0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #100 -: Декември 12, 2008, 05:35:56 am »
Има 15158 потребители на форума, а само 200 гласа в анкетата  :(
Така надали ще промениме нещо  :( Трябва повече активност!
И ако не сега, то кога?!?

lb2f
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #101 -: Декември 12, 2008, 08:49:03 am »
Има 15158 потребители на форума, а само 200 гласа в анкетата  :(
Така надали ще промениме нещо  :( Трябва повече активност!
И ако не сега, то кога?!?

Ами всеки си трае явно.... Онзи ден като призовавах да пускаме писма до комисията и медиите, само няколко човека писаха, че са пратили такива....
Какво да говорим повече?
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #102 -: Декември 12, 2008, 08:52:14 am »
Явно имаме срок за действие и той е СЕГА. Ако не успееме да се пребориме за създаването на фонд до 19 (доколкото разбрах, тогава ще се гласува), то реално губиме парите.
Момичета, според мен ако ще правиме нещо, сега е момента. Аз съм за протест!

lb2f
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #103 -: Декември 12, 2008, 08:56:03 am »
Явно имаме срок за действие и той е СЕГА. Ако не успееме да се пребориме за създаването на фонд до 19 (доколкото разбрах, тогава ще се гласува), то реално губиме парите.
Момичета, според мен ако ще правиме нещо, сега е момента. Аз съм за протест!

Аз съм за петиции и изпращането им до всички медии, парламента, комисията за фонда  и европейската комисия. На протест ще излязат 100 човека и пак ще станем смешни и жалки. Повечето хора с репродуктивни проблеми крият проблемите си дори от близките си, така че не виждам как ще се престрашат да демонстрират това пред цяла България?
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #104 -: Декември 12, 2008, 09:19:19 am »
И аз мисля че за протест няма да могат да се съберът много хора,защото проблема е деликатен и при повечето двойки,близките,приятелите,познатите изобщо не подозират че нещо се случва с дадената двойка.

*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #105 -: Декември 12, 2008, 09:30:33 am »
Парите няма да ги загубим!!!
Но борбата продължава!!!Трябва да се борим за справедливо разпределяне!!!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #106 -: Декември 12, 2008, 09:36:23 am »
Добавям и моя глас за изпращане на декларации с посредничество на медии.
В разговор с моя док. той сподели, че към Фонд "Асистирана репродукция" има доста големи апетити /както можеше да се очаква/ и нещата умишлено се усложняват.
Отчайвам се и си мисля, че за пореден път ще загубим битката, ако не сме единни и  ако медиите не ни окажат нужната подкрепа. Нужни са ни добри журналисти, които имат известни познания в областта на репродуктивните проблеми и чийто глас ще се чуе. 
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #107 -: Декември 12, 2008, 10:06:17 am »
Да, нашите проблеми са деликатни и всеки се е сврял в черупката си. Е, не мислите ли, че точно поради тези причини никой не ни приема насериозно и се стига до предложения за оплождане "ин виво"?! Но май е врвмв да се събудим вече.

*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #108 -: Декември 12, 2008, 10:16:17 am »
Да, нашите проблеми са деликатни и всеки се е сврял в черупката си. Е, не мислите ли, че точно поради тези причини никой не ни приема насериозно и се стига до предложения за оплождане "ин виво"?! Но май е врвмв да се събудим вече.
Съгласна съм. Докато "на светло" излизат една шепа хора, никой няма да ни приеме на сериозно.
     
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #109 -: Декември 12, 2008, 10:36:31 am »
Аз гласувах по всички точки !

1.Пред Парламента - когато кажете !

След няколко месеца ставам на 40 . Женена съм от почти 20г. Трудов стаж -18г Никакви спестявания , всичко , което съберем изхарчваме за насъщни нужди и лекари . Страдат 2 рода , като вкл тук и братовчедите ни . Всички са зад нас и се мъчат да ни помогнат . Много повече от умножено по 2 семейство сме .
Ако нямаме дете - живота ни е свършен , ще си останем живи мъртъвци , чакащи деня на същинската си кончина . Роботи , ходещи на работа , плащащи данъци и нищо повече .
На мен дори не само ми се стачкува , аз съм готова да минавам през хора , така както търпя да минават през мен . Нямам нерви , нямам милост имам само сълзи и крехка надежда .

2. 3. 4. Ще пращам , дайте ми само адреси . Съд до дупка , защото това няма да остане само прецедент , ако не ги зашлевим през устите .

5. Друго - да пишем до всички парламентарно представени партии и до Герб вкл . - текст не ми хрумва в момента , но да е нещо в духа , който писах по - горе .
Много сме , роднините ни са зад нас , приятелите ни , ако прибавим и числото на неженени и неомъжени с репрод. проблеми - бройката не е хич малка .
Всички са гласоподаватели , ако разрешат проблема ни - с тях сме , ако не са те ще е някой друг - БСП започнаха нека се намери , кой да завърши .
Имала съм политич. присрастия , но вече ми е все тая , ще продадем гласовете си на който ми обещае дореи само един безплатен опит ин витро , а ако е толкова сигурен , че ин виво ще хване дикиш - лягам му публично , може и пред Парламента , само да свърши работа !!!!!!!!



Това все едно аз съм го писала...

Гласувах за всичко!
Като няма да стане с битки, да започнем война - с всички сили и средства!
Подкрепям идеята на Джам!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #110 -: Декември 12, 2008, 10:38:35 am »
Да, нашите проблеми са деликатни и всеки се е сврял в черупката си. Е, не мислите ли, че точно поради тези причини никой не ни приема насериозно и се стига до предложения за оплождане "ин виво"?! Но май е врвмв да се събудим вече.
Съгласна съм. Докато "на светло" излизат една шепа хора, никой няма да ни приеме на сериозно.
Напълно съм съгласна. Нека да излезнем без притеснения и да ни видят колко сме много. Аз съм за протест.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #111 -: Декември 12, 2008, 10:51:04 am »
нека започнем с изпращането на личното ни мнение за саботирането на Фонда за асистирана репродукция и за обидното поведение на депутатите от Здравната комисия!

напишете в едно кратко писъмце какво искате и какво чувствате. изпратете им го по електронната поща - не струва никакви усилия и става веднага!

ето, например, къде да изпращате:

Комисия по здравеопазването: health_committee@parliament.bg
Комисия по бюджет и финанси: budget@parliament.bg
Комисия по парламентарна етика: k_etika@parliament.bg

пратете и на други подходящи адреси, ако намерите.

Пратете писмото си с копие до медиите.

Tazi_sutrin@btv.bg
society@standartnews.com
и други, които намерите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #112 -: Декември 12, 2008, 11:10:36 am »
Аз бих искала да дойда пред парламента, ама физически ми е невъзможно :?
Затова ще изпратя писмо, но за всички ли ще е едно или кой каквото му хрумне? Не е ли по-добре да има един текст и всички да го разпратим? Защото иначе ще ги затрупаме с емоционални послания, които не знам дали ще прочетат, след това, което видях от предаването :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #113 -: Декември 12, 2008, 11:13:12 am »
Гане, те нищо няма да прочетат, най-вероятно. но ние трябва да им пишем. мислех си да са персонални писма, за да не прилича на масов спам, ако видят, че съдържанието е еднакво...

нямаме време просто...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #114 -: Декември 12, 2008, 11:22:54 am »
НЕуважаеми депутати и народни НЕпредставители!

Възмутена и обидена съм от  вашето отношение към въпрса за създаването на фонда за Асистирана репродукция.Огорчена съм от вашата незаинтересованост по въпроса като цяло.Недоумявам как е въможно да не разбирата колко важен е този въпрос и колко важно е решаването на този проблем?!?Не разбирам как в такъв момент и по такъв въпрос за вас е по-важно да решите кой да прибере парите и да се облагодетелства,а не  как тези пари да достигнат в най-голям размер до тези,които се нуждаят от тях.Ние не се нуждаем от сложната и тромава система на Здравната Каса и на Министерството на здравеопазването,ние се нуждаем от Фонд,в който да има наши представители,за да сме сигурни,че парите отиват  за подпомагането на нуждаещи се и за реалното финансиране на ин витро процедури,а не за закупуването на служебни автомобили и заплатите на чиновници.

Не разбрахте ли ,че законопроекта за съзвадането на този фонд е съгласуван с всички останали закони  и не противоречи на никой от тях.Как смеете да се аргументирате,че бил в противоречие?!?Кой ще ви повярва?!?Мина времето,когато хората ви вярваха.

Не разбрахте ли ,че именно присъствието на лекари и пациенти в управлението гарантира прозрачност?Как смеете да твърдите ,че това ограничава и накърнява точно прозрачността?!?Ние вярваме на лекарите и на нашите представители,НЕ ВЯРВАМЕ НА ВАС!!!!

Не мислете,че с политически финтове и парламентарни пируети ще ни заблудите,не се надявайте ,че с лъжи и празни обещания ще ни затворите очите и устите!!!Ние ще се борим за справедливост и внимание от страна на държвата,която съществува благодарение на нас и ще продължи да съществува благодарение на децата,които искаме да създадем!!!

Бъдете сигурни,че ние няма да оставим нещата така.Ще сезираме организации в Европейския съюз,ще привлечем вниманието на още много хора,ще се борим!

И така както всеки ден и всяка минута се надяваме и вярваме ,че заслужаваме да бъдем родители и се борим за това,така всеки ден и всяка минута ще се борим за това държавата и вие в частност никога да не забравите ,че ние съществуваме.

 

Ето това изпратих на Здравната комисия.Не е кой знае какво ,но важното е да имаме количествено протестиране на пощата им.Пратих и копие на Тази сутрин.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #115 -: Декември 12, 2008, 11:42:32 am »
Уф, Джаме, то спам не спам, като я гледам тая кукувица от бсп, все тая им е на всичките. А като познавам Китов лично... простооо не ми се говори...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #116 -: Декември 12, 2008, 11:52:10 am »
Въведох и аз своя глас, и ще правя всичко по силите ми за разпространение на темата и сред приятели и познати които нямат нашия проблем. Има нужда да се събуди обществото по тази тема, не само пряко засегнатите.

Както аз се интересувам и подкрепям кампании за всякакви проблеми социални и здравни, очаквам и нашия проблем да има обществена подкрепа.

Вече съм бременна, от ИКСИ, но никога до края на живота си няма да забравя какво съм преживяла, и винаги ще подкрепям онези, които се борят за щастието-дете !
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #117 -: Декември 12, 2008, 11:58:53 am »
И аз изпратих едно писъмце в свободен стил.

*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #118 -: Декември 12, 2008, 13:03:17 pm »
Гласувах и аз.
*
Депутат се гаври с жена, загубила ин витро бебе.
« Отговор #119 -: Декември 12, 2008, 13:10:03 pm »
http://dnes.dir.bg/2008/12/12/news3729029.html#sepultura
Не е истина просто и даже името не му се знае!