0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #40 -: Януари 05, 2009, 19:13:58 pm »
Грейки и комплекти на Руканор за ски има намалени в МОЛ-а в Младост зад ХИТ. Към 7 лв. бяха комплектите, сладурски са верно.

Касси, сериозно ли комплекти и грейки по 7лв? 8O Ако е така е прекрасно, ама нещо не ми се вярва. :)
:lol: :lol:, да, 70 лв. е, сори за грешката. Абе, даже имаше за ръст 80.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #41 -: Януари 05, 2009, 20:23:15 pm »
Хубава седмица и година за всички! И здрави дечица, както и прилежащите им родители и домашни любимци!

За детските градини и ясли в Сф - има работна тема в бг мама, но единственото ясно засега е, че нищо не е ясно. Повече тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=342820.990

Цитат от отговора на запитване на една от майките:

Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2009-01-05 09:14:00 вашето запитване:
Добър ден,Имам следния въпрос. Кога ще има нов регламент за кандидатстванията за детските градини и ясли? Благодаря

Нашият отговор:

Новият регламент за прием през 2009 г. е в процес на финализиране. До края на м. януари Работната група ще предаде проекта за разглеждане в Столичния общински съвет. Предполагаме, че до края на февруари ще бъде приет и обнародван. В момента можем да кажем само, че новия регламент ще се основава на точкова система, като подредбата за класиране няма за зависи от времето на кандидатстване. Най-вероятно класирането за групите с прием от септември месец ще започне в края на май – както е досега. Моля, изчакайте решението на СОС. След обнародването
му, всички родители ще бъдат уведомени, за да попълнят необходимата информация и подготвят съответните документи. Ще имате на разположение 3 месеца преди класирането.

Поздрави,
Екип на kg.sofia.bg
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #42 -: Януари 05, 2009, 20:25:19 pm »
весела седмица!
при нас нестава под -5 градуса и го извеждам дори да духа - слагам дъждобран.
И аз се вълнувам от въпросите за яслите.Мисля да го пусна март ,но другата година.В такъв случай ,кога трябва да се запишем.
<br />
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #43 -: Януари 06, 2009, 09:18:58 am »
Относно обучението на ски, обсъждала съм въпроса със ски учител преди няколко години, и той ми беше казал, че е хубаво при децата да се изчака до 5 годишна възраст, като ми обясни нещо, свързано с процесът на оформяне на ставите, ама не помня какво беше точно.
Мармотче, благодаря ти за инфото. ще прегледам темата.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #44 -: Януари 06, 2009, 09:52:35 am »
за ските си мислех снощи. и аз много искам детето ми да се научи овреме да кара ски. чудя се, обаче, как може да се реализира това, ако мама и татко не карат ски? още са малки да ги пуснем за цял ден на ски училище в голяма група? с индивидуален учител, ясно. а мама какво прави в това време - зъзне долу на пистата? нещо ми се губи организационния елемент...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #45 -: Януари 06, 2009, 09:56:56 am »
за ските си мислех снощи. и аз много искам детето ми да се научи овреме да кара ски. чудя се, обаче, как може да се реализира това, ако мама и татко не карат ски? още са малки да ги пуснем за цял ден на ски училище в голяма група? с индивидуален учител, ясно. а мама какво прави в това време - зъзне долу на пистата? нещо ми се губи организационния елемент...
Много просто, взимаш ски учител и за тебе, никога не е късно :)
Аз също имам мерак за ски, още повече, че са ми казвали, че вманиачените сърфисти са и болни на тема ски. Та ми се струва, че може да ми стане голяма краста. Сега като минем през Дюканския ще помислим по въпроса :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #46 -: Януари 06, 2009, 10:01:07 am »
абе и аз така си го мислех, Доне, преди да се роди детето - как двамата с мама ще се учат заедно на ски (мама е ходила 2 години на ски училище, но едва ли сега помня да си сложа обувките даже...)
ама сега мисля по-различно - ако и мама се въргаля в снега със ските, кой ще дебне и надзирава малчо? разбираш ли ми мисълта?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #47 -: Януари 06, 2009, 10:02:44 am »
абе и аз така си го мислех, Доне, преди да се роди детето - как двамата с мама ще се учат заедно на ски (мама е ходила 2 години на ски училище, но едва ли сега помня да си сложа обувките даже...)
ама сега мисля по-различно - ако и мама се въргаля в снега със ските, кой ще дебне и надзирава малчо? разбираш ли ми мисълта?
Не, защото аз изобщо не съм се качвала на ски. Но като знам какъв е адреналина при уиндсърфинга подозирам, че ще съм от най-зарибените. Между другото моята приятелка се научи на ски малко преди сина си.
Ама вашата е лесна - имате си Витоша, при нас е малко по-сложна задачата.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #48 -: Януари 06, 2009, 10:09:05 am »
извеждам я, за кратко, но както вече казах я е страх от снега и това означава 14-15 кг да ми висят на ръцете  :(
вчера успя да направи 100 бели за отрицателно време
облякох я, приготвям се аз- тя се заля със вода- преобличай наново, стигнахме до мола, свалих я от колата, разрева се, независимо че не беше на сняг, а разтопена вода малко и от зор чак кльопна във водата и цялата се измокри та купувахме нови дрехи  :( тръгвайки си да се прибираме обра цялата кал на колата точно поради същата причина и аз тотално вече изтрещях- не съм вярвала, че за 2 часа може да се ошета до толкова

с какво мажете лицето, купих миналата седмица на Клоран крема за атмосферни влияния, че забелязвам, че й изпръхват бузките
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #49 -: Януари 06, 2009, 10:49:32 am »
абе и аз така си го мислех, Доне, преди да се роди детето - как двамата с мама ще се учат заедно на ски (мама е ходила 2 години на ски училище, но едва ли сега помня да си сложа обувките даже...)
ама сега мисля по-различно - ако и мама се въргаля в снега със ските, кой ще дебне и надзирава малчо? разбираш ли ми мисълта?

Правих материал за ските и децата в Мама, трябва да излезе тези дни. И аз не мога да карам ски, но таткото ни кара добре.
Иначе Джам, защо се притесняваш и ти предварително. Първо, никой няма да качи Марти на голямата писта, почва се на равно, на съвсем достъпни места за нас възрастните. А ски-училища правят в детските градини, но след 5-годишна възраст. Пак ще ги мислим, но някакси трябва да свикнем с мисълта, че децата ни лека полека ще се превръщат в момчета и едва ли ще искат мама да е с тях нонстоп :(. Спомням си племенницата, колко ентусиазирана беше, първия ски-екип, първите ски, тръгваше с голямо желание с групата от детската, звънеше да каже какво са научили днес и така ..  :D Дават им грамоти, и голям кеф наставаше вкъщи.
Аз на първо време си набелязвам Витоша за разходки. Само здраве да е.


Мини, стискам палци за леко раждане и здраво бебе. То малко остана, мила.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #50 -: Януари 06, 2009, 10:56:17 am »
ам сватя виж ся, те хората са го измислили предполагам, щом организират ски училища за толкова малки едва ли разчитат ти да търчиш по пистата след принца :P :lol:
шегата на страна, но и аз също искам да се науча, качвала съм се точно два пъти, т.е. изобщо ме няма, така че дружно цялото семейство догодина на пистата :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #51 -: Януари 06, 2009, 11:24:58 am »
mini, вече две години я мажа с колд крема на Мустела и съм супер доволна. Дори се е случвало да мазвам и когато сме били вътре, вкъщи, и има много лиги и пъпчици и веднага се оправя. Много го харесвам този крем на Мустела. И на Кристина и изпръхват бузките.
Извеждам я и аз за малко, но тези дни не съм, че кашляше и не смея.
jam, пистите за най-малките скиори обикновено са на почти равно и са до големите хотели и лифтове. Мама си взима един чай с коняк, сяда на завет и припек и наблюдава Мартушко как фучи :) Ти да не мислиш, че ще го пуснат на Стената, а ти ще чакаш долу на Романски. Аз съм качена на ски 3 годишна. Искам и Кристина да се научи да кара, но баща и го е шубе, естествено. Тва башите са егати меките Мари, гола вода. Но има време, да е здрава само, ще му промия мозъка с дуднене  :lol:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #52 -: Януари 06, 2009, 11:57:09 am »
шегата на страна, но и аз също искам да се науча, качвала съм се точно два пъти, т.е. изобщо ме няма, така че дружно цялото семейство догодина на пистата :D

И ние така планираме, дано да го бъде :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #53 -: Януари 06, 2009, 12:01:03 pm »
шегата на страна, но и аз също искам да се науча, качвала съм се точно два пъти, т.е. изобщо ме няма, така че дружно цялото семейство догодина на пистата :D

И ние така планираме, дано да го бъде :)

ооо, тогава имам оферта за вас. само да сме живи и здрави, догодина станцията в Смолян ни зове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #54 -: Януари 06, 2009, 12:23:27 pm »
Ние се стягаме за станцията на БНТ на Пампорово.  :D Напролет живот и здраве сме там.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #55 -: Януари 06, 2009, 14:11:53 pm »
ооо, тогава имам оферта за вас. само да сме живи и здрави, догодина станцията в Смолян ни зове.
Урааа...

Малко предварително инфо за детските градини, според градски вестник http://www.gradski.bg/show.php?storyid=608843
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #56 -: Януари 06, 2009, 14:30:42 pm »
то това хубаво, ама виж ги гадовете пак какво са турнали - При еднакъв резултат при класирането се обсъждат два варианта - или лотариен принцип, или предимство за деца, чиито родители са с по-нисък доход, който ще се доказва с данъчна декларация.

и ние балъците дето ни осигуряват на реалните ни доходи, а не си взиамаме заплатите в пличкета пак ще духаме супата :x
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 14:32:37 pm от StefiZ »
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #57 -: Януари 06, 2009, 14:40:33 pm »
Джам, не ви е късно за ски, нито на теб, нито на таткото, съвсем сериозно. още повече, че си се качвала на ски, както писа - казват, че е като колелото, научиш ли го, не се забравя, сигурна съм, че сама ще се изненадаш колко бързо ще влезеш в крачка. ските са един чудесен семеен спорт и би било хубаво заедно да го практикувате. не е нужно да се пускаш по най-стръмните писти, има чудесни горски пътеки, например.
тази зима станах свидетел как на сноуборд се учи един над 60год господин скиор, така че - няма възраст :D аз също се научих като студентка, не съм от тези дето се спускат от както се помнят, но ето, че карам :wink:
Марти като го дадеш на учителя, той си го поема за времето, за което се разберете - няма какво да търчиш с него по пистата. на детската писта, на която пускахме симона (с баща си, разбира се) беше пълно с мънички дечица с учители, голяма забава беше, учителите бяха много спокойни и внимателни, нямаше майки с тях :wink:
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #58 -: Януари 06, 2009, 14:44:20 pm »
Май излиза, че за да ти приемат детето в детска градина или ясла, трябва да си инвалид, да имаш три деца (поне), и то родени в последователни години, по възможност да си с ниски доходи Уф. Нещо мислено, недомислено.
Ние например сме новодомци, но още нямаме акт 16 и съответно нямам адресна регистрация в района на градина. И директно клъц няколко точки, а иначе тя е на две преки от нас. :x
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #59 -: Януари 06, 2009, 15:11:42 pm »
мда, така е за съжаление, ще взема да запиша второ висше и ще имам предимство като студентка поне, хаха :lol: