0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #40 -: Ноември 04, 2008, 21:13:51 pm »
Абе аз да.  питам, щото май нещо бъркам:
Как се изчиства смегмата при момчетата?
Забелване съм забранила на педиатърът. Дърпам пениса при къпане или миене доколкото няма съпротивление и измивам. Обаче от днес главичката е зачервена и има едно бяло пръстенче и незнам кво да правя...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #41 -: Ноември 04, 2008, 22:28:46 pm »
ади, надявам се всичко с малечка да се нареди. Дано израсте проблемите.
 :hug2:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #42 -: Ноември 04, 2008, 23:32:59 pm »
Лейди,много кофти ,стискам палци нещата да се оправят!

Болничките мами и деца да оздравяват бързо!

Момичета,въпросът ми не е много за тук ,но да споделя.Моя приятелка от Варна вчера загуби трето бебе в 21-ва седмица.Предишните две пак бяха по това време. :(Вече се чуди ,какво да прави и къде да ходи,ще и се и в София да се консултира с някой ,та незнам какво да я посъветвам.Изследвания е правила и генетични и имунологични - няма проблем.Има предположения за двурога матка или нарушена еластичност,но само догатки.
Аз мисля,че е добре да и направят хистероскопия (примерно Тюфекчиева) и ако изникне нещо,вече ще видим към кого да се обърне.Ако ли не,може би д-р Димитрова е добър избор- нали е специалист по патологична бременност.
Вие как мислите?Извинявайте,че ви занимавам,но ми се ще да и помогна.
« Последна редакция: Ноември 04, 2008, 23:58:03 pm от z22 »
<br />
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #43 -: Ноември 05, 2008, 04:54:26 am »
момичета,благодаря за подкрепата
Ади, нямам личен опит, но на колежката ми внучето имаше рефлукс и при него с лекарства и мноооого бавно и търпеливо хранене се оправиха нещата, сега е един юнак на 6 г. :D
надявам се и при нас така да се наредят нещата :D
ще се захранваме по-рано,за да можем да приемаме по-гъста храна,дори сега започнахме с морков.......и от снощи сгъстяваме кърма с оризово брашно
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 04:56:43 am от adi »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #44 -: Ноември 05, 2008, 07:05:09 am »

Момичета,въпросът ми не е много за тук ,но да споделя.Моя приятелка от Варна вчера загуби трето бебе в 21-ва седмица.Предишните две пак бяха по това време. :(Вече се чуди ,какво да прави и къде да ходи,ще и се и в София да се консултира с някой ,та незнам какво да я посъветвам.Изследвания е правила и генетични и имунологични - няма проблем.Има предположения за двурога матка или нарушена еластичност,но само догатки.
Аз мисля,че е добре да и направят хистероскопия (примерно Тюфекчиева) и ако изникне нещо,вече ще видим към кого да се обърне.Ако ли не,може би д-р Димитрова е добър избор- нали е специалист по патологична бременност.
Вие как мислите?Извинявайте,че ви занимавам,но ми се ще да и помогна.


Тюфекчиева е добър оператор, обаче незнам доколко е наясно с проблемно изностване.
Лично аз съм скептично настроена към д-р Димитрова.

Според мен е редно приятелката ти да се обърне към арт клиника - и там правят хистероскопии.


Уж снощи пуснах пост тук, но явно се е затрил.
Та въпросът ми е как се почиства смегмата при момчетата? Само вода и сапун ли?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #45 -: Ноември 05, 2008, 08:25:25 am »
Лейди и аз един път поради доста голямо натрупване водих сина ми на уролог в Пирогов,щото се бях притеснила доста.Той я отстрани с памук и риванол.Каза в никакъв случай със сапун ,защото изсушава.При нсяко къпане обилно поливаш с водичка и това било достатъчно. :)

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #46 -: Ноември 05, 2008, 08:40:06 am »
Ади, аз под бавно хранене с лъжичка имах предвид, че те така му даваха млякото, а не че е захранен с морков на 3м. :wink:
Жената го хранеше детето по 40-50 мин. с лъжичка и мляко, още повече че той беше и недоносен, роди се в 7 м.
А това, че я захранваш рано не знам дали ще има желания ефект, ако наистина има физиологичен проблем (стеснение на пилура) едва ли ще даде резултат.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #47 -: Ноември 05, 2008, 08:59:31 am »
и аз си мисля, че толкова ранното захранване не би имало добър ефект  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #48 -: Ноември 05, 2008, 10:33:41 am »
ЗДРАВЕЙТЕ и от нас! Отдавна не съм писала, но урагана не ме оставя! Ако напиша нещо веднага се изтрива или ми изключва компа! :oops:
Съжалявам, че има толкова болни дечица!
Много се радвам за мамите, които са на път да гушнат по още едно съкровище!  Ние сме добре като изключим, че 2 пъти вече обели носа, а съм до нея постоянно! И ние като Нинка нацелихме главата, но не са ни снимали! Разминахме се с рев и малка цицина! Купих си едно мазило на билкова основа Спасател мисля беше и веднага намазах! Помогна да не стане голям оток! Лек ден на всички!   
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #49 -: Ноември 05, 2008, 10:44:54 am »
за захранването..........ами има и друга причина ...нямам друг избор :(.....малката от 2 седмици отказва
противоалергична храна,иска само кърма,която не стига(когато беше на противоалергично хранене нямах възможност да се цедя и кърмата много ми намаля )и предочита да заспива гладна  :(......просто нямам с какво да я храня :(..........
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #50 -: Ноември 05, 2008, 10:55:00 am »
Ох мила Ади, незнам обсъдете с педиатъра, но ранното въвеждане на храни и аз мисля, че няма да има желаният ефект. Лошото е, че и Бърди спря да пише за да се консултираш и с него. А друго яде ли, след като отказва АМ? Реакции от моркова има ли, каква?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #51 -: Ноември 05, 2008, 11:01:39 am »
Ади, а тя алергична ли е и към какво, защо яде противоалергично мляко? има различни видове такива млека, пробва ли да й го смениш?
по добре й прави оризова каша само - 1-2 пъти на ден, отколкото да започваш със зеленчуците :?
много лоша работа :(
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #52 -: Ноември 05, 2008, 11:07:52 am »
Лошото е, че и Бърди спря да пише за да се консултираш и с него.

А Бърди защо не пише вече, да не ни се е обидил нещо?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #53 -: Ноември 05, 2008, 11:09:00 am »
А,ми то и моят пост се е затрил.
Благодаря ти Лейди!Аз също гледах сега,че правят и при Владимиров,и Стаменов.
<br />
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #54 -: Ноември 05, 2008, 11:20:03 am »
яде само кърма,друго отказва :(
за морковчето......ами аз не й давам сок,защото соковете дразнят стомахчето а от няколко дена давам по малко пюре в кърма на следобедно хранене........за сега няма отрицателна реакция
и от вчера на последно хранене добавям по една мензурка безмлечна оризова каша на Милупа към кърма
за сега няма реакции........зная че ранното захранване не е за предпочитане,но не мога да оставя гладно детето :(ставам през ноща към 3 да се цедя за да иман вечер и следобед за дохранване........но пак не стига :(
Ади, а тя алергична ли е и към какво, защо яде противоалергично мляко? има различни видове такива млека, пробва ли да й го смениш?
по добре й прави оризова каша само - 1-2 пъти на ден, отколкото да започваш със зеленчуците :?
много лоша работа :(
алергия към белтъка на
кравето мляко
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #55 -: Ноември 05, 2008, 11:21:47 am »
Ади, според мен ако е гладно детето няма да спи
ама ти си знаеш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #56 -: Ноември 05, 2008, 11:31:26 am »
Ади, според мен ако е гладно детето няма да спи
ама ти си знаеш

ами преди обед е добре,но следобед иска да яде през ....час и половина,2 часа  и лекарите ни казват поне на 3 часа :(,просто е гладна....... :(
цедих се вечер за да видя колко имам в 2 гърди......и има само около 80 мл....това е много малко.......
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2008, 11:32:42 am »
да, така със сгъстяване на кърмата с оризова каша става, просто го прави 2 пъти на ден вместо моркова, това е мое мнение де :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #58 -: Ноември 05, 2008, 11:37:38 am »
Стефи е яла на моменти и през 20 минути  :D това си е кърмачето
плюс това сутрешната кърма е доста по-хранителна ли и аз не зная как да кажа, защото си наспана, отпочинала
80 грама кърма означава поне двойно количество- което за вашата възраст си е супер, даже повечко идва
аз съм цедила само по 30 грама вечер  8O и Стефания пак си я кърмих до година
давай и от двете гърди, давай да суче, тя ще регулира кърмата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2008, 11:57:14 am »
Стефи е яла на моменти и през 20 минути  :D това си е кърмачето
плюс това сутрешната кърма е доста по-хранителна ли и аз не зная как да кажа, защото си наспана, отпочинала
80 грама кърма означава поне двойно количество- което за вашата възраст си е супер, даже повечко идва
аз съм цедила само по 30 грама вечер  8O и Стефания пак си я кърмих до година
давай и от двете гърди, давай да суче, тя ще регулира кърмата

всичко се обърка ,когато заради алергия и рефлукса преустановихме кърмето за около 3 седмици,в този период малата беше много зле и постоянно беше изправена на ръцете ми и се цедих само 2 пъти на ден,нямаше къде да си оставя детето и то постоянно се давеше......преди около 10 дена започна изцяло да отказва всяко хранене и да търси гърда,стана нервна неспеше........и тогава отново започнах да кърмя.....слагам да сучи от двете гърди на всяко хранене,ако давам с шише се изцеждам  (сутрин в 3-4 изцеждам около 220 мл от двете гърди,вечер как то споменах към 80 мл)
 
проблема е ,че пробвахме да я слагам по-често,например на 2 часа,но стомхчето й не го понася и започва да поърща после всичко което хапне и така цял ден  :(