0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #120 -: Януари 09, 2009, 13:24:43 pm »
Болничките бързо да оздравяват, дано няма болни дечица скоро.

Момичета, според вас този термометър дали си заслужава парите /доста изгодно ми се струват 15 евро, но пък ако няма да върши работа за какво да ги давам/


http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=iqd4hD9yYdx4hHYVhhsRjD54wqpc--fzy6o=?ProductSKU=de_DE-1573936
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #121 -: Януари 09, 2009, 13:28:57 pm »
не разбрах как мери туй чудо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #122 -: Януари 09, 2009, 13:36:10 pm »
касси, всяка ясла е различна - като тръгнете, ще ти дадат указания какво искат.
работното време на яслите и градините по закон е от 7 до 19 часа.
има си график на дневния режим, но колко го спазват - не ми е ясно. аз засега водя Марти към 9 без нещо, закусил, за да съм сигурна, че е ял. но като тръгна на работа, няма да има време за това и ще го водя към 8 часа.
искат ги без бодита и гащеризони, а с гащи и тениски. когато съм го обличала с боди, са ми го връщали винаги с разкопчано боди - какъв е толко проблема да закопчаят 2 копчета - не знам.
Мартин сам не се храни, така че уж го хранели сестрите, ама колко яде - все още ми е загадка. при нас той си влиза с шишето и там му доливат през деня.

абе дайте ми надежда за спането, моля. преди коледа го пробвахме 1 седмица - не искал изобщо да лежи в леглото и си го прибирах. сега съм им казала, че ще стои до следобяд. вече 3 дни ми твърдят, че заспивал много-много трудно и се събуждал половин час по-късно. на практика, не спал. после към 8 часа ми прави истерии от преумора в къщи - снощи беше нещо ужасно. аз не мога да повярвам, че ако е заспал веднъж, ще се събуди след половин час - той спи здраво и не реагира на шум. нещо ме лъжат, май, но няма как да разбера.
а за детето е ужасно вредно да продължава дълго това неспане следобяд. чудя се как да ги агитирам да полагат повече усилия да го приспят. явно не им се занимава и като видят, че не заспива веднага, сигурно го вдигат от леглото и го отделят в другата стая  - да не им буди останалите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #123 -: Януари 09, 2009, 13:44:32 pm »
явно не им се занимава и като видят, че не заспива веднага, сигурно го вдигат от леглото и го отделят в другата стая  - да не им буди останалите.


и според мен е точно така, което мноооого тъпо, защото нищо не пречи да поседи някоя до него ден-два да му пее, разказва нещо и т.н.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #124 -: Януари 09, 2009, 16:27:11 pm »
ето малко инфо от моите любимци от СО:

Бихме искали да уточним, че предварителните кандидатствания на деца за яслените и 1-ва градинска група с прием от септември 2009 г. ще бъдат активирани автоматично в момента на прилагане на новия регламент.

Автоматичната активация в деня на навършване на съответната възраст се отнася само до групите с текущ прием. Там продължава да важи регламента от 2008 г. и съществуващите опашки се запазват.

Екип на кг.софия.бг
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #125 -: Януари 09, 2009, 18:55:58 pm »
jam,Ива също не спеше на обед нито в яслата нито по-късно в детската градина.Събота и неделя когато си беше в къщи нямаше проблеми.Беше ми писнало да ми се оплакват-че не искала да заспи,че се въртяла и си говорела в леглото и че пречела на другите деца да спят.В 4 група вече почти никой не спеше но така било праволото и ги държаха да лежат.
Проблема на госпожите е че не могат да отидат да пичт кафе и да пушат цигари ако не са заспали децата да ги оставят на лелята.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #126 -: Януари 09, 2009, 21:50:29 pm »
И ние да се похвалим. Имаме си вече две зъбчета. Като мишленце е Гошето. Днес е трети ден от захранването и ако знаете само с какъв мерак яде  :D. Станали сме 9500гр., а днес педиатърът ни зарадва, че хемоглобина му е 122.
Все дребнички неща, но и ние сме още мънички. За сега сме здрави. Радваме се на снега и много, ама много искаме да хващаме снежинките.

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #127 -: Януари 09, 2009, 23:03:48 pm »
Честита Нова Година на всички  :D Още нови мами да има със здрави бебчета  :)
mini този термометър как действа? Аз бях купила преди още да родя тип биберон,но се оказа че госпожицата не е голяма фенка на биберона.
До финала не остана много време пожелавам ти леко раждане :)

За яслите предположих,че няма да мога да се вредя.Като си знам и колко е податлива на разболяване,някой да кихне около нея и тя вече е с първи стъпки на бронхит,преминах на варианта с баба детегледачка/ пък и аз да използвам нещо от държавата/ .
Аз съм от декември по тази програма.
Да не би да има някаква промяна по програмата от 01.01.09 ? На 05.01 ходих да нося справката за декември,но нищо не ми казаха за новости.Бабата ще ходи на 12.01 да си взема дебитната карта за първата заплата и ще и кажа да пита.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #128 -: Януари 10, 2009, 10:00:04 am »
Abloy, браво на вас, само такива хубави неща да има за споделяне.
Болничките да оздравяват бързо!
Мини, стискам палци за теб, че не остана...


абе дайте ми надежда за спането, моля. преди коледа го пробвахме 1 седмица - не искал изобщо да лежи в леглото и си го прибирах. сега съм им казала, че ще стои до следобяд. вече 3 дни ми твърдят, че заспивал много-много трудно и се събуждал половин час по-късно. на практика, не спал. после към 8 часа ми прави истерии от преумора в къщи - снощи беше нещо ужасно. аз не мога да повярвам, че ако е заспал веднъж, ще се събуди след половин час - той спи здраво и не реагира на шум. нещо ме лъжат, май, но няма как да разбера.

Дано не лъжат наистина... Аз вече писах, че на Дани повече време му трябваше, но свикна накрая. Но и той беше точно така - в първите няколко дни, когато изобщо спа, беше спал по 30-40 мин, после по 1.5ч. В къщи спи по 2-3ч, но явно обстановката им влияе. Дано Марти свикне скоро! И аз мислех, че заспи ли веднъж, после поне 1.5ч няма събуждане, ама и при мен се случи - нали по една седмица в месеца ходим на рехабилитация, той ми заспива в колата на връщане, после паркирам в двора и си седя тихо, докато спи (ако го пренасям, винаги се буди и не заспива повече). Но тези сънчета, които не са в собственото му легло, са винаги около 40-50 мин, после се буди, колкото и да е тихо и топло и т.н.
« Последна редакция: Януари 10, 2009, 10:01:39 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #129 -: Януари 10, 2009, 10:18:50 am »
Мда, на колежката внучето така и не са могли да го научат да спи. Човека вече е в предучилищна де, но в детската изобщо не е спял, леличките го взимали в тяхната стая, за да не буди другите деца.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #130 -: Януари 10, 2009, 14:48:52 pm »
И аз не спях в детската градина. Помня, щото тръгнах на 4 и ми беше адски гадно. Караха ни да лежим само на една страна, към стената обърнати. А когато не можеш да спиш и се налага да лежиш само на една страна 2 час е адска мъка, та съм го запомнила. Хващаше ме саклет. Никога не съм спяла. За сметка на това мама ни къпеше в 19.30, в 19.45 Сънчо и в 20.10 вече сънувах. И така до трети клас  :oops: После станах "голяма" и ми пускаше гювеч. Мисълта ми е, jam, слагай Марти по-рано вечер да си ляга иначе преумората не си е работа. Пък дано свикне. 
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #131 -: Януари 10, 2009, 15:00:10 pm »
Джам, в нашата детска будят децата в 3 следобяд - спал - не спал, ставай. Може ако заспива късно, след половин час да го вдигат и затова да е така. Според мен ще се научи да спи там, но трябва време. А иначе за нежеланието им да свършат нещо повече от това, което смятат че им е задължение ... дълго мога да разказвам, но май няма смисъл.
Ох, за кандидатстването и аз съм в чуденка - ситната няма да я пусна на есен на ясла, но си мислех за другата пролет, като стане на 2 години и малко и се чудя, кога трябва да кандидатстваме, че ние сме и с предимство заради баткото...
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #132 -: Януари 10, 2009, 15:01:58 pm »
Нина и аз бях така.  :lol: Ми не ми се спеше и това е. Като по голяма де, Нашите деца са малки и трябва да спят. Jam и аз я слагам рано да ляга, сутрин възможно най-късно я будя.
Аз да си кажа, засега успяхме да свалим температурата, цяла нощ изгоря това дете. В един момент ми се дорева. Не може да дадеш Ефералган и след 4 часа Хексалгин и да не свалиш температурата под 38.  8O Направо полудях. Това беше снощи, цяла нощ с лекарствата потдържахме отново 38. Преди два часа и дадох пак Хексалгин и още не мога да повярвам, свалихме я. Не повръща, сега остава и разстройството да пресечем. Но милата е толкова изтощена, така не я бях виждала. Цял ден спи, хапна две солетки и една бисквитка, малко чай и пак заспа. Ужасен е вируса, дано бързо да изчезне.
Току що ми докладваха, че съседите са се натръшкали цялата фамилия. Ужас.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #133 -: Януари 10, 2009, 15:33:28 pm »
Някой знае ли къде близо до Младост има само ясли?
Доколкото разбрах за тях не се кандидатства през сайта, а се ходи на място да се подаде молба

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #134 -: Януари 10, 2009, 15:48:34 pm »
Оооо за приключенията си в детската градина и неспането ми роман мога да напиша :lol:
чак са стигали горките другарки до там, че да звънят на баща ми, а той беше голяма клечка на местно ниво, ама аз и не лежах, а пречех и на другите да спят... :lol:
но аз и сега немога да спя през деня, колкото и да съм се опитвала не става :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #135 -: Януари 10, 2009, 16:43:51 pm »
абе вие ми говорите за по-големички деца, които вече и в къщи не са спали - и аз в градината не спях.
ама дете на 2 години и половина си има нужда от тоя сън, ето днес си беше от обяд в къщи - турих го в леглото и след 5 минути откърти. спа си 2 часа и сега е пушка.
не мисля, че дете на тая възраст е нормално да кара без следобеден сън.

Pippi, в района на Младост няма самостоятелни държавни ясли.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #136 -: Януари 10, 2009, 17:37:26 pm »
Да, така е, децата имат нужда от сън. Аз говорех конкретно за детската градина, но аз и вкъщи не съм спала от около 3 годишна. И на тази възраст си е нормално да се дремва, та затова майка ни слагаше в 8 вечерта. Дори и през лятото, когато навън е още светло по това време и други деца играеха.
Иначе детето си усеща спокойствието у дома, някои са по-чувствителни. Някои си спят като пънове и в детската.
 
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #137 -: Януари 10, 2009, 18:57:53 pm »
Аз да си кажа, засега успяхме да свалим температурата, цяла нощ изгоря това дете. В един момент ми се дорева. Не може да дадеш Ефералган и след 4 часа Хексалгин и да не свалиш температурата под 38.  8O Направо полудях. Това беше снощи, цяла нощ с лекарствата потдържахме отново 38. Преди два часа и дадох пак Хексалгин и още не мога да повярвам, свалихме я. Не повръща, сега остава и разстройството да пресечем. Но милата е толкова изтощена, така не я бях виждала. Цял ден спи, хапна две солетки и една бисквитка, малко чай и пак заспа. Ужасен е вируса, дано бързо да изчезне.
Току що ми докладваха, че съседите са се натръшкали цялата фамилия. Ужас.


Лиде,когато Ива се разболее свалянето на температурата е най-голямата ми битка.Беше на 1.8 мес.когато стигнахме до гърч и ако не беше бързата намеса на личната незнам какво щеше да стане с детето ми.Но,нещото което помага при нас-с риск да ми се скарате отново е-режа един лимон на 2 и започвам да мажа бгъбначния стълб,крачетата,челото и мишниците.И аз не вярвах но наистина помага.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #138 -: Януари 10, 2009, 19:56:14 pm »
Pimi  няма да ти се скараме. Аз ползвам оцет. Идеята е да се охлади. Само, че не винаги се получава. А и вдигащо температура тресящо се детенце ми е жал да го мажа с нещо студено, било оцет лимон или нещо друго. Но при много висока температура вече няма друг начин. Слагам чорапки с оцет с вода, и на дланите и челцето също.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #139 -: Януари 10, 2009, 20:10:05 pm »
Сигурно си знаете, ама... в моята книжка пише, че мокрите неща трябва да са хладки, в никой случай студени. Ако е студено, организмът спонтанно реагира със свиване на кръвоносните съдове и може да стане по-лошо. Хладките компреси може да се слагат на крачета, ръчички, челце и по местата, където минават големи кръвоносни съдове - под мишничките и по слабинните гънки.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07