0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:hello:Добро Утро на Всички!
Спорна седмица!

Мина еуфориятя на Коледните празници и делника отново почука на вратата!
Българина обаче обича да празнува, да се стягат Ивановците, Иванките и Йордановците и Данчетата!

Здрави и усмихнати деца с червени бузки и спокойни Майки!
Вируси и болежки през прага отвън под снега да седят,
аз два дни не можех да се дигна, днес вече мърдам!

 :flower:Хубав и весел ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #1 -: Януари 05, 2009, 09:59:13 am »
Лек и успешен ден и от нас! :lol:
И аз нещо усещам ,че ще се разболявам,само дано да не заразя Йоанна!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #2 -: Януари 05, 2009, 10:04:07 am »
Здравейтееее! :)
Хубава седмица и от нас.
Всички дечица и мами да бъдат много здравички, а болните бързо да се оправят.
Навън е прекрасно и бяло. Обичам зимата, когато е бяла, но не можем да се разхождаме с Алекс. По обяд ще излезем само за една зимна фотосесия. :)
Бъдете много усмихнати и щастливи!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #3 -: Януари 05, 2009, 10:14:33 am »
В първата тема за тази година, идвам с добри пожелания!
Честита да е Новата Година, Зачатски мами!
Нека да са здрави и щастливи всички дечица и техните майки и татковци!
Пакостите /на децата  :wink:/ да предизвикват само усмивки на лицата ви!
Нека новините тук да са повече добри!
Целувки за всички малчовци от мен и кака Диди!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #4 -: Януари 05, 2009, 10:20:16 am »
Добро утро и хубава седмица от нас!
Всички мами и дечица да са здрави най-вече.

Аз имам въпрос за записването в ясла. Пак ли ще е през тази система
като миналата година. Знае ли нещо по въпроса?


Же   :hug2:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #5 -: Януари 05, 2009, 10:31:43 am »
Здравейте в новата година. Желая на всички една вълшебна и щастлива 2009 година! Здрави бебета, здрави и щастливи родители и много сбъднати желания!
И аз харесвам зимата в този аспект, с хубав пухкав сняг, бяла и красива. Моята девойка обаче не желаеше да излиза навън, гласим се по половин час, тръгваме и след 10 минути се връща обратно вкъщи. Не мога да си обясня защо. Май за пръв път вижда толкова сняг, но като че ли я притеснява, че е хлъзгаво по-скоро. И така не можахме да се порадваме на снега, седяхме си вкъщи на топло.
Имам въпросче, ако някой е наясно вече, как ще става кандидатстването за детска градина тази година?
<br />[link=http:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #6 -: Януари 05, 2009, 10:40:20 am »
Весела и щастлива седмица и от нас! Ние уж сме вече добре. И аз като Мишето 3 дни не можех да мърдам, дано малката не я повтори само.
Бъдете много здрави и щастливи! Радвайте се на малките неща, които съпътстват живота ни!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #7 -: Януари 05, 2009, 10:42:34 am »
Здравейте мами! Хубава първа седмичка от новата година! Да сте здрави и вие и всички дечица!
Пък ние нямаме много сняг да му се радваме, по-скоро е хлъзгаво и мокро и не става за разходки. Иначе и аз бях запланувала фотосесия, ама ще се наложи да изчакам до следващия сняг.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #8 -: Януари 05, 2009, 10:43:08 am »
Щастлива нова година и от нас.
Пожелавам сбъднати желания на всички тук, за здраве, за късмет, за благодатна и спокойна 2009, за много бременни и новородени от зачатенските редици.
Стефания също се страхува от снега, иначе от няколко седмици започна великото бърборене- повтаря всяка наша дума, къде правилно, къде си измисля, но определено има бум в говоренето, малеее порастна ни бебето бе хора  8) вече си имаме момиченце вкъщи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #9 -: Януари 05, 2009, 10:45:46 am »
Нека новата година бъде лека и здрава за всички ви, мили мои приятелки :)
за нас определно няма да е лека, но нека господ е с нас и ни даде сили да се справим :(

И мен ме вълнува въпроса с детските градини, ще чакам ако някой има инфо да казва :) Въпреки че имам едни такива вътрешни терзания, дали ама защо, как и т.н. Деси се чувства прекрасно там където е, толкова е щастлива, не спира да разказва и обяснява за дечицата, сега две седмици през почивките не минаваше и ден да не пита кога ще ходи при каките (учителките). Много се занимват с тях, гледат ги хубаво, а в нашата детска в квартала били по 32 деца в група :( Това е инфо от първа ръка, с две госпожи, какво ли внимание им се обръща незнам... :?
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #10 -: Януари 05, 2009, 10:56:35 am »
Хубава седмица, здрави деца и спокойни майки  :D
Пак ще са пълни трапезите и търбусите тая седмица, направо вече ще се пръсна от ядене и само си поглеждам скришом шкембето, минавайки покрай огледалото...  :oops: ще му мислим след празниците  :wink:

Ема леко кашля и не смея да я отъркалям в снега засега, гледаме от прозореца и пеем песни  :D

Стеф, ще се справите, разбира се!
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 11:08:27 am от Bora82 »
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #11 -: Януари 05, 2009, 11:03:03 am »
Бори, отъркаляй я, няма по-хубаво от първия сняг, може пък да й мине, стига разбира се да не е зиморничава :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #12 -: Януари 05, 2009, 11:37:38 am »
Здравейте и от мен!
Да си кажа често, на Вики му е неприятен снега, защото е студен. Малей като го пипне такава кисела физиономия прави, тръска ръка.
И шейна купихме, обаче като му вали на лицето и се дразни и не иска да стои в шейната.
За отъркаляне в снега - абсурд!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #13 -: Януари 05, 2009, 11:48:59 am »
Хубава седмица и от нас, дано е здрава за всички и по-спокойна. Моите диванета кога проходиха, кога вече тичат вкъщи. Не съм предполагала, че такива неща ще измислят, беля след беля, и като са двама са страшна комбина. Отказват да ядат през деня, просто защото не им се спира на едно място. Столчетата за хранене служат за игра и катерене по тях, но в тях да седнат е мисия невъзможна. Ходя с лъжицата и който успея да хвана успея :x. Това хич не ми писва на характера  :x и начина на гледане до сега. И като прибавим тривиалните домакински задължения и писането, става сложно. И навън не може да се излезе сега.   :?
За яслите знам, че днес се подават документи на място, за ОДЗ-ата нямам идея, би трябвало ако има нещо ново да го обявята на сайта. Аз се замислям дали най-късно март да не пусна моите на ясла пък да видим, каквото сабя покаже, защото цял ден на този режим няма да издържа. Белкем проядат и започнат да спят както другите деца.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #14 -: Януари 05, 2009, 13:26:28 pm »
Каси, според мен пролетта е по-добрия избор да пуснеш децата на ясла, но ти ще си прецениш все пак. Деси също тръгна миналата пролет и не сме имали някакви проблеми, т.е. не е боледувала непрекъснато, както сега чета, че децата ходят 3 дни и после 2 седмици вкъщи :?
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #15 -: Януари 05, 2009, 13:42:10 pm »
Зачетох се в сайта с информация за детските градини и пише, че сега вече нямало да важи правото за време на записване, даже имало и предварително записване, което ставало активно когато стартира кампанията. Обаче въобще не ми става ясно на какъв принцип ще се класират децата. В голямо недоумение съм.
Стефи, там където ходи Деси, не е ли само ясла? Гледах и преглеждах и частните градини, но ситуацията никак не е розова с тях: първо в нашите райони те не са чак толкова много, второ таксите от порядъка на 700-900лв., направо са немислими. Един от нас би следвало да работи почти само за таксата за детската градина, което не ми се вижда нормално. От друга страна, шансът да ни приемат в държавната, изобщо не мога да преценя какъв ще бъде след като не е ясно как ще се класират. Направо не ми се мисли.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #16 -: Януари 05, 2009, 14:08:20 pm »
извеждате ли децата навън в тоя студ? на минус 10 градуса нещо ми е притеснено, да ви кажа... излязохме преди НГ веднъж, веднага му се запуши нослето от студа и започна да диша през устата, а тоя леден въздух не е никак добър за гърлото и веднага се прибрахме.
много ми е кофти, гледам чуден сняг навън, но не смея да го изкарам. а и то се затопля до към минус 5 едва към 15 часа, когато децата спят...
голяма дилема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #17 -: Януари 05, 2009, 14:15:17 pm »
Мешко, не е ве, има си градинска група, т.е. 2 групи са от 1 до 3г. и от 3 нагоре, като в голямата си учат и английски, рисуваме, музика, всичко това с отделни педагози-специализирани. Таксата ни е 340 лв. + по 5 лв. за храна, колкото дни е ходила. за пълен месец са макс 450 лв., което на фона на другите си е направо супер :) пък и не те изнудват за помагала, играчки, не се налага да буташ рушвети на учителките и т.н.
А нашите са много готини и са ми големи фенки щото съм била много медицински запозната, видиш ли, пък и от както ни гледаха в шоуто на Слави и не са спрели да ни поздравяват и няколкократно изявиха готовност да помагали с каквото можели, само да съм кажела :lol:
Сватя, ние Деси я извеждаме, сега 4 дни в Арбанаси и търново Т не се кажи над -3, но не й пречеше, по 2 часа мааше гащи по улици. В събота и неделя пак излизахме, тя обожава сняг, много му се радва, цялата се овъргаля и не спира да го яде :lol:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #18 -: Януари 05, 2009, 14:26:14 pm »
За много години на всички! Да сме здрави най-вече, и децата и мъжете да ни слушат повече тая година! :wink:
Аз засега съм доволна от нашата ясла. Есента директно минава в първа група.
Извеждаме се в студа и в снега, опакована като мече, едвам се движи от космонавта. :lol: Вчера обаче, дядо й я обърнал с шейната и тя се прибра много ядосана. Умира да пипа снега и да прави стъпки. :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #19 -: Януари 05, 2009, 14:32:11 pm »
Стефи, то март не е ли напролет  :wink:. Това с боледуването ми е проблем, но ..  :?
Сега идва педиатърката до вкъщи, че Мишо още кашля, и каза да не ги извеждам. Иначе пред кабинета и е опашка от дечица, все настинали.
Аз и сега не мога да ги извеждам в този сняг, с 40 кила количка. Навън още не могат да вървят сами добре, оплитат си краката от ботушите явно, та дори и да е изчистено. Но нямам търпение догодина да щъкаме, дано им хареса.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!