0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #20 -: Януари 19, 2009, 15:04:59 pm »
Фреши, има го това явление при залъгалките и не знам дали има модел, при който да не влиза сапун. аз просто пълнех бибата с вода и изцеждах многократно.


Джами, какво имаш предвид, как я пълниш? Аз не виждам всъщност отвор, ама отнякъде все влиза тази сапунена вода, после като не знам къде е отворът не знам откъде да я извадя...

Миленка, с кантарче сме. Не сме нещо по теорията. В началото го кърмех, така да се каже, на поискване, Мартинчо си беше спокоен между храненията и още от бебе си изкарваше по 4-5 часа между храненията, още от първия месец си спи по цяла нощ, доволен си е, обаче се оказа, че не наддава добре - беше наддал за две седмици 200 грама, затова сега го дохранвам след кърменето, затова го меря на всяко ядене и затова съм му хванала спатиите кога колко е изял.

Виктория, честит празник, да си жива и здрава :D

Фуси, да оздравяваш :D

Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #21 -: Януари 19, 2009, 15:08:39 pm »
Фреши, има го това явление при залъгалките и не знам дали има модел, при който да не влиза сапун. аз просто пълнех бибата с вода и изцеждах многократно.


Джами, какво имаш предвид, как я пълниш? Аз не виждам всъщност отвор, ама отнякъде все влиза тази сапунена вода, после като не знам къде е отворът не знам откъде да я извадя...

обръщащ бибата с дръжката нагоре, поставяш под струята с вода, стискаш с пръсти силиконовата част и бибата се пълни с вода. има микроскопичен отвор около дръжката, обикновено при нова биба почти не влиза вода, а при употребяваните - повече. като се напълни с вода, хващаш за силиконовата биба с два пръста и изцеждаш водата. повтаряш упражнението докато вътре видимо не остане пяна.

ох, ама сложно го обясних, дано стана ясно..
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #22 -: Януари 19, 2009, 15:25:34 pm »
Да ви питам още нещо, дайте препоръки за някакви биберони-залъгалки
Фреши само тази успях да накарам Боян да засмуче. На нуби е и от долната страна не е запушена, ако мога така да се изразя. Мия я и от вън и от вътре.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #23 -: Януари 19, 2009, 16:21:27 pm »
Здрава седмица и от нас, макар че за нас не е такава - и двамата се обзаведоха с бронхеолит  :( Дани е много зле милия, свирят му гърдичките. снощи цяла вечер не са спали...
Фреши, 700гр си е супер наддаване. Нормално е да качва от 20 до 30гр на ден. Пък за повръщането, всяко бебе повръща, като се прехрани как няма да повръща. Те все още нямат усещането като се заситят да спрат. Затова повече от 10мин не го дръж на гърдата.
Ние сега сме с биби на Авент за чувствителна кожа (с щест дупчици около устата). Не ми се пълнят с вода засега.
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 16:23:15 pm от mimi26 »
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #24 -: Януари 19, 2009, 17:25:24 pm »
Миленка, с кантарче сме. Не сме нещо по теорията.

Ясно. :)

Мими, да оздравяват момчетата!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #25 -: Януари 20, 2009, 08:20:22 am »
Мими :bighug: да оздравяват Юнаците бързо!
До края на седмицата да са същите фурии!

Зориии, ама той Жорката не ходи, той тича! :lol:
Митака е тежка артилерия, прави 2-3 крачки вижда че има още толкова до следващия пристън и посядва!
Долазва до опора и пак става, но определено с всеки ден става по уверен.
Прощъпулката у нас ще почака една седмица, ще ми се да дойдат "Ой на бабааааа" :lol:

Фреши, аз измивах както Джам е обяснила(разбираемо е  :P), ползвахме Нук- "Танцуващо дупе" тях одобри!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #26 -: Януари 20, 2009, 08:55:43 am »
ох мише, танцуващото дупе е холям образ, да вземеш да го запишеш на едни танци ли, що ли, време му е гледам :lol:
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #27 -: Януари 20, 2009, 09:03:11 am »
Мими, бързо да оздравяват дечицата.
Зори, наистина не ходи, а тича Жорко  :lol: Голям сладур  :D

lb2f
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #28 -: Януари 20, 2009, 10:12:04 am »
ох мише, танцуващото дупе е холям образ, да вземеш да го запишеш на едни танци ли, що ли, време му е гледам :lol:

:PСтефи, "Танцуващо дупе" има леля и вуйчо професионални танцьори, та школата си ни е у дома! :wink: :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #29 -: Януари 20, 2009, 10:14:17 am »
Мими, дано много бързо да се оправят мишлетата!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #30 -: Януари 20, 2009, 11:32:44 am »
Мише,Жори бърза така да стигне до целта,защото знае че ако падне,там ще и остане. :lol:Той неможа да стане ,ако няма за какво да се хване наблизо и освен това не лази!Даже и опити за лазене не прави.
<br />
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #31 -: Януари 20, 2009, 11:48:15 am »
Зори - сина ти направо ме уби!!!
Наш Грациелчо така ходеше чак на година и 2 месеца  :lol: :lol: :lol:
Браво!
В очакване ....
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #32 -: Януари 20, 2009, 13:53:28 pm »
Благодаря ви момичета! Днес май е малко по-добре положението, обаче снощи цяла вечер са ревали без да спят, заспаха към 8 часа сутринта чак. И на мен ми стана лошо посреднощ (явно от мойте антибиотици) и моя се чуди какво да ни прави тримата. Кошмар беше, дано няма повече такива нощи, че нямам сили вече. Сега малко се позаиграха, не се е случвало скоро.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #33 -: Януари 20, 2009, 14:08:25 pm »
Здравейте и от мен  :)
Слънчева и весела седмица на всички!
Z22, и ние бяхме неотлъчно зад и около Ана- Неда, докато проходи стабилно и се научи да се пази сама! И това беше защото на много познати децата все се контузиха по един или друг начин.
 А много бързо премина от нестабилното ходене към стабилно такова. СЕга е на 1 г и 4 почти месеца и е голяма фурия, тича, крие се, ходи сама по стаите.......... :D
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #34 -: Януари 20, 2009, 19:12:17 pm »
Здравейте и от мен в новата седмична тема. След проведени сериозни консултации лекарите решиха, че е по-добре да не пипат ставата да я оперират. Засега оттървах само ножа, но това нищо не означава. След това ще видим при раздвижването и рехабилитацията как ще се разгъне ръката, ще остане някакъв дефицит в лакътя и китката, ама така било писано. Абе от  нищо нещо стана. Просто политнах назад и се подпрях на дланта си, т.е. ръката ми беше идеално изпъната в лакътя когато паднах, но казаха, че точно така се чупи лакът
Милена Б, ти като си чупила лакът, за колко време се раздвижи, имаш ли някакви ограничения в движението на ръката?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #35 -: Януари 20, 2009, 19:33:15 pm »
Здравейте и от нас. Аз изкарах вирусчето на Мони с разстройство и повръщане. Е не вервах, че нещо ще ме тръшне толкова здраво. Но това чудо успя. Пазете се, кошмар е.
Когато се посъвзема ще ви почета.
Поздрави :) На болните да оздравяват бързо, на здравичките приятни разходки навън времето е страхотно. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #36 -: Януари 20, 2009, 21:58:41 pm »
Мими, да се оправят твоите хора!
Мишанта, преставям си го Митака какъв е сладур, кога ходеше с твоя помощ в двора, кога взе сам да крачи :D
Джами, разбрах те, ще пробвам така :D Този на Нуби също ще го потърся, щом се мие и вътре :D

Аз нали ви писах, че имаме ингвинална херния, педиатърката спомена, че често имало и хидроцеле, ама сме нямали, но вече на два пъти забелязвам в дясното тестисче да се образува топче, като подута веничка изглежда - да имате идея може ли това да е хидроцеле и ако не, каков може да е? Пак ще трябва да отскочим до Пирогов да го видят... Спомням си смътно материали за мъжкото безплодие и връзката му с нелекувани състояния от невръстна възраст, ама не си спомням нищо повече.
Иначе повръщането не изглежда да е от преяждане, повръща и като яде много, и като яде малко. Ще го чакаме да му мине :lol: от Фризовом-а засега няма кой знае какъв ефект.
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #37 -: Януари 20, 2009, 23:04:52 pm »
Мами,имаме един спор с татито.Аз несмея да пусна Жори да си ходи спокойно и само седя плътно зад него в бойна готовност да го хвана.А залитне,сърцето ми спира.Според таткото,трябва да го оставя да падне няколко пъти и да се научи как се пада.

Зори, като сте на меко (килим, постелка), сядаш зад Жори, държиш го с едната ръка през кръстчето, а с другата бутваш раменцата му напред леко, но рязко. Целта е да загуби равновесие, да политне напред и да се подпре на ръчички, но все пак контролирано, ти си го държиш през кръста и няма да се залепи по очи, даже да не се подпре добре. "Правилното" изпълнение от негова страна е да се подпре едновременно на двете ръце, на длани, с разперени пръстчета. Ако не закове така, значи продължаваш да си дебнеш кат' орлица, докато ходи, въпреки протестите на тате :wink: Това горното всъщност е упражнение, с което децата се учат да падат "правилно", обикновено се ползва при деца с леки двигателни дефицити, иначе на другите си им иде отвътре.
----------
Бързо оздравяване на болните и хубава седмица на всички! За финал, малко веселба от нас - вчера дърпам аз двата млади мармота с една шейна през парка, батенцето въодушевено пее за снега и т.н., докато не стига до "Де е на двора стария пънн-тоф..."!!! То детето за пантофи знае, но пън в ежедневието си не е срещал. Та ги разходих до един пън в парка да попълня пропуските в образованието :)
« Последна редакция: Януари 20, 2009, 23:12:32 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #38 -: Януари 21, 2009, 01:14:49 am »
докато не стига до "Де е на двора стария пънн-тоф..."!!! То детето за пантофи знае, но пън в ежедневието си не е срещал.

Марти като рецитира "Работна мецана" и я докарва така - "всички в гората я знаем, чакай да взема на зае...дно"! той заем още не е вземал, но да спи "заедно" знае много добре  :lol:

иначе, за падането, наистина си им иде отвътре на децата как да падат правилно в повечето случаи. не мисля, че е нужно специално обучение като при кънкьорите и джудистите.

мармотче, батето не ходи ли на ясла?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #39 -: Януари 21, 2009, 07:17:24 am »
Привет и от нас.На всички мами и дечица,пожелавам една слънчева,усмихната и здрава седмица. :)