0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #140 -: Декември 12, 2008, 17:01:45 pm »
В България има 250 000 двойки с репродуктивни проблеми - това ще рече около половин милион души. Ако 1% от тях излязат пред Народното събрание да "изпушат по една цигара" - онези отрепки вътре много бързо ще приемат проекта. Ама не - депутатите може да са мишки, но ние сме по-мишки от тях.
--------
Абсолютно съм съгласна с това ЕВАЛА на това момиче :balk_81:.Извинявам се,че и аз копирах текста,но по-добре не бих могла да го кажа!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #141 -: Декември 12, 2008, 17:05:09 pm »
Ще се повторя, но ще го напиша и тук - нека и мъжете ни се размърдат и вземат да  :bonk: :bonk: :bonk: нечия глава!!!Никой нищо не се осмелява да направи, никави действия, само приказки от които на никой не му пука, вероятно ни четат и ни се смеят :x :x :x

*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #142 -: Декември 12, 2008, 17:05:14 pm »
Да напишем едно писмо до ЕК. Общо и да го изпратим.

Аз също гласувах!!!Подкрепям идеята на Lisko!
Аз също ще изпратя писмо на имейлите,които сте посочили!Не мога да се побера в кожата си-за каква наглост и безочие става въпрос!!!Няма да продължавам,че това което си мисля е доста цинично!!!!!!!!


*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #143 -: Декември 12, 2008, 17:14:30 pm »
Броячът показва 251 гласа в анкетата, но аз ги преброих - 528.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #144 -: Декември 12, 2008, 17:17:19 pm »
Гласувах: протест пред парламента.
Мисля, че всичко друго ще бъде отминато без да му се обърне нужното внимание.
Време е за по крупни мерки за да бъде привлечено вниманието на цялото общество.
Време е да привлечем вниманието и на тази част от обществото, които даже и не подозират с какво се сблъскваме ние и на какви унижения сме подложени.
Време е както казва моят доки :lol:"ДА ПУСНЕМ ТЕЖКАТА АРТИЛЕРИЯ" и да призовем и всички съпричастни с нашата кауза хора.
Може да съм малко крайна, но опита ми през годините ме е научил, че разни протестни ноти, декларации и прочие, са само глас в пустиня.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #145 -: Декември 12, 2008, 17:19:17 pm »
Момичета, трябва да се вдигнем на протест пред парламента - всички, за да ни видят колко сме и за да си защитим правата. Няма да стане с картички и декларации - погледнете какво направиха в Гърция....стига само се оплаквали по форумите - и накрая - нищо.
ПРЕДЛАГАМ радикални действия - протест пред парламента, ако не го направим - нищо няма да постигм!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #146 -: Декември 12, 2008, 17:19:44 pm »
Броячът показва 251 гласа в анкетата, но аз ги преброих - 528.
Не броиш правилно, тъй като в анкетата може да се гласува за повече от едно предложение.
На мен ми харесва идеята за молебен пред парламента. Със свещички за нашите неродени деца. Но ще сме малко, убедена съм.
     
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #147 -: Декември 12, 2008, 17:29:02 pm »
Зависят много неща от нас.
Аз подкрепям изцяло инициативата и ще напиша писмо до цитираните адреси.
Да, бременна съм от ИКСИ, но нямам намерение да търпя безумното безочие на народните ни НЕизбранници. Иде ми да хвана картечницата ...и по тях... Така могат да направят от мен терорист  :oops: Нямам думи да изразя възмущението и омерзението си. Ако правите протест, ще дойда.
 Мисля все пак, че трябва да ги атакуваме по всякакъв начин - съдебен иск, протест пред парламента, петиции и чрез натиска на европейските институции. Смятам, че поне от ЕК ще прочетат евентуалното ни писмо /Напълно подкрепям Лиско/. Да вземат да пратят експерти-представители на ЕК, които да заплашат управляващите ни с поредните глоби и международен съд /само да намерим текст от европейската харта за правата на човека, или друг европейски закон/. Това мисля /надявам се/, че ще ги стресне тия "убавци", защото ще им бръкне в мръсните джобове.
      
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #148 -: Декември 12, 2008, 17:30:05 pm »
Избрах съдебен иск. Там мога да бъда реално полезна. Чл. 379 ГПК и следващите регламентират колективния иск и мисля, че можем да се вместим в приложното поле, в случай, че не бъде гласуван законопроекта и заделените средства бъдат върнати.

В кръга на майтапа /и не съвсем/: тъй и тъй са събрани пари за инициативите на Зачатие, да се отделят по малко от тях и на всеки от депутатите в здравната комисия да бъде изпратен по един вибратор за коледен подарък като искат Инививо , а не инвитро репродукция!
За Китов собственоръчно бих избрала такова удоволствие с екстри, дано с него да може да задоволи жена си.
 
« Последна редакция: Декември 12, 2008, 17:33:59 pm от lady_11 »
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #149 -: Декември 12, 2008, 17:30:46 pm »
Уф че съм заплес!  :oops:
И аз мисля, че малко хора от провинцията ще имат възможност да пътуват за протеста. Подписването на електронно писмо за каузата отнема по-малко време и всеки може да го разпрати за подпис на приятелите си.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #150 -: Декември 12, 2008, 17:33:28 pm »
Пред парламента.Да излезе лично депутата с голямата уста , дето иска да ни прави бебета.Ние за това ще отидем.Айде да излезе и да ни ги направи и никакви свещички.Не мисля, че вече сме смирени за смирен протест....
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #151 -: Декември 12, 2008, 17:41:40 pm »
На мен ми харесва идеята за молебен пред парламента. Със свещички за нашите неродени деца. Но ще сме малко, убедена съм.

Подкрепям идея за протест, със или без свещи, но наистина като гледам каква ниска
активност има, ще бъдем смешни!
*

    инаааааа

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #152 -: Декември 12, 2008, 17:49:42 pm »
Много хора се интересуват! Може да не сме регистрирани и да не участваме в анкетата, но аз ще дойда пред парламента. Това е една абсолютна гавра спрямо всички, нима най-голямата мечта на всеки не е един ден да има семейство и дете?
Всичко си зависи само от нас!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #153 -: Декември 12, 2008, 17:58:23 pm »
честно да ви кажа, ми се ще, лично да потропам на вратата на дома на всеки 1 от тези малоумници и що ми отворят, да има се изплюпя в лицето
прасташко, но на простотията - с простотия
незнам, ако им се случваше на тях, как щеше да се държат, но щото им е широко около врата...

иначе идеята - пред парламента е добра
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #154 -: Декември 12, 2008, 17:58:58 pm »
Хайде милички, кой ще дойде още пред парламента? Колкото сме повече - толкова по-добре, да отидем и да им кажем в очите какво мислим, да ни видят колко сме много. Някой от модераторите ще оглави ли протеста?
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #155 -: Декември 12, 2008, 18:12:03 pm »
Гласувах за протест пред парламента.
Така ще се види от повече хора и депутати ще разберат,че не може така да се отнасят с нас.
Подкрепям идея за протест, със или без свещи, но наистина като гледам каква ниска
активност има, ще бъдем смешни!

Тук обаче съм съгласна с Надин.Спомням си на Акция Буркан колко бяхме малко :(.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #156 -: Декември 12, 2008, 18:14:55 pm »
Записвамсе за протест пред парламента,браво Танита!
<a
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #157 -: Декември 12, 2008, 18:15:32 pm »
Цитат
Тук обаче съм съгласна с Надин.Спомням си на Акция Буркан колко бяхме малко .
Недейте с тези пораженчески мисли, като гледам резултатите - 94 човека не са толкова малко, ако всеки от тях вземе и симпатизанти - ехе....
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #158 -: Декември 12, 2008, 18:16:55 pm »
ще подкрепя протест пред парламента.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #159 -: Декември 12, 2008, 18:29:03 pm »
Хора какво като ще сме 100 човека, нали пак ще привлечем внимание.Още 1000 човека да се запознаят с нашите проблеми и да разберат, че все пак ни има, че съществуваме и че утре техните деца могат да са потенциални пациенти на репродуктивните клиники, пак ще е успех за нас.И най-вече мисля, че трябва да настояваме тези, които на практика се подиграха с нас, ЛИЧНО да се изправят и да дадат своето обяснение за поведението си.