0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #40 -: Януари 21, 2009, 07:53:16 am »
Ха здравейте и от бронхитното цигане :lol:
Днес съм на тръстиката, уви неоздравяла.... ама няма как. Лошото е, че се изморявам много бързо - тюююююю не е за вярване, гадна болест

:hug2:Повелителю на Бурите оправяш ли се, мисля те?

Мормотче, Джам аз години наред пеех една песен по-първоначални фантазни данни!
Доста късно осъзнах истинския и текст  :wink:

Бърка Митака в саксиите и аз припявам, за да не се карам -
"Колко пъти, колко пъти един ли, сто ли?" И ми се смее онзи ми Митак!
Повтаряме упражнението след малко още 3 пъти и аз вече лекинко
повишавам тон съвсем не песенно "Колко пъти? ,
а Магаренко продължава фразата танцувайки и пеейки ааааааа! :P

Фреши, дано при Марти всико е наред този път!
При кого ходите в Пирогов би ли ми казала!?

Ние правихме на 1 месец там при д-р Пандурски по препоръка на д-р Масларска
но този лекар не ми хареса!Скоро и в Токуда бяхме при един млад уролог.
Но искам още едно мнение и то да бъде в Пирогов, независимо от обстановката.
Ние сме с хипоспадия 1ва най-лека степен, за сега не се налага операция,
но трябва периодично да се проверява!

:hug2:Фиа, :hug2:Лиде бързо възстановяване!

Хубав и  :sunshine: ден на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #41 -: Януари 21, 2009, 08:28:18 am »
Хехе, Деси само като й кажа по повод някоя беля която твори - Десииии... и тя милата сама си продължава изрешението - кооолко пъти казах :lol: след което завършва с - никога попече (повече) няма да павя така :lol:
И да ви кажа най-новия й хит. баща й като започне да й се кара, Десислава се оглежда въртейки очи и казва - аууу ташно тана сега - и се изнизва по терлици на някъде докато отмине бурята :lol:
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 08:30:17 am от StefiZ »
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #42 -: Януари 21, 2009, 08:51:54 am »
Добро утро

Ние днес сме ученици.Раздялата мина лесно,по точно малката и не разбра,че аз тръгвам,но после я чух вече да плаче навътре от стаите.На обед към 12 ще отида да я взема.Дано да стане бързо адаптацията,най малки сме в групата ама аз не можах да разбера колко са децата видях само 2 да закусват и едно го доведоха след нас.Имало болни които не ходят ама колко са точно????.На обед дано разбера повече подробности.Направо дет се вика то какво ли разбрах.........
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #43 -: Януари 21, 2009, 09:06:47 am »
Дели :hug2: бърза адаптация на студентка :PБори!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #44 -: Януари 21, 2009, 09:55:11 am »
Коки, ако си в София, в кой магазин го има този биберон-залъгалка на Нуби?

Мишанта, ние отидохме в Пирогов без предварително проучване и ни прегледа д-р Балканджиев, видя ми се печен, ама колко може да прецени човек от един преглед.

Питах д-р Бърди за хернията и за рефлукса и той се учуди, че не е правен УЗ нито за едното, нито за другото - а във въпросните кабинети направо нямаше УЗ 8O Затова Мишка кажи в Токуда мога ли да отида да го видят на УЗ и за двата проблема, там има ли отделни специалисти педиатри, или всеки гледа всичко? При кого да отидем? Може би при д-р Масларска? Чака ли се много за час?
Благодаря ти, Бени!







*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #45 -: Януари 21, 2009, 10:36:22 am »
Фреш,  :PБлагодаря за информацията!

За Токуда, обаждаш се на Информация тел.403 4000 и си записваш час за д-р Масларска.
Приема в петък след 11ч-свободен платен прием.Ако е заета със спешен случай в отделението се чака!
Обаче ехограф в приемния кабинет няма.Води ни в друг преди време да му види фонтанелата.
Дано съм ти била полезна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #46 -: Януари 21, 2009, 11:42:23 am »
Фреши, аз водих Валери в Пирогов при д-р Танев. Но става дума за пъпни хернии при нас. При всички случаи ингвиналната херния налага оперативно отстраняване заради риск от заклещване, както и отражения върху репродуктивната система. Детенце на моя близка приятелка беше с хидроцеле заради ингвинална херния, оперирано и сега добре!/д-р Пеев- Пирогов/. Но добър лекар ще ти даде най-точни указания.
Зори, страшен е малкия! :lol:
Фиа, успешно възстановяване!
На Валери му се карам и повтарям за стотен път: "Казах ли ти вече да не поливаш спалнята с вода? Ти имаш ли уши да чуваш?!" А той се обръща и ми отговаря: "Да, ето ги!", нахилва се, хваща се за тях и продължава да полива.....
Сега като му се разсърдя и демонстративно му показвам, че ме е обидил изчаква две минути и запява "мила моя мамо". Като види, че не му обръщам внимание и продължавам да се сърдя ми намира чантата, изравя всички дъвки и бонбони и започва: "Това икаш ли? А това?" ...
Последния хит за забавление докато благоволи да си отвори устата за хранене беше една спринцовка, купичка с вода и чашки. Вярно, в различни вариации водните занимания го "храниха" цяла седмица. Обаче му писнаха. Сега се чудя дали да му скрия млякото и да му предлагам целодневно чинийка с нарязана храна или да го оставя на мира два дни само на мляко и да търся друга интересна игра? Ужас и безумие е тва ядене направо :?


*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #47 -: Януари 21, 2009, 12:22:00 pm »
Във Варна съм, FreshBreeze  :(

Стефи:lol: ташно тава, а?
Забавлявам се на вашите разкази, ама кой знае какво ме чака и мен  :)

Зори, че той Жори не върви, направо хвърчи. Браво на него.
Да ти кажа аз Боян не съм го пазила, много, много. Но пък той от първото му падане, та и до сега просто знае как да пада - както е обяснила мармотче.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #48 -: Януари 21, 2009, 13:41:34 pm »
Мармотче, взех че се притесних покрай твоите указания. Ще се възползвам от твоите съвети, за да се научи да пада.
Александра от време на време забравя да си сложи ръцете отпред и пада на нос. Първият път падна на асвалта и обели челото, носа и брадата. А вторият път се хлъзна на леда и освен че си обели гореизброените, си разби и устата. Това беше преди нова година. Оттогава отказва да ходи по снега, дори и за ръка да я държа я е страх.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #49 -: Януари 21, 2009, 14:07:41 pm »
Фиа,
честно да ти кажа, не помня да съм ходила на някаква рехабилитация. Бях малка - на 10 - и тогава травмите се възстановяват много по-лесно. Помня, че ме шинираха, защото дори нямах счупване, а спукване на лакетната става. Но си бях с гипсова шина. След 10 дни - на преглед и решиха, че трябва още 10 дни да остана с шината и после я махнаха и не мисля, след това да съм ходила на някакво раздвижване.
Помня също, че едва почти едно денонощие след падането отидохме на ортопед, защото аз не казах, че ме боли ръката, а "стисках зъби". Мислех си, че щом няма кръв, значи нищо ми няма. :lol: А кръв имах само на коленете. Детска му работа! :lol:
Стискам палци, Фиа!
Не знам при кой ортопед и в коя болница ходиш. Знам, че при Мазнейков ходят доста хора от страната.
Бързо и лесно възстановяване.

Аз вчера водих Мишка при рехабилитатор, защото още не може да си седи на дупЕто. Каза, че в кръста е добре, затова и все стои права, но коремните мускули не са добре развити. Сега ще работим за коремни мускули. :wink: Почнах да и правя коремни пресички. :) И едно упражнение във вода трябва да и правя, но първо ще трябва да купя вана, която не е анатомична. Нашата не става.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #50 -: Януари 21, 2009, 14:08:28 pm »
Привет отново прибрах си ученичката и вече час както спим.
Накратко не сме закусвали там преди 11 сме спали половин час,до сега сутрин е ставала по късно и сега и се приспива преди обяд.На обед менюто е било супа от праз и мусака яли сме малко,още в колата схрупа две бисквити :lol:.Обядва вкъщи и малко трудно заспахме.
Като я видях на вратата в яслите имаше вид душичката на мачкана от валяк май повечко е поревала.Лелята вика че се е гушила в нея и че била гласовита и реши ли че ще плаче няма спирка :?,но  била се държала повече от добре за първи ден и,че била много контактна.
Ами това е казаха никакво отказване и за 10-тина дни щяло да премине всичко.Утре пак със нови сили.Обаче като я питам за децата за лелите не плаче а се усмихва което е добър знак.Можем да занесем любима играчка и утре ще се възползвам.
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #51 -: Януари 21, 2009, 14:22:08 pm »
Привет и от мен. Ако меря анална температура на децата, по колко деления да свалям, за да получа реалната температура.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #52 -: Януари 21, 2009, 14:26:30 pm »
0,4-0,5.


Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #53 -: Януари 21, 2009, 14:47:11 pm »
докато не стига до "Де е на двора стария пънн-тоф..."!!! То детето за пантофи знае, но пън в ежедневието си не е срещал.

Марти като рецитира "Работна мецана" и я докарва така - "всички в гората я знаем, чакай да взема на зае...дно"! той заем още не е вземал, но да спи "заедно" знае много добре  :lol:
Аз предлагам да спретнем един Зачатски Мюзик Айдъл в най-скоро време с бисери на децата :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #54 -: Януари 21, 2009, 20:08:13 pm »
Жив да е, който написа капките Колиеф, детенце спи блаженно и доволно, хили се на сън.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #55 -: Януари 21, 2009, 20:25:36 pm »
мерси за съветите Мармотче!Ще ги направим тези упражнения.Той малко уж взе да се усеща,но някои от паданията хич не са добри.
Днес му правихме прощапулник и ще става певец,футболист и зъболекар. :D
<br />
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #56 -: Януари 21, 2009, 20:33:56 pm »
Водихме го днес Мартата на частен педиатър в квартала, дето бил много добър (Ковачев), но и той няма УЗ, ама тия работи не се гледали с УЗ (?). Хидроцеле е, според него и хернията е от хидроцелето и ако е така, можело всичко да мине спонтанно, на мен не ми се много вярва, щото хернията си беше добре изразена и диагностицирана от личната и в пирогов, ама ще видим, ще следим.
Мели, ако случайно четеш тук, пиши ми за хидроцелето при бебета, лечението и мъжкия стерилитет каква беше работата?

Да ви кажа за фонтанелата, педиатърката каза по две капки вит Д, доцентката гастроентеролог каза, че се била почти затворила и да сме го спирали незабавно, то по-добре било рахит да хване, отколкото да се затвори преждевременно, спряхме го, днес частния каза, че не била затворена, имало един пръст (даже и аз го пипнах) и да сме си давали вит Д. Според майка ми пък в Англия въобще не давали вит Д на децата, нямало нужда (щото нали там е все слънчево :lol:). Сега да давам ли, да не давам ли ...

За рефлукса пак са едни такива разнопосочни мненията :lol: Голям купон била педиатрията :?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #57 -: Януари 21, 2009, 20:54:19 pm »
Фреши, за Вит Д - аз лично послушах Бърди, една капка е достатъчно при кърмени бебета, при тези изцяло на АМ, даже нямало нужда - има достатъчно Вит Д в 500 мл АМ...

За съжаление, БГ педиатрията е на такъв хал  :? Явно ще трябва още мнения... Ти все пак цункай мъника от нас!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #58 -: Януари 21, 2009, 22:11:51 pm »
Фреши,
докато бяха само на кърма, давах по една капка на ден витамин Д. Като минаха на АМ, не давах изобщо. Сега давам по една капка през ден, два.
Не мисля, че е нужно повече.

lb2f
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #59 -: Януари 21, 2009, 23:08:51 pm »
Мини и Ганка , чакам с нетърпение да ги видя малките сладурчета  :D.
Поздрави :D Ако съм забравила някое новородено бебче майката да се сеща собственоръчно и да пуска снимки, с Мони ахкаме в захлас. И тя страшно се радва на снимки на дечица. :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0