0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #60 -: Ноември 05, 2008, 11:57:44 am »
...но следобед иска да яде през ....час и половина,2 часа  и лекарите ни казват поне на 3 часа :(,просто е гладна....... :(
Ади, д-р Бърди казва, че минимума е през 2 ч.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #61 -: Ноември 05, 2008, 12:21:47 pm »
Адинка, вземи си чай за кърмачки на HIPP. На мен ми помага като видя, че ми намаля кърмата. Все още си ги кърмя и двамата и им стига. Като цедя през 3 часа изцеждам по около 250 мл най-малко.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #62 -: Ноември 05, 2008, 12:53:45 pm »
Адинка, вземи си чай за кърмачки на HIPP. На мен ми помага като видя, че ми намаля кърмата. Все още си ги кърмя и двамата и им стига. Като цедя през 3 часа изцеждам по около 250 мл най-малко.
и аз го пия,сутрин и вечер ,но явно и умора и диета заради малката си оказват влияние

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #63 -: Ноември 05, 2008, 14:32:48 pm »
Ади  :sunshine: много ми е болно, че така страдате с Алекс!
Другите са ти дали ценни съвети, ще се повторя вероятно, но пробвай пак с лечебно АМ!
Смени бибите, вземи на Нук...не захранвай толкова рано със зеленчуци...
Прегръщам ви силно и двете!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #64 -: Ноември 05, 2008, 14:55:13 pm »
Adi ако яде оризовото брашно, карай с него. Аз на Тони започнах да добавям по една мезурка във вечерното АМ, при навършени 4 месеца, по препоръка на Бърди поради предполагаем нощен рефлукс.Оказа се в последствие, не това е бил проблема ...

Ей мамита аз вече незнам на кой свят съм и незнам каво да правя и къде да водя Тони. Знаете че има чувствителен стомах и го спрях от яслата, поради слузта в изпражненията. Овладях това уж миналата седмица, обаче се появи хремата. Горе долу се справях, но сега с новата диагноза ларингит и приема на сиропи, диарията е отново факт.Тука дигат ръце, пуснах посявки и сега ги чакам, смених капките за нос и сиропа, обаче ви казвам, ще полудея. Отмених и часа за гастроентеролога от Варна, който беше за днес за неделя, а сега ме е яд че го направих.
Просто не е истина ви казвам да ползваш мдицински услуги в Бургас. :x :(

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #65 -: Ноември 05, 2008, 15:13:58 pm »
Ами Наде, може наистина да е от сиропчетата диарията, много деца реагират така, както и при прием на АБ също се разстройват. Незнам, много е сложна твоята и честно ти казвам направо ти се възхищавам как издържаш. Десислава не ми беше боледувала 6м. и то под боледуване се има предвид някой вирус за 3-4 дни и след това е пушка, та сега като има "пополи" и подкашля, пак не е свръх тежко положението, дано не стане де, но на мен такива филми ми се въртят в главата, че ми иде да се гръмна на моменти :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #66 -: Ноември 05, 2008, 15:18:22 pm »
Перденце :hug2: мило, къде ти е душата незнам!?
Прегръщам ви и двамата с Тони!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #67 -: Ноември 05, 2008, 15:43:56 pm »
Ох, Наде :( Съчувствам ти и ти се чудя как издържаш, защото това е голямо напрежение.Детето ми да чукна на дърво досега като изключим една уро инфекция, нищо по - сериозно не е карала и сега като се влачим над три седмици у дома с някакви вируси и не можем да се отървем от кашлици, хреми, сиропи и АБ и аз като Стефи, ей от това само съм луднала, а просто не мога да си представя на теб какво ти е.
Много се надявам да се намери причината за неволите ви и да се отстрани! Брат ми е бил такова дете - с постоянни здравословни проблеми и майка ми е разказвала как после аз все едно сама съм се изгледала - толкова лесно й се е сторило с мен. Наистина някои дечица се гледат по-трудно.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #68 -: Ноември 05, 2008, 16:13:55 pm »
Брат ми не е бил със здравословни проблемни, но аз след това пак сама се изгледах :wink: :lol: Стана ми весело :D
Абе едно време ги нямаше сякаш тия днешните модерни болести. Егати, то не са вируси, ангини, бронхити, бронхиолити, ларингити и к'во ли нещеш. Аз пих АБ за първи път на 20г.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #69 -: Ноември 05, 2008, 16:16:57 pm »
Брат ми не е бил със здравословни проблемни, но аз след това пак сама се изгледах :wink: :lol: Стана ми весело :D
Абе едно време ги нямаше сякаш тия днешните модерни болести. Егати, то не са вируси, ангини, бронхити, бронхиолити, ларингити и к'во ли нещеш. Аз пих АБ за първи път на 20г.

Мда така е и аз бях отгледана на "самотек".
Често боледувах от ангини, особено в градината, но до нормалното.
Обаче тез "нови" болести незнам как ще ги борим. :? :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #70 -: Ноември 05, 2008, 16:53:56 pm »
Брат ми не е бил със здравословни проблемни, но аз след това пак сама се изгледах :wink: :lol: Стана ми весело :D

Имах предвид, че на фона на това, което е било с брат ми, гледането на второто дете на майка ми се е сторило направо песен, сравнено с него - той е бил буйно, боледуващо и изключително злоядо дете.
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 16:56:32 pm от tzvetenze »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #71 -: Ноември 05, 2008, 17:02:42 pm »
хехе, а при нас е обратното, мама все казва, че ако аз съм била първо дете то второ е нямало да има :lol: Не съм боледувала, но пък за сметка на това бях достатъчно буйна, палава, ината, своенравна, мрънкаща, несговорчива и т.н. :lol:
А сега колко съм добричка, ей как се променят хората, така че не бива да губим надежда и за нашите по-буйнички деца :wink: :lol:
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 17:11:33 pm от StefiZ »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #72 -: Ноември 05, 2008, 17:31:56 pm »
Ей тва е Бг действителността, баси бясна съм. Днес в държавната кухня в ястието, моя приятелка е намерила червей и в момента са в ХЕИ. Само като се замисля, за стомашните проблеми на Тони и в добавка това което му давам да яде ... направо нямам думи. Казах й да викнат БТВ или Господари на Ефира, но боже до кога това безхаберие, това са нашите деца ... :x :x :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #73 -: Ноември 05, 2008, 18:14:31 pm »
На Мони вчера в яслата са и дали круша. На сто места написах, че е алергична, ама кой да чете. Вчера ми я върнаха с пъпки. Побеснях.
Ами да и бяха дали агнешко, от него се наду за 15 мин и бихме урбазон.  :x
Чета за неволите ви и направо ми прилошава. Да се оправят бързо дечицата.  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #74 -: Ноември 05, 2008, 18:48:05 pm »
оФФФ, досега писах и вси4ко из4езна :?

Ади, аз съЩО КЪРМИХ НА 4АС И 1/2, понякога само 30 мл.съм изцеждала, но не се отказах и ти не се отказвай, сменяй гърдите постоянно и дано не се налага да захранваШ толкова рано.
Дано Алекс се оправи, прегръдки

Перденце, освен да ти стискам палци Тони да се излекува много скоро и да ти пожелая много търпение и сили.

Лидиа, направо ужасно това, дано дтенцето ти се оправи

Нека вси4ки деца оздравяват бързо



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #75 -: Ноември 05, 2008, 20:13:15 pm »
Ей тва е Бг действителността, баси бясна съм. Днес в държавната кухня в ястието, моя приятелка е намерила червей и в момента са в ХЕИ.
На Мони вчера в яслата са и дали круша. На сто места написах, че е алергична, ама кой да чете. Вчера ми я върнаха с пъпки. Побеснях.
Ами да и бяха дали агнешко, от него се наду за 15 мин и бихме урбазон.  :x
Егати, е нямам думи  :x.Е,може ли такива работи...
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #76 -: Ноември 05, 2008, 21:46:13 pm »
Момичета, бясна съм, място не мога да си намеря :x
Според свекърва ми детето ми е кожа и кости, и ще стане хипогликемичка и истеричка до пет годишна възраст. Представяте ли си, аз още не мога. Това е в резултат на направена забележка от страна на мъжа ми, който отива да вземе детето (нали тя я гледа докато е болна сега) и детето носи една торбичка и доволно обяснява, че има подарък от баба и дядо. Идват си в къщи, отваря торбичката и вътре близалка, пакетче жилирани бонбони и солети. Бонбоните отворени, близалката също и дори по косата имаше залепнала захар, тя си отваря наново и започва да я ближе 8O Ей вярвайте ми, идеше ми да удуша някой при вида на тая гледка. Баща й също се ядоса и се обади да обясни (това за 100-н път вече) да не се купуват такива неща на детето. Заформя се луд екшън, тя започва да реве и да му обяснява как детето ни е кожа и кости, как с тия наще храни дето сме я хранели то все било гладно, трябвало и сладки неща да му се дават и т.н. След 10 мин. се звъни на мен и едва ли не започва да ми се кара, как в учебниците за детски болести (за протокола тя е завършила соц.дейности) пишело че децата на който видиш ли не се дават сладки неща до пет годишна възраст развивали хипогликимия и хистерии, и ние много внимателно трябвало да си помислим какво правим. 8O Това вече преля чашата, много съм търпелива, в моето семейство скандали и кавги никога не е имало, затова аз не обичам да се карам, а кротко й казаха ако обича да не се притеснява толкова за моето дете и че аз и баща сме преценили какво, кога и по колко ще яде и ако обича да не ме обижда.
Ужас ви казвам, не се побирам в кожата си :x
който познава Деси му е ясно "горката" тя колко е слабичка.
Съжалявам че ви натоварвам с мойте глупости, но трябваше да споделя :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #77 -: Ноември 05, 2008, 22:22:04 pm »
:x :x :x

аз за тва на моята свекърва никога няма да й дам детето да го гледа, ама никога
в събота се видяхме /за сефте от три месеца/ на обедно заведение, държеше на ръце два часа детето на сина си, щото така спяло, а ако го оставела горкото в количката щяло да се събуди
след това му поръчаха пилешка пържола, обаче се накара на баща му що искал да му дава с неговата вилица и аз й забих въпроса, аджеба кво толкова има да му дава с вилица от месото, при условие че тя на моето дете си навираше пръстите в устата й на 5 месеца да й ги дъвче, че се успокоявала
и още изцепки имаше, ама добре че имам избор да не се виждам с нея  :x
Стеф, нямате ли вариант да не я оставяте Десата там поне за известно време да й преминат мераците да купува сладко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #78 -: Ноември 05, 2008, 22:37:50 pm »
Ами мини, ние не я оставяме там, по принцип на никой не я оставяме, но точно тези три дни нямаше как да съм в болничен, защото чета лекции, това е ангажимент поет от преди 2 м., а бабата е в отпуск 2-3 седмици и се случи добре. Те и в къщи като идват да я виждат й носят разни подобни боклуци, но аз се правя на разсеяна. Миналата неделя дойдоха да я видят за 1 час и й донесоха едно пакетче бисквити и една кутия вафли-Фемили 8O
Виж сега проблема не е в това дали и какво ще й се даде еднократно, не е болка за умиралка, въпроса е в нейната наглост. Да ми се обажда и да ми говори как аз трябвало да се замисля и да проуча нещата, че видиш ли начина по който си гледам детето след има няма 1-2 г. ще го повреди тотално, разбираш ли. А това че ще яде от нечия вилица, или ще изяде един бонбон, не ме тревожи толкова, тревожи ме нейната упоритост да ми превърне детето в едно дебело, затлъстяло българче. Естествено че ще яде и близалки и вафли и какви ли не още глупости, аз съм далеч от мисълта да я пазя от всички "благинки", но нека това да стане във възраст , в която да не си чука после главата и цял живот да пази диети. Защото проблема е в нейното семейство, не в моето, ние сме спици всички, а те далеч дори не минават за нормално пълни :?
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 22:43:40 pm от StefiZ »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #79 -: Ноември 05, 2008, 23:47:37 pm »
Стефи е яла на моменти и през 20 минути  :D това си е кърмачето
плюс това сутрешната кърма е доста по-хранителна ли и аз не зная как да кажа, защото си наспана, отпочинала
80 грама кърма означава поне двойно количество- което за вашата възраст си е супер, даже повечко идва
аз съм цедила само по 30 грама вечер  8O и Стефания пак си я кърмих до година
давай и от двете гърди, давай да суче, тя ще регулира кърмата

всичко се обърка ,когато заради алергия и рефлукса преустановихме кърмето за около 3 седмици,в този период малата беше много зле и постоянно беше изправена на ръцете ми и се цедих само 2 пъти на ден,нямаше къде да си оставя детето и то постоянно се давеше......преди около 10 дена започна изцяло да отказва всяко хранене и да търси гърда,стана нервна неспеше........и тогава отново започнах да кърмя.....слагам да сучи от двете гърди на всяко хранене,ако давам с шише се изцеждам  (сутрин в 3-4 изцеждам около 220 мл от двете гърди,вечер как то споменах към 80 мл)
 
проблема е ,че пробвахме да я слагам по-често,например на 2 часа,но стомхчето й не го понася и започва да поърща после всичко което хапне и така цял ден  :(
Adi, а пробва ли да слагаш на 2 часа само вечер? Защото при нас е така. До към 4-5 часа ядем на 3-4 часа, обаче вечер сме на 2, че и по-малко.220 мл си е супер като количество. А за тези 80 мл не е притеснявай, детето суче повече от помпата и аз лично се уверих в това(имало е случай аз нищо да не изцедя, а малката като я сложа на гърда звучно преглъща). Т.е. ако вечер ти изцедиш 80 мл, детето ще изсуче още повече. Щом спе едва ли е глада.Но за да си спокойна най-добре я мери веднъж в седмицата, но в никакъв случай всеки ден. Ако наддава значи кърмата й е достатъчно.