0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #100 -: Януари 07, 2009, 16:58:51 pm »
Чета, чета всички тези предложения и не мога да повярвам колко абсурди са успели да вкарат на едно място 8O, просто не ми го побира главата. Според мен най-логично би било за 1гр. да се класират всички деца, родени 2006г. Защо им хрумват такива усложнени до безкрай безумия с датата на раждане, просто не знам. Логично би било и детето, което е на яслена група в тази градина, като навърши 3 да си премине в 1 група, знам ли. А и защо приемът е само септември -от май до септември какво ще я правя Мия, ако все пак по някаква случайност я приемат? И в частните ли приемат само септември?
<br />[link=http:
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #101 -: Януари 07, 2009, 17:04:04 pm »
виж сега, децата дето са в ОДЗ-та те автоматично при навършане на 3 г. преминават в първа градинска група, там всичко е ок. Проблема е с тепърва кандидатстващите. А приема е само септември, защото тогава изписват четвърта група, която тръгва на училище.
В частните приемат по всяко време :wink:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #102 -: Януари 07, 2009, 17:16:38 pm »
Аз останах с впечатление, че много майки се страхуват, че децата им като навършат 3г. ги изхвърлят от яслите и чакат след това класиране за градинска група.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #103 -: Януари 07, 2009, 22:47:36 pm »
Ами meshko от яслите отиват в централна детска градина. В ОДЗ-тата яслените групи отиват директно в 1 група. При нас са 1 ясла, две ОДЗ-та и една ЦДГ. Пробвах се в ОДЗ-тата за да минем по кошмарния ред само веднъж. От 5 входящ номер Мони е записана предпоследна от 25 дечица, другите са с предимство. Пробвах на шега, не се и надявах да успеем. После ми стана жал, че е много мъничка, но ако се бях отказала, следващата година такъв късмет надали щяхме да имаме.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #104 -: Януари 08, 2009, 10:16:16 am »
Аз останах с впечатление, че много майки се страхуват, че децата им като навършат 3г. ги изхвърлят от яслите и чакат след това класиране за градинска група.

Точно така е за децата, които ходят в самостоятелни ясли. Те не са общински, а към МЗ и излезе пресен правилник от декември 2008, който вече е в сила http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240. Чл.2, ал.2
Чл. 2. ...
(2) По изключение при наличие на медицински показания може да се разреши оставането на деца в детски ясли до шест месеца след навършване на тригодишна възраст.

Т.е. вече ако имате дете в такава ясла (като мен) и то е родено напр. през февруари, зависите изцяло от милостта на директорката да го остави поне до лятото или търсите вратичка през медицинските показания. Дани поне е роден през юни, ама има родители с януарчета, на които може утре да им изритат децата от яслата, но пък за общинска ДГ поне още 2м, а може би и до септември не могат да кандидатстват. Аре, честито!
--------------
За децата в яслени групи в ОДЗ горното не важи, те са си общински, по други наредби.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #105 -: Януари 08, 2009, 10:32:48 am »
като прочетох информацията на СтефиЗ, честно казано - загубих образ и картина.
на хиляди малоумия съм се нагледала в тая държава през годините, но такова отявлено идиотско малоумие не бях срещала още...
просто не знам какво да кажа... най-лошото е, че не виждам никаква надежда за промяна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #106 -: Януари 08, 2009, 10:50:14 am »
а питаш ли ме мен, че ми идеше да й извия врата на тая идиотка, дето седнала на мен да обяснява как се прави промяна в закон, дето от 2002г. ги правя тия неща. кретени, няма друга дума, това е...
да сме живи и здрави да работим и да си плащаме ЧДГ и това е :?
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #107 -: Януари 08, 2009, 13:44:57 pm »
Уж Сергейчо беше пръв приятел с Големия Брат, а каква стана тя?! Украйна излезе виновна, а не загрижените управляващи...Положението пак се заформи като революционно...

Момичета, много, много ви съчувствам за спирането на газта...С дечица на студено е кошмарно направо...Купувайте ел.уреди, пийте повече горещ чай, има и едни електрически одеяла..., загрявайте се всячески да не се простудите...Грижете се за себе си, като по време на военно положение.

Джам питаше за излизането навън. Аз моите колебания си ги реших в посока, че ако на мен ми е много студено и треперя от студ не извеждам и нея. Аз съм си зиморничава и излизането в големия студ ми прилича повече на изстудяване, отколкото на каляване. Излишен героизъм ми се струва. Тази зима тук е много студена, валя сняг вече няколко пъти и се задържа на места, където е замръзнало. Обикновено зимите са меки и почти пролетно-есенни, но сега е кучешки студ.
При нас зесега скенерът показва, че има прогрес с историята на костта и ставата...дано се оправи по-бързо...

Поздрави и до след една седмица, когато ще тръгне форумът отново (16 беше, май)!  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #108 -: Януари 09, 2009, 08:35:47 am »
Радвам се да прочета, че се възстановявате, Розичке!
Да минава и заминава! :bighug:

Поздрави и до след една седмица, когато ще тръгне форумът отново (16 беше, май)!  :D

Мишанта, запетайките за нищо си ги няма, чете 16 май  8O
Въъъъ овапцахме я, седмица без сайта издържам, ама 5 месеца  :lol:, ке умрем за вас!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #109 -: Януари 09, 2009, 09:29:38 am »
Пожелавам здрава и щастлива да е новата година! Да донесе много нови зачатски бебчета! Да са ни здрави дечицата!
Ние стартирахме новата година с първата кашлица   :( Жорката кашля, а на мен сърцето ми се свива. Ще претръпна, то е ясно, но е много неприятно  :(
Следя и аз информацията за яслите. Надявам се, да не ми се наложи да пратя децата на ясла. Едно не мога да разбера, защо ако се осигуряваш и си честен, те ощетяват  :?


lb2f
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #110 -: Януари 09, 2009, 09:43:28 am »
ами Джази и аз това се питам, ама така е в милата ни родина. В квартала са едни фльорци дето по цял ден висят по кафетата, ама карат мерцедеси и БМВ-та, а децата има ходят в държавната ясла и детска градина. И съм далеч от мисълта, че са кандидатствали през системата...
да се оправя бързо Жорката :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #111 -: Януари 09, 2009, 10:15:09 am »
Мони цяла нощ повръща :(. Разстройство също има, но само два пъти, това засега не е страшно. Обаче е една бяла и отпусната :( Преди малко и дадох малко чайче и бисквитка, ще видим дали ще тръгнем към по добре. Направо ми писна вече. А си останахме в къщи да лекуваме тръгналия наново отит :x
Да са ни здрави дечицата, останалото ще си дойде само.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #112 -: Януари 09, 2009, 10:57:56 am »
Освен, че цял ден са по кафетата, там обсъждат и колко е скъпо в държавната градина  8O Нямам думи  :?
Лиде, да оздравява бързо Мони.

lb2f
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #113 -: Януари 09, 2009, 11:32:36 am »
jazzybaby и вие оздравявайте.
И аз се чудя как се седи цял ден с кафе и цигара в уста. Не се ли схващат тез хора 8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #114 -: Януари 09, 2009, 11:41:06 am »
jazzybaby и вие оздравявайте.
И аз се чудя как се седи цял ден с кафе и цигара в уста. Не се ли схващат тез хора 8O

ааа, като се схванат, за раздвижване тръгват да обикалят по молове и магазини :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #115 -: Януари 09, 2009, 12:02:39 pm »
jazzybaby и вие оздравявайте.
И аз се чудя как се седи цял ден с кафе и цигара в уста. Не се ли схващат тез хора 8O

ааа, като се схванат, за раздвижване тръгват да обикалят по молове и магазини :)


М да, а вечер поне са много изморени, хайде децата на бабите и по кръчми и дискотеки. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #116 -: Януари 09, 2009, 12:38:09 pm »
Еее, вие цял очерк написахте.  :wink: Не ги мислете тези дами, малко оттях са щастливи всъщност.

Я, кажете за яслата. Няколко процедурни въпроса имам, да съм готова психически.
Та, в колко часа трябва да са в яслата, с какви дрехи, там ли се преобличат, давате ли закуска вкъщи /подозирам, че ние ще си търсим млякото сутрин със събуждането/, в колко часа горе-долу ги вземате, като имам предвид, вече следобеда. Носят ли се памперси, мокри кърпички. Каквото се сещате, разкажете. Много ми е странно как се хранят под строй 30 деца, половината от които сигурно не могат да с хранят сами :?. Това за спането ми е тъмна индия също, макар че моит са свикнали като легне единият, и другият да ляга, демек с еднакъв режим са от бебета.
Благодаря!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #117 -: Януари 09, 2009, 12:55:43 pm »
Та, в колко часа трябва да са в яслата, с какви дрехи, там ли се преобличат, давате ли закуска вкъщи /подозирам, че ние ще си търсим млякото сутрин със събуждането/, в колко часа горе-долу ги вземате, като имам предвид, вече следобеда. Носят ли се памперси, мокри кърпички. Каквото се сещате, разкажете. Много ми е странно как се хранят под строй 30 деца, половината от които сигурно не могат да с хранят сами :?. Това за спането ми е тъмна индия също, макар че моит са свикнали като легне единият, и другият да ляга, демек с еднакъв режим са от бебета.
Благодаря!

kassi, нашата ясла отваря в 7, ние водим Дани между 8:00 и 9:00, според зависи. Ако иде преди 8:30, има закуска, после не. Обикновено е пил мляко или е хапнал нещо малко у дома.

Пампи и кърпички носим, пампите са надписани и си ги слагат на него само.

Храненето - той има леки двигателни затруднения с дясната ръка и специално помолих да му помагат и да го оставят да яде с лява, ако иска. Хранеха го в началото, сега се оправя сам доста добре. Те се учат бързо от другите. Често си го вземам доста омазан, особено ако го вземам наобяд, ама това да е грижата...

Спане - много време отказваше да спи там, около 2-3 седмици, вдигаше шум и ми се обаждаха да си го прибера. Но после свикна.

На гърнета ги слагат под час - след хранене, след сън, както и ако детето само поиска, имат си индивидуални надписани гърнета, които ние сме занесли.

Водичка - позволяваха да внеса шишето му в началото, ама колко са му давали не знам. Обаче бързо се научи от чашка. Сега казват, че им дават под час + когато някой си поиска.

Имат си шкафчета, където си слагаш пампите, кърпите, пантофки, обувки и връхни дрешки, както и резервен комплект дрехи, ако се олее или напишка. Аз винаги имам там и сокче в малка кутийка, често е жаден, като го вземам.

Следобяд ще го вземам около 5, върнах се на работа на 6-часов ден. Но яслата работи до 7, не знам дали се мръщят за по-късен час.
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 13:02:32 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #118 -: Януари 09, 2009, 12:57:00 pm »
Я, кажете за яслата. Няколко процедурни въпроса имам, да съм готова психически.
Та, в колко часа трябва да са в яслата, с какви дрехи, там ли се преобличат, давате ли закуска вкъщи /подозирам, че ние ще си търсим млякото сутрин със събуждането/, в колко часа горе-долу ги вземате, като имам предвид, вече следобеда. Носят ли се памперси, мокри кърпички. Каквото се сещате, разкажете. Много ми е странно как се хранят под строй 30 деца, половината от които сигурно не могат да с хранят сами :?. Това за спането ми е тъмна индия също, макар че моит са свикнали като легне единият, и другият да ляга, демек с еднакъв режим са от бебета.
Благодаря!
И мен ме вълнуват тези въпроси.
Каси,предполагам,че всяка ясла има различни изисквания какво се иска да носиш.За режима на децата там е най-добре да се пита в самото детско заведение или ако имаш познати,чийто деца го посещават.
Да оздравяват бързо всички дечица!!!

Аз винаги имам там и сокче в малка кутийка, често е жаден, като го вземам.
Чувала съм,че не дават на децата вода,за да не им пишкат много :x.
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 13:00:54 pm от joshi »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #119 -: Януари 09, 2009, 13:10:18 pm »
В нашата приемът е до 8:30. След това не взимат детето. Закуската е в 9:00. Ако станем по рано и давам да пие мляко, ако иска също. Искат потник, тениска и блузка, без чоропогащник, топло е. Два чифта резервни дрешки и памперси. Еднократно занесохме мин вода 10л, мокри кърпи, салфетки и тоалетна хартия. А и играчки по избор.
За храненето и спането си имат методи явно, важното е че успяват. Първоначално я взимах в 15:30, сега вече след 16:00
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 13:11:58 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0