0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #20 -: Ноември 04, 2008, 08:15:35 am »
Благодаря :D-ще го имам впредвид вече :D

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #21 -: Ноември 04, 2008, 08:18:40 am »
Е Мари, появи се, вече бях започнала да се притеснявам за вашата интернационална дружина, важното е че сте добре и се адаптирате успешно :D Как благородно ти завиждам, че си близо до Лондон, обожавам го този град 8)

При нас положението не е съвсем розово, освен че аз се подобрявам с мравешки темпове ми и детето тази сутрин в 5 вдигна 38 градуса Т, та сега ще чакаме да видим на къде ще тръгне и тя. И най-тъпото е че имам служебни ангажименти и няма как да изляза в болничен тази седмица и Деско е с баба си, а на мен сърцето ми е свито на топка :(
Уф, добре си бяхме 6м. без болести, направо ми се беше отпуснала душичката, и сега пак се започна, ужас :x

Весели празници на всички малки и по-големи рожденици, да са много здрави и палави :D
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #22 -: Ноември 04, 2008, 09:06:30 am »
Мише, много са приятни тези трепети за първия рожден ден :lol: Порасна и Миташки бе :P
Стефи, само да ти кажа, че Стилияна изкара 2 дни с висока температура, като едната нощ вдигна 39. Но само това беше за моя радост, не разви нищо друго. Дано бързо се оправят всички болни.
Лейди, кофти, ама ще се оправят нещата!
Прегръщам ви!
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2008, 10:21:00 am »
Уф Мари, дано да е същия вирус, че да се разминем по-леко :?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #24 -: Ноември 04, 2008, 11:39:54 am »
Здравейте от нас  :)

Здраве и пак здраве за всички от Зачатие през цялата седмица.

Благодарим за пожеланията, а Тонино на връх РД си вдигна 39-40 градуса.
Направи и ларингичен пристъп, който ни изкара акъла, защото ни беше за сефте.
За протокола, който не знае в такива моменти какво да прави, ще напиша:
Отваря се широко прозорец за да влезе влажен студен въздух.
Гърдите и гърлото да са открити.
Ако до няколко минути задуха не премине, се прибягва до антихистаминови препарати. Ако продължи повече от час спазъма и/или детето видимо има тежко и затруднено дишане се прибягва до кортикостероиди (Урбазон).
Хубаво е и инхалации с лайка да се правят, но само който знае как.
Това с обазователна цел го пиша, защото аз определено незнаех как да реагирам. Реших, че прави бронхоспазъм и дадох Вентолин, който имаше лек ефект, но рано сутринта същата ситуация се повтори. Естествено никой лекар нямаше на линия, който да попитам какво да правя ... :(

На Чефито бързо оздравяване, а на Деската още по бързо преборване с гадните вируси. 

Лейди и това ще мине  :(, просто стискаш зъби ... :goodluck:

« Последна редакция: Ноември 04, 2008, 11:43:21 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #25 -: Ноември 04, 2008, 11:46:01 am »
Наде, на сестра ми и двамата са с такива пристъпи от няколкомесечни. Тя си купи един апарат за инхалации и е много доволна. Както сама си написала, първите пъти прибягнаха до инжекции Урбазон и Вентолин. Сега слага някакъв разтвор и лайка в уреда. Много е неприятно, и дано да ви е това само!
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #26 -: Ноември 04, 2008, 12:00:56 pm »
Lady, стискам ти палци да се оправиш  бързо.

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #27 -: Ноември 04, 2008, 13:20:36 pm »
Перденце, аз имам опит с няколко ларингиални пристъпа.Първия път не бях подготвена и направих само инхалация с лайка. положението много се влоши :(.пристъпа се засили.това става в 3 през ноща.Хукнахме към детско отделение и направиха инхалация с техния апарат и доза урбазон - това ни спаси.вече за другите знаех, отварям широко прозореца или влизам в банята на течаща гореща вода да диша парата.разбирасе винаги слагаме и урбазон.имах си една ампула под ръка.дано да не ти потрябва разбирасе.при Ели повече от година не се е появявал.Но като се сетя какъв ужас е било.Важното е да не се паникьосваш.Ако си по смела може и сама да поставяш инжекцията.бързо да се оправи Тони
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #28 -: Ноември 04, 2008, 14:03:10 pm »
Да се оправят всички болни!
Перде, съжалявам да чуя, че така сте изкарали РД :(

Много е коварно това време, и ние се влачим и редуваме болни вече трета седмица, единият се излекува и оправя, започва следващия :x Имаме ходене другата седмица тримата до Лондон, вече ми се струва като мираж, че изобщо ще тръгнем :x
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2008, 14:55:30 pm »
Искам да попитам двете Стефита и Мешко дали имат някакви впечатления от специалистите уши нос гърло във Вита?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2008, 15:21:00 pm »
Амииии, нас д-р Масларски ни е пращал веднъж при една жена УНГ, не е детски УНГ, но беше много внимателна, само че не си спомням името й, беше в неговата вмяна :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2008, 15:39:27 pm »
Привет и от нас. Хубава седмица на всички, здрави и усмихнати.
Дай Боже всички болни скоро да оздравеят .
Мише.....мила много се вълнувам за вас :D
Нинка,дано да няма повече такива перипети.....

на кратко за нас......малко се позагубихме заради мъничето,освен алергия се оказа че има стеснение на пилора,повеъщаме и е постоянно на ръцете ми.Инаше съмнение за стеноза......едни лекари твърдят че няма ,другите че има лека стеноза.за сега сме на лечение с мотилиум9не сме се оправили,но имаме леко подобрение)......и ще наблюдаваме ...... :(
 много моля мами с такъв проблем  ,да споделят опита си
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #32 -: Ноември 04, 2008, 15:51:58 pm »
Ади  :bighug: Радвам се, че се появи. Дано малката се оправи по-скоро и всички проблеми останат зад гърба ви.
Много целувки от нас за снахата  :wink:
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #33 -: Ноември 04, 2008, 16:13:55 pm »
Ади, нямам личен опит, но на колежката ми внучето имаше рефлукс и при него с лекарства и мноооого бавно и търпеливо хранене се оправиха нещата, сега е един юнак на 6 г. :D
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #34 -: Ноември 04, 2008, 16:38:38 pm »
Амииии, нас д-р Масларски ни е пращал веднъж при една жена УНГ, не е детски УНГ, но беше много внимателна, само че не си спомням името й, беше в неговата вмяна :)

Стефи, мерси, тъкмо тя си тръгна току що от нас :wink:

Ади, надявам се да се оправите от лечението и проблемът да остане зад гърба ви!
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #35 -: Ноември 04, 2008, 16:51:07 pm »
ама те и по домовете ли ходят?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #36 -: Ноември 04, 2008, 16:59:11 pm »
пфуу, вече съм в отпуска, ама не ми остава време да се разпиша в седмичната тема
Стефания е много доволна, че си има майка на разположение и по цял ден ме преследва и повтаря- мамииии, мамиииии
неприятно ми е да чета, че има болни дечица и мами, но се надявам при всички да минава бързо и леко
поздрави от нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #37 -: Ноември 04, 2008, 17:21:36 pm »
ама те и по домовете ли ходят?

да, имат домашни визити с 10лв по-скъпи от прегледа в кабинета, но аз тези 10лв така или иначе ще дам за таксита, че и повече даже, но ще загубя сумати време, а и трябва да мъкна детето с мен и да го влача по болници в това грипаво време. Много внимателна е наистина докторката, не съжалявам, че я извиках. Имам един проблем с ухото от около 2 седмици и нали ще пътуваме до англия другата седмица, реших да не рискувам да се получи някакъв неприятен инцидент там. За първи път се приглеждам при такъв специалист - откри ми малък дефект в носа, който обясни проблемите с ухото и окото, които толкова често имам, но никога не съм предполагала, че причината е в носа.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #38 -: Ноември 04, 2008, 19:46:09 pm »

неприятно ми е да чета, че има болни дечица и мами, но се надявам при всички да минава бързо и леко
 
И аз така :(.
Перденце,какъв е този пристъп,който е получил Тони?Задух ли?Дано повече да не ви се случва!
Лейди,стискам палци!
Ади,радвам се,че се появи :).Надявам се малката ти кукличка бързо да се оправя!
Цветенце,ще заминете за Лондон и няма да имате грижи.Ще видиш!

Аз днес купих пантофки на детето ,които свиркат.Е,казвам ви голям кеф е.И за мен и за него.Като разбра,от къде идва свирукането започна да си марширува на едно място :lol:.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #39 -: Ноември 04, 2008, 21:06:24 pm »
Адинка, силно те прегръщам!!!

 :bighug: