0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #200 -: Декември 13, 2008, 00:33:16 am »
wassilena ,
ние сме доста повече, от млекопроизводителите, нали?! Дори само 1%, от двойките ни е достатъчен. Останалите да си седят пред телевизорите, щом така им повелява сърцето...
Смятам, че София е точното място. Аз също не живея там, но това не ме притеснява, напротив. От самото начало запознаваме всички с проблема ни. За никого няма да е изненада, когато вдигна телефона и ги помоля да ни подкрепят. Повечето ни познати живеят в София, останалите ще пътуват до там с нас.
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли &
« Отговор #201 -: Декември 13, 2008, 00:40:35 am »
защо имам чувството че сравнително малко хора проявяват интерес.Вече колко дни е темата  и все едни и същи си пишем.Аз като цяло нямам проблем,все още съм на етап изследвания след месеци неуспешни опити,но все пак .... Имам или не аз съм жена която копнее с цялото си сърце да бъде мама и това е право на всяка една жена.Това отношение което са демонстрирали "уважаемите" депутати е недопустимо и мисля че всички трябва да се изправим срещу тях и да им дадем да разберат ,че те нямат право да лишават толкова хора от мечтата да бъдат родители.Не е ли възможно поне веднъж всички да сме като едно цяло????
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 00:46:48 am от bubentseto »
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #202 -: Декември 13, 2008, 00:44:00 am »
Момичета, аз няма как да участвам в протеста на място, защото живея извън България. Но мисля, че това би бил добър начин да постреснем всички, които си седят в Парламента на мекичко и топличко и които всички ние отглеждаме.  :x  Какво е това мислене? Полиция, администрация, депутати - че едва ли не ние сме им длъжни?! Те са ни длъжни, защото се издържат от нашите пари.

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #203 -: Декември 13, 2008, 00:54:59 am »
Не е ли възможно поне веднъж всички да сме като едно цяло????

Трябва да има повече гласност, няма да стане само чрез интернет пространството.
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #204 -: Декември 13, 2008, 00:59:25 am »
така е но все трябва да се започне от някъде
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли &
« Отговор #205 -: Декември 13, 2008, 01:02:34 am »
защо имам чувството че сравнително малко хора проявяват интерес.Вече колко дни е темата  и все едни и същи си пишем. ...

Аз изобщо не подозирах за темата. Хубаво, че упорствах да влеза в другите форуми и неможех, пуснах тема и ме упътиха насам. Нито вестници чета, нито новини гледам, чета и пиша само в няколко форума. Мисля сега с това "заключване" на другите форуми повече хора ще узнаят за темата.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #206 -: Декември 13, 2008, 01:19:52 am »
така е но все трябва да се започне от някъде
Здравейте и от мен чета редовно и по-малко пиша,но въпреки това Ви подкрепям и каквото решение да вземете аз ще Ви подкрепя!!! Успех!!!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли &
« Отговор #207 -: Декември 13, 2008, 01:25:40 am »
защо имам чувството че сравнително малко хора проявяват интерес.Вече колко дни е темата  и все едни и същи си пишем. ...

Аз изобщо не подозирах за темата. Хубаво, че упорствах да влеза в другите форуми и неможех, пуснах тема и ме упътиха насам. Нито вестници чета, нито новини гледам, чета и пиша само в няколко форума. Мисля сега с това "заключване" на другите форуми повече хора ще узнаят за темата.
Мисля,че много двойки правят инвитро процедури преди Коледа и не им оставя време за четене по форумите-може и да греша!!!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #208 -: Декември 13, 2008, 07:00:16 am »
А аз се надявам, че сега, със заключването на другите форуми, много от потребителите, които гледат не по-далеч от две-три теми, ще се заинтересуват от проблема. Ефирче не е груба. Който иска - намира начин, който не иска - търси оправдания.
     
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #209 -: Декември 13, 2008, 07:25:25 am »
Здравейте, всички!
Аз съм един стар потребител със забранен профил, но няма как да се сдържа и да не пиша.
Искам да изразя подкрепата си и да заявя, че ще подкрепя и протеста заедно със синът си, който е заченат инвитро.
Емоциите на всички са много и силни, но те не са толкова полезни колкото делата.
Според мен трябва бърза организация, и в рамките на идващата седмица да се случи каквото ще се случва.
Дони, сега четох и до 3 дни трябва да има отговор на заявлението за разрешение за протест.
Пише се - кой го организира, в какво ще се изрази,маршрут или място на провеждане, каква е целта му,отговорник на протеста- име и телефон за контакт

поздрави,
Диана
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 08:24:15 am от Lotus_D »

Чем больше бумаги, тем чище задница - девиз бухгальтеров
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #210 -: Декември 13, 2008, 08:04:10 am »
може би не съм разбрала или пък съм-значи за да има протест трябва да получиме разрешение ?! :wink: Или все още съм сънена и не съм схванала думите на Lotus_D "Дони, сега четох и до 3 дни трябва да има отговор на заявлението за разрешение за протест."
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #211 -: Декември 13, 2008, 08:19:36 am »
може би не съм разбрала или пък съм-значи за да има протест трябва да получиме разрешение ?! :wink: Или все още съм сънена и не съм схванала думите на Lotus_D "Дони, сега четох и до 3 дни трябва да има отговор на заявлението за разрешение за протест."
Да, трябва да се разреши от кмета зам. кмета. Това е регулирано с нормативен акт.http://www.bcnl.org/doc.php?DID=54
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 08:21:21 am от Lotus_D »

Чем больше бумаги, тем чище задница - девиз бухгальтеров
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #212 -: Декември 13, 2008, 08:22:40 am »
попаднах на една стара статия от Сдружение Зачатие,може би повечето от вас са били съпричастни тогава ,а някои като мен(по нови потрбители ,които от скоро се опитват да сбъдната мечатат си да имат дете) разбират сега.
 09 Ноември 06, 09:37
Акция "Буркан"
Над 270 000 български семейства са „заловени” в клопките на стерилитета. За над 270 000 семсйства детето е не просто продължаване на рода, детето е мечта и не просто мечта, а блян.
На 1000 от тези 270 000 семсйтсва държавата реши да помогне, но както всичко така и това беше опорочено. НЗОК отново се подигра с мъката на хората, с техните надежди.
Ин-витро означава „бебе в епруветка”. Ин-витрото е надежда за семсйствата със здравословни проблеми. Нека да се обединим и да покажем на НЗОК, че сме силни и ще се борим, за правата и за мечтите си. Децата са красотата на нашият живот, децата са нашето бъдеще.На 05.11.2006 г. от 13 часа, се проведе протест пред касата. Ще позволят ли държавата и управляващите да увехне тази красота? Всички които искаха да подркепят акцията, но нямаха възможност да присъстват на протеста, изптаиха картичка с буркан с цветя, в знам на протеста срещу спиране на програмата ин-витро.
Протеста отразиха националните медии - БТВ, НТВ, Канал 1, Европа, Диема 2, MSAT и др., както и много ежедневници! Събитието не пропуснаха и радиостанциите - Хоризонт, БГ радио, Радио 1, Дарик радио, радио Z rock, радио Варна.
Монитор, News.bg, Новини - dir.bg, BNT.bg, Sofia.dir.bg, moreto.net, rusbg.com, Джи Ем Джи Клиник, 24 часа, Днес.бг, Сега, Всеки ден, радио Варна    

В резултат на Акцията, НЗОК отпусна още 140 бр. протоколи за ин-витро!
Значи все пак има шанс ако се изправим всички  
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #213 -: Декември 13, 2008, 08:24:17 am »
Това не ми хареса.Ами ако не разреши?!
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #214 -: Декември 13, 2008, 08:33:52 am »
Това са депутатите присъствали на заседанието: Борислав Китов, Антония Първанова, Нигяр Джафер, Тодор Кумчев, Атанас Щерев, Борислав Великов, Ботьо Ботев, Ваньо Шарков, Ваньо Хърков, Васил Паница, Веселин Близнаков, Донка Михайлова, Емил Георгиев, Ива Станкова, Иван Колчаков, Лъчезар Иванов, Радослав Гайдарски, Руденко Иванов, Симеон Симеонов, Станка Маринчева, Хасан Адемов, Христо Величков. Ако някой знае кой е "отворкото" може да ми го пусне и на лична.

ако наистина това са присъствалите, по метода на зключването може да се разбере кой си е озволил да ни обижда.г-жа Първанова отпада. ДАно Ети се включи и един по едни ги отписваме. дано имат прикачени снимки в нета, било предизборни или по комисии и да разобичим престъпника.

има начин да бъдат видяни снимките им. В сайта на народното събраяние да чукне на "народни представители" там в търсачка излизат всички в дълъг списък, като се кликне на съответното име излизат негови биографични данни със снимка. Дано бъде разпознат, защото аз от тук на 400 км от столицата ще мога да се боря по този начин. За съжаление ми е далеч за да дойда на протест, който както казах напълно подкрепям. Журналиска съм и имам известни позииции в няколко ценвтрални медии за да се окаже натиск чрез политическата сила на този "....".
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #215 -: Декември 13, 2008, 08:42:31 am »
Може да се помисли над идеята да се направи молебен за двойките с репродуктивни проблеми точно пред парламента! Нека обществото разбере, че освен на Господ, не се уповаваме на никого!

Това е много добра идея. Потестът да бъде изразен по този начин. Без крясъци, обиди и нападки, а с любов, не към тях - депутатите - разбира се, тогава може да призовем да се присъединят и хора без проблем като нашия за да се помолим за всички деца на България, които заради депутатите ще са по-малко.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #216 -: Декември 13, 2008, 08:56:36 am »
Подкрепям идеята с молебена.Собиди и нападки до никъде няма да стигнем.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #217 -: Декември 13, 2008, 09:05:00 am »
Чудесна е идеята за молебен!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #218 -: Декември 13, 2008, 09:06:27 am »
Запазвам мнението си за протест. Но ако решим да го правим трябва бърза организация защото това според мен трябва да стане до края на другата седмица. После започват празници хората се настройват на друга вълна, много пътуват и няма да ни обърнат нужното внимание.Хубаво е и да се преброим да видим колко горе-долу ще излезнем. Трябва да предвидим и време да ни дадат разрешение за протеста.
Не трябва повече да се крием и срамуваме.Въпреки, че всичко наистина става много трудно в нашата държава  все пак имаме някакъв шанс да ни чуят. А ако не излезнем и този шанс няма да го има. Но забелязвам за съжаление, че въпреки многото пишещи по принцип тук сега в тази тема активността не е много голяма. Проблемът наистина е деликатен и предполагам много момичета не желаят да се показват пред обществото.
И наистина трябва друг подход-твърд но без нападки. Както и лично мое мнение е, че не трябва да се задълбаваме толкова много в просташкото изказване на въпросния депутат а да гледаме основната цел.
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #219 -: Декември 13, 2008, 09:07:52 am »
Да може да го организираме и като молебен.