0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #120 -: Януари 24, 2009, 11:46:50 am »
Благодаря ви, мами! По цял ден се моля момченцето ми да се оправи, че вече какви ли не глупости взех да си мисля. Дани вече е пушка, прави бели, преди малко пак не му стигна леглото с пълзенето и продължи на земята, а уж съм в стаята при тях.... Абе, лудница...
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #121 -: Януари 24, 2009, 12:47:26 pm »
А,Мими тя лудницата тепърва започва като тръгнат да искат да вървят,а не могат още сами.Ние сме на този етап. :D
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #122 -: Януари 24, 2009, 14:27:53 pm »
Фреш и аз мисля, че добре си наддава момъка. Може да е на долна граница, но нали наддава, а и см качва. Това означава че...наддава  :lol:, не е гладен. Единствено връщането, ако те притеснява за инфекция, но какви стомашни сокове като повръща веднага след ядене. То не е стиганало до коремчето, та да връща и стомашен сок. Незнам как се изследва за ГЕР, но това само със слушалка ми се вижда несигурно, дори несериозно.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #123 -: Януари 24, 2009, 14:41:51 pm »
Незнам как се изследва за ГЕР, но това само със слушалка ми се вижда несигурно, дори несериозно.
Боян го изследваха за ГЕР - пи бариева каша и правиха рентгенова снимка на стомах. Той имаше ІІ-ІІІта степен Гер - храната се връщаше по хранопровода, но не се изливаше в устата, той не можеше да вземе въздух и посиняваше.

Аз имам един въпрос за болудуването и нехраненето на децата.
Вдигна Т вчера разбойника и отказа да вечеря, пи само мляко. Днес не е обядвал, дори и мляко не искаше, а Т вече няма. Е, ако му дам солети ги яде  :wink: Предложих пак мляко, пак не искаше.
Мисълта ми е - оставям го и просто предлагам храна от време на време, докато реши да хапре, или?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #124 -: Януари 24, 2009, 15:19:51 pm »
Мисълта ми е - оставям го и просто предлагам храна от време на време, докато реши да хапре, или?

или-то какво е - разтваряш устата насила и тъпчеш като гъска?  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #125 -: Януари 24, 2009, 15:35:40 pm »
Тони при боледуване, дори и при леко неразположение отказва храна, дори и АМ, което е все още любима храна. Оставям го разбира се, предлагам и той решава.
Сега вече ми подсказва какво точно иска да яде, но общо взето при нас липсата на апетит трае доста дълго, поради което е и моята тревожност. Иначе обикновено 3-4 дни болните деца отказват храна, ако е ангина или боли гърло може и повече. Ако започне да пие АМ е добър знак към подобрение.

Здраве на бебоците, че е мъка, мъкааааааа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #126 -: Януари 24, 2009, 16:30:59 pm »
Мисълта ми е - оставям го и просто предлагам храна от време на време, докато реши да хапре, или?

или-то какво е - разтваряш устата насила и тъпчеш като гъска?  :D

Айде са Джам, едва ли Коки е имала това предвид, понякога ИЛИ е равно на тревога!

Дано е период Коки, Митака лятото не яде цяла седмица.
При нас беше висока температура, ентеро вирус и зъбиникнене-3/1!
Никаква храна и млякото повръщаше дори.Като утихнаха нещата за седмица се стабилизира.
Да нагушиш набора рошав!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #127 -: Януари 24, 2009, 16:44:09 pm »
или-то какво е - разтваряш устата насила и тъпчеш като гъска?  :D
Абе не, ама и такива съвети съм получавала  :wink:
Усещам, че като е болен малко ми убягва адекватната преценка на ситуацията. За това все питам. Дет е казала Мишанта притеснявам се  :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #128 -: Януари 24, 2009, 16:51:57 pm »
споко, това е съвсем нормално и Деси ламята като е болна яде 1/3 от количествата които нормално поглъща, а това в нейния случай си е направо за тревога, защото тя храна не отказва :lol: Не го насилвай, предлагай, но не през 30 мин., а когато са му нормално храненията и той колкото иска и ако иска ще яде :)
Ще отмине за 2-3 дни, надявам се.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #129 -: Януари 24, 2009, 17:32:55 pm »
В края на седмицата привет и от нас! Първо да се похваля-взех си двата последни изпита. Всъщност оства още един, но то няма да е точно изпит, а трябва да се присъства на упражненията и да се решават задачи. Тук е момента да отправя благодарност на двете баби, особено на свекървата, която помагаше една седмица в гледането на Александра за да мога да уча. И дори геройски се справи в даването на АМ с лъжица докато съм на изпити. Щото Айя суче и отказва да бъде хранена с биберон. :? Иначе вчера бяхме на консултация. Качила е 600 гр. и се разбрахме с лекарката да почвам да я захранвам. Дано само не ми откаже, защото познавам две деца пак така изключително кърмени, които са все още основно на кърма, само си дояждат с по 100 гр пюре пък са доста големи вече.
Освен това остарях с още една година!Повода беше отпразнуван с тържество в тесен семеен кръг. Бях направила тирамису (много го обичаме с мъжа ми). Той най-безсрамно го изяде почти цялото и заяви, че му се полагало, защото съм правила твърде рядко. На мен обаче наистина не ми остава много време, че да правя и сладкиши  :oops:

Прочетох, че някой мами се притесняват за ранно затворили се фонтанели. Това в общия случай не е проблем. Моите и двете деца са родени с доста малки фонтанели ( с Юлия пих витамини за бременни, с Алекс не съм), на Юлия до 6-7 мес се затвори, и на Алекс е почти затворена вече, пък аз не и давам вигантол и е само на кърма. От майка знам, че и при мен е било така. Просто фамилна особеност. Мозъка продължава да си расте и развива нормално благодарение на черепните шевове. Виж ако и те се вкостят(не си спомням точния термин) вече е проблем.

Мини, Алекс още има една бяла пъпчица на бузата, много ме дразни ама за сега се въздържам и не я пипам.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #130 -: Януари 24, 2009, 17:45:54 pm »
Мисълта ми е - оставям го и просто предлагам храна от време на време, докато реши да хапре, или?

или-то какво е - разтваряш устата насила и тъпчеш като гъска?  :D

Айде са Джам, едва ли Коки е имала това предвид, понякога ИЛИ е равно на тревога!


моля ти се, Мишанта, не се хвърляй да адвокатстваш веднага. нямам предвид, че "е имала това предвид", а че няма "или. няма алтернатива. ако не иска да яде, нищо не можеш да направиш. затова екстраполирах.

някое от 2-3 годишните тук прави ли истерични кризи? само аз ли съм изтеглила късата клечка? при нас започнаха от 2 седмици и, без преувеличение, не знам как ще издържим докато отминат. само днес до момента направи точно 3 кризи - едната в парка, с лежане по очи по земята и едночасов рев и ритане. втората - на ставане от сън, защото не му е дадено нещо. третата - на тръгване за любимото гости у баба му - просто на вратата отказа да си обуе обувките.





"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #131 -: Януари 24, 2009, 18:38:43 pm »
Jam има го и този момент. Аз я игнорирам, все едно я няма. Но и полвин час след това  се правя че я няма. Когато зачести я затварям за 2-3 минутки в спалнята да се натръшка и нареве. Обяснявам, че не ми харесва държанието и и не желая да общувам за момента с нея. Мони ги прави рядко, когато и се спи най-вече.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #132 -: Януари 24, 2009, 18:40:17 pm »
jam,на мен Ива не ми е правила истерични кризи но имах позната чието дете ги правее постоянно.Била съм свидетел как ляга по очи на земята,дере се и пищи докато не му се даде това което е поискало.С времето отминава.Сега вече поотрасна и не прави вече такива изпълнения.
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #133 -: Януари 24, 2009, 19:09:42 pm »
Джам, тук съм виждала да продават каиши за деца, които са по-непослушни и които вкарват родителите си в такива непредвидени истерични ситуации на публично място. Не знам дали си виждала такова нещо, но прилича на каишите за кучета...Първия път, като видях едно момченце с такива каиши, направо се притесних за детето, но после разбрах, че е нещо нормално. Родителката държи каиша, който минава през гърдичките на детето и може да се отпуска и свива точно както при кучетата. Когато настъпи критичният момент и детето непредвидимо се втурне да бяга към колите или в неопределена посока,  майката реагира веднага, като дръпне каиша и го застопори на място. Мислех си, че е унизително за децата, но вече си мисля, че е сигурно по-унизително за родителката да влачи инатящото се дете по пода и хората да я гледат със съжаление. Виждала съм и момиченца в такива каиши, макар че си мислех, че само момченцата са по-буйни, но явно съм в грешка. Не знам как ти звучи всичко това.  :D

Мишантичка:balk_5:
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #134 -: Януари 24, 2009, 19:52:00 pm »
абе това с момиченцата и момченцата и кои са по-палави си е май само на теория. Деси е толкова палава, че честно друго дете не съм виждала такова, но хубавото е че тя прави всичко с усмивка, не се тръшка не реве, но е почти неконтролируема.
Какво ми се случи преди два дни - взимам я от градина и отиваме с още една майка в градинката пред блока ни, и ако искате ми вярвайте точно за секунди, докато се обърна тя беше изхвърчала на пътя, а разстоянието не е толкова малко. аз я видях вече как от тротоара изхвърча на пътя и се забива в колата, добре че човека явно я е видял още като търчи през тротоара и спря буквално секунди преди тя да се срещне с колата 8O естествено и аз и майката хукнахме след нея, но беше късно, голям късмет имахме, че шофьора явно я е видял. казвам ви ръцете ми трепереха 2 часа след това и гледах в точка като малоумна, а тя какъв шамар отнесе не е истина. За първи път я удрях, незнам как съм изглеждала, но другата майка беше бяла като платно, представям си аз какъв вид съм имала :(
още разказва на всеки как е бягала и се е блъснала в колата и после мама й одарила един голям шамар...
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 19:56:05 pm от StefiZ »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #135 -: Януари 24, 2009, 20:56:26 pm »
Мими, бързо оздравяване на сладурите
въйй, Стефу- това вярно ли е
ние днес правихме първа разходка на Песийо, Стефания беше много учудена какво точно се случва с нейната количка и защо не я караме да е в нея този път  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #136 -: Януари 24, 2009, 21:10:26 pm »
Ще ме прощавате, аз нямам корем все още (е, след 4 сандвича с кайма в момента съм бременна в 3 месец поне, ама...) - Стефии, направо изтръпнах докато четях.Аз имам такава случка като малка-на година и нещо, тъкмо проходила,откачила съм се от ръката на мама и съм скочила на улицата,  ама в голям лед и човека не е могъл да спре от леда, завил е и се е блъснал в стълб. От тогава ми е останало да се стряскам насън, все виждам едно и също-как падам на леда пред колата-виждам го в съня си и се стряскам, а са минали 27 години от тогава и логически погледната аз дори не го помня.И куршум са ми ляли, файда няма...Направо си представям сега и на малката какво и е.Ама деца-какво да ги правиш.Да се благдарим, че е минало без инцидент и сте живи и здрави.Само лош спомен, за който ще разказваш години, сигурна съм!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #137 -: Януари 24, 2009, 21:16:51 pm »
Леле, Стефи,
аз побелях  :( Добре, че е видял човека, да е жив и здрав.
И Деси да е жива и здрава, да не й се случват повече такива премеждия.

lb2f
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #138 -: Януари 24, 2009, 21:38:59 pm »
Джам не ти си изтеглила късата клечка... :wink: щом имате истерии от две седмици само. Тони винаги е бил такова дете, ревящо, пищящо, истерично ако не стане на неговото. Доста ми е трудно с него по разходките, винаги търчи и играе/прави опасни занимания. Никога не мога да имам нормална разходка, винаги има сръдни и ... .Оставям го когато мястото позволява да се тръшка и инати, хората ме гледат укоряващо учудено и често чувам съжалителни думи. Мен това не ме притеснява, но той вече знае кога и къде да се тръшне за да стане на неговото и в крайна сметка успява, защото местата които си избира са крайно опасни. Знае и разбира абсолютно всичко, кое НЕ трябва да прави и кое е опасно за него, но го прави и прави. Това даже му доставя удоволствие или по скоро му е забавна ситуацията и реакцията ми. Така че, твърде често ме провокира и докарва до лудост. Чакам с огромно нетърпение да го израстем, макар че съм сигурна, че това е до характер.

Сега аз да питам за 2-3 годишните, вашите деца често ли се събличат у дома. Моето като го хванат дивите, се съблича и започва да скача върху спалнята с все сила. Стои по боди и не дава да го обличат, естествено истерии и ... Същото е когато ме види седнала пред компютъра, ако седя и гледам ТВ например го няма това, но пред компютара изпада в истерия. Вниманието ми трябва да е винаги за него и на 200 %, много е обсебващ, но поради проблемите с коремчето му, се получава порочния кръг.
Оше нещо за 2-3 годишните да питам. Забелязали ли сте, че децата ви през определен период от време спят по вече от нормалното за тях и обратното?

Стеф, съжалявам за фурията Деси, че те е уплашила така. Дай боже да не се сблъсквате с такива и подобни инфарктни ситуации. При нас също не липсват подобни и Тони отдавна вече яде по някои друг шамар навън и не само. Последната беля е от НГ, когато се покатери от ниският шкаф за да достигне горния и играе с вратичките, когато едната пада отгоре му, слава богу не успя да се нареже и се разминахме само с уплаха.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #139 -: Януари 24, 2009, 22:46:34 pm »
Сега аз да питам за 2-3 годишните, вашите деца често ли се събличат у дома. Моето като го хванат дивите, се съблича и започва да скача върху спалнята с все сила. Стои по боди и не дава да го обличат, естествено истерии и ... Същото е когато ме види седнала пред компютъра, ако седя и гледам ТВ например го няма това, но пред компютара изпада в истерия. Оше нещо за 2-3 годишните да питам. Забелязали ли сте, че децата ви през определен период от време спят по вече от нормалното за тях и обратното?
Перде, абсолютно 1/1 е и Валери. За два дни най-целеустремено се научи да се съблича до боди и да скача по спалнята! Няма начин да бъде облечен без тръшкане и рев ако не го изкушиш с нещо мнооого привлекателно :wink:
Стефи, косата ми настръхна докато четях. Сега и ти ходи един куршум да ти леят :wink: Да е жива и здрава Деси, ама по-малко такива идейки да й щукват!
Джам, в момента сме на ниво по една истерия дневно като има дни в които дори пропуска ако е бил много щастлив или цял ден му е било адски интересно. Не му ли дадеш нещо което иска обаче или ако си позволиш да го имитираш как той се тръшка и крещи става страшно :? Сякаш както дрънна двете годинки така в главата му се събуди друго дете 8O