0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« -: Януари 19, 2009, 08:09:21 am »
Я кое време станало, а си нямаме темичка.
Нека е успешна, здрава и весела :D

Аз вече мързелувам в къщи, можете спокойно да ми завиждате :wink:
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #1 -: Януари 19, 2009, 08:26:35 am »
Хубава, весела седмичка и от мен! Да са здрави и засмяни всички дечица!
Стефи и аз така тази сутрин :D

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #2 -: Януари 19, 2009, 08:54:02 am »
Весела седмица и от нас :D
Дано се постопли, да има повече разходки.
Здраве за всички :)

Стефи, работещите да ти завиждат :wink: :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #3 -: Януари 19, 2009, 09:33:24 am »
:hello:Здрава и весела седмица от нас!

Аз моря един бърз вирус от събота следобед, и няма да му се дам!
"Танцуващото дупе" щъка ли, щъка.
Кога проходи, кога се качи на дивана, бръкна във всички саксии и те така  :lol:
До вчера лазеше, сега хоп малко ходещо човече!

Стефи :bighug: мързелувай си, а пък дано е заразителна :wink: причината!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #4 -: Януари 19, 2009, 10:20:03 am »
Здрава и успешна седмица и от нас.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #5 -: Януари 19, 2009, 10:24:01 am »
Добра седмица и от нас с Мишка! :)

Стефи, почивай сега, че скоро пак ще си "на въртележката". :)

Фиа, много неприятна работа. :( Стискам палци, каквото и да решиш. Посъветвай се с добър ортопед. Мисля, че си в София, нали? С теб съм! :) И аз съм чупила лакетна става, но тогава бях на 10 :wink: Бях 20 дни със шина и готово. Трудно ще ти е и с детето. УСПЕХ!

Мишанта,
оздравявай, не му се давай на вируса. :wink:


Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #6 -: Януари 19, 2009, 10:51:51 am »
Я кое време станало, а си нямаме темичка.
Нека е успешна, здрава и весела :D

Аз вече мързелувам в къщи, можете спокойно да ми завиждате :wink:
Ха така, Стефи, аз имам да избутвам тая и  другата :lol:
У нас половината са болни - кашлящи баба, дядо и внуче :?, което няма да ходи на ясла тая седмица, както се очертава.

Спорна и здрава да е за всички седмицата!
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #7 -: Януари 19, 2009, 11:18:28 am »
Ха здравейте и от бронхитното цигане :lol:
Днес съм на тръстиката, уви неоздравяла.... ама няма как. Лошото е, че се изморявам много бързо - тюююююю не е за вярване, гадна болест
В очакване ....
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #8 -: Януари 19, 2009, 11:26:26 am »
фанке, не си прави шега, пиеш ли си АБ-то? :x
това с изморяването нали знаеш на какво е симптом...
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #9 -: Януари 19, 2009, 11:35:33 am »
Слънчева и усмихната седмица и от мен  :D
Моите деца вече са здравички, дано да ни подмине грипа.
Всички болни да оздравяват бързо.
Мише, нацелувай го танцуващото дупе  :D

lb2f
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #10 -: Януари 19, 2009, 11:44:59 am »
Всички болни майки, татковци и дечица да оздравяват, здравите да си останат здрави! :D

Аз нямам много време за нета все още (явно лоша организация :lol:), та отвреме навреме малко попрочитам, но да пиша три реда, да знаете, че съм с вас :D

Мартинчо явно има рефлукс, водихме го на гастроентеролог най-сетне, прегледът беше със слушалка и на око :lol: но ни дадоха АР мляко, което започнах да давам, така и така дохранвах с АМ. Да сме чакали резултат след три седмицчи :? :lol: Накога повръща повече, някога по-малко, не е на фонтан, но все съм недоволна как наддава. Пред педиатърът се издокара 5 кг, а 10 дни след прегледа още не ги е достигнал вкъщи :lol: хитрец :lol: та според педиатърът си наддавал, ама аз като гледам за месец е качил има няма 700 грама. Иначе е преобладаващо спокоен и весел :D

Да ви питам още нещо, дайте препоръки за някакви биберони-залъгалки, няколко авент и нук заминаха в кофата - като ги мия, влиза сапунена вода вътре и това никак не ми хареса :x :lol: един на чико засега сякаш не пуска вода, но пък е много мъничък и нещо не му харесва толкова.
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #11 -: Януари 19, 2009, 11:49:58 am »
И от нас весела седмичка !
И една почерпка -вчера имах рожден ден!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #12 -: Януари 19, 2009, 12:21:34 pm »
Фреши, има го това явление при залъгалките и не знам дали има модел, при който да не влиза сапун. аз просто пълнех бибата с вода и изцеждах многократно.
а Мартинчо хич не наддава зле, да ти кажа - 700 грама си е много добро наддаване.

в тази връзка се сетих за един неологизъм, изкован от педиатрите, който бях чела в някакъв списък с бисери - "детето видимо недонаддава на тегло".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #13 -: Януари 19, 2009, 12:23:11 pm »
Вики, :D
ЧРД на патерица! Да си жива и здрава! Много късмет и поводи за усмивки!


Фреши,
според мен добре си наддава детето. :) 700г си е идеално наддаване! :) И 500 да бяха пак не е зле. Да не сме максималисти! Не всяко бебе наддава по кило на месец, а и не е нужно. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #14 -: Януари 19, 2009, 12:38:02 pm »
весела седмица на всички!
Да оздравяват болничките!

Вики,честит празник!

Мише,целувки на ходещото човече!Правихте ли прощапулник вече.
Ние ще правим в сряда,дано Жори не се изложи,че не ходи много.Той се пуска и много бърза,но и лошо залита.
Мами,имаме един спор с татито.Аз несмея да пусна Жори да си ходи спокойно и само седя плътно зад него в бойна готовност да го хвана.А залитне,сърцето ми спира.Според таткото,трябва да го оставя да падне няколко пъти и да се научи как се пада.Той изобщо няма чувство за самосъхранение и не се предпазва по никакъв начин.Страх ме е да не си удари лошо главата.
Ето и нашите първи стъпки :http://jorigree.multiply.com/video/item/38/38

Фреши,добре си наддава детето!
<br />
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #15 -: Януари 19, 2009, 12:42:16 pm »
Честито на всички празнуващи!

Пия аз АБ. На какво е симптом изморяването - аз вече съм парцал в 12 и 30 на обяд :(
В очакване ....
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #16 -: Януари 19, 2009, 12:52:24 pm »
...
в тази връзка се сетих за един неологизъм, изкован от педиатрите, който бях чела в някакъв списък с бисери - "детето видимо недонаддава на тегло".

 :lol:Недонаддава, именно :lol: по моя преценка. Успокоихте ме значи. Доцентката (гастроентеролога) каза, че имал подкожна редукция на тъкан, ако запомних правилно. Вече сме на два месеца и половина, а още не можем да станем 5 кг, при положение, че се роди 3650.
Въпросната доцентка щеше да ме изяде, като й казах, че сутрин изсуква по 200мл - било като за деветмесечно бебе, да съм го махала от гърдата по-рано. Пък навсякъде пише, че то детето си знаело колко да изяде. Спестих й, че понякога изсуква и по 260мл. Трябвало 120, макс 130мл да изяжда. Добре де, ама как да му направя необходимите мл за деня, 1/6 от теглото, дори да яде 6 пъти пак не излиза математиката. Също много ми се кара, че яде по 5 пъти на ден, ама не мога и не мога да сместя 6 хранения.
Според вас в грешка ли съм, като не мога да спазя тези препоръки на доцентката, да не яде повече от 130мл и да яде 6 пъти?
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #17 -: Януари 19, 2009, 13:15:43 pm »
Фреши,
при кърмените бебета те сами си регулират количеството на приетата храна. Аз специална съм привърженик на храненето на поискване. Остави човечето да суче колкото и когато си иска. :) И спри с тая математика. :wink: При нас не се получи съвсем така, защото имаше период, в който хранех с изцедена кърма, а не от гърда. Само не разбирам, ако кърмиш хот гърда, как точно разбираш колко мл е изсукал Мартинчо? Да не си си монтирала нещо? :lol:

Фуси,
скорошно възстановяване на теб!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #18 -: Януари 19, 2009, 13:46:28 pm »
Зори, много е сладък ходещия човек :lol:
Фреши, Деси на 2 м., ядеше по 6-7 пъти и винаги изсукваше различно. Така че зарежи я педиатърката, ако изсукава по 130-150 за 5 храненеия това си е малко, така че човека си знае най-добре. Веднъж по-малко, веднъж повече, спокойно :D
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #19 -: Януари 19, 2009, 14:22:37 pm »
Фреши, доцентката да си гледа работата. Както Бърди казва, това да не е казарма. Ние снощи сме ставали от 2.30 до 7.00 6 пъти и всеки път сукахме като за сефте. Ама зная, че това е временно - заради грипа и зъбите. И ти ще видиш колко пъти ще си промени режима човечето. Остави го то да те води. То знае най-добре от какво има нужда в момента.