0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #280 -: Декември 13, 2008, 16:21:38 pm »
Според мен трябва да се използва масовото /не само наше/ недоволство. Целия нет гъмжи от негативни мнения. Доти в мъжки форум като "На риба". Вижте това
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=19733&st=0&sk=t&sd=a
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #281 -: Декември 13, 2008, 16:33:58 pm »
Мисля ,че исканията се свеждат до три неща:
ФОНД-за отпуснатите средства
ПРОЗРАЧНОСТ-гарантирана от фонда
ИЗВИНЕНИЕ- за депутатската гавра

Дано имаме време да разпратим , по всички форуми в нета призив за подкрепа...
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #282 -: Декември 13, 2008, 16:55:28 pm »
как да използваме масовото недоволство?! Това ше е най-добрия вариант ,но ми изглежда малко трудно(не че това е проблем,просто ще отнеме повече време)
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #283 -: Декември 13, 2008, 17:07:42 pm »
Здравейте на всички! Току що имах възможността да гледам материала по БТВ. Бясна съм, рева и сърцето ми се къса. Вече съм ЗА протестен митинг. Мен можете да ме броите с два гласа, защото съм сигурна, че и мойто майче ще дойде с мен. Предполагам, че и татко, ако има възможност ще дойде. Така че ме бройте за протеста поне за двама!!! Чакам само да кажете кога и къде и сме там!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #284 -: Декември 13, 2008, 17:37:18 pm »
Не зная до колко е осъществимо, но може би някоя медия ще се ангажира с пускането на клип с призив обществото и политиците ни да видят проблема.

Или поне да върви на екрана надпис в подкрепа на проектозакона за фонда.
Така може да се включат различни телевизии.
Вестниците също могат да се включат с ежедневното отпечатване на някакъв текст в подкрепа
Много добра идея!!!
Може да бъде в допълнение към всяка друга проявена инициатива.
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #285 -: Декември 13, 2008, 17:44:05 pm »
Не зная до колко е осъществимо, но може би някоя медия ще се ангажира с пускането на клип с призив обществото и политиците ни да видят проблема.

Или поне да върви на екрана надпис в подкрепа на проектозакона за фонда.
Така може да се включат различни телевизии.
Вестниците също могат да се включат с ежедневното отпечатване на някакъв текст в подкрепа
Много добра идея!!!
Може да бъде в допълнение към всяка друга проявена инициатива.

Идеи, иди...
Коя е тая медия, кято може да се ангажира?
Как ще се ангажира? кога? Кой ще го направи тоя клип? откъде пари? колко време трябва, за да се организира това нещо?  Какъв е тоя текст дето гще върви, кога ще върви, по време на кое предаване? Кой ще ги  гони тези различни телевизии? Кой ще убеждава вестниците?

Не се заяждам, не ме разбирайте погрешно, просто нищо не правим, само говорим.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #286 -: Декември 13, 2008, 19:27:53 pm »
Полицаите се организираха за една седмица и ти чрез полицейския форум в нета.Не виждам защо да не успеем и ние.Аз лично имам време и съм на линия за всичко , което е необходимо.От София съм и мога да помогна с каквото трябва.Мога да ходя до необходимите инстанции и т.н.Само да се направи организацията.Мисля, че трябва да се обединят ръководните кадри на зачатие, мамма и другите форуми засягащи нашите проблеми и да ни организират.На линия съм.Пишете ми на лични, ако мога да помогна с каквото и да е. :lol:
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #287 -: Декември 13, 2008, 19:32:20 pm »
Колеан

Точно така, трябва да направим организация. Аз вече почнах да ръчкам тук та,м щото самата аз бих се наела, но няма да мога да го износя и затова предпочитам да не започвам.

Иначе. Не е като с полицаите. Преди 2 години за "бУРКАН" на думи бяхме много, ама знаеш ли колко дойдоха през НЗОК да си покажат лицата? ...

Има много срам в редиците ни...
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #288 -: Декември 13, 2008, 19:37:20 pm »
Аз също съм от София и се наемам да помагам с каквото е нужно.Към момента съм без работа ,така че време има  :wink: Пишете на лични и давайте да се трудим по организацията.Не ме е срам да си покажа лицето , срам ме е , че трябва да се моля в банките за още кредити.Бройте с мен поне 4 човека, ще помагам и в проблемното на БГ МАМА.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #289 -: Декември 13, 2008, 19:39:28 pm »
Според мен протестът трябва да е на 19.12. в работно време. Даже за предпочитане преди обяд защото е петък и може някой да пътува някъде (от политиците и държавната администрация). От друга страна и 20.12 е работен ден, но не знам дали няма да има много хора, които ще си вземат отпуск тогава. Не мисля, че ще е проблем да е и шествие от МЗ до Президентството/МС/Партийния дом. Маршрутът е кратък и едва ли ще пречим на някого.
Аз лично съм в болничен и съм на разположение по цял ден. Ще помагам с каквото мога.
ПП Поправете ме ако греша,но аз разбрах, че гласуването ще е във вторник :?

*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #290 -: Декември 13, 2008, 19:41:33 pm »
Допада ми повече идеята за молебен и шевствие. Не ми допада идеята за протест с бебешки колички - аз искам деца, които да родя, отгледам и възпитам. А бебета те ще бъдат в малък период от живота си. Също си мисля, че е добре да се напише протестно писмо до европейски институции. Някак си мисля, че оттам по биха се трогнали и съответно по-голямо би било въздействието върху нашите депутати.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #291 -: Декември 13, 2008, 20:42:52 pm »
На мен лично 19 ми е удобно, като молбата ми е ако се организира протест да е около обяд стига повечето хора да нямат нищо против разбира се и да не е в разрез с "Правилата" на общината:).
Аз ще тръгна за София много рано сутринта, но това са 500 км и както и да карам, колкото и да няма движение по пътя (в което се съмнявам) по рано от 10.30 не виждам шанс да пристигна.
Преди 19 нямам никаква възможност да пътувам извън Варна.
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 20:53:46 pm от Lisko »
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #292 -: Декември 13, 2008, 20:46:47 pm »
гласувах за 2и 3 позиция
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #293 -: Декември 13, 2008, 21:15:31 pm »
И аз подкрепям твърдо идеята за протест. От София съм, така че със сигурност ще присъствам. Искам само да споделя някои от опасенията и идеите си:
Много е важно протестът ни да има ясно и еднозначно послание :
-   Стерилитетът е сериозен социален проблем – ако накараме всеки човек да се замисли колко често чува от свои близки и познати репликата „Още ни е рано за деца, сега се забавляваме и/или правим кариера” и осъзнание, че в повечето случаи това го казват хора, които искат, но все още се борят за дете, нашата болка ще докосне повече хора. А колкото и много да сме, ако нямаме подкрепата на обществото, никой политик няма да се стресне.
-   Трябва да има фонд, защото само фонда гарантира прозрачност при усвояването на парите!
-   Няма да позволим да бъдем обиждани и унизявани!

Много, много трябва да внимаваме, всяка една от нас какво казва и как го казва, защото една непремерена приказка може така да бъде интерпретирана, че до обществеността да не стигне нищо, от това, което искаме да кажем.
Всяка от нас трябва да вземе пример от Ани и Радина – момичета шапка ви свалям за самоконтрола по време на предванията – бяхте конкретни, умерени и всяка ваша дума беше на място и по темата. Само вие си знаете какво ви е коствало, но бяхте страхотни.
Ще ви дам само един пример за да ме разберете – на протестите прес 97ма бях много деен организатор на една от живите вериги. От повече от 100 човека, които бяхме на барикадите ЕДИН беше решил, че сега е момента да се почерпи и извади от някъде бутилка коняк. Имаше медии, които видяха точно това. Попитаха го защо е там и той отговори „Копеле, купон да става бе!” – репортажът отрази точно това „Група пияни ученици също се присъединиха към студенсткия протест – „купон да става”.”
Разбира се, не мисля, че това може да се случи, но просто казвам, че може да се опитат да ни провокират и трябва да сме подготвени как да реагираме.
Разбирам, че имаме малко време, но не е ли важно протестът да се състои точно в деня на гласуването. Гласуването не е ли във вторник?
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #294 -: Декември 13, 2008, 22:00:54 pm »
Аз също съм за 19.12.2008г. Ще си взема отпуск и ще дойда на шествието - само кажете, че е уредено на 100%. И както казах, бройте с мен поне още един човек...
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #295 -: Декември 13, 2008, 22:07:10 pm »
скъпи момичета нека се насочиме към една тема че стана хаос ,ако искате да пишем тук или тук http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=32323.0
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!