0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #20 -: Януари 05, 2009, 14:33:51 pm »
Честита нова година и от нас!
Да се присъединя и аз към отбора на болните мами  :? Новата година я посрещнах с температура и двама ревящи малчугана. Дано да не ни тръгне така цялата година. Вече само кашлицата ме тормози, обаче 2 дни бях направо в несвяст.
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #21 -: Януари 05, 2009, 14:41:25 pm »
ми така де, това казвам, касита, пролетта е по-добре :wink:
но си зависи от детето, Деси беше достатъчно контактна, ходеше повече от стабилно и т.н., т.е. адаптацията й беше бърза и лесна. Но по принцип 1.6г. за някой е рано, това имах предвид, ти си познаваш децата най-добре, прецени :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #22 -: Януари 05, 2009, 14:45:54 pm »
ми така де, това казвам, касита, пролетта е по-добре :wink:
но си зависи от детето, Деси беше достатъчно контактна, ходеше повече от стабилно и т.н., т.е. адаптацията й беше бърза и лесна. Но по принцип 1.6г. за някой е рано, това имах предвид, ти си познаваш децата най-добре, прецени :)

Права си, права си, Стеф. Контактни са, играят много и с други деца, ако това е показател, знам ли. А и като са двама, дано бързо се адаптират. Ще пробвам, те са записани и не може да не ходят все пак изобщо.  :? Иначе аз съм тръгнала на година и два месеца, и майка, казва, че не съм плакала, въобще лесно съм се адаптирала. Чудя се като не ходят в гърне, какво ще ги правят там, и как ще ядат сами, но ще го мисля напролет.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #23 -: Януари 05, 2009, 14:50:46 pm »
извеждате ли децата навън в тоя студ?
Ами аз имах сериозни намерения да я извеждам, ама тя не ще. Вчера се обличахме около половин час, сложихме всичко -шал, шапка, грейка, излязохме, заключихме вратата и като стигнахме до стълбите, се върна обратно. Предните дни излизаше най-много за 10 минути, не иска и това си е. Иначе нашата педиатърка ми е казвала, че дете не се извежда само при мъгла дъжд и вятър, иначе подходящо облечена, може и при ниски температури. То като няма вятър и студът не е толкова страшен.
Стефи, мерси за инфото за градината. Ще проуча подробно как стои въпроса с приема.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #24 -: Януари 05, 2009, 14:54:33 pm »
Чудя се като не ходят в гърне, какво ще ги правят там, и как ще ядат сами, но ще го мисля напролет.  :D

ще им сменят пампите - на лелите така даже им е по-лесно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #25 -: Януари 05, 2009, 15:14:02 pm »
Чудя се като не ходят в гърне, какво ще ги правят там, и как ще ядат сами, но ще го мисля напролет.  :D
ще им сменят пампите - на лелите така даже им е по-лесно.
Аз си мислех, че е обратното. И че даже бързо ги научават на гърне, поне така беше с племенницата де.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #26 -: Януари 05, 2009, 15:52:48 pm »
оо, Касси, зависи на какви попаднеш. моят син 3 седмици ходи на ясла без да го сложат веднъж на гърне - "да не се стресирал"! на повечето места не ги учат на нищо, това показват моите наблюдения.
може би в чистите ясли лелките да са по-старателни...

вие в кое ОДЗ бяхте?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #27 -: Януари 05, 2009, 16:21:49 pm »
Като споменахте гърнето, аз търпя пълно фиаско с Мия. Вече ми се изчерпаха идеите, пробвах и крайни методи -оставях я без памперс и пак никакъв резултат. Напишква се, показва, че го е направила и върви след мен, докато я сменя. Винаги ми казва, след като се е наакала веднага. Сяда на гърне когато е благоразположена, иначе опъва краката, казва: "не" и няма как да я сложа.Всичко говори за това, че го осъзнава физически, ама защо не желае да се учи, нямам идея. Някой ако има идеи, моля да сподели.
<br />[link=http:
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #28 -: Януари 05, 2009, 16:27:20 pm »
ми не я мъчи бе човек. и Деси си казва в 50% процента от случаите, няма страшно, ще се научат, споко :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #29 -: Януари 05, 2009, 16:34:12 pm »
оо, Касси, зависи на какви попаднеш. моят син 3 седмици ходи на ясла без да го сложат веднъж на гърне - "да не се стресирал"! на повечето места не ги учат на нищо, това показват моите наблюдения.
може би в чистите ясли лелките да са по-старателни...

вие в кое ОДЗ бяхте?

В 56-о ОДЗ сме. Случайно с запознах с леличката, която е в тяхната група. Ще говоря с нея когато наближи да ги дам.
Ами племенницата ходи в "чиста" ясла до НДК-Ралица се казваше май. Страхотен персонал има, освен условията, но не успяхме да влезем там.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #30 -: Януари 05, 2009, 16:40:23 pm »
извеждате ли децата навън в тоя студ? на минус 10 градуса нещо ми е притеснено, да ви кажа... излязохме преди НГ веднъж, веднага му се запуши нослето от студа и започна да диша през устата, а тоя леден въздух не е никак добър за гърлото и веднага се прибрахме.
много ми е кофти, гледам чуден сняг навън, но не смея да го изкарам. а и то се затопля до към минус 5 едва към 15 часа, когато децата спят...
голяма дилема.

Извеждам , но към 14 часа до 15 часа - Вики тогава бодърства. Но той не е очарован въобще от разходките. Ей го и днеска си спретнахме с баба му такова приключение, че се прибрахме. Само дето успях да го обърна два пъти от шейната. Ужас!

*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #31 -: Януари 05, 2009, 16:41:55 pm »
Честита Нова Година на всички и от нас, жалаем ви да сте здрави и усмихнати!

Аз извеждам. Когато времето е тихо без вятър, отрицателните градуси не се усещат толкова. Понякога и само да магазина да идем, но все пак да глътне малко въздух. Вчера се прибрахме от новогодишната ваканция, бяхме почти 10дни на ски, от които Симона беше всеки ден навън, по около 3 часа и отгоре. не знам колко беше температурата, отрицателни градуси със сигурност, но пък тихо, ясно и слънчево време и просто усещането ми беше, че навън й е мястото :) при първия понатрупал сняг миналите месеци и тя имаше страх, но бързо отмина. сега му се радва много, вечер го гледа от прозореца и пак иска да излиза :lol: качихме я дори и на ски и си умря от кеф, спускаха се с баща си по бейби пистата. струваше ми се по-рано от 4ри години, че би било неуместно и може би стресиращо да я учим, но като ги видях как на по 3 години австрийчетата се пускат сами, правят завойчета без проблеми, направо ми събраха очите, та може би догодина и ние ще се учим.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #32 -: Януари 05, 2009, 16:58:30 pm »
3 години е възрастта за ски и кънки.  :wink: И аз нямам търпение да ги водим.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #33 -: Януари 05, 2009, 17:02:42 pm »
мда, 3 г. е, и аз съм се надъхала яко другата зима Деси да се учи :)
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #34 -: Януари 05, 2009, 17:29:49 pm »
по моите наблюдения, австрийчетата явно доста по-рано ги учат, щото на 3 те вече си се парзаляха съвсем уверено като стрелички :lol:
а на една черна писта имаше едни дето бяха сигурно не повече от 5годишни, сложиха големите скиори в малкия си джоб, тях сигурно направо на пистата са ги раждали :lol:

а руканорската грейка - пак да кажа - чудна, чудна :D много съм доволна.
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #35 -: Януари 05, 2009, 17:41:25 pm »
Честита нова година всички! Здрави деца и родители през 2009!

Ние с Михаела излизаме, но не с количката, а с кенгуруто. Количката не съм я вадила сигурно от 20-ина дни вече. Слагам я в кенгуруто, а отгоре си обличам едно голямо и топло яке на мъжа ми, което ни обхваща и двете и по този начин тя е на топло. Почти винаги заспива, щом излезем. :) Съответно ако ще сме с кенгуру, я обличам с едно по-леко яке. Но ако ще е в количката, я "опаковам" по-сериозно.

Да ви кажа честно, дори и при леки мъгли, сме излизали по този начин. Тук през декември имаше един период от около 10-ина дни, когато всеки ден беше мъгливо. (По това време все слушах по прогнозата за времето, че в София било слънчево и топло, а ние тук бяхме забравили какво е това слънце. :x) Сутрин и вечер по-гъста мъгла, а по обяд леко се вдигаше. Е да, ама аз я гледам сама и все се налага да изляза за нещо, та така тя си виси пред мен, с лице към мен. така, като загърна хубаво якето, тя е предпазена и от вятър. Е, разбира се, не сме стояли с часове навън. :wink:

Днес, например, изкарахме час и половина. Тук е слънчево и няма вятър. Тя спа през цялото време.
« Последна редакция: Януари 05, 2009, 17:57:48 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #36 -: Януари 05, 2009, 17:54:08 pm »
Мда, 3 години за тези спортове - така казват специалистите, както и за плуване. Говоря сериозно обучение. Пет години за баскетбол и тенис, след 8-9 -волейбол.
Грейки и комплекти на Руканор за ски има намалени в МОЛ-а в Младост зад ХИТ. Към 7 лв. бяха комплектите, сладурски са верно.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #37 -: Януари 05, 2009, 18:33:12 pm »
мдаа, ама Цвети той си се води скиорски, защото е непромукаем и е с гумирани шевове и т.н.:wink:
следващия модел с двете части е също толкова сполучлив, Деси го е тествала няколко пъти вече, няма пропуск  :D
миналата година се чудех кой ли толкова дребен кара ски, ама явно имало, щом на 3 вече хвърчат по пистите.... :lol:
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #38 -: Януари 05, 2009, 18:36:45 pm »
Грейки и комплекти на Руканор за ски има намалени в МОЛ-а в Младост зад ХИТ. Към 7 лв. бяха комплектите, сладурски са верно.

Касси, сериозно ли комплекти и грейки по 7лв? 8O Ако е така е прекрасно, ама нещо не ми се вярва. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Снежна, здрава и празнична седмица! 05.01.-11.01.2009г.
« Отговор #39 -: Януари 05, 2009, 18:51:51 pm »
Да де, то си е точно скиорски екип, не просто шушляков космонавт. Догодина, живот и здраве, и ние ще вземем в двете части.
Милена, Каси сигурно е позабравила една нула :lol: