е - оставям го и просто предлагам храна от време на време, докато реши да хапре, или?

или-то какво е - разтваряш устата насила и тъпчеш като гъска?  :D

Айде са Джам, едва ли Коки е имала това предвид, понякога ИЛИ е равно на тревога!

Дано е период Коки, Митака лятото не яде цяла седмица.
При нас беше висока температура, ентеро вирус и зъбиникнене-3/1!
Никаква храна и млякото повръщаше дори.Като утихнаха нещата за седмица се стабилизира.
Да нагушиш набора рошав!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #127 -: Януари 24, 2009, 16:44:09 pm »
или-то какво е - разтваряш устата насила и тъпчеш като гъска?  :D
Абе не, ама и такива съвети съм получавала  :wink:
Усещам, че като е болен малко ми убягва адекватната преценка на ситуацията. За това все питам. Дет е казала Мишанта притеснявам се  :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #128 -: Януари 24, 2009, 16:51:57 pm »
споко, това е съвсем нормално и Деси ламята като е болна яде 1/3 от количествата които нормално поглъща, а това в нейния случай си е направо за тревога, защото тя храна не отказва :lol: Не го насилвай, предлагай, но не през 30 мин., а когато са му нормално храненията и той колкото иска и ако иска ще яде :)
Ще отмине за 2-3 дни, надявам се.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #129 -: Януари 24, 2009, 17:32:55 pm »
В края на седмицата привет и от нас! Първо да се похваля-взех си двата последни изпита. Всъщност оства още един, но то няма да е точно изпит, а трябва да се присъства на упражненията и да се решават задачи. Тук е момента да отправя благодарност на двете баби, особено на свекървата, която помагаше една седмица в гледането на Александра за да мога да уча. И дори геройски се справи в даването на АМ с лъжица докато съм на изпити. Щото Айя суче и отказва да бъде хранена с биберон. :? Иначе вчера бяхме на консултация. Качила е 600 гр. и се разбрахме с лекарката да почвам да я захранвам. Дано само не ми откаже, защото познавам две деца пак така изключително кърмени, които са все още основно на кърма, само си дояждат с по 100 гр пюре пък са доста големи вече.
Освен това остарях с още една година!Повода беше отпразнуван с тържество в тесен семеен кръг. Бях направила тирамису (много го обичаме с мъжа ми). Той най-безсрамно го изяде почти цялото и заяви, че му се полагало, защото съм правила твърде рядко. На мен обаче наистина не ми остава много време, че да правя и сладкиши  :oops:

Прочетох, че някой мами се притесняват за ранно затворили се фонтанели. Това в общия случай не е проблем. Моите и двете деца са родени с доста малки фонтанели ( с Юлия пих витамини за бременни, с Алекс не съм), на Юлия до 6-7 мес се затвори, и на Алекс е почти затворена вече, пък аз не и давам вигантол и е само на кърма. От майка знам, че и при мен е било така. Просто фамилна особеност. Мозъка продължава да си расте и развива нормално благодарение на черепните шевове. Виж ако и те се вкостят(не си спомням точния термин) вече е проблем.

Мини, Алекс още има една бяла пъпчица на бузата, много ме дразни ама за сега се въздържам и не я пипам.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #130 -: Януари 24, 2009, 17:45:54 pm »
Мисълта ми е - оставям го и просто предлагам храна от време на време, докато реши да хапре, или?

или-то какво е - разтваряш устата насила и тъпчеш като гъска?  :D

Айде са Джам, едва ли Коки е имала това предвид, понякога ИЛИ е равно на тревога!


моля ти се, Мишанта, не се хвърляй да адвокатстваш веднага. нямам предвид, че "е имала това предвид", а че няма "или. няма алтернатива. ако не иска да яде, нищо не можеш да направиш. затова екстраполирах.

някое от 2-3 годишните тук прави ли истерични кризи? само аз ли съм изтеглила късата клечка? при нас започнаха от 2 седмици и, без преувеличение, не знам как ще издържим докато отминат. само днес до момента направи точно 3 кризи - едната в парка, с лежане по очи по земята и едночасов рев и ритане. втората - на ставане от сън, защото не му е дадено нещо. третата - на тръгване за любимото гости у баба му - просто на вратата отказа да си обуе обувките.





"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #131 -: Януари 24, 2009, 18:38:43 pm »
Jam има го и този момент. Аз я игнорирам, все едно я няма. Но и полвин час след това  се правя че я няма. Когато зачести я затварям за 2-3 минутки в спалнята да се натръшка и нареве. Обяснявам, че не ми харесва държанието и и не желая да общувам за момента с нея. Мони ги прави рядко, когато и се спи най-вече.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #132 -: Януари 24, 2009, 18:40:17 pm »
jam,на мен Ива не ми е правила истерични кризи но имах позната чието дете ги правее постоянно.Била съм свидетел как ляга по очи на земята,дере се и пищи докато не му се даде това което е поискало.С времето отминава.Сега вече поотрасна и не прави вече такива изпълнения.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #133 -: Януари 24, 2009, 19:09:42 pm »
Джам, тук съм виждала да продават каиши за деца, които са по-непослушни и които вкарват родителите си в такива непредвидени истерични ситуации на публично място. Не знам дали си виждала такова нещо, но прилича на каишите за кучета...Първия път, като видях едно момченце с такива каиши, направо се притесних за детето, но после разбрах, че е нещо нормално. Родителката държи каиша, който минава през гърдичките на детето и може да се отпуска и свива точно както при кучетата. Когато настъпи критичният момент и детето непредвидимо се втурне да бяга към колите или в неопределена посока,  майката реагира веднага, като дръпне каиша и го застопори на място. Мислех си, че е унизително за децата, но вече си мисля, че е сигурно по-унизително за родителката да влачи инатящото се дете по пода и хората да я гледат със съжаление. Виждала съм и момиченца в такива каиши, макар че си мислех, че само момченцата са по-буйни, но явно съм в грешка. Не знам как ти звучи всичко това.  :D

Мишантичка:balk_5:
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #134 -: Януари 24, 2009, 19:52:00 pm »
абе това с момиченцата и момченцата и кои са по-палави си е май само на теория. Деси е толкова палава, че честно друго дете не съм виждала такова, но хубавото е че тя прави всичко с усмивка, не се тръшка не реве, но е почти неконтролируема.
Какво ми се случи преди два дни - взимам я от градина и отиваме с още една майка в градинката пред блока ни, и ако искате ми вярвайте точно за секунди, докато се обърна тя беше изхвърчала на пътя, а разстоянието не е толкова малко. аз я видях вече как от тротоара изхвърча на пътя и се забива в колата, добре че човека явно я е видял още като търчи през тротоара и спря буквално секунди преди тя да се срещне с колата 8O естествено и аз и майката хукнахме след нея, но беше късно, голям късмет имахме, че шофьора явно я е видял. казвам ви ръцете ми трепереха 2 часа след това и гледах в точка като малоумна, а тя какъв шамар отнесе не е истина. За първи път я удрях, незнам как съм изглеждала, но другата майка беше бяла като платно, представям си аз какъв вид съм имала :(
още разказва на всеки как е бягала и се е блъснала в колата и после мама й одарила един голям шамар...
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 19:56:05 pm от StefiZ »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #135 -: Януари 24, 2009, 20:56:26 pm »
Мими, бързо оздравяване на сладурите
въйй, Стефу- това вярно ли е
ние днес правихме първа разходка на Песийо, Стефания беше много учудена какво точно се случва с нейната количка и защо не я караме да е в нея този път  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #136 -: Януари 24, 2009, 21:10:26 pm »
Ще ме прощавате, аз нямам корем все още (е, след 4 сандвича с кайма в момента съм бременна в 3 месец поне, ама...) - Стефии, направо изтръпнах докато четях.Аз имам такава случка като малка-на година и нещо, тъкмо проходила,откачила съм се от ръката на мама и съм скочила на улицата,  ама в голям лед и човека не е могъл да спре от леда, завил е и се е блъснал в стълб. От тогава ми е останало да се стряскам насън, все виждам едно и също-как падам на леда пред колата-виждам го в съня си и се стряскам, а са минали 27 години от тогава и логически погледната аз дори не го помня.И куршум са ми ляли, файда няма...Направо си представям сега и на малката какво и е.Ама деца-какво да ги правиш.Да се благдарим, че е минало без инцидент и сте живи и здрави.Само лош спомен, за който ще разказваш години, сигурна съм!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #137 -: Януари 24, 2009, 21:16:51 pm »
Леле, Стефи,
аз побелях  :( Добре, че е видял човека, да е жив и здрав.
И Деси да е жива и здрава, да не й се случват повече такива премеждия.

lb2f
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #138 -: Януари 24, 2009, 21:38:59 pm »
Джам не ти си изтеглила късата клечка... :wink: щом имате истерии от две седмици само. Тони винаги е бил такова дете, ревящо, пищящо, истерично ако не стане на неговото. Доста ми е трудно с него по разходките, винаги търчи и играе/прави опасни занимания. Никога не мога да имам нормална разходка, винаги има сръдни и ... .Оставям го когато мястото позволява да се тръшка и инати, хората ме гледат укоряващо учудено и често чувам съжалителни думи. Мен това не ме притеснява, но той вече знае кога и къде да се тръшне за да стане на неговото и в крайна сметка успява, защото местата които си избира са крайно опасни. Знае и разбира абсолютно всичко, кое НЕ трябва да прави и кое е опасно за него, но го прави и прави. Това даже му доставя удоволствие или по скоро му е забавна ситуацията и реакцията ми. Така че, твърде често ме провокира и докарва до лудост. Чакам с огромно нетърпение да го израстем, макар че съм сигурна, че това е до характер.

Сега аз да питам за 2-3 годишните, вашите деца често ли се събличат у дома. Моето като го хванат дивите, се съблича и започва да скача върху спалнята с все сила. Стои по боди и не дава да го обличат, естествено истерии и ... Същото е когато ме види седнала пред компютъра, ако седя и гледам ТВ например го няма това, но пред компютара изпада в истерия. Вниманието ми трябва да е винаги за него и на 200 %, много е обсебващ, но поради проблемите с коремчето му, се получава порочния кръг.
Оше нещо за 2-3 годишните да питам. Забелязали ли сте, че децата ви през определен период от време спят по вече от нормалното за тях и обратното?

Стеф, съжалявам за фурията Деси, че те е уплашила така. Дай боже да не се сблъсквате с такива и подобни инфарктни ситуации. При нас също не липсват подобни и Тони отдавна вече яде по някои друг шамар навън и не само. Последната беля е от НГ, когато се покатери от ниският шкаф за да достигне горния и играе с вратичките, когато едната пада отгоре му, слава богу не успя да се нареже и се разминахме само с уплаха.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #139 -: Януари 24, 2009, 22:46:34 pm »
Сега аз да питам за 2-3 годишните, вашите деца често ли се събличат у дома. Моето като го хванат дивите, се съблича и започва да скача върху спалнята с все сила. Стои по боди и не дава да го обличат, естествено истерии и ... Същото е когато ме види седнала пред компютъра, ако седя и гледам ТВ например го няма това, но пред компютара изпада в истерия. Оше нещо за 2-3 годишните да питам. Забелязали ли сте, че децата ви през определен период от време спят по вече от нормалното за тях и обратното?
Перде, абсолютно 1/1 е и Валери. За два дни най-целеустремено се научи да се съблича до боди и да скача по спалнята! Няма начин да бъде облечен без тръшкане и рев ако не го изкушиш с нещо мнооого привлекателно :wink:
Стефи, косата ми настръхна докато четях. Сега и ти ходи един куршум да ти леят :wink: Да е жива и здрава Деси, ама по-малко такива идейки да й щукват!
Джам, в момента сме на ниво по една истерия дневно като има дни в които дори пропуска ако е бил много щастлив или цял ден му е било адски интересно. Не му ли дадеш нещо което иска обаче или ако си позволиш да го имитираш как той се тръшка и крещи става страшно :? Сякаш както дрънна двете годинки така в главата му се събуди друго дете 8O


*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #140 -: Януари 24, 2009, 23:37:23 pm »
Стефи, много съжалявам за случилото се. Надявам се само това да са ви премеждията. Аз навремето не съм имала този късмет, на 2 год. възраст ме е блъснала кола. Интересното е, че не съм го възприела като стресираща случка, също така съм падала под влак, във шадраван, от люлееща люлка и още доста подобни премеждия съм имала. Просто се моля, моето дете да не е като мен.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #141 -: Януари 24, 2009, 23:45:21 pm »
Стефи  :hug2:, изтръпнах...
Аз помня един такъв шамар, и майка като платно помня...
Дано го запомни и не те стресира така!
И нас това ни чака...Господ да ги пази!
Кога направи 2 крачки моя уБавец, кога на дивана се качва вече.
До него бях онзи ден и прав от дивана падна на главата си.
След малко рев и точно 3 минути, пак бе там.

Мари  :sunshine:, добра биография, милата ти майчица!

Джам  :P, така ми се иска да бъда Адвокат...
Ама като казва любимия ми проф.Коле, нямам Ценз! :D
А и ние актрисите :lol: от математически термини не отбираме!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #142 -: Януари 25, 2009, 00:56:28 am »
мишанта, не разбирам защо продължаваш... проблем ли имаш с мен?
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 01:06:12 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #143 -: Януари 25, 2009, 07:13:34 am »
Не, не съм разбрала хумора преди и затова с последния пост връщам закачката!
Съжалявам, ако не е било ясно!
 :PУсмихната неделя на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #144 -: Януари 25, 2009, 15:29:41 pm »
Мими, дано малкото бързо се оправи, представям си какво изживяваш!
Стеф, таз Десита голям стрес ти е докарала, ама дано е за последно (макар че се съмнявам).
Виа, честита лентичка!

Мише,  :bighug:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #145 -: Януари 25, 2009, 21:17:24 pm »
Момичета, в петък след спешно секцио gery_k77, роди своя син Стефан :D
Честито миличка, честито на кака Ели и щастливия татко, целуваме ви!
Да ви е жив и здрав малкия мъж и много да ви радва :D

Момченцето се е родило 2300кг, но въпреки това не е дишало добре с дробчетата.
Превели са го в Педиатрията, интубиран е и са му преливали кръв.
Гери каза, че в момента малкия е в стабилно състояние. Тя си почива, поздравява ви
и се надява другата седмица да ви пише лично.
Моля се бързо да се оправи мъника, и да се прибирате у дома. С теб съм!
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #146 -: Януари 25, 2009, 21:29:50 pm »
Браво, дано всичко с малчо да е наред и скоро да си го вземат в къщи :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #147 -: Януари 25, 2009, 21:45:17 pm »
Стискаме палци, малкия Стефан да е добре и скоро всички да са заедно в къщи.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #148 -: Януари 25, 2009, 21:59:19 pm »
Честит Стефан на Гери! Силно вярвам, че момченцето ще се справи и скоро ще у дома при родителите си и кака Ели! Нека расте здраво и весело дете!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #149 -: Януари 25, 2009, 22:02:19 pm »
Гери,честито ви момченце Стефан!Да е здраво и много щастливо дете!Бързо да се възстанови и да сте си у дома при тате и кака Ели!
<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #150 -: Януари 25, 2009, 22:51:43 pm »
Mного здраве на Гери и мъничето. Ще се справи, дано е бързо. Моля се!
 :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #151 -: Януари 25, 2009, 23:58:59 pm »
Честито мила Мамо  :flower:Гери!
Честит ти син!
Честит ти Юнак Стефан!

През много трудности мина до този миг, нека те останат в миналото!
Нека да расте, нека да заяква, за да бъдете скоро заедно у дома с Кака и Тате!
Прегръщам те и те очакваме тук скоро!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)