0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:hello:Добро Утро на Всички!
Спорна седмица!

Мина еуфориятя на Коледните празници и делника отново почука на вратата!
Българина обаче обича да празнува, да се стягат Ивановците, Иванките и Йордановците и Данчетата!

Здрави и усмихнати деца с червени бузки и спокойни Майки!
Вируси и болежки през прага отвън под снега да седят,
аз два дни не можех да се дигна, днес вече мърдам!

 :flower:Хубав и весел ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #1 -: Януари 05, 2009, 09:59:13 am »
Лек и успешен ден и от нас! :lol:
И аз нещо усещам ,че ще се разболявам,само дано да не заразя Йоанна!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #2 -: Януари 05, 2009, 10:04:07 am »
Здравейтееее! :)
Хубава седмица и от нас.
Всички дечица и мами да бъдат много здравички, а болните бързо да се оправят.
Навън е прекрасно и бяло. Обичам зимата, когато е бяла, но не можем да се разхождаме с Алекс. По обяд ще излезем само за една зимна фотосесия. :)
Бъдете много усмихнати и щастливи!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #3 -: Януари 05, 2009, 10:14:33 am »
В първата тема за тази година, идвам с добри пожелания!
Честита да е Новата Година, Зачатски мами!
Нека да са здрави и щастливи всички дечица и техните майки и татковци!
Пакостите /на децата  :wink:/ да предизвикват само усмивки на лицата ви!
Нека новините тук да са повече добри!
Целувки за всички малчовци от мен и кака Диди!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #4 -: Януари 05, 2009, 10:20:16 am »
Добро утро и хубава седмица от нас!
Всички мами и дечица да са здрави най-вече.

Аз имам въпрос за записването в ясла. Пак ли ще е през тази система
като миналата година. Знае ли нещо по въпроса?


Же   :hug2:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #5 -: Януари 05, 2009, 10:31:43 am »
Здравейте в новата година. Желая на всички една вълшебна и щастлива 2009 година! Здрави бебета, здрави и щастливи родители и много сбъднати желания!
И аз харесвам зимата в този аспект, с хубав пухкав сняг, бяла и красива. Моята девойка обаче не желаеше да излиза навън, гласим се по половин час, тръгваме и след 10 минути се връща обратно вкъщи. Не мога да си обясня защо. Май за пръв път вижда толкова сняг, но като че ли я притеснява, че е хлъзгаво по-скоро. И така не можахме да се порадваме на снега, седяхме си вкъщи на топло.
Имам въпросче, ако някой е наясно вече, как ще става кандидатстването за детска градина тази година?
<br />[link=http:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #6 -: Януари 05, 2009, 10:40:20 am »
Весела и щастлива седмица и от нас! Ние уж сме вече добре. И аз като Мишето 3 дни не можех да мърдам, дано малката не я повтори само.
Бъдете много здрави и щастливи! Радвайте се на малките неща, които съпътстват живота ни!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #7 -: Януари 05, 2009, 10:42:34 am »
Здравейте мами! Хубава първа седмичка от новата година! Да сте здрави и вие и всички дечица!
Пък ние нямаме много сняг да му се радваме, по-скоро е хлъзгаво и мокро и не става за разходки. Иначе и аз бях запланувала фотосесия, ама ще се наложи да изчакам до следващия сняг.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #8 -: Януари 05, 2009, 10:43:08 am »
Щастлива нова година и от нас.
Пожелавам сбъднати желания на всички тук, за здраве, за късмет, за благодатна и спокойна 2009, за много бременни и новородени от зачатенските редици.
Стефания също се страхува от снега, иначе от няколко седмици започна великото бърборене- повтаря всяка наша дума, къде правилно, къде си измисля, но определено има бум в говоренето, малеее порастна ни бебето бе хора  8) вече си имаме момиченце вкъщи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #9 -: Януари 05, 2009, 10:45:46 am »
Нека новата година бъде лека и здрава за всички ви, мили мои приятелки :)
за нас определно няма да е лека, но нека господ е с нас и ни даде сили да се справим :(

И мен ме вълнува въпроса с детските градини, ще чакам ако някой има инфо да казва :) Въпреки че имам едни такива вътрешни терзания, дали ама защо, как и т.н. Деси се чувства прекрасно там където е, толкова е щастлива, не спира да разказва и обяснява за дечицата, сега две седмици през почивките не минаваше и ден да не пита кога ще ходи при каките (учителките). Много се занимват с тях, гледат ги хубаво, а в нашата детска в квартала били по 32 деца в група :( Това е инфо от първа ръка, с две госпожи, какво ли внимание им се обръща незнам... :?
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #10 -: Януари 05, 2009, 10:56:35 am »
Хубава седмица, здрави деца и спокойни майки  :D
Пак ще са пълни трапезите и търбусите тая седмица, направо вече ще се пръсна от ядене и само си поглеждам скришом шкембето, минавайки покрай огледалото...  :oops: ще му мислим след празниците  :wink:

Ема леко кашля и не смея да я отъркалям в снега засега, гледаме от прозореца и пеем песни  :D

Стеф, ще се справите, разбира се!
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 11:08:27 am от Bora82 »
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #11 -: Януари 05, 2009, 11:03:03 am »
Бори, отъркаляй я, няма по-хубаво от първия сняг, може пък да й мине, стига разбира се да не е зиморничава :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #12 -: Януари 05, 2009, 11:37:38 am »
Здравейте и от мен!
Да си кажа често, на Вики му е неприятен снега, защото е студен. Малей като го пипне такава кисела физиономия прави, тръска ръка.
И шейна купихме, обаче като му вали на лицето и се дразни и не иска да стои в шейната.
За отъркаляне в снега - абсурд!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #13 -: Януари 05, 2009, 11:48:59 am »
Хубава седмица и от нас, дано е здрава за всички и по-спокойна. Моите диванета кога проходиха, кога вече тичат вкъщи. Не съм предполагала, че такива неща ще измислят, беля след беля, и като са двама са страшна комбина. Отказват да ядат през деня, просто защото не им се спира на едно място. Столчетата за хранене служат за игра и катерене по тях, но в тях да седнат е мисия невъзможна. Ходя с лъжицата и който успея да хвана успея :x. Това хич не ми писва на характера  :x и начина на гледане до сега. И като прибавим тривиалните домакински задължения и писането, става сложно. И навън не може да се излезе сега.   :?
За яслите знам, че днес се подават документи на място, за ОДЗ-ата нямам идея, би трябвало ако има нещо ново да го обявята на сайта. Аз се замислям дали най-късно март да не пусна моите на ясла пък да видим, каквото сабя покаже, защото цял ден на този режим няма да издържа. Белкем проядат и започнат да спят както другите деца.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #14 -: Януари 05, 2009, 13:26:28 pm »
Каси, според мен пролетта е по-добрия избор да пуснеш децата на ясла, но ти ще си прецениш все пак. Деси също тръгна миналата пролет и не сме имали някакви проблеми, т.е. не е боледувала непрекъснато, както сега чета, че децата ходят 3 дни и после 2 седмици вкъщи :?
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #15 -: Януари 05, 2009, 13:42:10 pm »
Зачетох се в сайта с информация за детските градини и пише, че сега вече нямало да важи правото за време на записване, даже имало и предварително записване, което ставало активно когато стартира кампанията. Обаче въобще не ми става ясно на какъв принцип ще се класират децата. В голямо недоумение съм.
Стефи, там където ходи Деси, не е ли само ясла? Гледах и преглеждах и частните градини, но ситуацията никак не е розова с тях: първо в нашите райони те не са чак толкова много, второ таксите от порядъка на 700-900лв., направо са немислими. Един от нас би следвало да работи почти само за таксата за детската градина, което не ми се вижда нормално. От друга страна, шансът да ни приемат в държавната, изобщо не мога да преценя какъв ще бъде след като не е ясно как ще се класират. Направо не ми се мисли.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #16 -: Януари 05, 2009, 14:08:20 pm »
извеждате ли децата навън в тоя студ? на минус 10 градуса нещо ми е притеснено, да ви кажа... излязохме преди НГ веднъж, веднага му се запуши нослето от студа и започна да диша през устата, а тоя леден въздух не е никак добър за гърлото и веднага се прибрахме.
много ми е кофти, гледам чуден сняг навън, но не смея да го изкарам. а и то се затопля до към минус 5 едва към 15 часа, когато децата спят...
голяма дилема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #17 -: Януари 05, 2009, 14:15:17 pm »
Мешко, не е ве, има си градинска група, т.е. 2 групи са от 1 до 3г. и от 3 нагоре, като в голямата си учат и английски, рисуваме, музика, всичко това с отделни педагози-специализирани. Таксата ни е 340 лв. + по 5 лв. за храна, колкото дни е ходила. за пълен месец са макс 450 лв., което на фона на другите си е направо супер :) пък и не те изнудват за помагала, играчки, не се налага да буташ рушвети на учителките и т.н.
А нашите са много готини и са ми големи фенки щото съм била много медицински запозната, видиш ли, пък и от както ни гледаха в шоуто на Слави и не са спрели да ни поздравяват и няколкократно изявиха готовност да помагали с каквото можели, само да съм кажела :lol:
Сватя, ние Деси я извеждаме, сега 4 дни в Арбанаси и търново Т не се кажи над -3, но не й пречеше, по 2 часа мааше гащи по улици. В събота и неделя пак излизахме, тя обожава сняг, много му се радва, цялата се овъргаля и не спира да го яде :lol:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #18 -: Януари 05, 2009, 14:26:14 pm »
За много години на всички! Да сме здрави най-вече, и децата и мъжете да ни слушат повече тая година! :wink:
Аз засега съм доволна от нашата ясла. Есента директно минава в първа група.
Извеждаме се в студа и в снега, опакована като мече, едвам се движи от космонавта. :lol: Вчера обаче, дядо й я обърнал с шейната и тя се прибра много ядосана. Умира да пипа снега и да прави стъпки. :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #19 -: Януари 05, 2009, 14:32:11 pm »
Стефи, то март не е ли напролет  :wink:. Това с боледуването ми е проблем, но ..  :?
Сега идва педиатърката до вкъщи, че Мишо още кашля, и каза да не ги извеждам. Иначе пред кабинета и е опашка от дечица, все настинали.
Аз и сега не мога да ги извеждам в този сняг, с 40 кила количка. Навън още не могат да вървят сами добре, оплитат си краката от ботушите явно, та дори и да е изчистено. Но нямам търпение догодина да щъкаме, дано им хареса.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #20 -: Януари 05, 2009, 14:33:51 pm »
Честита нова година и от нас!
Да се присъединя и аз към отбора на болните мами  :? Новата година я посрещнах с температура и двама ревящи малчугана. Дано да не ни тръгне така цялата година. Вече само кашлицата ме тормози, обаче 2 дни бях направо в несвяст.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #21 -: Януари 05, 2009, 14:41:25 pm »
ми така де, това казвам, касита, пролетта е по-добре :wink:
но си зависи от детето, Деси беше достатъчно контактна, ходеше повече от стабилно и т.н., т.е. адаптацията й беше бърза и лесна. Но по принцип 1.6г. за някой е рано, това имах предвид, ти си познаваш децата най-добре, прецени :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #22 -: Януари 05, 2009, 14:45:54 pm »
ми така де, това казвам, касита, пролетта е по-добре :wink:
но си зависи от детето, Деси беше достатъчно контактна, ходеше повече от стабилно и т.н., т.е. адаптацията й беше бърза и лесна. Но по принцип 1.6г. за някой е рано, това имах предвид, ти си познаваш децата най-добре, прецени :)

Права си, права си, Стеф. Контактни са, играят много и с други деца, ако това е показател, знам ли. А и като са двама, дано бързо се адаптират. Ще пробвам, те са записани и не може да не ходят все пак изобщо.  :? Иначе аз съм тръгнала на година и два месеца, и майка, казва, че не съм плакала, въобще лесно съм се адаптирала. Чудя се като не ходят в гърне, какво ще ги правят там, и как ще ядат сами, но ще го мисля напролет.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #23 -: Януари 05, 2009, 14:50:46 pm »
извеждате ли децата навън в тоя студ?
Ами аз имах сериозни намерения да я извеждам, ама тя не ще. Вчера се обличахме около половин час, сложихме всичко -шал, шапка, грейка, излязохме, заключихме вратата и като стигнахме до стълбите, се върна обратно. Предните дни излизаше най-много за 10 минути, не иска и това си е. Иначе нашата педиатърка ми е казвала, че дете не се извежда само при мъгла дъжд и вятър, иначе подходящо облечена, може и при ниски температури. То като няма вятър и студът не е толкова страшен.
Стефи, мерси за инфото за градината. Ще проуча подробно как стои въпроса с приема.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #24 -: Януари 05, 2009, 14:54:33 pm »
Чудя се като не ходят в гърне, какво ще ги правят там, и как ще ядат сами, но ще го мисля напролет.  :D

ще им сменят пампите - на лелите така даже им е по-лесно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #25 -: Януари 05, 2009, 15:14:02 pm »
Чудя се като не ходят в гърне, какво ще ги правят там, и как ще ядат сами, но ще го мисля напролет.  :D
ще им сменят пампите - на лелите така даже им е по-лесно.
Аз си мислех, че е обратното. И че даже бързо ги научават на гърне, поне така беше с племенницата де.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #26 -: Януари 05, 2009, 15:52:48 pm »
оо, Касси, зависи на какви попаднеш. моят син 3 седмици ходи на ясла без да го сложат веднъж на гърне - "да не се стресирал"! на повечето места не ги учат на нищо, това показват моите наблюдения.
може би в чистите ясли лелките да са по-старателни...

вие в кое ОДЗ бяхте?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #27 -: Януари 05, 2009, 16:21:49 pm »
Като споменахте гърнето, аз търпя пълно фиаско с Мия. Вече ми се изчерпаха идеите, пробвах и крайни методи -оставях я без памперс и пак никакъв резултат. Напишква се, показва, че го е направила и върви след мен, докато я сменя. Винаги ми казва, след като се е наакала веднага. Сяда на гърне когато е благоразположена, иначе опъва краката, казва: "не" и няма как да я сложа.Всичко говори за това, че го осъзнава физически, ама защо не желае да се учи, нямам идея. Някой ако има идеи, моля да сподели.
<br />[link=http:
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #28 -: Януари 05, 2009, 16:27:20 pm »
ми не я мъчи бе човек. и Деси си казва в 50% процента от случаите, няма страшно, ще се научат, споко :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #29 -: Януари 05, 2009, 16:34:12 pm »
оо, Касси, зависи на какви попаднеш. моят син 3 седмици ходи на ясла без да го сложат веднъж на гърне - "да не се стресирал"! на повечето места не ги учат на нищо, това показват моите наблюдения.
може би в чистите ясли лелките да са по-старателни...

вие в кое ОДЗ бяхте?

В 56-о ОДЗ сме. Случайно с запознах с леличката, която е в тяхната група. Ще говоря с нея когато наближи да ги дам.
Ами племенницата ходи в "чиста" ясла до НДК-Ралица се казваше май. Страхотен персонал има, освен условията, но не успяхме да влезем там.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #30 -: Януари 05, 2009, 16:40:23 pm »
извеждате ли децата навън в тоя студ? на минус 10 градуса нещо ми е притеснено, да ви кажа... излязохме преди НГ веднъж, веднага му се запуши нослето от студа и започна да диша през устата, а тоя леден въздух не е никак добър за гърлото и веднага се прибрахме.
много ми е кофти, гледам чуден сняг навън, но не смея да го изкарам. а и то се затопля до към минус 5 едва към 15 часа, когато децата спят...
голяма дилема.

Извеждам , но към 14 часа до 15 часа - Вики тогава бодърства. Но той не е очарован въобще от разходките. Ей го и днеска си спретнахме с баба му такова приключение, че се прибрахме. Само дето успях да го обърна два пъти от шейната. Ужас!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #31 -: Януари 05, 2009, 16:41:55 pm »
Честита Нова Година на всички и от нас, жалаем ви да сте здрави и усмихнати!

Аз извеждам. Когато времето е тихо без вятър, отрицателните градуси не се усещат толкова. Понякога и само да магазина да идем, но все пак да глътне малко въздух. Вчера се прибрахме от новогодишната ваканция, бяхме почти 10дни на ски, от които Симона беше всеки ден навън, по около 3 часа и отгоре. не знам колко беше температурата, отрицателни градуси със сигурност, но пък тихо, ясно и слънчево време и просто усещането ми беше, че навън й е мястото :) при първия понатрупал сняг миналите месеци и тя имаше страх, но бързо отмина. сега му се радва много, вечер го гледа от прозореца и пак иска да излиза :lol: качихме я дори и на ски и си умря от кеф, спускаха се с баща си по бейби пистата. струваше ми се по-рано от 4ри години, че би било неуместно и може би стресиращо да я учим, но като ги видях как на по 3 години австрийчетата се пускат сами, правят завойчета без проблеми, направо ми събраха очите, та може би догодина и ние ще се учим.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #32 -: Януари 05, 2009, 16:58:30 pm »
3 години е възрастта за ски и кънки.  :wink: И аз нямам търпение да ги водим.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #33 -: Януари 05, 2009, 17:02:42 pm »
мда, 3 г. е, и аз съм се надъхала яко другата зима Деси да се учи :)
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #34 -: Януари 05, 2009, 17:29:49 pm »
по моите наблюдения, австрийчетата явно доста по-рано ги учат, щото на 3 те вече си се парзаляха съвсем уверено като стрелички :lol:
а на една черна писта имаше едни дето бяха сигурно не повече от 5годишни, сложиха големите скиори в малкия си джоб, тях сигурно направо на пистата са ги раждали :lol:

а руканорската грейка - пак да кажа - чудна, чудна :D много съм доволна.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #35 -: Януари 05, 2009, 17:41:25 pm »
Честита нова година всички! Здрави деца и родители през 2009!

Ние с Михаела излизаме, но не с количката, а с кенгуруто. Количката не съм я вадила сигурно от 20-ина дни вече. Слагам я в кенгуруто, а отгоре си обличам едно голямо и топло яке на мъжа ми, което ни обхваща и двете и по този начин тя е на топло. Почти винаги заспива, щом излезем. :) Съответно ако ще сме с кенгуру, я обличам с едно по-леко яке. Но ако ще е в количката, я "опаковам" по-сериозно.

Да ви кажа честно, дори и при леки мъгли, сме излизали по този начин. Тук през декември имаше един период от около 10-ина дни, когато всеки ден беше мъгливо. (По това време все слушах по прогнозата за времето, че в София било слънчево и топло, а ние тук бяхме забравили какво е това слънце. :x) Сутрин и вечер по-гъста мъгла, а по обяд леко се вдигаше. Е да, ама аз я гледам сама и все се налага да изляза за нещо, та така тя си виси пред мен, с лице към мен. така, като загърна хубаво якето, тя е предпазена и от вятър. Е, разбира се, не сме стояли с часове навън. :wink:

Днес, например, изкарахме час и половина. Тук е слънчево и няма вятър. Тя спа през цялото време.
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 17:57:48 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #36 -: Януари 05, 2009, 17:54:08 pm »
Мда, 3 години за тези спортове - така казват специалистите, както и за плуване. Говоря сериозно обучение. Пет години за баскетбол и тенис, след 8-9 -волейбол.
Грейки и комплекти на Руканор за ски има намалени в МОЛ-а в Младост зад ХИТ. Към 7 лв. бяха комплектите, сладурски са верно.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #37 -: Януари 05, 2009, 18:33:12 pm »
мдаа, ама Цвети той си се води скиорски, защото е непромукаем и е с гумирани шевове и т.н.:wink:
следващия модел с двете части е също толкова сполучлив, Деси го е тествала няколко пъти вече, няма пропуск  :D
миналата година се чудех кой ли толкова дребен кара ски, ама явно имало, щом на 3 вече хвърчат по пистите.... :lol:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #38 -: Януари 05, 2009, 18:36:45 pm »
Грейки и комплекти на Руканор за ски има намалени в МОЛ-а в Младост зад ХИТ. Към 7 лв. бяха комплектите, сладурски са верно.

Касси, сериозно ли комплекти и грейки по 7лв? 8O Ако е така е прекрасно, ама нещо не ми се вярва. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #39 -: Януари 05, 2009, 18:51:51 pm »
Да де, то си е точно скиорски екип, не просто шушляков космонавт. Догодина, живот и здраве, и ние ще вземем в двете части.
Милена, Каси сигурно е позабравила една нула :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #40 -: Януари 05, 2009, 19:13:58 pm »
Грейки и комплекти на Руканор за ски има намалени в МОЛ-а в Младост зад ХИТ. Към 7 лв. бяха комплектите, сладурски са верно.

Касси, сериозно ли комплекти и грейки по 7лв? 8O Ако е така е прекрасно, ама нещо не ми се вярва. :)
:lol: :lol:, да, 70 лв. е, сори за грешката. Абе, даже имаше за ръст 80.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #41 -: Януари 05, 2009, 20:23:15 pm »
Хубава седмица и година за всички! И здрави дечица, както и прилежащите им родители и домашни любимци!

За детските градини и ясли в Сф - има работна тема в бг мама, но единственото ясно засега е, че нищо не е ясно. Повече тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=342820.990

Цитат от отговора на запитване на една от майките:

Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2009-01-05 09:14:00 вашето запитване:
Добър ден,Имам следния въпрос. Кога ще има нов регламент за кандидатстванията за детските градини и ясли? Благодаря

Нашият отговор:

Новият регламент за прием през 2009 г. е в процес на финализиране. До края на м. януари Работната група ще предаде проекта за разглеждане в Столичния общински съвет. Предполагаме, че до края на февруари ще бъде приет и обнародван. В момента можем да кажем само, че новия регламент ще се основава на точкова система, като подредбата за класиране няма за зависи от времето на кандидатстване. Най-вероятно класирането за групите с прием от септември месец ще започне в края на май – както е досега. Моля, изчакайте решението на СОС. След обнародването
му, всички родители ще бъдат уведомени, за да попълнят необходимата информация и подготвят съответните документи. Ще имате на разположение 3 месеца преди класирането.

Поздрави,
Екип на kg.sofia.bg
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #42 -: Януари 05, 2009, 20:25:19 pm »
весела седмица!
при нас нестава под -5 градуса и го извеждам дори да духа - слагам дъждобран.
И аз се вълнувам от въпросите за яслите.Мисля да го пусна март ,но другата година.В такъв случай ,кога трябва да се запишем.
<br />
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #43 -: Януари 06, 2009, 09:18:58 am »
Относно обучението на ски, обсъждала съм въпроса със ски учител преди няколко години, и той ми беше казал, че е хубаво при децата да се изчака до 5 годишна възраст, като ми обясни нещо, свързано с процесът на оформяне на ставите, ама не помня какво беше точно.
Мармотче, благодаря ти за инфото. ще прегледам темата.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #44 -: Януари 06, 2009, 09:52:35 am »
за ските си мислех снощи. и аз много искам детето ми да се научи овреме да кара ски. чудя се, обаче, как може да се реализира това, ако мама и татко не карат ски? още са малки да ги пуснем за цял ден на ски училище в голяма група? с индивидуален учител, ясно. а мама какво прави в това време - зъзне долу на пистата? нещо ми се губи организационния елемент...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #45 -: Януари 06, 2009, 09:56:56 am »
за ските си мислех снощи. и аз много искам детето ми да се научи овреме да кара ски. чудя се, обаче, как може да се реализира това, ако мама и татко не карат ски? още са малки да ги пуснем за цял ден на ски училище в голяма група? с индивидуален учител, ясно. а мама какво прави в това време - зъзне долу на пистата? нещо ми се губи организационния елемент...
Много просто, взимаш ски учител и за тебе, никога не е късно :)
Аз също имам мерак за ски, още повече, че са ми казвали, че вманиачените сърфисти са и болни на тема ски. Та ми се струва, че може да ми стане голяма краста. Сега като минем през Дюканския ще помислим по въпроса :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #46 -: Януари 06, 2009, 10:01:07 am »
абе и аз така си го мислех, Доне, преди да се роди детето - как двамата с мама ще се учат заедно на ски (мама е ходила 2 години на ски училище, но едва ли сега помня да си сложа обувките даже...)
ама сега мисля по-различно - ако и мама се въргаля в снега със ските, кой ще дебне и надзирава малчо? разбираш ли ми мисълта?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #47 -: Януари 06, 2009, 10:02:44 am »
абе и аз така си го мислех, Доне, преди да се роди детето - как двамата с мама ще се учат заедно на ски (мама е ходила 2 години на ски училище, но едва ли сега помня да си сложа обувките даже...)
ама сега мисля по-различно - ако и мама се въргаля в снега със ските, кой ще дебне и надзирава малчо? разбираш ли ми мисълта?
Не, защото аз изобщо не съм се качвала на ски. Но като знам какъв е адреналина при уиндсърфинга подозирам, че ще съм от най-зарибените. Между другото моята приятелка се научи на ски малко преди сина си.
Ама вашата е лесна - имате си Витоша, при нас е малко по-сложна задачата.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #48 -: Януари 06, 2009, 10:09:05 am »
извеждам я, за кратко, но както вече казах я е страх от снега и това означава 14-15 кг да ми висят на ръцете  :(
вчера успя да направи 100 бели за отрицателно време
облякох я, приготвям се аз- тя се заля със вода- преобличай наново, стигнахме до мола, свалих я от колата, разрева се, независимо че не беше на сняг, а разтопена вода малко и от зор чак кльопна във водата и цялата се измокри та купувахме нови дрехи  :( тръгвайки си да се прибираме обра цялата кал на колата точно поради същата причина и аз тотално вече изтрещях- не съм вярвала, че за 2 часа може да се ошета до толкова

с какво мажете лицето, купих миналата седмица на Клоран крема за атмосферни влияния, че забелязвам, че й изпръхват бузките
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #49 -: Януари 06, 2009, 10:49:32 am »
абе и аз така си го мислех, Доне, преди да се роди детето - как двамата с мама ще се учат заедно на ски (мама е ходила 2 години на ски училище, но едва ли сега помня да си сложа обувките даже...)
ама сега мисля по-различно - ако и мама се въргаля в снега със ските, кой ще дебне и надзирава малчо? разбираш ли ми мисълта?

Правих материал за ските и децата в Мама, трябва да излезе тези дни. И аз не мога да карам ски, но таткото ни кара добре.
Иначе Джам, защо се притесняваш и ти предварително. Първо, никой няма да качи Марти на голямата писта, почва се на равно, на съвсем достъпни места за нас възрастните. А ски-училища правят в детските градини, но след 5-годишна възраст. Пак ще ги мислим, но някакси трябва да свикнем с мисълта, че децата ни лека полека ще се превръщат в момчета и едва ли ще искат мама да е с тях нонстоп :(. Спомням си племенницата, колко ентусиазирана беше, първия ски-екип, първите ски, тръгваше с голямо желание с групата от детската, звънеше да каже какво са научили днес и така ..  :D Дават им грамоти, и голям кеф наставаше вкъщи.
Аз на първо време си набелязвам Витоша за разходки. Само здраве да е.


Мини, стискам палци за леко раждане и здраво бебе. То малко остана, мила.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #50 -: Януари 06, 2009, 10:56:17 am »
ам сватя виж ся, те хората са го измислили предполагам, щом организират ски училища за толкова малки едва ли разчитат ти да търчиш по пистата след принца :P :lol:
шегата на страна, но и аз също искам да се науча, качвала съм се точно два пъти, т.е. изобщо ме няма, така че дружно цялото семейство догодина на пистата :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #51 -: Януари 06, 2009, 11:24:58 am »
mini, вече две години я мажа с колд крема на Мустела и съм супер доволна. Дори се е случвало да мазвам и когато сме били вътре, вкъщи, и има много лиги и пъпчици и веднага се оправя. Много го харесвам този крем на Мустела. И на Кристина и изпръхват бузките.
Извеждам я и аз за малко, но тези дни не съм, че кашляше и не смея.
jam, пистите за най-малките скиори обикновено са на почти равно и са до големите хотели и лифтове. Мама си взима един чай с коняк, сяда на завет и припек и наблюдава Мартушко как фучи :) Ти да не мислиш, че ще го пуснат на Стената, а ти ще чакаш долу на Романски. Аз съм качена на ски 3 годишна. Искам и Кристина да се научи да кара, но баща и го е шубе, естествено. Тва башите са егати меките Мари, гола вода. Но има време, да е здрава само, ще му промия мозъка с дуднене  :lol:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #52 -: Януари 06, 2009, 11:57:09 am »
шегата на страна, но и аз също искам да се науча, качвала съм се точно два пъти, т.е. изобщо ме няма, така че дружно цялото семейство догодина на пистата :D

И ние така планираме, дано да го бъде :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #53 -: Януари 06, 2009, 12:01:03 pm »
шегата на страна, но и аз също искам да се науча, качвала съм се точно два пъти, т.е. изобщо ме няма, така че дружно цялото семейство догодина на пистата :D

И ние така планираме, дано да го бъде :)

ооо, тогава имам оферта за вас. само да сме живи и здрави, догодина станцията в Смолян ни зове.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #54 -: Януари 06, 2009, 12:23:27 pm »
Ние се стягаме за станцията на БНТ на Пампорово.  :D Напролет живот и здраве сме там.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #55 -: Януари 06, 2009, 14:11:53 pm »
ооо, тогава имам оферта за вас. само да сме живи и здрави, догодина станцията в Смолян ни зове.
Урааа...

Малко предварително инфо за детските градини, според градски вестник http://www.gradski.bg/show.php?storyid=608843
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #56 -: Януари 06, 2009, 14:30:42 pm »
то това хубаво, ама виж ги гадовете пак какво са турнали - При еднакъв резултат при класирането се обсъждат два варианта - или лотариен принцип, или предимство за деца, чиито родители са с по-нисък доход, който ще се доказва с данъчна декларация.

и ние балъците дето ни осигуряват на реалните ни доходи, а не си взиамаме заплатите в пличкета пак ще духаме супата :x
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 14:32:37 pm от StefiZ »
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #57 -: Януари 06, 2009, 14:40:33 pm »
Джам, не ви е късно за ски, нито на теб, нито на таткото, съвсем сериозно. още повече, че си се качвала на ски, както писа - казват, че е като колелото, научиш ли го, не се забравя, сигурна съм, че сама ще се изненадаш колко бързо ще влезеш в крачка. ските са един чудесен семеен спорт и би било хубаво заедно да го практикувате. не е нужно да се пускаш по най-стръмните писти, има чудесни горски пътеки, например.
тази зима станах свидетел как на сноуборд се учи един над 60год господин скиор, така че - няма възраст :D аз също се научих като студентка, не съм от тези дето се спускат от както се помнят, но ето, че карам :wink:
Марти като го дадеш на учителя, той си го поема за времето, за което се разберете - няма какво да търчиш с него по пистата. на детската писта, на която пускахме симона (с баща си, разбира се) беше пълно с мънички дечица с учители, голяма забава беше, учителите бяха много спокойни и внимателни, нямаше майки с тях :wink:
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #58 -: Януари 06, 2009, 14:44:20 pm »
Май излиза, че за да ти приемат детето в детска градина или ясла, трябва да си инвалид, да имаш три деца (поне), и то родени в последователни години, по възможност да си с ниски доходи Уф. Нещо мислено, недомислено.
Ние например сме новодомци, но още нямаме акт 16 и съответно нямам адресна регистрация в района на градина. И директно клъц няколко точки, а иначе тя е на две преки от нас. :x
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #59 -: Януари 06, 2009, 15:11:42 pm »
мда, така е за съжаление, ще взема да запиша второ висше и ще имам предимство като студентка поне, хаха :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #60 -: Януари 06, 2009, 15:14:12 pm »
смейте се вие, обаче сега ще ни се разкаже играта. очакват ни дни наред с минимални температури от минус 20 градуса, а парно вече почти няма и скоро може съвсем да няма. след него като се сгруха и електропреносната мрежа, веселбата ще стане пълна...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #61 -: Януари 06, 2009, 15:16:58 pm »
що нямате бе сватя?
заради руското правителство ли :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #62 -: Януари 06, 2009, 15:19:28 pm »
Стефке, ти на кой свят живееш, бе?
не си ли чула, че в страната от тази нощ не се подава газ?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #63 -: Януари 06, 2009, 15:27:56 pm »
е именно де, заради решението на руското правителство да спре газоподаването, ти що не четеш кво пиша, а? :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #64 -: Януари 06, 2009, 15:30:36 pm »
ахам, същото. положението ще стане хуже губернаторское... повсеместно, при това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #65 -: Януари 06, 2009, 15:31:56 pm »
Ще го пуснат, газа, спокойно. Летоска.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #66 -: Януари 06, 2009, 16:25:12 pm »
За много години,мили дами!!!
Ама годината добре я почваме :D.Без парно,без топла вода,с недомислиците  и неяснотиите около записването на децата в детски градини и ясли.Но здраве да е!

Вчера сутринта мъжът ми се реди пред детската ясла да подаде молба.Отиде от 04ч.Имало е един баща от 21ч миналата вечер.Подал е молбата,ще видим какво ще стане.

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #67 -: Януари 06, 2009, 16:32:43 pm »
Виждам гърнето сте коментирали  :oops: :oops: :oops: :oops:
Ние кат гледам сме най зле!
Никола не си казва даже след като се ос...ал до ушите. Снощи се застоя в стаята си, хвърям едно око - гледам идилия: детето си седи на земята, товари си багерчето, камиончето с крана си играе, бърборка си сам - чак не ми се вярва. След 10 минути идилията продължава, обаче аз ставам супер подозрителна - отивам - гледам под дупето на младенеца чудна локвичка....
Ама мамо ти си се напишкал - констатирам аз очевидното.
Аз и се нааках - самодоволно ме допълва диването :x
Е добре ли ти е така - тука вкарвам малко ирония и жлъч
Да! - изстрелва Никола без грам колебание


Мнооого, много сме зле - казвам ви.

Джаме - елате у нас. Отсега ти казвам - ще живеем царски. Аз и ти - в хола около масата. Малките гадинки знаеш къде. Калин и Васко ще си мълчат отатъка. Свекитата ще се съгласят да поемат и Мартинчо - просто от сега си го представям
В очакване ....
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #68 -: Януари 06, 2009, 16:35:26 pm »
то това хубаво, ама виж ги гадовете пак какво са турнали - При еднакъв резултат при класирането се обсъждат два варианта - или лотариен принцип, или предимство за деца, чиито родители са с по-нисък доход, който ще се доказва с данъчна декларация.

и ние балъците дето ни осигуряват на реалните ни доходи, а не си взиамаме заплатите в пличкета пак ще духаме супата :x

Ама аз от кога съм казала, че е най далавера да си безработен.... Аз горкана също винаги съм се осигурявала на реален доход - е досега не съм видяла някаква полза
В очакване ....
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #69 -: Януари 06, 2009, 16:47:08 pm »
ми Фанчо, аз видях единствено през 9-те м. майчинство, защото все пак си взимах 90% от реалния доход и не усещаш фин.тежест. Но, разбира се много хубаво не е на хубаво и сега ще съм прецакана, защото 3м. ще ми влязат в базата на 220лв., това от предното майчинство. А разни умници дето си пишат по един фиктивен граждански договор за баснословна сума пак ще са ок. Ама аз нали съм честната мара от горната махала и хич не съм превърженик на подобни машинации, защото това си е чисто източване на бюджета. Сега можете да ме наскачате, ама такава съм си, това е, и сметките си плащам на същия ден, в който са излезли :?
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #70 -: Януари 06, 2009, 16:50:54 pm »
Две сме, две сме.....
В очакване ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #71 -: Януари 06, 2009, 16:54:20 pm »
аз пък ще източвам държавата 1 година, щото се доосигурявах по втори трудов договор 6 месеца
не ме срам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #72 -: Януари 06, 2009, 16:59:10 pm »
въпрос на гледна точка и принципи :wink:
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #73 -: Януари 06, 2009, 17:21:43 pm »
Ами аз хем много лАлам, хем съм "за" източването на държавата, хем все много знам, хем като опре до мене - ей ви я кака - платила си е до шушка всички данъци и осигуровки, нямам един фалшив болничен, едно фалшиво направление....

Е Стефке, айде мойто момиче да те водя да си вземем тиквените медали  :P
В очакване ....
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #74 -: Януари 06, 2009, 17:25:07 pm »
Добре де Стефи, те за колко време назад ще ти изчисляват дохода? Договори се с работодателя, примерно за няколко месеца да те осигуряват на по-голяма заплата и да си доплащаш разликата. 1 година майчинство без финансови проблеми си заслужава инвестицията, мисля. Аз нямах възможност да се възползвам от подобни екстри, но при второ дете бих го направила отвсякъде.
За гърнето, да си призная, снощи приложих подкуп при Мия. Пуснала съм си аз Хубава жена, а Мия ми сочи твито и подава дистанционното настоятелно да й сменя програмата. Накрая й предложих, че ще й пусна реклами, но да седне на гърнето, и тя се съгласи. Та така, срам, не срам, с подкуп успяхме снощи. :oops:
<br />[link=http:
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #75 -: Януари 06, 2009, 17:25:33 pm »
така е бе душа, същата съм :(
така съм възпитана, в такова семейство съм израстнала, един лев не съм изхарчила, който не ми е минал "през ръцете" образно казано, че и такъв мъж си и намерих.
Аз вноските по кредитите си внасям 10 дена по-рано, а кво остава за данъците и сметките. Знам че медал няма да ми дадат, ама все си мисля, че ако взема ТАКИВА пари после ще ми излезе през носа :?
патка, кво да прайш...
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #76 -: Януари 06, 2009, 17:27:02 pm »
Добре де Стефи, те за колко време назад ще ти изчисляват дохода? Договори се с работодателя, примерно за няколко месеца да те осигуряват на по-голяма заплата и да си доплащаш разликата. 1 година майчинство без финансови проблеми си заслужава инвестицията, мисля. Аз нямах възможност да се възползвам от подобни екстри, но при второ дете бих го направила отвсякъде.
За гърнето, да си призная, снощи приложих подкуп при Мия. Пуснала съм си аз Хубава жена, а Мия ми сочи твито и подава дистанционното настоятелно да й сменя програмата. Накрая й предложих, че ще й пусна реклами, но да седне на гърнето, и тя се съгласи. Та така, срам, не срам, с подкуп успяхме снощи. :oops:
Ми моя работодател е държавата, не върви да го карам сам да се обира :wink:
единствената ми възможност е по граждански договор и има къде да го пусна, ма неща - за справка горния ми постинг :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #77 -: Януари 06, 2009, 17:30:07 pm »
явно съм безпринципна  :D
точно толкова, колкото и държавата към мен, мъжа ми, детето ми
« Последна редакция: Януари 06, 2009, 17:32:13 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #78 -: Януари 06, 2009, 17:37:07 pm »
Ми моя работодател е държавата, не върви да го карам сам да се обира :wink:
единствената ми възможност е по граждански договор и има къде да го пусна, ма неща - за справка горния ми постинг :lol:
Е с държавата като работодател, казусът става сложен. И аз съм възпитана в честност и почтеност, обаче спрямо държавата нямам никакви скрупули, да ви кажа. Отдавна съм се убедила, че тя само ни ограбва при всеки възможен случай, и какво ни дава с замяна...
<br />[link=http:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #79 -: Януари 06, 2009, 19:10:51 pm »
Хубу де, разбирам я Стефи.
Обаче се чудя аз къде съм в класацията за градините : Не се осигурявам, не внасям осигуровки, но не ползвам майчинство, ни болничен, ни лекар по ЗК. Не искам държавата да ми помага и толкова.
Плащам си ДОФЛ, местен данък  и такса смет /за два имота/ .
Ако приемат точкуване на имотен /финансов/ принцип , миналата година не успях,защото ме домързя,  обаче тоя път ще ги осъдя за дискриминация .
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #80 -: Януари 06, 2009, 19:15:39 pm »
Честита Нова Година! Много здраве и прекрасни моменти на всички дечица и техните семейства!

Надявам се, че не сте ме забравили, не съм писала отдавна, макар че чета доста редовно, ама айде да не редя оправдания :)

Емо вчера стана на 1 годинка, много хубав, прекрасен празник! Правихме и прощъпулник вчера, ще става инженер, бащичко :)

И аз се вълнувам за яслите. Как може детето да тръгне напролет? Нали приемат само наесен? Или в частни ясли?

Навън излизаме, Емо много се радва на снега, ама да седи или пълзи из него, нещо го е страх да ходи :) ама като се има предвид, че проходи по Коледа, струва ми се нормално да не ще да ходи по туй странно бяло нещо :)
Аз карам ски (а баща му борд) и съм голям фен да го пробвам даже още този сезон, макар че е бая раничко... ама ще видим, ако има толкова малки ски и обувки бих го пробвала.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #81 -: Януари 06, 2009, 21:30:28 pm »
аз пък майчинство май изобщо няма да получавам. :xКато родих и счетоводилката на аптеката ,в която работих,ходи няколко пъти да пита за документите,които трябва да попълним и занесем.Тия казаха да ходя лично,нищо че не съм в БГ в момента.Отивам аз лично и като започна едно препращане по кабинетите,защото никой незнае как се процедира в моя случай и пред всеки порядъчна опашка.Накрая уж ми казаха какво да направя,но след като изпълних всичко,се оказа че не трябвало така,а по друг начин.Е писна ми направо,то мина 1г. от раждането аз още немога да си подам молда за първите 135 дни,пък к'во остава за до 2г.И то не по моя вина.
И без това се прибираме и ще сме и двамата без работа,ми и това дет ми се полага,няма да си го получа. :x

За гърнето - незнам дали е правилно,но аз от месец слагам Жори на гърне по няколко пъти на ден и винаги ака и пика в него.Естествено си пика и в памперса и изобщо не разбира защо е на това гърне,но го слагам да си свиква.Той изобщо не протестира.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #82 -: Януари 06, 2009, 21:37:06 pm »
Pippi, в чистите ясли (не яслените групи към ОДЗ) може да се приеме детето по всяко време на годината, стига да има места.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #83 -: Януари 06, 2009, 22:48:59 pm »
В нас вече е студено, но продължава да има гореща вода...
Мислех си, че и с подгряването на водата ще има проблем. Знаете ли как стои там въпроса?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #84 -: Януари 06, 2009, 23:53:02 pm »
ами незнам, но четох че имали запаси от навта за 10-на дни :?
идвайте у нас, ще ви приютяваме дорде и мрежата на НЕК-а сдаде багажа :wink:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #85 -: Януари 07, 2009, 00:52:21 am »
Толкова са ми големи удръжките, че винаги гледам ако държавата нещо предлага да опитам да го взема. Ето сега едната баба я "наех" като детегледачка по програмата за подпомагане на майчинството (по настояване на одиторката ни, благодаря и много!)и ще деля "заплатата" между двете баби, които редувам през седмица от както съм на работа.

Иначе, срам не срам, излязохме в Морската Градина със шейната на 1 см сняг, поодрахме я по голите камъни на едно баирче, но Елица се пързаля, търкаля и предимно мокри на воля. На ски не съм се качвала от гимназията, размечтах се като ви четох и следващата зима, да е живот и здраве само, ще набележим някоя чудна хижа, далеч от навалицата и тая идиотска цивилизация.

За памперса и гърнето не се тревожа още, но виж с биберона положението не ми харесва и се усещам безсилна. Вода не иска да пие от чаша, настоява да е от биберон-шише. Не заспива без шише с вода и биберона-залъгалка. Махам залъгалката като заспи и стои скрита да не я вижда до следващото приспиване. Не бих се тревожила толкова, ако предните и два зъба не се бяха изнесли напред и нагоре. Сякаш самото небце с венеца е деформиран. Някой със сходни грижи? 
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 01:17:28 am от borovinka »
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #86 -: Януари 07, 2009, 01:36:11 am »
borovinka, мислиш ли, че биберона е виновен за зъбките? аз имам спор с мъжа ми на тая тема и май взех да се притеснявам. свикнах малката с биберон, той е против, щели зъбите й да растат накриво, за което порядъчно го огаврих, че се изказва неподготвен  :? сега, обаче, аз самата се чудя дали няма право ...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #87 -: Януари 07, 2009, 07:25:27 am »
Ей ни на и нас....след една нощ в песни и танци.
Действието се развива около 2 ч българско време-
пея аз и дрема "Я кажи ми облаче ле, бялооооо" и заспивам, а той ми припява "ааааааа" :lol:
Къде дават така, Майка аниматорка и да спи  :lol:
Вчера направи 3 крачки  :Pсам, мислеше си че го държа и тръгна...
Още малко му трябва да се отпусне и превземе света!

Още не са спряли ни газта сЮфсем, но вчера момчето ходило да палти сметката
и са му казали, че са намалили подаването за квартала.
Профилактирахме климатика, обаче ако има режим на тока и това няма да ни помогне! :?

Ей братушките ни цъкнаха шалтера....и те така

Гърнето у нас се ползва главно сутрин, аз сложих Митака като седна съвсем стабилно на около 8м.
И то само защото не ми протестира, ако се беше опънал изобщо нямаше да правя втори опит!
Далеч съм от мисълта, да търча по него с гърнето, но навика е голяма работа!
А "Бравото" на финала е задълже, независимо дали има резултатност начинанието или не! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #88 -: Януари 07, 2009, 08:45:00 am »
Боровинчо, и ние си бяхме пристрастени към бибата, доста трудно я отказа, почти месец след като "дошото пиле" я взе си я търсеше при заспиване и поне по 10 пъти питаше за нея, даже вече се пробуждаше проплаквайки - дай бибатаааа :lol:
Беше на 1г. и 10м., важното е да решиш да я махнеш и да си твърда, изхвърляш всички биби от къщи, за да не ти дожалее като реве и така се решава въпроса :)
Я кажи за програмата за бабите, ти по новата сега от 01.01 ли ги нае, дай малко подробности.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #89 -: Януари 07, 2009, 10:29:23 am »
Джам, мерси! аз отскоро се интересувам от ясли и май хич не съм в час - как да разбера кое е чисти ясли и кое е яслени групи към ОДЗ? :oops:

Емо седи на гърнето от както стана на 9 месеца. Не протестира, даже знае с каква цел е сложен в гърнето. засега целта е "голямата работа" и почти винаги си я свършва в гърнето. Е, понякога я свършва и в памперса, разбира се, ако не го хвана, ама определено е малък да си казва. Доволна съм, че не протестира и знае какво трябва да прави на гърнето. Надявам се постепенно да се научи.

Мише, браво на Миташки за трите крачки :) Емо по Коледа се пусна да ходи сам и още ми е прясна емоцията, много са готини тръпката и вълнението.

Ние почти нямаме парно, а топлата вода е хладка... Емо спа с пуловер тази нощ, а ние с реснач. Ич ни е дубре таз работа...

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #90 -: Януари 07, 2009, 10:38:00 am »
Боровинчо, ако само при заспиване ползвате бибата, а не постоянно, чак пък да изкриви зъбите :? виж при постоянно и продължително ползване, да...
не знам какви съвети да дам за махане на биберон, нас проблем ни е пръста, иска ми се да стане като при вас - сама да се откаже и да ме изненада приятно, ама нц.

при нас има някаква топла вода, но определено не като преди. за гореща не може и дума да става. тъпото е, че нямаме бойлер, айде ел.печките ще ги включим, но с водата нямаме алтернатива.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #91 -: Януари 07, 2009, 10:50:51 am »
За "бибитУ" - не мога да съм сигурна за причината за кривите зъбки, на брат'чедката момиченцето денонощно беше с биберон, едва му се разбираше като приказва, но си му е наред захапката. На него му отрязаха половината гума, едно коте го било отхапало уж... и тъй. Обаче онова взе дръжката да дъвче... Жал ми е за съседите, иначе бих пробвала от раз да я махна, ама много силно реве. Снощи реших, че вече дълбоко е заспала и дръпнах биберона, светкавично насън ми грабна пръста и го захапа.

За програмата - първо подаваш Заявление в дирекция социално подпомагане + удостоверение от местоработата. Чакаш да ти се обадят, че си одобрен. Медицинско на бабата, декларация, че не искаш свидетелство за съдимост, регистрация на бабата в бюрото по труда+насочващо писмо и заедно с бабата и документите в дирекцията за социално подпомагане се сключва договор между дирекцията и бабата за гледане на дете срещу една минимална работна заплата. Дебитната карта се получава от бюрото по труда. Майката трябва да е на работа, детето да е под 3 г., детегледачката да е пенсионер или безработен.
http://www.az.government.bg/Projects/Prog/Maiki/Frame_maiki.htm
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #92 -: Януари 07, 2009, 10:56:03 am »
И тук парното е по-слабо,но не е чак толкова зле.Прогнозата е,че ще застудява още тези дни.Това е неприятното.
Относно гърнето ние сме до никъде.Пробвах го.Не иска да седи, веднага става.Ще го пробвам пак след известно време.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #93 -: Януари 07, 2009, 11:03:44 am »
поправка за водата - има си топла вода. при нас има и някакви други проблеми, някакво съоръжение блокът ни трябва да подмени, защото от време на време имаме проблем с водата, явно и сега това е била причината да няма хубава топла вода тази сутрин.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #94 -: Януари 07, 2009, 12:08:52 pm »
и при нас на работа кръцнаха парното, направо си е чисто студено :?
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #95 -: Януари 07, 2009, 12:33:22 pm »
Тук още вчера преди обяд спряха отоплението на тези, които са на природен газ. :( За топла вода - не знам дали имат - ще питам. Но парно нямат. :? Ние сме на ток. Ама кви сметки правим на Е.он няма да ви казвам. :x

За биберона - ами Миша така и не е ползвала такова чудо. Въобще не го заобича и това си е. В началото на няколко пъти настоятелно пробвах да и го поставя, но тя след 2 всмуквания, откриваше, че този биберон нищо не пуска и го изплюваше като коркова тапа под налягане. Дълго време го носех в количката, но не се прие този аксесоар и толкоз. :wink:
При нас има друга особеност, не бих го нарекла проблем за сега - Михаела вечер заспива на гърда. Нощно време се пробужда по 1-2 пъти, суче малко и си заспива. Смятате ли, че това е проблем?
На скоро една позната ме обяви за луда и извратена, защото съм кърмела детето, а то вече било над 6м. Кърмата според нея нямала полезни качества след 6-ия месец. Била "разредена вода". Да поясня, че Михаела приема и АМ Лактана 2.

За гърнето - такова нещо все още нямаме. Тя Миша не може да си седи на дупето. Знае само да стои права и да подрежда шкафонете и чекмеджетата.  :lol:А и смятам по-късно, може би към 1г,3-4-5м тогава някъде да я пробвам. Чела съм, че ако по-късно се започне, по-лесно ставало приучаването. 
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 12:35:44 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #96 -: Януари 07, 2009, 13:25:34 pm »
За биберона - ами Миша така и не е ползвала такова чудо. Въобще не го заобича и това си е. В началото на няколко пъти настоятелно пробвах да и го поставя, но тя след 2 всмуквания, откриваше, че този биберон нищо не пуска и го изплюваше като коркова тапа под налягане. Дълго време го носех в количката, но не се прие този аксесоар и толкоз. :wink:

Тя и Елица докато я кърмех до към 7-8 месец категорично отказваше биберона-залъгалка. И до скоро го ползвах за утешаване само в извънредни случаи. Неусетно за мен се получи пристрастяването.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #97 -: Януари 07, 2009, 16:28:23 pm »
Ъпдейт за детските градинки - има 1-2 новини на сайта от последните 2 дни, може да почетете тук http://kg.sofia.bg.

Понастоящем щекотливият въпрос е дали в класирането за 1 група (което ще бъде изнесено в края на май) ще участват всички деца от набор 2006 или само тези, които вече са навършили 3г към датата на класирането, т.е. родени до края на май 2006. Вчера СтефиЗ получи обнадеждаваща инфо от общината, че ще са всички, но днес 2 майки ходиха на място и ето какво им отговорили (цитат от http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=342820.1080):

Днес девойките от Оборище 44 с които разговаряхме, изобщо не отрекоха това,че кандидатурите ще се активират на рожденния ден на децата.
Струваше им се съвсем естествено..
Опитаха се да ни успокоят с думите: "Ама и вашите деца ще имат шанс на текущите класирания"...   
Естествено, след като местата вече са заети от децата родени до 31 май...
НО..ако това ви успокоява (защото мен никак), едната девойка изрази ЛИЧНОТО СИ МНЕНИЕ, че е добре децата да си вървят с набора, но..какво ще стане ще се разбере, когато се реши какви ще са леките изменения в регламента ..Тя лично щяла да се постарае да се реши "вашия казус с децата родени след 31 май 2006"..
Изгледа ме силно неразбиращо и изведнъж много се забърза с други задачи, когато й казах,че към днешна дата такъв казус ВСЕ ОЩЕ не съществува...., но..се предвижда да просъществува с новия регламент и..тъкмо това се опитват родителите да предотвратят (разбира се основно родителите на които децата са родени след заветната дата 31 май 2006)..

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #98 -: Януари 07, 2009, 16:39:24 pm »
такаааа, говорих с госпожата от СФ община повече от половин час. И, да, така е, кандидатурите се активират към РД, но профила е активен и ти си попълваш въпросника за точките и видиш ли, детето участвало в класиранията, нищо че кандидатурата ти се активира към РД. Което повярвайте ми на мен не ми е съвсем ясно. Т.е. и нашите деца ще са в базата, ще се класират по точки, но аз ще разбера това едва на РД, безумие, пълно безумие...
но, още по-голямото безумие е че за децата родени след 15.09 още нищо не е решено, защото видите ли в закона пишело - в първа група тръгват децата навършили 3г. към 15.09. Ама той закона бил стар, те го знаели... е тук госпожата го отнесе вече. Ами аджеба като го знаете какво правите по въпроса, ми променето го тоя закон от балканската война :x Та така мили момичета, децата родени до 31 май може и да имат шанс, но за другите да мислим ние-родителите.
Аааа и другия бисер, кандидатурата не ти се активира точно на РД, а от първо число на следващия месец :lol: :x
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #99 -: Януари 07, 2009, 16:57:20 pm »
ЕМИ МНОГО ЯСНО!!!!
Стефу - и ти пък сега.... това е заради равнопоставеност на зодиите...да могат децата от един зодиакален знак да са с равно начало.... туууууууууууу как пък не разбра, всичко трябва да ти обяснявам :P
В очакване ....
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #100 -: Януари 07, 2009, 16:58:51 pm »
Чета, чета всички тези предложения и не мога да повярвам колко абсурди са успели да вкарат на едно място 8O, просто не ми го побира главата. Според мен най-логично би било за 1гр. да се класират всички деца, родени 2006г. Защо им хрумват такива усложнени до безкрай безумия с датата на раждане, просто не знам. Логично би било и детето, което е на яслена група в тази градина, като навърши 3 да си премине в 1 група, знам ли. А и защо приемът е само септември -от май до септември какво ще я правя Мия, ако все пак по някаква случайност я приемат? И в частните ли приемат само септември?
<br />[link=http:
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #101 -: Януари 07, 2009, 17:04:04 pm »
виж сега, децата дето са в ОДЗ-та те автоматично при навършане на 3 г. преминават в първа градинска група, там всичко е ок. Проблема е с тепърва кандидатстващите. А приема е само септември, защото тогава изписват четвърта група, която тръгва на училище.
В частните приемат по всяко време :wink:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #102 -: Януари 07, 2009, 17:16:38 pm »
Аз останах с впечатление, че много майки се страхуват, че децата им като навършат 3г. ги изхвърлят от яслите и чакат след това класиране за градинска група.
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #103 -: Януари 07, 2009, 22:47:36 pm »
Ами meshko от яслите отиват в централна детска градина. В ОДЗ-тата яслените групи отиват директно в 1 група. При нас са 1 ясла, две ОДЗ-та и една ЦДГ. Пробвах се в ОДЗ-тата за да минем по кошмарния ред само веднъж. От 5 входящ номер Мони е записана предпоследна от 25 дечица, другите са с предимство. Пробвах на шега, не се и надявах да успеем. После ми стана жал, че е много мъничка, но ако се бях отказала, следващата година такъв късмет надали щяхме да имаме.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #104 -: Януари 08, 2009, 10:16:16 am »
Аз останах с впечатление, че много майки се страхуват, че децата им като навършат 3г. ги изхвърлят от яслите и чакат след това класиране за градинска група.

Точно така е за децата, които ходят в самостоятелни ясли. Те не са общински, а към МЗ и излезе пресен правилник от декември 2008, който вече е в сила http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135608240. Чл.2, ал.2
Чл. 2. ...
(2) По изключение при наличие на медицински показания може да се разреши оставането на деца в детски ясли до шест месеца след навършване на тригодишна възраст.

Т.е. вече ако имате дете в такава ясла (като мен) и то е родено напр. през февруари, зависите изцяло от милостта на директорката да го остави поне до лятото или търсите вратичка през медицинските показания. Дани поне е роден през юни, ама има родители с януарчета, на които може утре да им изритат децата от яслата, но пък за общинска ДГ поне още 2м, а може би и до септември не могат да кандидатстват. Аре, честито!
--------------
За децата в яслени групи в ОДЗ горното не важи, те са си общински, по други наредби.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #105 -: Януари 08, 2009, 10:32:48 am »
като прочетох информацията на СтефиЗ, честно казано - загубих образ и картина.
на хиляди малоумия съм се нагледала в тая държава през годините, но такова отявлено идиотско малоумие не бях срещала още...
просто не знам какво да кажа... най-лошото е, че не виждам никаква надежда за промяна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #106 -: Януари 08, 2009, 10:50:14 am »
а питаш ли ме мен, че ми идеше да й извия врата на тая идиотка, дето седнала на мен да обяснява как се прави промяна в закон, дето от 2002г. ги правя тия неща. кретени, няма друга дума, това е...
да сме живи и здрави да работим и да си плащаме ЧДГ и това е :?
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #107 -: Януари 08, 2009, 13:44:57 pm »
Уж Сергейчо беше пръв приятел с Големия Брат, а каква стана тя?! Украйна излезе виновна, а не загрижените управляващи...Положението пак се заформи като революционно...

Момичета, много, много ви съчувствам за спирането на газта...С дечица на студено е кошмарно направо...Купувайте ел.уреди, пийте повече горещ чай, има и едни електрически одеяла..., загрявайте се всячески да не се простудите...Грижете се за себе си, като по време на военно положение.

Джам питаше за излизането навън. Аз моите колебания си ги реших в посока, че ако на мен ми е много студено и треперя от студ не извеждам и нея. Аз съм си зиморничава и излизането в големия студ ми прилича повече на изстудяване, отколкото на каляване. Излишен героизъм ми се струва. Тази зима тук е много студена, валя сняг вече няколко пъти и се задържа на места, където е замръзнало. Обикновено зимите са меки и почти пролетно-есенни, но сега е кучешки студ.
При нас зесега скенерът показва, че има прогрес с историята на костта и ставата...дано се оправи по-бързо...

Поздрави и до след една седмица, когато ще тръгне форумът отново (16 беше, май)!  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #108 -: Януари 09, 2009, 08:35:47 am »
Радвам се да прочета, че се възстановявате, Розичке!
Да минава и заминава! :bighug:

Поздрави и до след една седмица, когато ще тръгне форумът отново (16 беше, май)!  :D

Мишанта, запетайките за нищо си ги няма, чете 16 май  8O
Въъъъ овапцахме я, седмица без сайта издържам, ама 5 месеца  :lol:, ке умрем за вас!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #109 -: Януари 09, 2009, 09:29:38 am »
Пожелавам здрава и щастлива да е новата година! Да донесе много нови зачатски бебчета! Да са ни здрави дечицата!
Ние стартирахме новата година с първата кашлица   :( Жорката кашля, а на мен сърцето ми се свива. Ще претръпна, то е ясно, но е много неприятно  :(
Следя и аз информацията за яслите. Надявам се, да не ми се наложи да пратя децата на ясла. Едно не мога да разбера, защо ако се осигуряваш и си честен, те ощетяват  :?


lb2f
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #110 -: Януари 09, 2009, 09:43:28 am »
ами Джази и аз това се питам, ама така е в милата ни родина. В квартала са едни фльорци дето по цял ден висят по кафетата, ама карат мерцедеси и БМВ-та, а децата има ходят в държавната ясла и детска градина. И съм далеч от мисълта, че са кандидатствали през системата...
да се оправя бързо Жорката :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #111 -: Януари 09, 2009, 10:15:09 am »
Мони цяла нощ повръща :(. Разстройство също има, но само два пъти, това засега не е страшно. Обаче е една бяла и отпусната :( Преди малко и дадох малко чайче и бисквитка, ще видим дали ще тръгнем към по добре. Направо ми писна вече. А си останахме в къщи да лекуваме тръгналия наново отит :x
Да са ни здрави дечицата, останалото ще си дойде само.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #112 -: Януари 09, 2009, 10:57:56 am »
Освен, че цял ден са по кафетата, там обсъждат и колко е скъпо в държавната градина  8O Нямам думи  :?
Лиде, да оздравява бързо Мони.

lb2f
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #113 -: Януари 09, 2009, 11:32:36 am »
jazzybaby и вие оздравявайте.
И аз се чудя как се седи цял ден с кафе и цигара в уста. Не се ли схващат тез хора 8O
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #114 -: Януари 09, 2009, 11:41:06 am »
jazzybaby и вие оздравявайте.
И аз се чудя как се седи цял ден с кафе и цигара в уста. Не се ли схващат тез хора 8O

ааа, като се схванат, за раздвижване тръгват да обикалят по молове и магазини :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #115 -: Януари 09, 2009, 12:02:39 pm »
jazzybaby и вие оздравявайте.
И аз се чудя как се седи цял ден с кафе и цигара в уста. Не се ли схващат тез хора 8O

ааа, като се схванат, за раздвижване тръгват да обикалят по молове и магазини :)


М да, а вечер поне са много изморени, хайде децата на бабите и по кръчми и дискотеки. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #116 -: Януари 09, 2009, 12:38:09 pm »
Еее, вие цял очерк написахте.  :wink: Не ги мислете тези дами, малко оттях са щастливи всъщност.

Я, кажете за яслата. Няколко процедурни въпроса имам, да съм готова психически.
Та, в колко часа трябва да са в яслата, с какви дрехи, там ли се преобличат, давате ли закуска вкъщи /подозирам, че ние ще си търсим млякото сутрин със събуждането/, в колко часа горе-долу ги вземате, като имам предвид, вече следобеда. Носят ли се памперси, мокри кърпички. Каквото се сещате, разкажете. Много ми е странно как се хранят под строй 30 деца, половината от които сигурно не могат да с хранят сами :?. Това за спането ми е тъмна индия също, макар че моит са свикнали като легне единият, и другият да ляга, демек с еднакъв режим са от бебета.
Благодаря!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #117 -: Януари 09, 2009, 12:55:43 pm »
Та, в колко часа трябва да са в яслата, с какви дрехи, там ли се преобличат, давате ли закуска вкъщи /подозирам, че ние ще си търсим млякото сутрин със събуждането/, в колко часа горе-долу ги вземате, като имам предвид, вече следобеда. Носят ли се памперси, мокри кърпички. Каквото се сещате, разкажете. Много ми е странно как се хранят под строй 30 деца, половината от които сигурно не могат да с хранят сами :?. Това за спането ми е тъмна индия също, макар че моит са свикнали като легне единият, и другият да ляга, демек с еднакъв режим са от бебета.
Благодаря!

kassi, нашата ясла отваря в 7, ние водим Дани между 8:00 и 9:00, според зависи. Ако иде преди 8:30, има закуска, после не. Обикновено е пил мляко или е хапнал нещо малко у дома.

Пампи и кърпички носим, пампите са надписани и си ги слагат на него само.

Храненето - той има леки двигателни затруднения с дясната ръка и специално помолих да му помагат и да го оставят да яде с лява, ако иска. Хранеха го в началото, сега се оправя сам доста добре. Те се учат бързо от другите. Често си го вземам доста омазан, особено ако го вземам наобяд, ама това да е грижата...

Спане - много време отказваше да спи там, около 2-3 седмици, вдигаше шум и ми се обаждаха да си го прибера. Но после свикна.

На гърнета ги слагат под час - след хранене, след сън, както и ако детето само поиска, имат си индивидуални надписани гърнета, които ние сме занесли.

Водичка - позволяваха да внеса шишето му в началото, ама колко са му давали не знам. Обаче бързо се научи от чашка. Сега казват, че им дават под час + когато някой си поиска.

Имат си шкафчета, където си слагаш пампите, кърпите, пантофки, обувки и връхни дрешки, както и резервен комплект дрехи, ако се олее или напишка. Аз винаги имам там и сокче в малка кутийка, често е жаден, като го вземам.

Следобяд ще го вземам около 5, върнах се на работа на 6-часов ден. Но яслата работи до 7, не знам дали се мръщят за по-късен час.
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 13:02:32 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #118 -: Януари 09, 2009, 12:57:00 pm »
Я, кажете за яслата. Няколко процедурни въпроса имам, да съм готова психически.
Та, в колко часа трябва да са в яслата, с какви дрехи, там ли се преобличат, давате ли закуска вкъщи /подозирам, че ние ще си търсим млякото сутрин със събуждането/, в колко часа горе-долу ги вземате, като имам предвид, вече следобеда. Носят ли се памперси, мокри кърпички. Каквото се сещате, разкажете. Много ми е странно как се хранят под строй 30 деца, половината от които сигурно не могат да с хранят сами :?. Това за спането ми е тъмна индия също, макар че моит са свикнали като легне единият, и другият да ляга, демек с еднакъв режим са от бебета.
Благодаря!
И мен ме вълнуват тези въпроси.
Каси,предполагам,че всяка ясла има различни изисквания какво се иска да носиш.За режима на децата там е най-добре да се пита в самото детско заведение или ако имаш познати,чийто деца го посещават.
Да оздравяват бързо всички дечица!!!

Аз винаги имам там и сокче в малка кутийка, често е жаден, като го вземам.
Чувала съм,че не дават на децата вода,за да не им пишкат много :x.
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 13:00:54 pm от joshi »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #119 -: Януари 09, 2009, 13:10:18 pm »
В нашата приемът е до 8:30. След това не взимат детето. Закуската е в 9:00. Ако станем по рано и давам да пие мляко, ако иска също. Искат потник, тениска и блузка, без чоропогащник, топло е. Два чифта резервни дрешки и памперси. Еднократно занесохме мин вода 10л, мокри кърпи, салфетки и тоалетна хартия. А и играчки по избор.
За храненето и спането си имат методи явно, важното е че успяват. Първоначално я взимах в 15:30, сега вече след 16:00
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 13:11:58 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #120 -: Януари 09, 2009, 13:24:43 pm »
Болничките бързо да оздравяват, дано няма болни дечица скоро.

Момичета, според вас този термометър дали си заслужава парите /доста изгодно ми се струват 15 евро, но пък ако няма да върши работа за какво да ги давам/


http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=iqd4hD9yYdx4hHYVhhsRjD54wqpc--fzy6o=?ProductSKU=de_DE-1573936
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #121 -: Януари 09, 2009, 13:28:57 pm »
не разбрах как мери туй чудо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #122 -: Януари 09, 2009, 13:36:10 pm »
касси, всяка ясла е различна - като тръгнете, ще ти дадат указания какво искат.
работното време на яслите и градините по закон е от 7 до 19 часа.
има си график на дневния режим, но колко го спазват - не ми е ясно. аз засега водя Марти към 9 без нещо, закусил, за да съм сигурна, че е ял. но като тръгна на работа, няма да има време за това и ще го водя към 8 часа.
искат ги без бодита и гащеризони, а с гащи и тениски. когато съм го обличала с боди, са ми го връщали винаги с разкопчано боди - какъв е толко проблема да закопчаят 2 копчета - не знам.
Мартин сам не се храни, така че уж го хранели сестрите, ама колко яде - все още ми е загадка. при нас той си влиза с шишето и там му доливат през деня.

абе дайте ми надежда за спането, моля. преди коледа го пробвахме 1 седмица - не искал изобщо да лежи в леглото и си го прибирах. сега съм им казала, че ще стои до следобяд. вече 3 дни ми твърдят, че заспивал много-много трудно и се събуждал половин час по-късно. на практика, не спал. после към 8 часа ми прави истерии от преумора в къщи - снощи беше нещо ужасно. аз не мога да повярвам, че ако е заспал веднъж, ще се събуди след половин час - той спи здраво и не реагира на шум. нещо ме лъжат, май, но няма как да разбера.
а за детето е ужасно вредно да продължава дълго това неспане следобяд. чудя се как да ги агитирам да полагат повече усилия да го приспят. явно не им се занимава и като видят, че не заспива веднага, сигурно го вдигат от леглото и го отделят в другата стая  - да не им буди останалите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #123 -: Януари 09, 2009, 13:44:32 pm »
явно не им се занимава и като видят, че не заспива веднага, сигурно го вдигат от леглото и го отделят в другата стая  - да не им буди останалите.


и според мен е точно така, което мноооого тъпо, защото нищо не пречи да поседи някоя до него ден-два да му пее, разказва нещо и т.н.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #124 -: Януари 09, 2009, 16:27:11 pm »
ето малко инфо от моите любимци от СО:

Бихме искали да уточним, че предварителните кандидатствания на деца за яслените и 1-ва градинска група с прием от септември 2009 г. ще бъдат активирани автоматично в момента на прилагане на новия регламент.

Автоматичната активация в деня на навършване на съответната възраст се отнася само до групите с текущ прием. Там продължава да важи регламента от 2008 г. и съществуващите опашки се запазват.

Екип на кг.софия.бг
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #125 -: Януари 09, 2009, 18:55:58 pm »
jam,Ива също не спеше на обед нито в яслата нито по-късно в детската градина.Събота и неделя когато си беше в къщи нямаше проблеми.Беше ми писнало да ми се оплакват-че не искала да заспи,че се въртяла и си говорела в леглото и че пречела на другите деца да спят.В 4 група вече почти никой не спеше но така било праволото и ги държаха да лежат.
Проблема на госпожите е че не могат да отидат да пичт кафе и да пушат цигари ако не са заспали децата да ги оставят на лелята.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #126 -: Януари 09, 2009, 21:50:29 pm »
И ние да се похвалим. Имаме си вече две зъбчета. Като мишленце е Гошето. Днес е трети ден от захранването и ако знаете само с какъв мерак яде  :D. Станали сме 9500гр., а днес педиатърът ни зарадва, че хемоглобина му е 122.
Все дребнички неща, но и ние сме още мънички. За сега сме здрави. Радваме се на снега и много, ама много искаме да хващаме снежинките.

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #127 -: Януари 09, 2009, 23:03:48 pm »
Честита Нова Година на всички  :D Още нови мами да има със здрави бебчета  :)
mini този термометър как действа? Аз бях купила преди още да родя тип биберон,но се оказа че госпожицата не е голяма фенка на биберона.
До финала не остана много време пожелавам ти леко раждане :)

За яслите предположих,че няма да мога да се вредя.Като си знам и колко е податлива на разболяване,някой да кихне около нея и тя вече е с първи стъпки на бронхит,преминах на варианта с баба детегледачка/ пък и аз да използвам нещо от държавата/ .
Аз съм от декември по тази програма.
Да не би да има някаква промяна по програмата от 01.01.09 ? На 05.01 ходих да нося справката за декември,но нищо не ми казаха за новости.Бабата ще ходи на 12.01 да си взема дебитната карта за първата заплата и ще и кажа да пита.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #128 -: Януари 10, 2009, 10:00:04 am »
Abloy, браво на вас, само такива хубави неща да има за споделяне.
Болничките да оздравяват бързо!
Мини, стискам палци за теб, че не остана...


абе дайте ми надежда за спането, моля. преди коледа го пробвахме 1 седмица - не искал изобщо да лежи в леглото и си го прибирах. сега съм им казала, че ще стои до следобяд. вече 3 дни ми твърдят, че заспивал много-много трудно и се събуждал половин час по-късно. на практика, не спал. после към 8 часа ми прави истерии от преумора в къщи - снощи беше нещо ужасно. аз не мога да повярвам, че ако е заспал веднъж, ще се събуди след половин час - той спи здраво и не реагира на шум. нещо ме лъжат, май, но няма как да разбера.

Дано не лъжат наистина... Аз вече писах, че на Дани повече време му трябваше, но свикна накрая. Но и той беше точно така - в първите няколко дни, когато изобщо спа, беше спал по 30-40 мин, после по 1.5ч. В къщи спи по 2-3ч, но явно обстановката им влияе. Дано Марти свикне скоро! И аз мислех, че заспи ли веднъж, после поне 1.5ч няма събуждане, ама и при мен се случи - нали по една седмица в месеца ходим на рехабилитация, той ми заспива в колата на връщане, после паркирам в двора и си седя тихо, докато спи (ако го пренасям, винаги се буди и не заспива повече). Но тези сънчета, които не са в собственото му легло, са винаги около 40-50 мин, после се буди, колкото и да е тихо и топло и т.н.
« Последна редакция: Януари 10, 2009, 10:01:39 am от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #129 -: Януари 10, 2009, 10:18:50 am »
Мда, на колежката внучето така и не са могли да го научат да спи. Човека вече е в предучилищна де, но в детската изобщо не е спял, леличките го взимали в тяхната стая, за да не буди другите деца.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #130 -: Януари 10, 2009, 14:48:52 pm »
И аз не спях в детската градина. Помня, щото тръгнах на 4 и ми беше адски гадно. Караха ни да лежим само на една страна, към стената обърнати. А когато не можеш да спиш и се налага да лежиш само на една страна 2 час е адска мъка, та съм го запомнила. Хващаше ме саклет. Никога не съм спяла. За сметка на това мама ни къпеше в 19.30, в 19.45 Сънчо и в 20.10 вече сънувах. И така до трети клас  :oops: После станах "голяма" и ми пускаше гювеч. Мисълта ми е, jam, слагай Марти по-рано вечер да си ляга иначе преумората не си е работа. Пък дано свикне. 
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #131 -: Януари 10, 2009, 15:00:10 pm »
Джам, в нашата детска будят децата в 3 следобяд - спал - не спал, ставай. Може ако заспива късно, след половин час да го вдигат и затова да е така. Според мен ще се научи да спи там, но трябва време. А иначе за нежеланието им да свършат нещо повече от това, което смятат че им е задължение ... дълго мога да разказвам, но май няма смисъл.
Ох, за кандидатстването и аз съм в чуденка - ситната няма да я пусна на есен на ясла, но си мислех за другата пролет, като стане на 2 години и малко и се чудя, кога трябва да кандидатстваме, че ние сме и с предимство заради баткото...
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #132 -: Януари 10, 2009, 15:01:58 pm »
Нина и аз бях така.  :lol: Ми не ми се спеше и това е. Като по голяма де, Нашите деца са малки и трябва да спят. Jam и аз я слагам рано да ляга, сутрин възможно най-късно я будя.
Аз да си кажа, засега успяхме да свалим температурата, цяла нощ изгоря това дете. В един момент ми се дорева. Не може да дадеш Ефералган и след 4 часа Хексалгин и да не свалиш температурата под 38.  8O Направо полудях. Това беше снощи, цяла нощ с лекарствата потдържахме отново 38. Преди два часа и дадох пак Хексалгин и още не мога да повярвам, свалихме я. Не повръща, сега остава и разстройството да пресечем. Но милата е толкова изтощена, така не я бях виждала. Цял ден спи, хапна две солетки и една бисквитка, малко чай и пак заспа. Ужасен е вируса, дано бързо да изчезне.
Току що ми докладваха, че съседите са се натръшкали цялата фамилия. Ужас.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #133 -: Януари 10, 2009, 15:33:28 pm »
Някой знае ли къде близо до Младост има само ясли?
Доколкото разбрах за тях не се кандидатства през сайта, а се ходи на място да се подаде молба

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #134 -: Януари 10, 2009, 15:48:34 pm »
Оооо за приключенията си в детската градина и неспането ми роман мога да напиша :lol:
чак са стигали горките другарки до там, че да звънят на баща ми, а той беше голяма клечка на местно ниво, ама аз и не лежах, а пречех и на другите да спят... :lol:
но аз и сега немога да спя през деня, колкото и да съм се опитвала не става :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #135 -: Януари 10, 2009, 16:43:51 pm »
абе вие ми говорите за по-големички деца, които вече и в къщи не са спали - и аз в градината не спях.
ама дете на 2 години и половина си има нужда от тоя сън, ето днес си беше от обяд в къщи - турих го в леглото и след 5 минути откърти. спа си 2 часа и сега е пушка.
не мисля, че дете на тая възраст е нормално да кара без следобеден сън.

Pippi, в района на Младост няма самостоятелни държавни ясли.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #136 -: Януари 10, 2009, 17:37:26 pm »
Да, така е, децата имат нужда от сън. Аз говорех конкретно за детската градина, но аз и вкъщи не съм спала от около 3 годишна. И на тази възраст си е нормално да се дремва, та затова майка ни слагаше в 8 вечерта. Дори и през лятото, когато навън е още светло по това време и други деца играеха.
Иначе детето си усеща спокойствието у дома, някои са по-чувствителни. Някои си спят като пънове и в детската.
 
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #137 -: Януари 10, 2009, 18:57:53 pm »
Аз да си кажа, засега успяхме да свалим температурата, цяла нощ изгоря това дете. В един момент ми се дорева. Не може да дадеш Ефералган и след 4 часа Хексалгин и да не свалиш температурата под 38.  8O Направо полудях. Това беше снощи, цяла нощ с лекарствата потдържахме отново 38. Преди два часа и дадох пак Хексалгин и още не мога да повярвам, свалихме я. Не повръща, сега остава и разстройството да пресечем. Но милата е толкова изтощена, така не я бях виждала. Цял ден спи, хапна две солетки и една бисквитка, малко чай и пак заспа. Ужасен е вируса, дано бързо да изчезне.
Току що ми докладваха, че съседите са се натръшкали цялата фамилия. Ужас.


Лиде,когато Ива се разболее свалянето на температурата е най-голямата ми битка.Беше на 1.8 мес.когато стигнахме до гърч и ако не беше бързата намеса на личната незнам какво щеше да стане с детето ми.Но,нещото което помага при нас-с риск да ми се скарате отново е-режа един лимон на 2 и започвам да мажа бгъбначния стълб,крачетата,челото и мишниците.И аз не вярвах но наистина помага.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #138 -: Януари 10, 2009, 19:56:14 pm »
Pimi  няма да ти се скараме. Аз ползвам оцет. Идеята е да се охлади. Само, че не винаги се получава. А и вдигащо температура тресящо се детенце ми е жал да го мажа с нещо студено, било оцет лимон или нещо друго. Но при много висока температура вече няма друг начин. Слагам чорапки с оцет с вода, и на дланите и челцето също.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #139 -: Януари 10, 2009, 20:10:05 pm »
Сигурно си знаете, ама... в моята книжка пише, че мокрите неща трябва да са хладки, в никой случай студени. Ако е студено, организмът спонтанно реагира със свиване на кръвоносните съдове и може да стане по-лошо. Хладките компреси може да се слагат на крачета, ръчички, челце и по местата, където минават големи кръвоносни съдове - под мишничките и по слабинните гънки.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #140 -: Януари 10, 2009, 20:13:50 pm »
помага и потапяне за няколко минути във ваничка с вода, която е с няколко градуса по-ниска от телесната в момента.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #141 -: Януари 10, 2009, 20:18:10 pm »
Pimi  няма да ти се скараме. Аз ползвам оцет. Идеята е да се охлади. Само, че не винаги се получава. А и вдигащо температура тресящо се детенце ми е жал да го мажа с нещо студено, било оцет лимон или нещо друго. Но при много висока температура вече няма друг начин. Слагам чорапки с оцет с вода, и на дланите и челцето също.

Оцета помага най-добре когато в него се сложи малко сода бикарбонат и се обира пяната която става не да мажеш директно с оцета.Чорапи с оцет и аз съм слагала.Сладам и кърпа напоена с оцет на челото.
Дано повече да нямате такива премеждия и детенце бързо да се оправя.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #142 -: Януари 10, 2009, 20:47:57 pm »
Благодаря ти и вие също pimi.
marmotche не знаех, но винаго затоплях чорапките с оцет на радиатора, защото ми е жал да ги обуя студени. Тя и с хладки се противи страшно.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #143 -: Януари 10, 2009, 20:50:03 pm »
по принцип не е хубаво на малките деца да се слагат компреси на главата, с другото съм съгласна, но не слагайте охлаждащ компрес на челото, както и ако се завива детенцето с чаршаф с оцет и вода се прави до мишниците.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #144 -: Януари 10, 2009, 20:54:32 pm »
StefiZ не вярвам за минутка да му стане нещо. С каква идея. Слагам памуче хладко и то за малко, тя не търпи по принцип. Повече държим на дланите и крачетата.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #145 -: Януари 10, 2009, 21:00:07 pm »
Честита нова година и от нас. Да са здрави децата и майките им покрай тях  :wink:.
Искам да ви питам нещичко ако е възможно, според вас трябва ли да потърся консултация със заболекар защото Дари на 1г ще стане скоро пък няма зъбкии?
Инъче да ви кажа пазете ги тея деца от простуди, че Дари незнайно къде и как сме я настинали  и такъв "хубав" брохеолит още лекуваме, че свят ми се зави.  :?
За излизането навън зимата знам, че е редно да не са минусуви Т-те, да няма вятър и мъгла, и да не вали са най-добрите условия за разходка. За жалост зимата е малко невъзможно ама все пак аз гледам да спазвам. Като няма слънце за кратко на терасата да глътне свеж въздух и така. Или проветрявам помощенията често. Инъче нещо и Дари не се кефи на снега.
Поздрави от нас.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #146 -: Януари 10, 2009, 21:40:25 pm »
naha,на приятелката ми детенцето изкара първия зъб на 1 година и 2 месеца така че си мисля че няма място за притеснение.Всяко дете е различно-моята Ива на годинката имаше 10-така че при някои рано при някои късно.
Относно завиването на децата с мокър чаршаф-било то с вода или оцет след чаршафа детето се завива с одеало.Когато Ива ми направи гърча личната така я усука-първо мокрия чаршаф след това дебело одеало.Обясни ми че по този начин организма се предпазва от прекалено охлаждане и се намалява риска от пневмония.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #147 -: Януари 10, 2009, 22:44:27 pm »
"Днес в 10:45ч Мини е родила Преслава, 2960гр.,48см, всичко е минало нормално."

Цитирам от друг форум. Да й е жива и здрава малката мома, на Мини бързо възстановяване!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #148 -: Януари 10, 2009, 23:01:57 pm »
ехааа,да е жива и здрава Преслава,да е щатлива и умна!

Момичета,искам да ви питам за прощапулника : кога точно се прави и как,кой се кани - изобщо всичко,което знаете.
Жори прави по минимум 15-20 крачки сам,днес даже отиде от хола в кухнята (мен ме тресе якото шубе да не се пребие и ходя зад него сакън да не залитна  :D ),дали е време да направим.Според баба ми,се прави още при първите самостоятелни крачки,за да ходи детето здраво и стабилно,да не пада и т.н.Според други пък трябва да е проходило вече хубаво.
Освен това незнам нищо за самият ритуал,та моля помагайте.
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #149 -: Януари 10, 2009, 23:04:34 pm »
Зори, прави се като тръгне по-стабилно, за да може да гони питката. Или поне такова е поверието.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #150 -: Януари 11, 2009, 04:03:47 am »
Честита рожбичка на Мини, да й е жива и здрава!!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #151 -: Януари 11, 2009, 12:04:04 pm »
Лиде  :hug2:, как сте днес с Моника? Пиши, мисля ви!

Слагала съм компреси със хладка вода и малко оцет
по-точно напоени чорапчета на ръцете и крачета, и под мишничките също.
А когато направи 39.9 го увих за минута, две в чаршаф напоен само с вода,
и температурата падна.
Джам за ваничката си писала и друг път, пробвала ли си?

Нахитка, да се оправяте бързо, Рожденния Ден наближава!
 :balk_21: за Дари!

Зори, браво на Жорката, батКо ви :balk_602: Миташун тея дни прави първи крачки,
така че, навреме питаш и аз ще почерпя информация за прощъпулката!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #152 -: Януари 11, 2009, 12:26:49 pm »
Aбе къде е на мини поздравителната темичка тук? Колко народ беше писал вчера...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #153 -: Януари 11, 2009, 13:11:48 pm »
mishanta по добре е. Няма температура от сутринта, не е спала цял ден, вече дивее, още е отпаднала и борим разстройството, но значително е по добре. Два дни само проплакваше и спеше.

Naha къде се беше загубила. Домъчня ми да знаеш :D

Къде е темата на Мини, как са те, някой звънял ли и е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #154 -: Януари 11, 2009, 13:23:27 pm »
Aбе къде е на мини поздравителната темичка тук? Колко народ беше писал вчера...

Мармотче, не знам, не видях такава и затова пуснах тук.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #155 -: Януари 11, 2009, 16:22:07 pm »
Aбе къде е на мини поздравителната темичка тук? Колко народ беше писал вчера...

Мармотче, не знам, не видях такава и затова пуснах тук.

Имаше темичка още снощи аз писах в нея.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #156 -: Януари 11, 2009, 17:01:36 pm »
Мили Дами, имате поздрави сърдечни от Мама Мини и сладунка Преси!
Tе са много добре. Бебка суче, слушка, папка , не плачка, също кат кака си  :PСтефи!
 Mini :flower:Благодари за поздравите и вниманието!
Пожелава радостта им да споходи всички тук!

Темата бе заключена по нейна воля и молба!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #157 -: Януари 11, 2009, 19:24:03 pm »
Мише  :bighug: по-добре сме вече. Утре сме на преглед. Ще ти пиша как е минало.
Лиде как сте вие  :hug2:? Аз както се предполага нямам възможност да седя на компа. Дари спи по 2ч на ден само на обяд и после не ме оставя за дълго седнала :).
Вчера и аз се чух с Мини. Добре са минало е бързо и другото го е написала Мишето. Тя най-добре ще си разкаже като се завърне. :D
Гане като ти гледам лентичката и на теб не ти остава много  :sunshine:. Как си? Аз съм малко назад в новините  :oops: какво ще си имате сестричка или братче?
За зъбите явно при нас ще закъснеят доста. Аз все си измислям нещо за, което да се тревожа  :oops:. Ама като ги гледам другите дечица с по не знам си колко зъбки вече и нямам търпение  8).
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 19:33:11 pm от naha »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #158 -: Януари 11, 2009, 19:43:32 pm »
Нахи, благодаря ти, добре съм. За сега сестричка, пък ще видим какво ще излезе накрая.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #159 -: Януари 11, 2009, 20:00:37 pm »
Ами ей ни, добре сме. Даже малко кашкавалче хапнахме :D Леле Гане малко остана :D Стискам, стискам палци  :D
Девойки, понякога чата мноого ми липсва  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #160 -: Януари 11, 2009, 20:05:21 pm »
Честито на мама Мини  :)
Да и е жива и здрава втората радост . :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #161 -: Януари 11, 2009, 20:12:47 pm »
Лиде, мерси, имам нужда :oops:
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 20:51:40 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю