0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #60 -: Януари 22, 2009, 07:23:58 am »
Фреши, и ние имаме хидроцеле. Аз нали го водих да изключим крипторхизъм или асансьорни тестиси - е нямаме , но ни казаха и фимоза на пишлето и леко хидроцеле, което трябва да се наблюдава, защото при децата обикновено след известен период от време изчезвало. Трябваше още преди месец два да отидем пак. При моята приятелка големия й син така са й казали също, но си е минало от само себе си. Ще видим - дано не се налага оперативна на намеса, че много се шашкам. При следващото ходене в София ще отидем пак при Момчилов.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #61 -: Януари 22, 2009, 09:50:51 am »
За рефлукса пак са едни такива разнопосочни мненията :lol: Голям купон била педиатрията :?

а, нали? а ние си мислехме, че като сме изучили гинекологията, и сме хванали Господ за шлифера...
казах ви аз какво рече доц.Димитрова - ще стигнеш до педиатрията и там ще се загубиш.
истината е, че в бг-педиатрия, както и в повечето останали мед.специалности, няма стандарти, няма квалификация. ако някой педиатър е прочел нещо ново по специалността си в последните 10 години, то е по лична инициатива.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #62 -: Януари 22, 2009, 10:05:27 am »
Фреши, стана ми интересно за фонтанелата на Марти, че почти била затворена. хВ крайна сметка, лошо ли е това или е хубаво? Майка ми пък хиляди пъти гордо ми е заявявала, че съм се била родила със затворена фонтанела, на което не и вярвам.
Дано се оправят несгодите на Марти!

Като заговорихте за вит.Д, та и аз се чудя как да процедирам. Мишка изпива по около 200 - 260мл АМ на ден. Отделно от това има и кърмене. Давам и по 1-2 капки през ден. Правилно ли е? А и знач, че ако се добави Вигантол-а в АМ, не се усвоявал от организма. Та било по-добре с лъжичка да се дава на гладно?

Цитат
истината е, че в бг-педиатрия, както и в повечето останали мед.специалности, няма стандарти, няма квалификация. ако някой педиатър е прочел нещо ново по специалността си в последните 10 години, то е по лична инициатива.
...дааа, за съжаление, така е. Всички се сблъскваме с това. :(
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 10:08:10 am от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #63 -: Януари 22, 2009, 10:16:11 am »
Фреши, стана ми интересно за фонтанелата на Марти, че почти била затворена. хВ крайна сметка, лошо ли е това или е хубаво? Майка ми пък хиляди пъти гордо ми е заявявала, че съм се била родила със затворена фонтанела, на което не и вярвам.

ами бях чела някъде, че както ранното, така и късното затваряне на фонтанелата не е добро.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #64 -: Януари 22, 2009, 12:09:21 pm »
Фреши, а аз си мислех че за бибероните-залъгалка е добре да са "дишащи". Това със съпунената вода е неприятно, но по този начин по-малко деформират челюстта. Биберонът като изпусне въздуха и става много по-малък...
Ох и аз как го обясних... ако детето го натисне с език към челюстта, залъгалката ще си издиша въздуха и ще остане по-малка. Така по-малко ще деформира челюстта от палеца да кажем. Затова не искам затворено балонче за залъгалка.
На Марио залъгалките бяха на Нук. Той като я захапеше нямаше вадене, изваждах я с "пляк". Сега са авент. Доста са по-мънички, ама и бебето си ги търси само за да заспи. Иначе плюва, лапа... Навън му ги връзвам за устата с връзките на качулката, че да не я пипам постоянно с мръсните ръце.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #65 -: Януари 22, 2009, 12:12:02 pm »
а кога се счита за късно затваряне.Някъде май бях чела до 2г.,че е нормално или това е много.Жори още не му е затворена напълно.
Витамин Д той не е приемал отделно никога,но е на АМ и там си има.
<br />
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #66 -: Януари 22, 2009, 12:26:01 pm »
ако някой педиатър е прочел нещо ново по специалността си в последните 10 години, то е по лична инициатива.
Сега са модерни т.нар. "семинари" където се събират лекари в скъпи хотели с доста манджи и някой си рекламира суперполезните стоки. И после педитата ни ги изписват и на нас. Затова нямат време за четене, а и се информират "на хапка". На мен ми беше писнало мойта да ми изписва "Киди". Хлапето не харесваше вкуса на ягода и не ги пиеше. Ама нали и свеки докторка и тя взе да пили за киди. Тогава изсипах от шишето сиропа с вкус на ягода, купих някакъв с мирис на праскова и го сипах в кидишишето и всички бяха доволни.
Сега някаква хомеопатична вълна я е ударила нашата. И все DHU ми рекламира. Явно има хляб в тези семинари.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #67 -: Януари 22, 2009, 13:17:11 pm »
Момичета, знаете ли колко време след рентгенова снимка, не бива да се кърми?
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #68 -: Януари 22, 2009, 14:30:34 pm »
Фреши, можеш да се консултираш с Кацаров за Хидроцелето. Той приема малки човеци без час и ред. Има си и УЗ в частния кабинет (http://andrologia.hit.bg/). Другото име, което съм чувала е Огнян Бранков от Пирогов. Той е хирург. Пише в бг-мама:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0
Надинко, ти да не кърмиш отново?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #69 -: Януари 22, 2009, 14:37:51 pm »
Надинко, ти да не кърмиш отново?

Не, милинка, не е за мен :D
Нали щеше да си разбрала :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #70 -: Януари 22, 2009, 15:20:52 pm »
Зори, на Стефания фонтанелата се затвори точно около вашата възраст- на 11 месеца, което било идеален момент. Нали са раждани на една дата с твоя Слънчо, за това сравнявам развитието- и прохождането им е по едно и също време, Стефания направи първите си крачки на 2 януари, на 9 й правихме прощъпулката. Честито ти ходещо човече, да му върви само по вода.
Аз витамин Д давах около месец само, после нали дохранвах малко с АМ и го спрях, то пък после се стопли и въобще не съм започвала да й давам пак, няма и шише да съм й давала Вигантол.
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 15:22:24 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #71 -: Януари 22, 2009, 15:54:17 pm »
mini, знаеш ли го тоя магазин в Стара Загора - "Папа бебе".
собствениците имат много интересен уеб сайт с полезна информация за продукти. снощи му писах да го питам за едни сламки за шишета Нуби (понеже Мартин вече унищожава сламката за 1 ден, а там пишеше, че има резервни) и днес човека ми отговорил с толкова подробна информация, плюс атачнат файл с картинки на сламките, че направо ме разби.
направо съжалявам, че не мога да съм им клиент...


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #72 -: Януари 22, 2009, 15:55:50 pm »
И аз да питам за Вигантола до сега съм дала вече цяло шишенце,всъщност от него имам още съвсем малко сигурно за два три пъти а личната още в началото каза да съм вземела още едно като свършим първото  8O  но мисля да не го взимам....как мислите??? :?
 jam може линк към сайта да разгледаме
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 15:58:14 pm от Виктория »
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #73 -: Януари 22, 2009, 16:15:22 pm »
http://papa-bebe.com/hrani_drugi.html
Постоянно се актуализира и ми се е случвало да търся нещо, което все още го няма по магазините  :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #74 -: Януари 22, 2009, 16:26:37 pm »
ммда, дружки сме със собственичката  :D

аз съм им редовен клиент, само памперсите си купувам от Турция, че там са ми по-евтини
иначе продават на супер цени
Стефания като направи спазъма и се засилих да купувам инхалатор, продаде ми го за 82 лева чиковския, по сайтовете е около 110 лева
« Последна редакция: Януари 22, 2009, 16:28:43 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #75 -: Януари 22, 2009, 16:34:42 pm »
а какво е това big chuma's party? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #76 -: Януари 22, 2009, 16:46:35 pm »
а какво е това big chuma's party? :)

Не питай, заразно е! :lol: При мен се прояви :wink:.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #77 -: Януари 22, 2009, 16:48:31 pm »
Това  с вигантола, че не трябва да се дава при АМ, сега го разбирам. Нашата педиатарка е изписала 2 капки ежедневно. Кърма давам 2 или три пъти най-много на ден. Трябва ли да отново да попитам за количеството витамин. Иначе има много малко за затваряне  - около 1 пръст.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #78 -: Януари 22, 2009, 16:54:06 pm »
ми заповядай след месец и 17 дни в Сз  8) и ще разбереш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 19-25.01.2009г.
« Отговор #79 -: Януари 22, 2009, 17:00:12 pm »
ми заповядай след месец и 17 дни в Сз  8) и ще разбереш

Хм, интересно стана. Мини всички ли ще ни поканиш  8) :D в Сз?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!