0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #160 -: Декември 12, 2008, 18:39:41 pm »
и аз съм съгласна с lisko писмо до ЕК но и пред парламента ще отида ако трябва,мисля че е време .kolean "И най-вече мисля, че трябва да настояваме тези, които на практика се подиграха с нас, ЛИЧНО да се изправят и да дадат своето обяснение за поведението си." мисля че трябва и да се извинят най-малкото което е за просташкото си отношение
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #161 -: Декември 12, 2008, 19:19:22 pm »
Здравейте, момичета!
Извинете, че чак сега се включвам, дадохме доста интервюта днес, предполагам ще са отразени в утрешната преса.

Аз съм твърдо ЗА ПРОТЕСТ! Мога да осигуря 3 празни бебешки колички. Трябва да разберем кога ще мине законопроекта на второ четене и да направим протеста преди това.
Парите ще се изгубят иначе! Депутатите, които се застъпват за нас се броят на пръсти, другите искат колосални суми, за да подкрепят идеята. Наслушахме се на всякакви игрички тези дни в парламента.
Разбрах и защо хора, които би трябвало да ни подкрепят, дори и заради своя интерес, са против нас. По-удобно е парите да отидат в МЗ. Там ще потънат в псевдо инициативи. Същият човек разбрахме, че действа срещу нас и настройва 100-те депутата, които са се подписали под законопроекта да гласуват против на второ четене. Похвалил се, че убедил вече половината.
Другата новина - Китов се заканил, че ще ни съди в Хага за обида и клеветничество! Аудиозаписът от заседанието не ни се предоставя и се предполага, че е "почистен". Затова Китов смело твърди, че ние си измисляме твърденията.

Помислете за писмата, които пишете и посланията, които пращате! Имайте предвид, че ако залитнете да обиждате, ще ги настроите съвсем срещу нас. Трябва да сте кратки, с ясни послания, без молби и заплахи - само изисквания. Трябва да сме твърди и единни, за да решат да ни обърнат внимание. Сещам се какви епитети ще ни лепнат, ако се държим грубо. Винаги можем да ги плюем, но сега трябва да ги манипулираме, а това с обиди и заплахи няма да стане.

Ще се включа отново вероятно утре следобед, продължавам да се срещам с хора, които могат да ни помогнат. Ако познавате лично депутат, опитайте се да обясните какви ще са ползите от фонда. МЗ и НЗОК не вършат работа - няма прозрачност, много чиновници и корупция, няма контрол за разходване на средствата, няма възможност да се получават средства от дарения. Всичко това е равно на по-малко бебета за България!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #162 -: Декември 12, 2008, 19:20:38 pm »
и аз се присъединявам и заставам зад мечтата на всяка от нас
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #163 -: Декември 12, 2008, 19:25:47 pm »
Момичета, и аз съм възмутена - просто не мога да се побера в кожата си!! Сутринта гледах предаването по БТВ - такава наглост, и в същото време некомпетентност от така наречената "народна представителка".
Аз също ще се включа в протеста пред парламента- нека да ни видят, защо не - ние сме реални, съществуваме, плащаме данъци на тази "държава", и всячески се борим да и осигурим още потенциални данъкоплатци,... а те всячески се опитват да ни пречат да сбъднем най-съкровената си мечта...........Този път няма да им позволим!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #164 -: Декември 12, 2008, 20:13:27 pm »
Здравейте момичета , идвам от форума на БГ МАМА с идея да се съберем пред Народно Събрание.Излезе предложение всички да бъдем с ревящи кукли и голям плакат - "Господа депутати , това са бебетата които няма да се родят благодарение на вас". Наемам се да помагам с каквото е нужно , за да се организираме .След 3 неуспешни инвитро опита за една година и кредит от 15 000лв ще помагам до край!
Поздрави
М.Генова
*

    Aia

  • *
  • 48
  • Аз летя...
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #165 -: Декември 12, 2008, 20:14:31 pm »
Момичета, възмутена съм от народните ни представители, но това не е нещо ново! Няма ли начин да се докаже кой е депутатът? Тогава първото, което ще направим е да му поискаме оставката(във всяка нормална държава той ще бъде принуден да си я подаде, за да не хвърля петно върху останалите!)Престъпление е "изказването" му да бъде изтрито! Живеем в престъпна държава! Гласувах!
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #166 -: Декември 12, 2008, 20:24:14 pm »
Aia истината е че всички сме  възмутени
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #167 -: Декември 12, 2008, 20:25:02 pm »
време еда излезем на улицата момичета стига са се отнасяли с нас като 3качество хора кажете само кога.......
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #168 -: Декември 12, 2008, 20:26:04 pm »
Момичета, и аз съм възмутена - просто не мога да се побера в кожата си!! Сутринта гледах предаването по БТВ - такава наглост, и в същото време некомпетентност от така наречената "народна представителка".
Аз също ще се включа в протеста пред парламента- нека да ни видят, защо не - ние сме реални, съществуваме, плащаме данъци на тази "държава", и всячески се борим да и осигурим още потенциални данъкоплатци,... а те всячески се опитват да ни пречат да сбъднем най-съкровената си мечта...........Този път няма да им позволим!


Това е и мое мнение!
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #169 -: Декември 12, 2008, 20:36:36 pm »
Здравейее аз също съм възмутена(меко казано)от реакцията на депутатите .Аз съм успешно бременна от клиниката на доктор Стаменов от 3ти опит и зная през какво трябва да мине едно семейство докато стигне до тук.Аз съм със вас и искам да помогна с каквото мога.Поздрави.
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #170 -: Декември 12, 2008, 20:49:43 pm »
Здравейте,просто нямям думи да изкажа възмущението си  аз също съм за протест пред парламента
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #171 -: Декември 12, 2008, 20:53:11 pm »
Време е някой да ни организира и да излезем на улицата!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #172 -: Декември 12, 2008, 20:59:24 pm »
Аз не живея в София, но ще направя, каквото трябва и ще дойда на протеста. Писна ми да се крием като престъпници по къщите и дане смеем да си покажем носа навън!
Ето и моето писмо:

Неуважаеми депутати!
Аз съм една от многото жени с репродуктивни проблеми, които вие така безочливо и безцеремонно обидихте и лишихте от надежда за собствено дете. Нашето семейство няма да празнува новогодишните празници нито в чужбина, нито на ресторант, а вкъщи, както всички други празници, защото за нас е от значение всяко левче, пуснато в касичката за нашето дете. За почти 3-те години на лечение НЗОК е отделила за нас 50 лв., ние сме похарчили стократно повече.
Скоро ни предстой ин витро оплождане. Благодарение и на подкрепата на родителите ни ние ще успеем да платим 1 процедура. Ако тя се окаже неуспешна другият ни опит ще трябва да го отложим с година и половина две.
Единственият ми въпрос към вас е: Имате ли представа как се събират пари за ин витро с учителска заплата и как бавно и мъчително минава времето до следващия опит?


Бях възможно най-сдържана!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #173 -: Декември 12, 2008, 21:03:46 pm »
Ани, благодаря ти ! Не зная как успя днес в БТВ да запазиш самообладание, много смело от твоя страна! На фона на всичката лудост, все пак  успях да ти се възхитя.

 :bighug:

Очевидно е, че трябва да постъпим с мисълта, че Васил Левски ни е сънародник.

" Ако загубим, губим нещо обречено. Ако спечелим, ще спечелим семенца, които ще родят красиви цветя. "

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #174 -: Декември 12, 2008, 21:26:11 pm »

Другата новина - Китов се заканил, че ще ни съди в Хага за обида и клеветничество! Аудиозаписът от заседанието не ни се предоставя и се предполага, че е "почистен". Затова Китов смело твърди, че ние си измисляме твърденията.



Еее, това вече е върха.Най-добрата защита е атаката.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #175 -: Декември 12, 2008, 21:27:03 pm »
В отговор на запитването на Ани дали познаваме депутат - не.
Съжелявам но познавам само хора от МЗ, които твърдо не подкрепят тази кауза. :x
Вече ми идва в повече от подмятания, защото за някои са по-важни екскурзиите в чужбина-командировки, личните -уж служебни автомобили и др. простотии.
Силно вярвам, че след днешните изяви в БТВ и НТ, депутатите ще се вразумят и ще се намери начин парите да се заделят за догодина.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #176 -: Декември 12, 2008, 21:53:11 pm »
Здравейте момичета, гласувах и аз...Но това едва ли ще оправи кашата и ще се почувствам реабилитирана от обидата, защото я приемам лично. От провинцията съм и няма да мога да дойда на протеста, какъвто подкрепям, но си мисля, че той трябва да върви парарелно с други инициативи. Не мога да разбера наистина ли нашата посестрима не е видяла кой точно подмята отвартителните думи по време на заседанието. Много е важно да знаем кой е и да притиснем политическата му сила. За съжаление у нас не можем да отзоваваме народни представители, но можем да потърсим сметка за поведението им от политическата формация, която ги издига. Никак не обичат да им се трупат негативи особено по избори. Такъв "скандал" можем да инспирираме и ще срещнем подкрепата на обществото не само като на хора с репродуктивни проблеми, а като на българи, на които им е писнало от поредната наглост на избранниците им. Дори и да е "почистен" записът нали е имало три представителки на нашето общество в залата?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #177 -: Декември 12, 2008, 21:58:25 pm »
:flower:Ани , Благодаря ти още веднъж.
Възхишавам ти се!
За мен е Чест, да те познавам!

Ето и моето писмо-

**************************************************************************************

Не мога да намеря обръщение към вас, хората в Здравната комисия на Българския Парламент!
Хората без душа и сърце!

Аз се казвам Мария и мога да бъда всяка втора жена, нали?
Всяка втора жена, която не може да има дете и така близо осем дълги години.
Имах късмета и щастието да срещна едни смели момичета като мен
и те да ми вдъхнат от своята вяра и непремиримост, да ме насочат и подкрепят!
Имах шанса да открия лекаря който сбъдна нашата мечта и сега съм майка на моя малък син.

Защо ви пиша?
Пиша с ясното съзнание, че няма да прочетете моето писмо.
Но то е ВИК!
ВИК в подкрепа на всички останали като мен с които се подиграхте и най-безпардонно унизихте.
ВИК който би помогнал още хиляди несбъднати мечти да се случат.

На вас не ви трябват българи като нас-възпитани, умни и образовани.
На вас ви трябва РАЯ която да работи, да пълни хазната, за да живеете охолно и пре, пре доволно!
Защото и нашите деца ще бъдат като нас, невъзможни за подчинение!
In vitro Неудобни.

Помислете си вечер преди да заспите, за кръга от приятели...Да, да вашите!
Има такива без деца, нали? Една, две двойки, повече?...
Ако не за нас, за тях помислете...За близките ви.
А може би и не подозирате дори, че сина ви или дъщеря ви, стоят с часове в някоя от Клиниките по Стерилитет.
А там повярвайте ми има толкова много като мен, че и игла да хвърлите, не би се загубила!
Не игла, хвърлете бездушето си като взрив и бъдете сигурни ще убиете половин милион българи които няма да ви пречат.
Защото бездушието ви убива и малката ни надежда за дете. А ден без детски смях, убива всичко!
Всяка жена с тъжен поглед, която срещнете на улицата, може да бъде Мария, и тя да бъде като мен!

Мария Везарова
гр.София
12.12.2008г


*******************************************************************************************
Аз също ще подкрепя Протеста!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #178 -: Декември 12, 2008, 22:03:21 pm »
mishanta няма думи след целия гняв който бях натрупала от цялата тази история твоето писмо ме разтопи.Надявам се все пак да го прочетат и хората за които е предназначено
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*
Re: Фонд "Асистирана репродукция" - зависи ли нещо от нас
« Отговор #179 -: Декември 12, 2008, 22:10:22 pm »
Много хубаво си го написала!Поздравявам те!Ако има и капка 4ове4ност в тези хора,ще се замислят!
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!